Skocz do zawartości
Gmeru

Kanały jakie zaoferuje nam "N" HDTV

Rekomendowane odpowiedzi

Oni sie niczego nie nauczą -niereformowalni B)
[url="http://www.satkurier.pl/?cyfra+/&kat=44&id=34161"]http://www.satkurier.pl/?cyfra+/&kat=44&id=34161[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Braków w ofercie nie da się nadrobić prezentując jako wiodące atuty jedynie EPG czy system oprawy wydarzeń piłkarskich, które dla abonentów Cyfry+ są standardem nie od dziś."

Bwahahahaha
W tym roku w C+ wprowadzili rysowanie linii dla spalonych i kolek wokol pilki... hehehehe, oczywiscie ze sie nie da...

Z innej beczki - czy Polsat 2 jest FTA z HB? Bo jesli tak, to czy mozna na niego liczyc w n?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pbuda' date='23.09.2006, 00:27 ']Z innej beczki - czy Polsat 2 jest FTA z HB? Bo jesli tak, to czy mozna na niego liczyc w n?
[right][post="11477"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Z tego co pamiętam to jest ale poszperaj w necie.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pmcomp' date='22.09.2006, 22:44 ']Z tego co pamiętam to jest ale poszperaj w necie.

Pozdro
[right][post="11482"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Na 100% jest w FTA. Mam go na C+ gdzies na 400 ktoryms chyba. Gdzies daleko.


Co do słów:
[quote]- Oferta N potwierdza, że nowej platformie nie uda się zagrozić pozycji Cyfry+. Pozostajemy liderem jeśli chodzi o jakość oferty i technologie. Wprowadziliśmy jako pierwsi, komplementarnie do naszej oferty satelitarnej, telewizję przez DSL. Niebawem wprowadzimy kanały w mobile TV, a także HDTV, w przyszłym roku natomiast PVR i VoD.[/quote]

Buahahahahahahahahahah technologicznie to oni są w epoce kamienia łupanego...
Nawet nie mam już siły komentować tego zdania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe no zabawne.Swoja droga jestem ciekaw jak to bedzie do konca wygladalo na polskim poletku.Podziele sie takimi malymi spostrzezeniami z codziennej eksploatacji SKY TV.
EPG nie powiem przydatna sprawa.Odkad przeszedlem na SKY juz gazety nie kupuje.Zakladka podzielona jest na kilka czesci tematycznych(film sport newsy entertaiment itd) wiec latwo sie w niej odnalesc.Polecam ;)
Co do oprawy meczow hyhy.Tutaj to Polska telewizja (kazda jedna) mogla by sie tylko nauczyc.Po pierwsze studio przed meczowe nie zapelnia sie jakimis starymi dydkami pokroju Gmoch ktorzy mowia jak by wszytskie rozumy pozjadali.Zawsze sa to jacys menadzerowie klubow (najczesciej widac Oneila i Strachana)jak i pilkarzami(tutaj Shearer wiedzie prym).Prawie zawsze jest tez jakas kobitka ktora ZNA sie na pilce i czesto wogole nawet NIE jest atrakcyjna.Czyli jak dla mnie profesjonalizm.Dobra dalej jedziemy.Sam mecz mozna ogladac z roznych kamer (pod czerwonym przyciskiem jest menu ktore umozliwia pelna customizacje transmisji), dzwiek odbierac z roznych zrodel(murawa, trybuna, lawka trenerska itd).Przy okazji mozna sobie zamowic pizze rowniez z poziomu pilota.Tutaj male wytlumaczenie bo ktos sie mnie pytal jak to zrobic i czy to nie jest meczoce wklepywanie adresu przy pomocy pilota.Kazdy SkyBox jest podlaczony do lini telefonicznej i do danego numeru.Teraz wybierajac sobie na ekranie jakas pizze i zamawiajac ja od razu wiadomo skad poszlo zamowienie :P Proste hihi.
Same mecze sa oczywiscie komentowane w brytyjski sposob.Jak?No tak ze pelno jest podniecania sie gadania "what the game" i ogolnie wielkiego zanagazowania w to co robia ci panowie.Naprawde pierwsza klasa.
Oczywiscie jest HD (dla posiadaczy specjalnych odbiornikow)na sport jak i na SkyMovies i na kilkanascie innych kanalow.A juz na dniach zdaje sie caly Sky ma isc po HD wiec relax :)
Dobra starczy tego bo i tak peweni was to srednio interesi, ale tylko jedna rzecz.Nie dajcie sie oglupic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='.:Evil:.' date='23.09.2006, 08:56 ']Przy okazji mozna sobie zamowic pizze rowniez z poziomu pilota.[/quote]


;):P:):):wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' date='22.09.2006, 17:09 ']I jeszcze jedna ciekawostka: nboxy potrafią jednocześnie po wyjściach component i HDMI obsłuzyć DWA telewizory, w rozdzielczości SD i HD. Czyli jeden tuner i dwa telewizory, jeden w salonie a drugi w sypialni  :) . jest jednak haczyk: na obu TV leci to samo  :P . Aby ten haczyk obejść, tak jak pisze Gmeru, ITI ma coś w zanadrzu, mam nadzieję, że dowiemy się wkrótce.
[right][post="11418"][/post][/right][/quote]

Tak mi się wydaje że na 1ym wyjściu będzie "real" z sat. a na drugim wyiściu będzie można ogląda nagrania z VOD lub PVRa. (Albo odwrotnie). np Ja coś z PVRa a dziecko jakiś kanał z bajkami (żona "na wspólnej" he he) - dobrze myślę?

Gmeru- zauważyłem że zawsze jak piszesz o USB to wstawiasz" ;) " czy coś wiesz więcej?

Edytowane przez k@li111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obawiam sie ze odnosnie tego przegrywania kolega nie ma racji. Nie mozna przegrywac materialow z tej platformy wogole. Tak przynajmniej powiedziala mi mila pani z infolini. Swoja droga wolalbym jednak zeby to kolega mial racje. poniewaz perspektywa wywalenia nagrywarki dvd nie podoba mi sie. Szczegolnie ze ta infolinia jest niezle niedoinformowana, jak nie znaja odpowiedzi na jakies pytanie, mowia ze odpowiedza po 12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='autorus' date='23.09.2006, 12:23 ']Obawiam sie ze odnosnie tego przegrywania kolega nie ma racji. Nie mozna przegrywac materialow z tej platformy wogole. Tak przynajmniej powiedziala mi mila pani z infolini. Swoja droga wolalbym jednak  zeby to kolega mial racje.  poniewaz perspektywa wywalenia nagrywarki dvd nie podoba mi sie. Szczegolnie ze ta infolinia jest niezle niedoinformowana, jak nie znaja odpowiedzi na jakies pytanie, mowia ze odpowiedza po 12.
[right][post="11535"][/post][/right][/quote]

Mozna będzie nagrywać [przez scart w jakości SD (576i).
Już to dokładnie opisałem ;):P:) , czytajcie uważnie.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' date='23.09.2006, 09:57 ']Mozna będzie nagrywać [przez scart w jakości SD (576i).
Już to dokładnie opisałem  :P  :)  :) , czytajcie uważnie.

Pozdro
[right][post="11536"][/post][/right][/quote]

Tak jak napisał pmcomp nasze nagrywarki nie idą do śmietnika i nagrają SD!

autorus z tym USB tak jak pisałem: trzeba się narazie domyślać do czego będzie. Narazie to dziurka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pakiecie film jest TCM, i nie bardzo rozumiem bo jak wybiorę pakiet film i np. cinemax to będę miał też CN z pakieu bajki czy jak ?... bo przecież CN I TCM dzielą pasmo i chyba od 21-ej na CN jest nadawany TCM. Chyba że teraz to będzie osobny kanał z dluższą ramówką.
.... a jeszcze jedno, dodawanie kanałów TVP tj. TVP FILM czy TVP ROZRYWKA, które są zapowiadane na wiosnę przyszłego roku to jest lekka przesada i nabijanie potencjalnych klientów w butelkę. Rozczarowałem się trochę tą ich ofertą programową, myślałem że będą "premierowe kanały filmowe" (cyt. ze stony www telewizjanowejgeneracji.pl, zakładka plaforma grupy ITI), a tu największą niespodzianką okazał się kanał z kinem rosyjskim :D , ... dobra, dobra no jest jeszcze Comedy Central , ale to nie jest kanał srikte filmowy, będą tam przede wszystkim seriale i programy a nie same filmy, o ile wogóle będą na tym kanale. :( A co do HDTV to moim zdaniem wpakowanie ich do podstawowych pakietów , zamiast oferować osobny pakiet z kanałami HD to też niezbyt dobry pomysł, bo zdaje mi się że zrobili tak ze względu na to że nie mają bogatej oferty kanałów i żeby wypełnić lukę to dodali je do reszty pakietów, tak samo jak kanały typu CNN, 4FUN TV, TVP KULURA TV, FSHION itp. które lecą free z satelity.
..ale się rozpisałem :D
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podobno te free z satelity maja byc tez blokowane jak nie wykupisz odpowiedniego pakietu (info od pana z infolinii) Edytowane przez neo222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Anubiss' date='23.09.2006, 18:53 ']... A co do HDTV to moim zdaniem wpakowanie ich do podstawowych pakietów , zamiast oferować osobny pakiet z kanałami HD to też niezbyt dobry pomysł, bo zdaje mi się że zrobili tak ze względu na to że nie mają bogatej oferty kanałów i żeby wypełnić lukę to dodali je do reszty pakietów, tak samo jak kanały typu CNN, 4FUN TV, TVP KULURA TV, FSHION itp. które lecą free z satelity.
..ale się rozpisałem  :D
Pozdrawiam
[right][post="11610"][/post][/right][/quote]

Cóż, to jest typowe zagranie marketingowe, żeby sprzedać jak najwięcej pakietów, czemu z punktu widzenia właściciela się nie dziwię - z pozycji klienta podoba mi się to już mniej.
Osobiście nie ukrywam, że liczę na VoD-a (koniecznie w HD :( ). Z zapowiedzi wynika(ło), iż filmy będą tam się ukazywać wcześniej [color="red"](pytanie o ile wcześniej?)[/color] niż premiery na DVD w wypożyczalniach [color="red"](czyli szybciej niż u konkurencji - C+, HBO i CP)[/color].

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='neo222' date='23.09.2006, 18:25 ']podobno te free z satelity maja byc tez blokowane jak nie wykupisz odpowiedniego pakietu (info od pana z infolinii)
[right][post="11612"][/post][/right][/quote]

No to ciekawe...nie sądze, żeby tak było...nie możliwe.Jest wyrażnie napisane: 0zł Na 99% gada gość głupoty. FTA to free to air jak sama nazwa wskazuje.


[quote name='frend30' date='23.09.2006, 18:27 ']Cóż, to jest typowe zagranie marketingowe, żeby sprzedać jak najwięcej pakietów, czemu z punktu widzenia właściciela się nie dziwię - z pozycji klienta podoba mi się to już mniej.
Osobiście nie ukrywam, że liczę na VoD-a (koniecznie w HD  :(  ). Z zapowiedzi wynika(ło), iż filmy będą tam się ukazywać wcześniej [color="red"](pytanie o ile wcześniej?)[/color] niż premiery na DVD w wypożyczalniach [color="red"](czyli szybciej niż u konkurencji - C+, HBO i CP)[/color].

Pzdr
[right][post="11613"][/post][/right][/quote]

No tak działa VOD wszędzie więc czemu miało by tu być inaczej...zobaczymy. Też liczę na wcześniejsze hity a nawet w tym samym momencie co na DVD przecież C+ i HBO to lipa...no co tam nowego jest? NIC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kanały tv mniej więcej ok.
Mam jednak pytanie odnośnie polskich stacji radiowych.
Czy będą dostępne na N-ce, a jeśli tak, to które?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pepino' date='23.09.2006, 19:57 ']Kanały tv mniej więcej ok.
Mam jednak pytanie odnośnie polskich stacji radiowych.
Czy będą dostępne na N-ce, a jeśli tak, to które?
[right][post="11624"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Narazie cisza w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, to mój pierwszy post na tym forum, więc z góry dziękuję za wyrozumiałość :angry:

Czy wiadomo coś na temat tego czy będzie możliwość wyboru rodzaju ścieżki dźwiękowej, czyli na przykład lektor albo napisy?
pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='rqsz' date='23.09.2006, 20:36 ']Witajcie, to mój pierwszy post na tym forum, więc z góry dziękuję za wyrozumiałość  :angry:

Czy wiadomo coś na temat tego czy będzie możliwość wyboru rodzaju ścieżki dźwiękowej, czyli na przykład lektor albo napisy?
pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź
[right][post="11635"][/post][/right][/quote]

Witamy na forum:)

Oczywiście, że będzie taka możliwość. Na kanałach HD jak i na SD. Nie mowie ze na wszystkich ale filmy itp na bank. Zarowno lektor jak i napisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powinny być: Radio Zet, RMF FM i ESKA. A przynajmniej były w testach.
Ale nie traktujcie tego jako oficjalną wiadomość.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zestaw programów faktycznie nie powala , nie fair umieszczenie TVN Turbo w kanale sportowym, bo zapłata za 1 program 16 zł to trochę za dużo. Brak NG i Planet też nie należy do mocnych stron. Wpakowanie ruskiego kanału filmowego ma chyba rozdrażnić przyszłych abonentów i ukłon w stronę towarzyszy.
Zgadzam sie z sawoszem, że 10 programów można uznać za oglądalne reszta to wypełniacze i prorokuje im 0.1% oglądalności więc nie rozumiem obaw o haczyk.
Pewno skuszę się na discowery hd, szkoda tyko że pożegnanie z c+ będę musiał odłożyć i poczekać na lepszą ofertę iti.
pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe, że jest trochę programów z COMEDY CENTRAL na MTV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wraz z ofertą programów telewizyjnych w pakiecie będą również programy radiowe?
Może pozornie pytanie trochę off topic, ale dla mnie ważne, bo jeśli zrezygnuję z kablówki UPC, gdzie w ofercie było PR1,2,3,4 i inne, to będę musiał znaleźć inne źródło programów radiowych. Lubię od czasu do czasu posłuchać radia. Nawet jeśli nie jest HD :angry:

Czy "n" wizja dostarczana będzie tylko drogą satelitarną? Kablówka wykluczona? Jeśli tak, to jakie anteny są potrzebne do uzyskania prawidłowego odbioru?
Czy jest gdzieś informacja na ten temat?

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' date='23.09.2006, 21:29 ']Powinny być: Radio Zet, RMF FM i ESKA. A przynajmniej były w testach.
Ale nie traktujcie tego jako oficjalną wiadomość.

Pozdro.
[right][post="11645"][/post][/right][/quote]


[quote name='Dariusz' date='23.09.2006, 23:17 ']Czy wraz z ofertą programów telewizyjnych w pakiecie będą również programy radiowe?
Może pozornie pytanie trochę off topic, ale dla mnie ważne, bo jeśli zrezygnuję z kablówki UPC, gdzie w ofercie było PR1,2,3,4 i inne, to będę musiał znaleźć inne źródło programów radiowych. Lubię od czasu do czasu posłuchać radia. Nawet jeśli nie jest HD  :angry:

Czy "n" wizja dostarczana będzie tylko drogą satelitarną? Kablówka wykluczona? Jeśli tak, to jakie anteny są potrzebne do uzyskania prawidłowego odbioru?
Czy jest gdzieś informacja na ten temat?

pozdrawiam.
[right][post="11670"][/post][/right][/quote]

Stary czytaj temat. Dwa posty wyzej masz ze nic niewiadomo o radiach oraz to co było na testach.

N jest nadawane tylko drogą satelitarną. Odpada droga kablowa i ..naziemna ; )

Antena 60cm minimum. (Do PVR większa z tego co wiem)Satelita: Satelita Hot Bird 13o E
Antene będzie można nabyć z dekoderem. Konwerter też. Do PVR dekodera będzie to konwerter TWIN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' date='24.09.2006, 00:08 ']Stary czytaj temat. Dwa posty wyzej masz ze nic niewiadomo o radiach oraz to co było na testach.

N jest nadawane tylko drogą satelitarną. Odpada droga kablowa i ..naziemna ; )

Antena 60cm minimum. (Do PVR większa z tego co wiem)Satelita: Satelita Hot Bird 13o E
Antene będzie można nabyć z dekoderem. Konwerter też. Do PVR dekodera będzie to konwerter TWIN.
[right][post="11674"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Witam mam pytanie oten konwerter u siebie mam dwa quatro na multiswiczu czy takie będą odpowiadać PVR dekoderowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' date='22.09.2006, 17:09 ']To nie jest prawda.

Po pierwsze do obu nboxów będziesz mógł podłaczyć nagrywarkę do wyjścia scart, ustawiając na nim odpowiedni standard (RGB, S-video lub composite). Tak nagrasz materiał SD a także materiał HD downscaowany z rozdzielczości 1080i do 576i. Działa to zarówno bezpośrednio przay oglądaniu "z anteny" jak i z twardego dysku, obojętnie czy z partycji dla PVR czy z partycji dla VoD.

Możesz, o ile posiadasz odpowiednią nagrywarkę (a były juz takie pokazywane na IFA) nagrać sygnał SD i HD korzystając z wyjścia component w rozdziałkach od 576i do 1080i ale tylko "z anteny". przy nagrywaniu z HDD sygnał ZAWSZE będzie downscalowany do 576i (prawa autorskie).

I jeszcze jedna ciekawostka: nboxy potrafią jednocześnie po wyjściach component i HDMI obsłuzyć DWA telewizory, w rozdzielczości SD i HD. Czyli jeden tuner i dwa telewizory, jeden w salonie a drugi w sypialni  :) . jest jednak haczyk: na obu TV leci to samo  :) . Aby ten haczyk obejść, tak jak pisze Gmeru, ITI ma coś w zanadrzu, mam nadzieję, że dowiemy się wkrótce.

Pozdro
[right][post="11418"][/post][/right][/quote]

sory ze tak wałkuje nadal ten temat ale szukam odpowiedzi na jedno pytanie którego chyba tu nie zadano(może sie myle...)
czy będzie możliwość zgrania danych z nBOXA(z twardym dyskiem) na dysk w komputerze? czy tylko za pomoca wyjscia scart do nagrywarki dvd? w praktyce chodzi mi o nagrywanie np. spotkan Ligi Mistrzów i wrzucanie ich na mój dysk na PC,bo jesli "zakupie" zwykłego nBOXA ratuje mnie tylko nagrywarka DVD...?
dzieki zamozliwą odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...