Skocz do zawartości
mela49

Do pokoju

Rekomendowane odpowiedzi

Zamówiłem preoderem PS3. chciałbym zakupić do niego TV z full HD ajkie modele mogli byście mi polecic nie za duże ,chciałbym zobaczyć takie najtańsze jak i drogie prosiłbym o konkretne modele i cene {zarówno takich osiągalnych w Polsce jak i zagranica u nas niedostepne} Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mela49' date='23.09.2006, 10:44 ']Zamówiłem preoderem PS3. chciałbym zakupić do niego TV z full HD ajkie modele mogli byście mi polecic nie za duże ,chciałbym zobaczyć takie najtańsze jak i drogie prosiłbym o konkretne modele i cene {zarówno takich osiągalnych w Polsce jak i zagranica u nas niedostepne} Pozdrawiam
[right][post="11565"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]


z FullHD to na razie tylko LCD.
Z LCD zdecydowanie w tej chwili nowy Sharp XD1 (albo 37 już poniżej 8k zł albo 46", ale nie 42" ten model jest uboższy i "gorszy" od swoich braci).
Jeżeli nie Sharp, to Samsung F71 (40 albo 46").
Może Sony się poprawi w nowej serii X2500, bo X2000 nie jest lepszy od w/w (dla mnie X2000 to nieporozumienie, za te pieniądze).
Dla mnie jedynie Sharp wchodzi w grę.

Dla zamożnych i skłonnych kupić, to Pioneer plazma PDP-5000EX FullHD, najlepszy jakościowo obecnie ekran na świecie, albo późną jesienią, znacznie tańsza plazma Panasonica 50" FullHD, na pewno poniżej 20k zł.

Jeśli nie dysponujesz wysokim budżetem, to optymalnym rozwiązaniem jest plazma Panasonica 42PV60 już za 5799 zł, wprawdzie to tylko 1024 x 768, ale poprzez skalowanie gra rewelacyjnie nie tylko HD, ale również SD z kabla, satki i DVD. Zwycięzca wszystkich testów i porównań, pogromca LCD HD Ready.

A LCD to tylko do PS3, xboxa i HD, do SD niestety lipa. Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mela49' date='23.09.2006, 12:00 ']Wybieram Sharp XD1 36 cali Dziekuje bardzo pozdrawiam
[right][post="11579"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]


Ten Sharp ma 37 cali.
Zobacz na forum testy większego brata 46XD1, same peany.

Co do ceny, to na allegro już jest za 7899 zł, ale pewnie z czasem będzie tańszy.
Dla porównania Philips Full HD 37PF9731D kosztuje 12999 zł i wcale nie jest lepszy (delikatnie mówiąc).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy seria XD w Polsce będzie miała matowe czy świecące wykończenie plastików ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='AreckiW' date='23.09.2006, 12:45 ']... ale nie 42" ten model jest uboższy i "gorszy" od swoich braci)....
  ...do SD niestety lipa...[right][post="11577"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]


Nie byłbym taki stanowczy w ocenaniu 42" do momentu OFICJALNYCH I PEWNYCH informacji nt wyposażenia, miejsca produkcji. Oficjalnych i pewnych, bo sa różne, często sprzeczne informacje właśnie nt 42" ale i 37"!! Do momentu przeczytania instrukcji obsługi i oficjalnego launchu XD1E trudno cokolwiek powiedzieć.

Róznica pomiędzy 42" a 46" (czyli 1000€) jest kusząca jeśli nie będzie WIDOCZNEJ róznicy.

Co do odbioru na nich SD - dokładnie to samo; właśnie m.in TruD na to działa.... no więc - moim zdaniem trzeba chwilę poczekać. Testowany przez nas 46 miał automatyczny TruD (i znowu : chyba..) i nie widzieliśmy różnicy.

Egzemplarz sprzedażny - to jest to co trzeba zweryfikować na każdym sygnale. Nie mieliśmy możliwości sprawdzenia SD zkabla czy anteny (więc: znowu...)

Do HDTV to jest z pewnością (imo) najlepszy obecnie wybór : XD1E.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='AreckiW' date='23.09.2006, 13:45 ']z FullHD to na razie tylko LCD.
Z LCD zdecydowanie w tej chwili nowy Sharp XD1 (albo 37 już poniżej 8k zł albo 46", ale nie 42" ten model jest uboższy i "gorszy" od swoich braci).
Jeżeli nie Sharp, to Samsung F71 (40 albo 46").
Może Sony się poprawi w nowej serii X2500, bo X2000 nie jest lepszy od w/w (dla mnie X2000 to nieporozumienie, za te pieniądze).
Dla mnie jedynie Sharp wchodzi w grę.

Dla zamożnych i skłonnych kupić, to Pioneer plazma PDP-5000EX FullHD, najlepszy jakościowo obecnie ekran na świecie, albo późną jesienią, znacznie tańsza plazma Panasonica 50" FullHD, na pewno poniżej 20k zł.

Jeśli nie dysponujesz wysokim budżetem, to optymalnym rozwiązaniem jest plazma Panasonica 42PV60 już za 5799 zł, wprawdzie to tylko 1024 x 768, ale poprzez skalowanie gra rewelacyjnie nie tylko HD, ale również SD z kabla, satki i DVD. Zwycięzca wszystkich testów i porównań, pogromca LCD HD Ready.

A LCD to tylko do PS3, xboxa i HD, do SD niestety lipa.
[right][post="11577"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]
A jak się ma do tych propozycji Sony KDS 55A2000? W sobotę rano uzyskałem informację z Saturna w Warszawie że jego cena wynosi 9999 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='AreckiW' date='23.09.2006, 13:28 ']Ten Sharp ma 37 cali.
Zobacz na forum testy większego brata 46XD1, same peany.

Co do ceny, to na allegro już jest za 7899 zł, ale pewnie z czasem będzie tańszy.
Dla porównania Philips Full HD 37PF9731D kosztuje 12999 zł i wcale nie jest lepszy (delikatnie mówiąc).
[right][post="11584"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Ciekawi mnie na jakiej podstawie piszesz ,że Philips jest gorszy od Sharp.Może podzielisz się spostrzeżeniami z testów które przeprowadziłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='tod' date='24.09.2006, 23:29 ']Ciekawi mnie na jakiej podstawie piszesz  ,że Philips jest gorszy od Sharp.Może podzielisz się spostrzeżeniami z testów które przeprowadziłeś.
[right][post="11783"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]


Prawda jest taka, że moje testy tego Philipsa nie były pełne, ale też w komentarzu nie użyłem słowa "gorszy", na pewno nie lepszy niż dużo tańszy Sharp.

Swoje wnisoki oparłem na zabawie tym telewizorem w MM i na IFIE.
W MM podłączony był do twardego dysku z HD demo 1080i puszczonym po komponencie.
Obraz, pomimo sterowania różnymi parametrami, przełączania trybów w menu, był ostry jedynie przy statycznych widoczkach, w ruchu był niestety nieostry i funkcja Digital Natural Motion nie pomagała.
Zdjęcia nieba pokazały wady LCD, czyli taka morka, niebo nie było jednolite i stabilne, tylko chodziły po nim mrówki.
Był też delikatnie widoczny fałszywy kontur, tego Philips chyba nigdy nie wyeliminuje. Mam to u siebie w CRT.

Na IFIE podłączony był do tunera DVB-T - obraz masakra, jedna wielka pixeloza i to na kilku modelach.
Nawet w jednym egemplarzu podłączonym prawidłowo przez HDMI do odtwarzacza Blu-ray widzieliśmy, że nie było się czym zachwycać w porównaniu do innych ekranów.

Oczywiście, takie testy cząstkowe i powierzchowne, nie są w 100% miarodajne, jakość kabla ma znaczenie, jakość źródłowego sygnału, itd.
Podejrzewam, że możliwości Philipsa są większe, ale to nie znaczy, że wyeliminowano wielu wad technologicznych ekranów LCD w tym modelu, co było widoczne i opisałem to wyżej.

Ale jeśli w podobnych warunkach Sharp zachowywał się widocznie lepiej, to dla mnie jest to argument wystarczający do stwierdzenia, że Philips nie jest lepszy tylko dlatego, że dostał EISĘ. Ale to jest moja subiektywna ocena.

Chętnie przeprowadzilibyśmy testy równoległe Sharpa i Philipsa 37". Na pewno byłoby to ciekawe porównanie.

P.S. Co do innego pytania o Sharpa 42" XD1, to w katalogu Sharpa jest opis tego modelu ze "znacznie" uboższym w nowinki wyposażeniem.
Gorszy kontrast, brak trybu 4 ms, ale oczywiście czekamy na egzemplarz sklepowy i wtedy zobaczymy na pewno. Ale wygląda na to, że bracia z Kameyama II są lepiej wyposażeni. Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trudno jest ustosunkowac się do tych spostrzeżeń , używanych jako argumenty.Jest to raczej wynik oczekiwania na LCD akceptujący 1080p w przystępnej cenie.Jak dotąd Sharp w swoich LCD prezentował marny poziom jeżeli chodzi o PQ i wiara ,że zmieni się to radykalne może budzić wątpliwosci.Poniżej opinia z avforums :

"I can definitely say that this is the last model from sharp which is bein released just now. Its name here is AQUOS LC-46GX1W (or AQUOS LC-46GX2W with speakers on both sides).
You can see it here :
[url="http://kakaku.com/item/20415010563/"]http://kakaku.com/item/20415010563/[/url]

I was eagerly waiting for it and this is the first time I saw it in a shop (Yodobashi in Shinjuku, very famous shop).

All I can say about this motion blur is that I did not notice it on the movies that were playing on another set showing nature landscapes. It is only this particular "though the window of a car" movie and the comparison with the pany plasma that drove me to the conclusion that this LCD suffers badly from motion blur...

Unfortunately, the new sony 46X2500 (as it is called here) did not show the same movie, so I cannot tell if it is also subject to motion blur...
Actually the Sony 46X2500 and 46GX1W showing the nature landscapes were side by side, and there was little difference between the 2, at least to my eyes..."

Tak więc pozostaje cierpliwie poczekać na miarodajny test .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wszytkim odpowiadają gabaryty i waga 32 '' TV z kineskopem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='schriss' date='25.09.2006, 13:57 ']A ja wybieram Philips 32PW9551
Full HD (1080i), CRT, cena 2300zł.
[right][post="11849"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]


1080i to nie jest Full HD. Ponieważ ten model całkiem nieźle się sprzedaje bardzo mozliwe, że w przyszłym roku Philips wyprodukuje kineskopowy 1080p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ThYX' date='23.09.2006, 22:55 ']Czy seria XD w Polsce będzie miała matowe czy świecące wykończenie plastików ?
[right][post="11665"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]


A gdzie w polsce można tego Sharpa obejrzeć?


Zamierzam na święta kupić coś w granicach 37-42", full HD - specjalnie pod "n" ale i pod sporą kolekcję DVD/DiVX. ale nie chciałbym wydać więcej niż 8-9 tys. pln


Narazie sporo przyglądałem się Philipsowi (42PF9830/10) bo bardzo mi odpowiadały jego funkcje (obracanie telewizora, podłączenie do komputera - RJ45, full HD, ponoć wysoka jakość obrazu).

Ale po Waszych postach czuję się trochę zagubiony... i na dziś dzień - to nie wiem co wybrać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='chris' date='26.09.2006, 19:10 ']A gdzie w polsce można tego Sharpa obejrzeć?
Zamierzam na święta kupić coś w granicach 37-42", full HD - specjalnie pod "n" ale i pod sporą kolekcję DVD/DiVX. ale nie chciałbym wydać więcej niż 8-9 tys. pln
Narazie sporo przyglądałem się Philipsowi (42PF9830/10) bo bardzo mi odpowiadały jego funkcje (obracanie telewizora, podłączenie do komputera - RJ45, full HD, ponoć wysoka jakość obrazu).

Ale po Waszych postach czuję się trochę zagubiony... i na dziś dzień - to nie wiem co wybrać...
[right][post="12056"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

42PF9830 nie jest w pełni full HD, przyjmuje max sygnał jak każdy HD Ready 1080i, zalecam poszukanie modelu 1080p, czyli Sharp 37", 42", 46", Sony 40", 46", Amoi 2x37", 40", 42", BenQ 37"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='olatigid' date='26.09.2006, 22:07 ']42PF9830 nie jest w pełni full HD, przyjmuje max sygnał jak każdy HD Ready 1080i, zalecam poszukanie modelu 1080p, czyli Sharp 37", 42", 46", Sony 40", 46", Amoi 2x37", 40", 42", BenQ 37"...
[right][post="12078"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]


to jeszcze w temacie... pytanie czy 'n' nadaje w pełnym 1080p? bo jeśli nie to może nie warto przepłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
n nadaje w 720p i 1080i

oczywiście będzie nadawał Edytowane przez ant3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...