Skocz do zawartości
michalmichalmichal

2010: MEGA-TEST: Sony LCD KDL-46HX900 Telewizor 3D Ready - najwyższy model KINO

Rekomendowane odpowiedzi

Gmeru - nic nie napisałeś tym razem o jakości dźwięku z TV, co do reszty testu świetnie jak zawsze łatwo i przyjemnie sie czyta, Dobra robota na pewno sie przyda dla mojego kuzyna który sie na niego szykuje.

Co do TV to powala cieżar :) wydaje sie taki cienki i lekki a dla przykładu patrze z manuala 46HX800 17kg, a 46HX900 aż 30kg, ciekawy jestem tez poboru, w manuala nie podali, niby parametr drugorzędny ale mając trochę klocków z dużym poborem teraz biore go pod uwagę.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru - jak ogladales na tym TV kanaly z N na karte ? Czy podlaczyles jakis zewnetrzny tuner sat, czy tez TV ma cos wbudowanego i nie trzeba zewnetrznego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - wystarczy moduł z kartą czy potrzebny dodatkowy klocek???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem 52hx900 - obraz rewelacja , czerń powala na kolana , design - to czego szukalem ( dlatego warto bylo czekac pare lat na ten TV)

na scianie prezentuje sie rewelacyjnie

3d swietne ale na razie sprawdzone na jednym filmie animowanym, czekam na avatara ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru - jak ogladales na tym TV kanaly z N na karte ? Czy podlaczyles jakis zewnetrzny tuner sat, czy tez TV ma cos wbudowanego i nie trzeba zewnetrznego ??

No właśnie - wystarczy moduł z kartą czy potrzebny dodatkowy klocek???

Ktoś nas olał :/

Tez tak myślę <_<

Ditto ;-(

Cisza ? Na "forum" ! !

Cóż mogę się tylko przyznać, że dałem ciała z tą informacją. Chodzi oczywiście o DVB-T i tamtejsze wykorzystanie CI+. Mogę tylko napisać: przepraszam za błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dlaczego taka cisza w temacie HX900? Konapi napisał jedno zdanie, "że już ma" i to wszystko...

Pozdrawiam

Xelos

Edytowane przez Xelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

LCD-46HX900

Widzę ,żę mało jest w necie na temat tv HX900 sam wiele szukałem o tym tv ....kupiłem troche jakby ryzykujac jak sprawi sie w domu , na sygnale Polsatu Posiadam go od dwu tygodni.

-Dementuje mit ,ze po godzinie czy dwóch oglądania zmienia sie temperatura barw , nic podobnego !!!!

-Bardzo przyjemny dla wygląd , modny i naprawde ładny , szklana tafla , czarna tafla , i wbrew pozorom i dziwnym postom .....odbija naprawde niewiele , nie robi sie z tego tv lustro.

-Czerń rewelacyjna i doszukiwanie sie tutaj problemów .....coż jak sie chce psa uderzyć , to kij zawsze sie znajdzie .

-Obraz czysty kolory odwzorowane baaardzo dobrze , obraz hd rewelka.

-Motion fly działa rewelacyjnie .

-Podswietlenie .... tutaj niestety nie udało sie wyeliminować problemu , na zupełnie ciemnym tle znaczek stacji posiada wyraznie widoczną poswiate , widać podswietlony obszar , pytanie czy to przeszkadza? coż bardziej przeszkadza swiadomośc , ze tak idealna konstrukcja posiada taką wade , bo kiedy sie zapomni ,ze ona wystepuje po prostu problemu sie nie zauważa , nie razi tooo.

-Szybkie i bardzo rozbudowane menu , duzo opcji i ustawień .

-Niestety potwierdzam raczej słaby dzwiek , jezeli ktoś potrzebuje czegoś wiecej niż przecietna jakosc dzwieku , niezbedne jest kino domowe.

-obrazu 3D jeszcze nie testowałem ... nie posiadam transmitera i okularów.

- Koszt zakupu w łodzi to 8700zł

pozdrawiam

Edytowane przez darooo12345

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

LCD-46HX900

Widzę ,żę mało jest w necie na temat tv HX900 sam wiele szukałem o tym tv ....kupiłem troche jakby ryzykujac jak sprawi sie w domu , na sygnale Polsatu Posiadam go od dwu tygodni.

-Dementuje mit ,ze po godzinie czy dwóch oglądania zmienia sie temperatura barw , nic podobnego !!!!

-Bardzo przyjemny dla wygląd , modny i naprawde ładny , szklana tafla , czarna tafla , i wbrew pozorom i dziwnym postom .....odbija naprawde niewiele , nie robi sie z tego tv lustro.

-Czerń rewelacyjna i doszukiwanie sie tutaj problemów .....coż jak sie chce psa uderzyć , to kij zawsze sie znajdzie .

-Obraz czysty kolory odwzorowane baaardzo dobrze , obraz hd rewelka.

-Motion fly działa rewelacyjnie .

-Podswietlenie .... tutaj niestety nie udało sie wyeliminować problemu , na zupełnie ciemnym tle znaczek stacji posiada wyraznie widoczną poswiate , widać podswietlony obszar , pytanie czy to przeszkadza? coż bardziej przeszkadza swiadomośc , ze tak idealna konstrukcja posiada taką wade , bo kiedy sie zapomni ,ze ona wystepuje po prostu problemu sie nie zauważa , nie razi tooo.

-Szybkie i bardzo rozbudowane menu , duzo opcji i ustawień .

-Niestety potwierdzam raczej słaby dzwiek , jezeli ktoś potrzebuje czegoś wiecej niż przecietna jakosc dzwieku , niezbedne jest kino domowe.

-obrazu 3D jeszcze nie testowałem ... nie posiadam transmitera i okularów.

- Koszt zakupu w łodzi to 8700zł

pozdrawiam

Również posiadam ten model od połowy listopada zeszłego roku. U mnie poświatę udało się zmniejszyć prawie do zera zmniejszając moc podświetlenia (oczywiście bez przesady) oraz zmniejszając jasność (co wpłynęło dodatnio na jakośc obrazu) Poświata jest lekko widoczna TYLKO w momencie przełączania programów. W czasie oglądania, nawet bardzo ciemnych scen jest niewidoczna. Miałem pewne obawy co do odbić DEEP BLACK PANEL ale okazały się płonne. Niewielkie odbicia zupełnie nie przeszkadzają w oglądaniu. Motionflow włączam tylko w czasie oglądania niektórych programów. W niektórych jest rewelacyjny, a w niektorych przeszkadza. Wspołpracuje bardzo dobrze z HDD Toshiba 500GB. Z pendrive też nienajgorzej. Filmy z blu ray - super. Doskonale radzi sobie z programami SD z C+. Upscaling bardzo dobry. Pilot bardzo duży i przez to niewygodny. Wole mniejsze. Denerwujący gong po włączeniu. NIE PRZYCIĄGA KURZU. Więcej kurzu osiada na podstawie niż na ekranie.Gra u mnie po ok 8-9 godzin dziennie. Najlepszy obraz (oprócz blu ray) na TVP HD. Najgorsze HD na HBO HD. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś testował nowe okulary 3D BR250 od sony. Czy różnią się onę czymś jeszcze oprócz zasilania akumulatorkiem zamiast baterią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem bardzo zainteresowany zakupem tego modelu w 52''. Jednak im więcej czytam tym bardziej się zastanawiam bo wielu forumowiczów poleca plazmy Panasonica vt30. Pytanie do Was czy kupując ten sprzęt mieliście okazję porównać go do plazmy z górnej półki ?? I druga sprawa: wiem, że lcd, led gorzej ogląda się przy jakiś kątach. Mam w pokoju kanapy ustawione w literę L i wiadomo, że jedno z ramion będzie troszkę z boku. Czy dużo obraz traci?? W teście Gmeru opisał, że najbardziej traci przy oglądaniu z góry bądź z dołu ale to są rzadko używane "spojrzenia" :)Tak z czystej praktyki proszę opiszcie jak to wygląda. Z góry dzięki, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem bardzo zainteresowany zakupem tego modelu w 52''. Jednak im więcej czytam tym bardziej się zastanawiam bo wielu forumowiczów poleca plazmy Panasonica vt30. Pytanie do Was czy kupując ten sprzęt mieliście okazję porównać go do plazmy z górnej półki ?? I druga sprawa: wiem, że lcd, led gorzej ogląda się przy jakiś kątach. Mam w pokoju kanapy ustawione w literę L i wiadomo, że jedno z ramion będzie troszkę z boku. Czy dużo obraz traci?? W teście Gmeru opisał, że najbardziej traci przy oglądaniu z góry bądź z dołu ale to są rzadko używane "spojrzenia" :)Tak z czystej praktyki proszę opiszcie jak to wygląda. Z góry dzięki, pozdrawiam

Ten tv ma bardzo dobre kąty oglądania. U mnie tez mam takie ustawienie kanap i nie ma ŻADNEJ różnicy pomiędzy środkiem i krancami w jakości obrazu. Jakość obrazu nieznacznie gorsza przy oglądaniu pod dużym kątem Z GÓRY i Z DOŁU. Ale kto tak ogląda. Oglądalem obraz na plazmach Panasonica przy dziennym oświetleniu - obraz słaby w porównaniu do HX900. Wieczorem jakość podobna. Jestem daleki od chwalenia odbiornika tylko z powodu tego, że akurat go posiadam, ale widziałem duzo różnych tv w "akcji" i powiem z ręką na sercu: ten ma jeden z najlepszych jakościowo obrazów. Dużo mowi się o efekcie halo. Owszem jest widoczny ale głównie w momencie kiedy na ekranie nic nie ma (głownie w czasie zmiany kanałów, kiedy zniknął poprzedni, a jeszcze nie pojawił sie następny). Poza tym w czasie oglądania nie jest widoczny. Staje sie lekko widoczny gdy maksymalnie zwiekszy sie siłe podświetlenia, ale tylko w bardzo ciemnych scenach z jasnymi obszarami.Zmniejszenie siły podświetlenia nie tylko niweluje efekt halo, ale też poprawia jakość obrazu. HD powalające. (Tylko nie HBO HD) Jakość 3D wspaniała. Żadnego bólu i zawrotów głowy nie stwierdziłem po pół roku użytkowania. Byc może led krawedziowe mają gorsze kąty, ale ten jest bardzo dobry. Proponuję gdzieś obejrzec (np w salonie SC). Uwazam, że nawet seria LX ma gorszą jakośc obrazu. Tu naprawdę nie ma sie do czego przyczepic. Jest moze troche drogi, ale ja nie żaluję że wybralem wlaśnie HX900. Jeśli komuś zależy dobrym obrazie to zdecydowanie polecam, natomiast jeśli ktoś preferuje możliwości odtwarzania plikow typu MKV itp to proponuję poszukac czegoś innego. o platform cyfrowych i kablówk idealny, natomiast jako monitor to tylko do konsoli.Obraz z blu ray jest najlepszym obrazem tv jaki widziałem. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Oglądałem go właśnie w SC i robi wrażenie. Pliki mkv przerzucam przez port usb w blu ray-u więc chyba nie będzie problemu... Gandalf a czy ten transmiter Cię nie denerwuje?? Go jakoś można na stałe zamontować ?? W nowym HX920 jest on wbudowany ale pewnie jeszcze poczekamy na premierę i cena będzie pewnie połowę większa do obecnej za 900 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Oglądałem go właśnie w SC i robi wrażenie. Pliki mkv przerzucam przez port usb w blu ray-u więc chyba nie będzie problemu... Gandalf a czy ten transmiter Cię nie denerwuje?? Go jakoś można na stałe zamontować ?? W nowym HX920 jest on wbudowany ale pewnie jeszcze poczekamy na premierę i cena będzie pewnie połowę większa do obecnej za 900 :)

Z plikami MKV można też tak. Ja też używam Blu ray. Napisalem o tym dla tych ktorzy chcą bezpośrednio. Jeśli chodzi o transmiter to u mnie stoi sobie pod tv i nikomu nie przeszkadza. Prawie go nie widać. Jeśli zdecydujesz się na ten tv to z czasem też przestaniesz zauwazać transmiter. To że w reklamach postawili go na tv nie oznacza że tam musi stać. Podłączyłem tez HDD toshiba 500GB i dziala bez zarzutów. Jeśli mogę w czymś jeszcze pomóc to prosze o pytania. Chętnie odpowiem. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

No i jesteśmy już po premierza HX920!!! O dziwo - z parą okularów 3D i wbudowanym WIFI kosztuje (w Salonie Sony) 9.500 za wersję 46 calową! Moim zdaniem to naprawdę niewiele w porównaniu do HX900, który będąc poprzednim modelem, bez dołączonych okularów i WIFI nadal kosztuje około 8.500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba będzie przetestować bo jak go zobaczyłem to już sam wygląd powalił mnie na kolana. Rewelacyjny design!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważnie? Na zdjęciach nie różni się aż tak bardzo od HX900. Jeśli chodzi o test to koniecznie!:-)) Czy masz już taką możliwość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile stref wygaszania miał HX900 ale już słyszę "marudzenie", że HX920 ma ich tylko 156. Nie wiem czy to dużo czy mało (podobno konkurencja miewa więcej) ale zastanawiam się czy ilość stref można tak bezpośrednio porównywać (między TV różnych producentów). Przecież to mogą być różne technologie i efekt 156 stref w Sony może byc porównywalny z 224 strefami innej firmy. Takie jest moje zdanie - nie wiem jak sprawa wygląda naprawdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam następujące pytanie do użytkowników HX900: Czy zła jakość kabla hdmi może być przyczyną zaniku dźwięku. Czasem (bardzo rzadko - raz na kilka tygodni) zanika dżwięk w Tv podlączonym do dekodera (Philips) C+. Pomaga chwilowe wyłączenie dekodera. Po ponownym wlączeniu jest ok. Czy to może coś z dekoderem. Poprzedni tv był podłączony kablem euro i nic takiego się nie zdarzało. Jeśli ktoś ma jakieś sugestie to bardzo prosze sie podzielić. Pozdrawiam czytających.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...