Skocz do zawartości
Gmeru

Warszawa 13.01.2010: Konferencja Sony Open House 2010 (prezentacja produktów parę dni po CES)

Rekomendowane odpowiedzi

Tja ale rekin to jest tak zrobiony specjalnie ostro więc to moim zdaniem takie demo HD ale w 3D (tak jak kiedyś były super demka HD). Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu na normalnym materiale. Szkoda, że w temacie o Arkadii są posty, że nie najlepiej ten Edge LED wypada.... huh ale nic. Zobaczy się w testach bo tam to raczej ciężko coś ocenić,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem w wątku o Arkadii, Soniak naprawdę prezentuje się zacnie, ale obraz to nie rewelka.

Niestety ta fioletowa czerń (nawet na wprost) to chyba jakaś przypadłość LCD z podświetleniem Edge LED. Tego chyba już nie przeskoczą.

Tak samo ma Samsung 7000/8000. Nie wiem jak w LG SL9000 - ale tam jest różowa biel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tja ale rekin to jest tak zrobiony specjalnie ostro więc to moim zdaniem takie demo HD ale w 3D (tak jak kiedyś były super demka HD). Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu na normalnym materiale. Szkoda, że w temacie o Arkadii są posty, że nie najlepiej ten Edge LED wypada.... huh ale nic. Zobaczy się w testach bo tam to raczej ciężko coś ocenić,

Ale jest pokazane co można wyciągnąć z telewizora, tym bardziej, że gry też wyglądały bardzo przyjemnie, nie zamierzam gdybać oczywiście opisuje tylko co widziałem i co mi najbardziej przypadło do gustu :) Wiadomo, wszystko wyjdzie w praniu podczas testów, oraz czy produkcje 3d będą dopracowane (avatar) czy robione tak na "siłę"- np. oszukać przeznaczenie 4...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie widzę czym tu się tak podniecać, 3D jest na sile promowane aby naiwnych zachęcić do kupna nowego sprzętu, wg mnie technologia 3D jest fajna w kinach(po 2 godzina na avatarze i tak mnie głowa bolała)ale w domu NIE MA to wielkiego sensu.

Osobiście uważam i wole mieć wszystkie kanały w FULL HD, niż jakieś 3D, nie wyobrażam sobie dobrego ambitnego filmu w 3D, bo np w w Full HD to poezja dla oczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy w domu BĘDZIE TO MIAŁO sens to się okaże jak w domu się to przetestuje. Nie widzę sensu wygłaszać opinię, że to lipa. 60", okulary z przysłonami więc jak problem? Wieczorem będzie jak w kinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To czy w domu BĘDZIE TO MIAŁO sens to się okaże jak w domu się to przetestuje. Nie widzę sensu wygłaszać opinię, że to lipa. 60", okulary z przysłonami więc jak problem? Wieczorem będzie jak w kinie.

Ale JA widzę sens, każda opinia się liczy, pyzatym wcale nie mowie ze to lipa tylko czysty marketing dla naiwnych, cóż ale niektórym wszystko się sprzeda....

Edytowane przez hal9001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś to w domu? Nie. Więc o czym dyskutować? Ale rozumiem, że o przypuszczeniach. W sumie można. To tak jak ktoś pisze, że gra jest słaba a widziałem tylko trailer na YouTube.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgoda Gmeru, ale pisanie że 3D w domu może być rewolucją na miarę wprowadzenia koloru, czy HD do telewizji to też spekulacje, a celują w nich zwłaszcza producenci sprzętu i niektórzy dziennikarze z branży.

Ja skłaniam się do poglądu hal9001 choć przyznaję nie widziałem pokazu 3D "w warunkach domowych". Ale po oglądnięciu Avatara w kinie nie bardzo widzę żebym mógł mieć takie same wrażenia nawet na 60" TV. Chyba że z metra. Gry i animacje jak najbardziej powinny dać radę.

Mogę też zmienić zdanie po osobistych doświadczeniach, ale na razie jestem sceptyczny.

To są moje spekulacje :( .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no jasne. Też nie uważam by był to przełom bo dla wielu nawet HD nie jest przełomem ; ) (znam wiele takich osób.... ) A dopiero 3D?

Mam nadzieję, że nie będzie to tylko ciekawostka bo ilość filmów w zapowiedzi jest mówiąc delikatnie: mała. Liczę tutaj na satelitę czy w szczególności gry np. z PS3. I to chyba one pociągną temat a nie filmy (za mało ich...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie no jasne. Też nie uważam by był to przełom bo dla wielu nawet HD nie jest przełomem ; ) (znam wiele takich osób.... ) A dopiero 3D?

Mam nadzieję, że nie będzie to tylko ciekawostka bo ilość filmów w zapowiedzi jest mówiąc delikatnie: mała. Liczę tutaj na satelitę czy w szczególności gry np. z PS3. I to chyba one pociągną temat a nie filmy (za mało ich...).

Ja niestety obawiam się, że 3D na dobre rozpędzi się dopiero w 2011 albo i 2012 (pewnie dopiero z nadejściem nowych konsol). Niestety, ale PS3 nie uciągnie gier w 3D, a przynajmniej nie tych bardziej rozbudowanych. Skoro gry bez 3D mają problem z utrzymaniem 30 klatek, a do 3D przecież potrzeba wyrenderować 2x tyle klatek. Niestety, ale to co było pokazywane na Open House nie szło na żywca z konsoli, a było gotowym filmikiem. I o ile Wipeout wyglądał świetnie, to nie widzę możliwości zrobienia "łatki" dodającej 3D bez pogarszania jakości grafiki. Więc za żywota PS3 pewnie dostaniemy tylko proste gierki pokroju gier na EyeToya ew. powiązane z ich nowym motion kontrolerem.

A jeśli PS3 nie pociągnie rynku 3D do przodu, a filmów jak na lekarstwo do 2012, to wygląda na to, że jednak przyjdzie nam poczekać na powszechne 3D w naszych salonach do premiery PS4.

p.s. Najbardziej to mnie boli jak widzę marketingowe próby wciskania nam bądź co bądź starej technologii okularów aktywnych jako nowości i życzenia sobie za nią cen premium. W salonach to może takie okularki to nowość, ale w wielu branżach używane są od lat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm w Arkadii wczoraj grałem w Wipeout czy np. GT5 też ma być w 3D. Ale fakt, że ta wersja Wipeout'a (to ta sama co na IFA) leci w 30fps i ma mocno widoczny aliasing.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hm w Arkadii wczoraj grałem w Wipeout czy np. GT5 też ma być w 3D. Ale fakt, że ta wersja Wipeout'a (to ta sama co na IFA) leci w 30fps i ma mocno widoczny aliasing.

No właśnie, biorąc pod uwagę, że oryginał leci w 30fps-ach do tego fullHD, można spokojnie powiedzieć, że dwukrotnie "osłabiono" grafikę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru, a widziałeś te nierównomierne podświetlenie matrycy i granatową czerń?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale trochę tak. Ale wstrzymuję się z oceną póki nie dostanę go do warunków domowych i zestawię do tego z W5500 dla porównania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, biorąc pod uwagę, że oryginał leci w 30fps-ach do tego fullHD, można spokojnie powiedzieć, że dwukrotnie "osłabiono" grafikę.

Wipeout jest wyświetlany w 60 klatkach i nie jest cały czas w 1920/1080 bo skaluje w dół do 1440/1080 lub 1280/1080 (teraz nie pamietam dokładnie) w czasie większej zadymy.Ale masz racje że grafikę trzeba mocno obciąć aby wyświetlić 3D -GT5 nie jest w fullHD ani nie ma stałych 60 fps i w tym przypadku pewnie będzie jeszcze bardziej widać cięcia w grafice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...