Skocz do zawartości
wlodek1956

test przełączników hdmi

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki za ten mini test. :dobani:;) Niestety cena troche wysoka, mozna sie zastanowic nad kupnem wzmacniacza z 3 wejsciami HDMI (jesli ktos jeszcze nie ma wystarczajaco dobrego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamówiłem w ciemno switch 5x1 HDMI 1.3 OCTAVA HDS5-V3.1
I nie wiem czy dobrze zrobiłem.
Może ktoś zna ten sprzęt ?
Mowa o najnowszej jego wersji z maja 2007.
opis: [url="http://www.octavainc.com/HDMI%20switch%205port.htm"]http://www.octavainc.com/HDMI%20switch%205port.htm[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja dopóki nie kupiłem amplitunera z HDMI używałem [url="http://www.allegro.pl/item239085394_switch_hdmi_x_3.html"]tego[/url] swichta.Bezproblemowo działa z N-ką i Toshibą HD DVD E-1 jak również z innym odtwarzaczem DVD z wyjściem HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma HDMI 1.3 a więc nie pójdzie Deep Color ani DTS Master Audio ani DD Thru HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A masz taki ampli który ci to odtworzy? Jak masz to masz również wejścia/wyjście HDMI w ampli.
Nie ma sensu inwestować w przełacznik(switch) tak ogromnych pieniędzy w obecnym czasie.Ten switch to wyjście tymczasowe dla tych co mają TV z jednym wejściem HDMI.

Oto opis producenta(zapożyczony)
[quote]Przełącznik HDMI zapewnia w pełni cyfrową transmisję danych między wyświetlaczami lub odbiornikami, a urządzeniami źródłowymi. Źródło sygnału można wybrać za pomocą przycisku na samym przełączniku, jak również za pomocą dołączonego do zestawu pilota (poprzez wybór bezpośredni). [list]
[*] umożliwia podłączenie 3 urządzeń HDMI do jednego odbiornika HDTV
[*]złocone gniazda HDMI
[*] rozdzielczości 480i / 576i / 480p / 576p / 720p / 1080i / 1080p
[*][color="#ff0000"][b]pełna zgodność ze standardem HDCP (V.1.3)[/b][/color]
[*] przełączanie między źródłami sygnału przy pomocy pilota
[*][b] urządzenie obsługuje technologię HDCP 1.0 / 1.1 / 1.2[/b]
[*] wymiary 160 mm x 70 mm x 20 mm
[*] urządzenie posada certyfikat CE
[*] gwarancja 12 m-cy
[*]w zestawie zasilacz sieciowy 5V DC
[*]współpracuje doskonale z tunerami satelitarnymi N TV
[*][b]doskonale[/b] współpracuje z n telewizją dzięki temu, że jako jeden z niewielu urządzeń tego typu posiada zgodność ze standardem kodowania HDCP. Jeśli switch nie posiada HDCP obraz HD będzie zeskalowany do SD czyli jakości DVD!
[*]dedykowany również do podłaczenia PlayStation 3 jak i wszystkiego co ma wyjście hdmi
[/list][/quote] Edytowane przez Jarojaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktos widzial przelacznik full automat dla 2 wejsc (tylko tyle trzeba, preferuje generalnie komponent ale wypadalo by podlaczyc nagrywarke Panasa ze sterowaniem via HDMI wlasnie przez to lacze a gniazdek brakuje)? Przelacznik z Allegro opisywany tutaj niestety nie spelnil pokladanych w nim nadziei - Toshka baaardzo dlugo na nim "startuje" to raz a dwa musi byc na widoku a brzydki jest jak noc. Chodzilo by o full automat jak napisalem, a wiec takoz cos co moge wrzucic za telewizor (wzgledy estetyczne - styl minimal wokol tv) i nie chce po prostu swiecidelek i skrzyneczek, nawet jezeli sa one bardzo malutkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dominikjestem jak z zakupem?

No i co kolego, kupiłeś to cacko? Jeśli tak to napisz coś o użytkowaniu. Jestem zainteresowany opisem takiego 3 X 2 HDMI Cross switch (without cables). Chodzi najbardziej o to żeby automatycznie przełączał sygnał jak w tym vivanco.
Jaki jest koszt całkoity razem z przesyłką tego modelu który kupiłes?

Tak naprawdę to przed zakupem blokuje mnie N'ka. Ponieważ mój recorder z jednym tv dział po hdmi a z drugim nie. Nawet jakbym się uparł i wszedł w tryb dvi to do jedego i drugiego tv musiałbym ciągnąć chincze. A odległości to ok 10m. Ale mój upór i tak by nie został nagrodzony bo słyszałem ze po ostatniej aktualizacji tryb dvi nie działa. Tak zrozumiałem z postów kolegów. Chodzi o recorder.

Autorus Edytowane przez autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedzcie mi czy wszystkie wymienione w temacie switche, tzn. Belkina, Octa"coś tam", Vivanco lub inne wypuszczają sygnał 1080p24Hz czy tylko 1080p? Ponieważ mój 507XA ma tylko jedno wejście HDMI, które przyjmuje 1080p24Hz, a mam zamiar podłaczyć do niego hddvd i bluray, chciałem być pewien że taki switch taki sygnał obsługuje.

Dzięki z góry za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie chciałem zakładac nowego wątku , chodzi o swich octava ale 5x2. Właśnie dotarł z US.

[url="http://www.octavainc.com/HDMI%20switch%20splitter_5x2_toslink.html"]http://www.octavainc.com/HDMI%20switch%20s...x2_toslink.html[/url]


Zaczynam od plusików (+)
- fajny wygląd, ver 1.3 , 5 wejść i 2 wyjścia
- pilocik z możliwością wyłączenia trochę mocno świecących niebieskich lampek
- solidnie zrobiony, aluminiowa obudowa
- jest wyjście optyczne dźwięku
- na obu wyjściach jednocześnie jest to samo
- zasilacz 110v-220v

teraz (-)

- nie działa z n po hdmi, z reszta sprzętu działa bez zarzutu
- nie przełacza się automatycznie na właczone źródło.
Tutaj kilka słów komentarza. TZN przełącza automatycznie dla hd-e1, natomiast nbox i samsung blu ray nie.
Ale jest z tego wyjście, nauczyłem pilot harmony 555 funkcji tej octavy, zero problemów. Żeby było śmieszniej, to zapisałem switch jako urządzenie domowe i teraz mam ikonę lodówki. Ale działa ok :(

Innych problemów i nie stwierdziłem.
Teraz trochę o kosztach.
Koszt zakupu to 299$ + przesyłka 35$ + cło i vat 177zł.

Autorus

Edytowane przez autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze, szkoda że na naszym rynku nie ma takich rzeczy w przystępnej cenie, ja również właśnie poszukuję przełącznika z 2 wyjściami i wyjściem optycznym ale niestety nie mam czasu na ściąganie tego zza granicy bo mi dotację cofną jak nie wykorzystam jej terminowo :|

jakieś rady mile wskazane :rolleyes:

znalazłem http://www.kauber.eu/pl/produkty/akcesoria...jscia_2_wyjscia

myślę że będzie odpowiedni :rolleyes: szkoda tylko że nie ma wyjścia optycznego :| i to bardzo szkoda, więc jeśli ktoś ma alternatywę z optykiem to byłbym zobowiązany

Edytowane przez kys_sobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...