Skocz do zawartości
Samek

TechnoTrend TT-budget S2-3200

Rekomendowane odpowiedzi

no wlasnie mi to tak roznie skanuje raz wiecej raz mniej i w ktoryms momencie jakby jej prąd odcieło i przestaje skanować i nie udaje mi sie zeskanowac jej do konca. Normalnie porażka, ja juz wychodze z siebie, nie mam już sił na te karte, a system mam świeżutko zainstalowany ze wszystkimi aktualizacjami więc powinno być ok ale nie jest <zalamka> jak sie wkurze to wypieprze te karte przez okno :P:):(
Przed reinstalacją visty mialem zasyfiony system i cos tam zrobilem ale nie pamietam co to bylo ze skanowalo dobrze ale tez chyba to nie bylo do konca zeskanowane no ale mialem problem z cyberlinkiem h264 i musialem przeinstalowac system bo nawet tego ProgDVB nie dało sie odinstalowac.
Mam teraz tez inny problem z h264 bo jak instaluje 7.0 oryginalny z plyty dostarczonej z tą kartą TT 3200 to działa dobrze ale jak zainstaluje 7.3 to już go w TT-media center nie wykrywa :(
Ogólnie karta jest super ale co mi po ogladaniu FTA z TT-media center, ja chcę ogladac przez AltDVB albo ProgDVB - mają wieksze możliwości.
Wcześniej miałem Twinhana 1020 i żadnego problemu nie miałem wszystko mi śmigało jak należy w każdym programie i to w Viście x64 Ultimate PL a teraz to porażka z tym TT 3200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='schriss' post='59728' date='11.09.2007, 18:38 ']U mnie na Vista Ultimate karta działa od pół roku i nigdy jakoś problemu nie miałem.[/quote]


:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='martinos' post='60387' date='16.09.2007, 20:14 ']dzieki wyciu a moze masz gotowca ProgDVB albo AltDVB?[/quote]
[url="http://archiv.to/?Module=Details&HashID=FILE46EE08F734FB7"]ALT DVB[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='apatch' post='60408' date='16.09.2007, 21:06 ']:lol:[/quote]

jeden zapomniany mały problemik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie pamietasz moze instalowales jakies dodatki do Visty typu Net Framework bo ja mam 1.1 i 3.0 albo do directx'a?

Mam podobny sprzecik jak Ty schriss więc powinno mi działać:

Samsung 42' PS-42C7H + Yamaha RX-V650 + DVD-S550 + 5.1 KODA + PC
Technotrend S2-3200
Core 2 Duo E6600 @3.4GHz
Galaxy GF 8800GTX 768MB
2 GB RAM DDR2-800 GEIL
Creative X-Fi Xtreme Gamer Fatal1ty Professional Series 64 MB RAM
4 x HDD RAID-0 SATA II Samsung Spin Point S250 HD250HJ
DVD-RW Plextor PX-810SA Black
Asus P5B Deluxe
Midi-Tower ATX Tacens Sagitta Black + 9 Cooler FAN
Be Quiet! Dark Power Pro 530W
Windows Vista Ultimate x64 PL

Napisałem maila do TT - ciekawe czy oleją sprawę. Edytowane przez martinos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='martinos' post='60461' date='17.09.2007, 13:56 ']A nie pamietasz moze instalowales jakies dodatki do Visty typu Net Framework bo ja mam 1.1 i 3.0 albo do directx'a?

Napisałem maila do TT - ciekawe czy oleją sprawę.[/quote]


Instalowałem co się da, Frameworki wszystkie dostępne, update do DirectX zawsze instaluję jak tylko wyjdzie.
Sterowników dawno chyba nie update'owali, może nie wszyscy mają ten problem i TT o nim nie wiedzieli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pisałem o problemie ze skanowaniem kanałów do Technotrenda i odpowiedzieli tak:

Dear Sir,

It`s a problem with the current beta 64 Bit driver. The next driver is
already on our to do list.

With kind regards
Your TechnoTrend Team

Technotrend Support
PC Support

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaka wersja PROGDVB działa najlepiej z S2-3200 i Windows Vista ?
Wszystkie piątki zawieszają się przy starcie. Nie wiem czy to coś w systemie czy poprostu tak są.
Czwórki też są z jądrem 2.0 i starszym
Co wybra ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mozna uzywać tylko TT-media Center oryginalny z płyty ze sterownikami reszta programów nie potrafi skanować kanałów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='martinos' post='60757' date='20.09.2007, 16:36 ']mozna uzywać tylko TT-media Center oryginalny z płyty ze sterownikami reszta programów nie potrafi skanować kanałów.[/quote]
Chyba przesadzasz Martinos :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. kilka dni temu kupiłem s2-3200 do tego interfejs CI moduł CAM Matrix i oryginalna karte Cyfry + i od samego początku mam problem, Zainstalowałem sterowniki z płyty i w momencie gdy program TT MC rozpoznaje ze siedzi moduł CAM komputer się zawiesza i to tak totalnie, bez niego karta działa, Zainstalowałem najnowsze sterowniki ze strony producenta i z nimi komp sie juz nie wiesza ale kanały strasznie się tną, zwłaszcza te kodowane, czesto jest tak ze kanał dziala płynnie przełacze na chwile na inny poczym wróce do poprzedniego i juz się tnie, albo działa płynnie włączam nagrywanie i zaczyna się ciąć (lub na odwrót)

Co może być tego przyczyną?

dodam ze poziom sygnału z satelity jest na poziomie 70%..... i nie jest to wina słabego kompa (core 2 duo e6600 2 GB ram geforce 7950) Edytowane przez restimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Goompie moze na windows xp dziala choc probowalem ale nawet sterownikow nie moglem tam zainstalowac. A co do skanowania to zauważyłem coś takiego, że jak w TT media center wlacze z Hotbirda np kanał 123 sat to po wylaczeniu TT media center i włączeniu AltDVB skanuje mi wszystkie kanały wokół tego 123 sat wraz z tym kanałem i kazdy transponder ma to samo przeskanowanie z tymi wlasnie samymi kanalami - dziwna sprawa ze nie umie przelaczyc do kolejnego zakresu kanałow pozostając tylko w jednym. Edytowane przez martinos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zobaczcie czy macie problemy po odlaczeniu wszelikch DiSEq-ow i odpaleniu oryginalnego oprogramowania TT.
U mnie wariowala karta i satelity jak podpietego mialem 4x1. Nie pamietam jak bylo na Viscie, mialem ja na krotko zainstalowana, ale jak mi zginely partycje po wylaczeniu wieczorem kompa, to schowalem moj upgrade gleboko do szuflady i powrocilem do wersji XP. Jak wyjda jakies SP do tej Visty to moze ja ponownie wyciagne.
Jesli chodzi o AltDVB to nie pamietam na ktorym transponderze to bylo ale nie widzi sygnalu. Jest to jednak sprawa softu. Rozmawialem z kolega Mielon, ma poszperac. Problem jednak w tym, ze nie ma on karty w standardzie DVB-S2 wiec nie moze nic sprawdzic organoleptycznie. Mlody chlopak ale ma niezle zaciecie. Niestety nie ma wystarczajacych srodkow na utrzymanie stronki i zabawy z nowszymi technologiami. Moze warto byloby pomoc chlopakowi, jesli chcemy miec dopracowana nakladke programiku. Bawie sie nim juz jakis czas i musze przyznac, ze oprocz braku opcji HTPC niczym nie ustepuje DVB Viewer. Wejdzcie na strone www.altdvb.yoyo.pl

Pozdrawiam

braavoo Edytowane przez braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Macie może jakieś aktualne działające z S2-3200 i Vistą gotowce ?
Prog DVB, ALT DVB, DVB Dream, DVBViewer itp
Ja już nie mam cierpliwości. Instaluje 10 wersji i zawsze albo cały prog sie zawiesza, albo jakieś błedy z grafami.
Mam cyberlinka 7, mam grafy pazi ale po ich odpaleniu zawsze mu czegos brakuje i prog przełącza się na elecarda.
Mam tuner HD monitor HD i jeszcze nigdy nie udało mi się odpalić żadnego programu HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu jest AltDVB z listą kanałów na Hotbirda z podziałem na:
kino, muzyka, naukowe, niemieckie, sport, wiadomości

u mnie nie działa na TT3200 ale dajcie znać jak komuś zadziała
[url="http://www.2shared.com/file/2330942/f8f0b9d7/Alt-DVB.html"]http://www.2shared.com/file/2330942/f8f0b9d7/Alt-DVB.html[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='martinos' post='61717' date='30.09.2007, 12:30 ']Tu jest AltDVB z listą kanałów na Hotbirda z podziałem na:
kino, muzyka, naukowe, niemieckie, sport, wiadomości

u mnie nie działa na TT3200 ale dajcie znać jak komuś zadziała
[url="http://www.2shared.com/file/2330942/f8f0b9d7/Alt-DVB.html"]http://www.2shared.com/file/2330942/f8f0b9d7/Alt-DVB.html[/url][/quote]

U mnie na TT S2-3200, Windows Vista nie chce ruszyć.
Ma chyba jakiś problem z sygnałem z konwertera.
Poziom sygnału zero, mimo że na pewno jest sprawny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Goompie' post='61649' date='29.09.2007, 20:04 ']Macie może jakieś aktualne działające z S2-3200 i Vistą gotowce ?
Prog DVB, ALT DVB, DVB Dream, DVBViewer itp
Ja już nie mam cierpliwości. Instaluje 10 wersji i zawsze albo cały prog sie zawiesza, albo jakieś błedy z grafami.
Mam cyberlinka 7, mam grafy pazi ale po ich odpaleniu zawsze mu czegos brakuje i prog przełącza się na elecarda.
Mam tuner HD monitor HD i jeszcze nigdy nie udało mi się odpalić żadnego programu HD.[/quote]

U mnie bez problemów pos Vistą działa ProgDVB 5.08.03 (chyba ostatnia spolszczona wersja). W menu "ustawienia" mam:
Urządzenia - {BDA} TechnoTrend BDA/DVB-S Tuner
Opcje urządzeń - Lifeview (tylko tak poprawnie działa mi Diseqc)
Opcie > DirectShow - Wyświetlanie "VMR", "Graph by xgr file" wszędzie MainConcept
tutaj obraz jest niezbyt dobrej jakości -kiepski deinterlace lub jego brak. Ładny obraz jest na Custom i tutaj ustawienia w każdej pozycji Cyberlink (Video, H.264, Audio) ale niestety program działa dosyć niestabilnie tzn. wywala się przy zrzuceniu na pasek zadań i w czasie przenoszenia okna pomiędzy monitorami (nvidia dualview).
I jeszcze jedno. Moja karta to SkyStar HD - ale to na jedno wychodzi.
Sterowniki mam te:
[url="http://www.technisat.com/en/service/download.php?getdownload=1507&pID=1747"]http://www.technisat.com/en/service/downlo...07&pID=1747[/url]
Używam listy z Hot Birdem i Astrą (Diseqc działa bez problemów). Programy HD działają tylko w Technisat Studio Center

maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='schriss' post='60457' date='17.09.2007, 14:12 ']jeden zapomniany mały problemik :)[/quote]


Sorki że nie pomogę a trochę potroluję ,
Przypomniał mi się tekst ze świętego Grala Monty Pythona - jak szalony rycerz po obcięciu mu rak i nóg oznajmia że :

"to tylko taka mała ranka" :)

[b]schriss[/b] pomóż użytkownikom Visty. :P

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maciek_f' post='61828' date='01.10.2007, 19:48 ']U mnie bez problemów pos Vistą działa ProgDVB 5.08.03 (chyba ostatnia spolszczona wersja).
Używam listy z Hot Birdem i Astrą (Diseqc działa bez problemów). Programy HD działają tylko w Technisat Studio Center

maciek[/quote]

Maciek to może wystaw na jakiś upload spakowany folder z Twoim ProgDVB - potestuję ;)

Edytowane przez Goompie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='martinos' post='61899' date='02.10.2007, 12:39 ']Maciek to ja też chętnie potestuję :lol:[/quote]


Dzięki Maciek !!!
Działa !
Przy ustawieniach cyberlink obraz ekstra !
Został jeden maleńki problem.
Mam monitor panoramiczny fullhd i z każdego boku zrobiły sie czarne paski po 4-5 cm.
Obraz przypomina bardziej kwadrat niż prostokąt.
Na mainconcept tego nie było, ale obraz był dużo gorszy.
W wyświetlaniu mam VMR Need Windows Xp lub VMR9 bo tylko na tym nie wywala mi błędów.
Jak dam np "video renederer" to mam "No good input pin founded (video renderer)"
Oczywiście sprawdzałem propocje ekranu 16:10 i 16:9 i paski też są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dzieki dzieki :D:lol::) Maciek jesteś wielki ;)
Działa wyśmienicie :)

Rozpakowałem twojego progdvb ale wysypał się przy włączeniu (apcrash) więc przerzuciłem listę kanałów do wersji już wcześniej zainstalowanej 5.10.03 i działa pięknie :)
Ustawienia mam cyberlink (technotrend) i nic sie jak na razie nie wysypuje.
[url="http://img376.imageshack.us/my.php?image=aaayn9.jpg"][img]http://img376.imageshack.us/img376/8519/aaayn9.th.jpg[/img][/url]
Hardware acceleration: włączone, Force bob.
Procesor mam Core2Duo E6600 standardowo na 2.4 żeby nic sie nie wysypywało ale do HD podkręcę do 3.4 i dam znać czy się progdvb bedzie wysypywał.

Jak narazie przetestowałem Hotbirda i działa pięknie.
Niedługo przetestuję Astrę to dam znać czy zadziałają kanały HD.

Teraz tylko czekać aby sterowniki dopracowali żeby można było skanować kanały.
pozdr.

Edytowane przez martinos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[url="http://allegro.pl/item251204911_pci_express_7w1_tv_sat_cyfr_analog_fm_avin_hdtv.html"]http://allegro.pl/item251204911_pci_expres..._avin_hdtv.html[/url]

hmm ktos moze mial stycznosc z ta karte? czy jest jakis sens ją kupowac? czy lepiej technotrenda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...