Skocz do zawartości
slofik

laptop z wbudowanym tunerem dvb-t i zacinający się obraz

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem HP pavilion dv6-1308ew, ma on w standardzie wbudowany tuner telewizji cyfrowej DVB-T.

podłączyłem go pod antenę w celu przetestowania (jestem w zasięgu, odbieram telewizję cyfrową na jednym telewizorze) uruchomiłem w windows media center i...

obraz strasznie się tnie, lub 50% wypełnia zielony kolor.

korzystam z codeków ffdhow (nie wiem czy ma to znaczenie w tym przypadku), wszystkie sterowniki w laptopie są aktualne.

nie testowałem alternatywnego oprogramowania, ponieważ znalazłem tylko ubogie programy do odtwarzania tv, a mnie zależy na wielu funkcjach typu planowane nagrywanie itp., oraz oczywiście przejrzystym, intuicyjnym interface, choc wątpie że to jest kwestiaprogramu odtwarzającego, stawiałbym w pierszej kolejności na codeki, ale nie wiem...

może ktoś z was potrafi pomóc mi z tym problemem?

pozdrawiam

___________

przetestowałem kilka codeców i programów (to co polecali na forach) na media center nic nie zdziałało, do momentu aż zainstalowałem win7 codecs-czarny ekran.

szukałem też alternatywy dla WMC, niestety nie udało mi się nic odtworzyc.

znalazłem też oprogramowanie od hp, niestety nie znalazło żadnego kanału, mimo że zasięg wynosi 5/5 i WMC wykrywa 7 kanałów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tna sie na takim lapku?

zostaw to co masz do recordingow a do grania tv live zaisntaluj splasha (damorwa wersja nei ma timeshift ani recordingow)

u mnie chodzi extra na duzo slabszym sprzecie nawet.

jesli masz tam radeona serii 4xxx to tv bedzie ci dizalac prawie bez uzywania procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...