Skocz do zawartości
Merdox

Czyste szaleństwo...

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że jestem nowy, wypada się przywitać...
Witam wszystkich :)

Planuję kupić nowy TV, ale nie już teraz, gdzieś w listopadzie, więc zdaję sobie sprawę, że może się jeszcze wiele pozmieniać, ale chciałbym opracować "strategię" kupna już teraz. Poczytałem sporo na Waszym forum i dalej nie wiem co robić.

Garść informacji:

- Budżet na zakup TV to max 3,5k pln - zwiększenie go raczej nie wchodzi w rachubę.
- TV będzie używany w niezbyt wielkim pokoju i oglądamy z odległości jakiś 2-3m, myślę więc o czymś 32'' (przy większym już się chyba w kasie nie zmieszcze)
- Jeżeli start platformy 'n' będzie udany to się na nią załapię i będę korzystał tylko z niej - zero kablówek, anten dachowych, c+ itd
- TV ma spełniać funkcję kombajnu - chiałbym móc korzystać z dobrodziejstw HDTV w platformie 'n' ale też spokojnie ogladać w dobrej jakości programy nadawane przez nich w zwykłym formacie. Na pewno będę go używał do oglądania DVD i DIVX. nie wykluczam też jakiegoś grania z kompa, ale to już niekoniecznie.
- Kwestia miejsca nie jest dla mnie kluczowa, jasne, że wolałbym mieć jak "najcięszy" TV, ale od biedy pudło CRT obleci

No i teraz pytanie co począć - co w mojej sytuacji będzie najlepsze? Widzę, że niektórzy z Was mówią, że przy takich wielkościach lepszym rozwiązaniem jest jednak CRT, a nie LCD... ale co wtedy z HD? No a jeśli LCD, to czy przy 32'' skorzystam w ogóle z HD, bo przecież nie będzie to FullHD. Czy np sport nie będzie smużył?

No a jeśli już LCD to jakie modele w tej klasie cenowej?

uff, ale się rozpisałem... Please help, bo jak zobaczyłem mnogośc modeli i parametrów to mnie głowa rozbolała :(

Z góry serdeczne dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pomoże...? :blink:

Byłem dzisiaj w sklepie i troche się porozglądałem. Moją uwagę przykuł Sharp LC32P55E. trochę poczytałem, wygląda, że ma dobre opinie. Co o nim myślicie? Można go juz kupić nieznacznie powyżej 3,5k... Ponoć on nie jest formalnie HD ready, czy ktoś może wytłumaczyć jaki to będzie miało wyraz w jakości obrazu HD? A dodam jeszcze, przyglądałem się też samsungom i w sumie modele LE32S71 i LE32R72B też wchodzą w grę... co wybrać?
Please...

Edytowane przez Merdox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzisz ciężko Ci pomóc, to tak jakbyś się pytał na forum o samochodach sportowych co kupić malucha czy trabanta, najlepsze wyjście to wizyta w dobrym markecie gdzie jest duży wybórTV i porównanie , który będzie dla ciebie najlepszy, jeśli chodzi o HDTV to zawsze będzie o niebo lepiej wyglądało na każdym TV niż obraz nadawany w standardowej rozdzielczości, moja rada, idź i sprawdź to sam wybierz dwa trzy modele poczytaj w internecie na ich temat i sam zdecyduj.

RS4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ups, podwoiło sie, sorry

Raczej wybieraj produkty renomowanych firm, LCD to Sharp, Samsung Edytowane przez RS4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='RS4' post='12304' date='29.09.2006, 00:27 ']ups, podwoiło sie, sorry

Raczej wybieraj produkty renomowanych firm, LCD to Sharp, Samsung[/quote]

Dzięki... zaczyna mi się klarować powoli. Powiedźcie proszę co myślicie o tym samsungu LE-32R71B.
Trochę o nim poczytałem tu i tam i wygląda to wszystko zachęcająco. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz - nigdzie w opisach sklepowych, allegro itd nie ma przy nim znaczka HD-Ready. Wie ktoś dleczego? czy nie spełnia któregoś z wymogów certyfikowania na HD-ready? A jeśli tak, to czy to w czymś przeszkadza? Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
samsung LE-32R71B odbierze Ci sygnał HD
jest lepszy od LE32S71 a w stosunku do Sharpa to zależy
Sharp ładniej pokaże Ci obraz w PAL-u ale ma matrycę o mniejszej rozdzielczości.

Przypatrz się jednemu i drugiemu i wybieraj.Co prawda bardziej popularne są R71B ale może dlatego że Sharpów jest mniej - coś public relations w Sharpie szwankuje

pozd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jarwisz' post='12677' date='02.10.2006, 23:21 ']
samsung LE-32R71B odbierze Ci sygnał HD
jest lepszy od LE32S71 a w stosunku do Sharpa to zależy
Sharp ładniej pokaże Ci obraz w PAL-u ale ma matrycę o mniejszej rozdzielczości.

Przypatrz się jednemu i drugiemu i wybieraj.Co prawda bardziej popularne są R71B ale może dlatego że Sharpów jest mniej - coś public relations w Sharpie szwankuje

pozd
[/quote]

Dzięki za podpowiedź... no i kupiłem... Samsunga 32R72.. B)

Wygląda miodnie, obraz piekny, choć po tylu latach na CRT (stary ale dobrym soniaku black trinitron) ciężko się przestawić. Pikseloza jednak czasem jest widoczna, a i tenisa się ogladac nie da, ale nigdy nie byłem fanem tenisa:)

Za jakies 2-3 tygodnie zostane abonentem n-ki i moge śmigać chocby w kółko te same programy na dicovery HD :)

Żona też zachwycona:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...