Skocz do zawartości
OrzelPiotr

SONY Control Over HDMI - kilka pytań

Rekomendowane odpowiedzi

Problem dotyczy uzyskania dwóch niezależnych trybów oglądania telewizji

1. Blue Ray oraz dekoder Ntv podłączone przez amplituner do TV

2. Blue Ray + dekoder Ntv działają niezależnie od amplitunera. (może pozostać wyłączony)

Amplituner to sony str-da2400 ES ma wejścia i wyjście HDMI - jednak jest jeden podstawowy kłopot - jeśli podłącze do niego odtwarzacz Blue Ray (bdp-s760) (wejście HDMI) następnie z amplitunera wyjściem HDMI do TV -by oglądać filmy muszę cały czas mieć włączony amplituner - nie zawsze korzystam z amplitunera (przeszkadza żonie).

I tu rodzi się pytanie czy jest o wada amplitunerów sony, że w przypadku podłączenia HDMI sygnał nie wychodzi w trybie pass through do TV jeśli amplituner jest wyłączony - Co ciekawe jeśli włączam odtwarzacz telewizor wchodzi w stan gotowości (zielona dioda + wybór źródła odtwarzacz 1) ale występuje całkowity brak fonii i wizji. Dopiero po włączeniu amplitunera pojawia się obraz i dźwięk - oczywiście opcja wyboru dźwięku w TV (głośnik telewizora) powoduje automatyczne włączenie trybu MUTE w amplitunerze jednak wg mnie nie jest to najlepsze rozwiązanie bo de facto sprzęt jest cały czas włączony.

Oczywiście problem dało by się rozwiązać podłączając niezależnie kabel component do TV jednak nie obsługuje on trybów 1080p/24p.

Druga sprawa dotyczy N-ki jednak tu problem da się rozwiązać dość prosto dekoder podłączony do TV kablem HDMI + Chinch Audio a do Amplitunera Component + Optical (Dekoder w trybie DVI).

Będę wdzięczny za jakieś informacje w tej sprawie.

Edytowane przez OrzelPiotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden amplituner po wyłaczeniu nie przesyla zadnego sygnału z wejscia do wyjscia niezaleznie czy to jest hdmi, cinch czy cos innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żaden amplituner po wyłaczeniu nie przesyla zadnego sygnału z wejscia do wyjscia niezaleznie czy to jest hdmi, cinch czy cos innego.

Coś tam chyba jednak wysyła skro pomimo wyłącznego amplitunera - uruchamiając odtwarzacz - włącza się TV. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żaden amplituner po wyłaczeniu nie przesyla zadnego sygnału z wejscia do wyjscia niezaleznie czy to jest hdmi, cinch czy cos innego.

Nie wiem jak jest z dużymi klockami ale mój zestawik Sony HT-SF360 mający 3 wejścia HDMI i 1 wyście HDMI jak jest wyłączony to przepuszcza pełen sygnał HDMI (obraz + dźwięk) z tunera Nki do TV Sony.

http://www.sony.pl/product/hcs-cinema-surround-kit/ht-sf360

Gdyby nie działał w trybie pass-through trzeba by dodatkowo bezpośrednio spinać tuner z TV np po komponencie aby omijać wyłączony Amplituner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest wyłączony, tylko pracuje w trybie stand-by, a w tym trybie pracuje połowa urządzenia. Wyjmij wtyczkę z gniazdka i wtedy sprawdź. Dopiero po wyjęciu wtyczki zasilajacej mozna powiedzieć, że urządzenie jest wyłączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie jest wyłączony, tylko pracuje w trybie stand-by, a w tym trybie pracuje połowa urządzenia. Wyjmij wtyczkę z gniazdka i wtedy sprawdź. Dopiero po wyjęciu wtyczki zasilajacej mozna powiedzieć, że urządzenie jest wyłączone.

Czy on jest w Stand-by czy nie to w przypadku mojego amplitunera nie ma żadnego znaczenia - mianowicie w obu przypadkach brak wizji i fonii - dla tego troszkę mnie to dziwi. Ostatnio sprawdziłem u mojego znajomego na modelu DH-500 jest to samo. Może coś z tymi kablami HDMI nie tak>?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...