Skocz do zawartości
Kidzi

Dolby Digital Live / DTS Connect - działa ...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zdeterminowany uzyskać dźwięk 5.1 przez SPDIF pod Win7 w grach zakupiłem licencję na Dolby Digital Live na stronie Creative'a.

Miałem uprzednio zainstalowany Audigy_SupportPack_3.6 - wystarczyło więc tylko za pomocą kodu aktywować DDL, zaptaszyć - i działa ! Odpowiednia diodka na ampli się zapaliła, gitara.

Niestety, szybko przyszło rozczarowanie - zanim uruchomiłem jakąkolwiek grę, okazało się, że Windows Media Player systemowy nie jest w stanie odtworzyć nawet MP3 .... Z wyłączonym DDL oczywiście to robi.

Podobnie MPHC - ani MP3, ani ŻADEN film - obraz jest, dźwięku brak.

Przy zaznaczaniu DDL istnieje adnotacja, że poniższe urządzenie (SPDIF Out) zostaje na wyłączność przydzielone dla DDL - więc myślę sobie - do filmów i muzy trza będzie odhaczać i już ...

Zauważyłem przy kolejnych uruchomieniach, że dźwięki windows lepiej brzmią, jakby dookólnie ... Także ekran instalacyjny Fallout 3 generuje interesujące dookólne tło dźwiękowe, i to są w zasadzie jedyne dwie rzeczy, które działają po zaptaszeniu DDL !

Zainstalowałem do tej pory 2 gry - Borderlands i Fallout 3 - w żadnej z nich nie ma dźwięku :( (po wyłączeniu DDL dają głos w stereo po SPDIF).

Ręce opadają :D

Czy ktoś może miał już z DDL/DTS Connect doczynienia ? Najlepiej pod Windows 7 ? Pomóżcie ....

EDIT : Ok, sam sobie odpowiem .... Posiedziałem nad tym jeszcze dzisiaj, zainstalowałem Win7 od zera, przed instalacją sterów audio zrobiłem kopię zapasową i próbowałem różnych wariantów.

Na początek - stery audio, które same się instalują przez Windows Update -> DD Live -> aktywacja i ... pupa zbita, nie ma Audio Console, nie ma jak jej doinstalować pod Win7, czyli - nie ma jak włączyć DD Live ...

Potem poszła zalecana kolejność z firmowymi plikami ze strony Creative'a - znaczy sterownik -> DD Live -> aktywacja -> zonk - Audio Console wywala błąd przy próbie włączenia DD Live, bo SPDIF nie widnieje wogóle na liście urządzeń ... w sumie lista jest pusta ... (tu słychać w tle burzę oklasków dla Creative'a - klaskają Ci, którzy wydali kasę na aktywację, a mają g...)

Ostatnia deska ratunku - zmodyfikowane stery z paczki Audigy_SupportPack_3.6 z wbudowanym DD Live. Chociaż próbowałem tego już wcześniej, kluczem była instalacja tych sterów na goły system, ponieważ oryginalne stery Creative'a po deinstalacji coś tam zostawiają, i syfią (ponownie oklaski). Więc rzeczone stery -> aktywacja -> bangla.

Zdążyłem do południa postawić tylko Fallouta 3, ale efekty dźwiękowe wywołały u mnie szeroki uśmiech :D Nawet mp3 lepiej brzmią. Czekają mnie jeszcze dzisiaj testy filmów, jak się zachowa AC3 przy DD/DTS - podejrzewam, że będzie trzeba wyłączać DD Live, ale nie jest to w sumie jakiś duży problem.

EDIT2 : Borderlands po prostu wymiata ;) Nie ma co prawda aż tylu pasywnych odgłosów środowiska, co w Falloucie, ale i tak jest wypas. Filmy - tak jak myślałem - albo AC3 albo DD Live ma dostęp do SPDIF, filmy skodowane w stereo oraz mp3 idą bez problemu przy włączonym DDL.

Aha, i jeszcze jedna dziwna rzecz - SPDIF Out NIE MOŻE być zaznaczony jako domyślne urządzenie odtwarzające w systemie - bez sensu, ale tak jest, inaczej brak dźwięku w grach i muzyce :D

Wychodzi na to, że wystarczy zaznaczyć SPDIF Out w Audio Console i w AC3, a broń boże nie ruszać domyślnych urządzeń systemowych - będą głośniki analogowe, a i tak wszysto będzie ładnie grało pod SPDIF :hura:

Edytowane przez Kidzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odkopany temat, ale nie chciałem zakładać nowego.

Zacznę od tego, że mam dość spory i zarazem dokuczliwy problem. Zakupiłem licencję Dolby Digital Live, dzisiaj zainstalowałem na Win 7 support pack 3.7, przełączyłem w audio console "enable dolby digital live". Lampka na amplitunerze się zapaliła, dźwięk jest, ale co chwila albo coś przerywa, albo amplituner traci sygnał i przełącza się z 10 razy na DD, aż w końcu mu się to udaje. Pierwszy raz spotkałem się z czymś takim. W normalnym trybie pracy jest wszystko ok. Może ktoś już miał podobny przypadek i wie jak temu zaradzić, jak nie to proszę przynajmniej o podpowiedź od czego zacząć. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest jeszcze gorzej. Po aktualizacji sterowników ani DTS connect ani Dolby Digital Live, nie chcą się załączyć. Na amplitunerze miga PCM i nic się nie dzieje. Nie wiem czy mam instalować wszystko od początku, czy może wystarczy coś zmienić w ustawieniach. Niech mi ktoś z tym pomoże, bo trochę drażni mnie fakt, że zapłaciłem za odblokowanie czegoś, z czego najzwyczajniej w świecie nie mogę skorzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeinstalowałem system, zainstalowałem od nowa support pack 3.7, dts i dolby digital live działają, ale ciągle pojawiają się problemy z dźwiękiem. W trakcie słuchania muzyki dźwięk się zacina, tak jakby się na ułamek sekundy wyciszał, z kolei podczas grania coś trzeszczy w głośnikach. Przy normalnej pracy na komputerze niestety tez pojawiają się problemy, bo czasami amplituner zachowuje się tak jakby nie wyrabiał z przetwarzaniem sygnału i chwilowo znika ikona DD. Przejrzałem chyba wszelkie możliwe fora, a zwłaszcza creative'a pod kątem takich zakłóceń i wygląda na to, że nie jest to problem jednostkowy.

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jeszcze jedną rzecz. W momencie jak słucham muzyki przez foobara i próbuję zmienić w ustawieniach output na SPDIF out, to wtedy pojawia mi się kod błędu 0x8889000a, odszukałem i okazało się, że ten kod to : AUDCLNT_E_DEVICE_IN_USE, czyli jak rozumiem urządzenie jest używane, najprawdopodobniej przez inna aplikację, ale to jest raczej niemożliwe. No chyba, że zachodzi jakiś konflikt sprzętowy. Nie wiem co mam już robić, wyczerpałem wszelkie pomysły i wyrwałem resztkę włosów z głowy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat do zamknięcia czy jak kto woli do kosza. Bo widzę, że żadnej pomocy się nie doczekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...