Jump to content
Sign in to follow this  
Samek

TechnoTrend TT-budget S2-3200

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Przeglądając serwis Alledrogo natknąłem się na aukcję z kartą TechnoTrend TT-budget S2-3200, cena ok 500zł, gwarancja 24 miesiące.
Cena nawet do zaakceptowania (ok 2x skystar2).
Ma ktoś może taką kartę (lub inna z obsługą dvb-s2)?

Muszę przyznać, że zastanawiam się nad zakupem tej karty.
Mam już przed oczami sharing ITI... :)

Pozdrawiam!

Podaj linka do tego produktu.
Przetestuję to cudo. Jak narazie nieuchwytne w Polsce.

Pozdrawiam

braavoo

Już namierzyłem. Proponuję jednak ostrożność. Z tego co mi wiadomo nie ma jeszcze odpowiedniego oprogramowania do tej karty. I poza tym jest to wersja software. Zalecam więc dostosowanie się do minimalnych wymagań tego sprzętu. Inaczej zobaczysz czkawkę i zwisy systemu :-(
Reklama sprzedającego calkiem zachęcająca, ale... ostrożnie. Edited by braavoo

Zamowilem taka karte (tzn syn zamowil dla mnie w Polsce - sprzeadawca jest mi znany od 8 lat, firma z Gorzowa). Zanim do mnie dotrze minie pewno ze dwa tygodnie. Jak ja otrzymam to podziele sie uwagami. Moj komp spelnia wymagania sprzetowe producenta karty, a nawet je przewyzsza. Zobaczymy co wyjdzie w rzeczywistosci.

Też zamówiłem tą kartę. Jesli sprzedawca będzie rzetelny kartę będę miał jutro.
Zrobię oczywiście opis jak działa.
Wg sprzedawcy działa z ProgDVB i kanałami DVB-S2 m.in. Premiere ale trzeba mieć dojście do sharingu. Jak będę robił testy skorzystam z programów FTA DVB-S2

Czekam na opis z niecierpliwością :)

Co do wymagań, to zdaję sobie z nich sprawę.
Ogólnie to chciałem kupić jakąś kartę do satki.
Na początku myślałem o SkyStar2, ale TT S2-3200 jest bardziej "przyszłościowa".
Zdaję sobie sprawę, że na obecnym sprzęcie h264 w 1080i sobie nie pooglądam, ale za dwa, trzy miesiące planuję zmodernizować komputer.
A póki co, zadowolę się HD i SD w mpeg2. :)

Tak jak napisalem wczesniej. Namierzylem i jak tylko dostane ja w swoje rece to zobaczymy co ona potrafi.
Sprzęcik już podkręciłem do wymagan minimalnych. Udalo mi sie nawet podkrecic mojego procka AMD 64 3000+ na 3800+ i nadal chyba ma rezerwe :-). Ale trafił mi sie model.
Karta Gforce 7600GT (jeszcze nie podkrecona), 1 GB RAM (tez nie podkrecone) :-)

Jak tylko odpali w moim kompie to ja przemagluje dokladnie na wszystkim co uchwytne. Podobno potrafi to samo co normalna SkyStar 2 :-). Czyli wszystko i to dodatkowo w HD :-)

Pozdrawiam

braavoo

Nie chcę cię Braavoo martwić ale jeśli zamówiłes też na Allegro to ja już od niedzieli czekam na kartę :angry:
Edit: okazało się, że to kurier GLS nawalił. Karta leżała TRZY dni w magazynie. Nawet nie raczyli zadzwonić!!!!!!!!!!!
Proszę Państwa karta jest do dostania z polską 24 miesięczną gwarancją i fakturą VAT od uznanej w Polsce firmy [url="http://www.yansat.pl/index.php/86/94/327"]YANSAT[/url]. Kupowałem od nich kilka kart dla znajomych i moja pierwsza TT 1.3 do dziś działająca deż była od nich. Ale na Allegro jest 70zł tańsza i też kupujemy od Yansat :) Być może można się potargować bezpośrednio z firma z pominięciem Allegro.
Jutro zrobię opis jak się sprawuje bo muszę lecieć do pracy, a wieczorem mam imprezę.

Edited by tuptus55

Pierwsze testy TT S2-3200.
W komplecie otrzymujemy: kartę, sterowniki, odbiornik podczerwieni i zgrabny pilot oraz najważniejsze klucz do pełnej wersji CyberLink PowerDVD7!!! Zebym to ja wiedział to bym nie kupował za 70$
Najpierw próba na wolnym komputerze
Z płytą Asus CUSL2 PIII 900, Windows 2000 prof SP4 nie pracuje. Po instalacji wywala komunikat "Nie można załadować sterownika \SystemRoot\Syste32\Drivers\TTCap46n.sys" poczym za chwilę otrzymujemy "ekran śmierci"
Ręczna instalacja sterowników to samo.
Po włożeniu karty do płyty głównej Gigabyte GA-8I945P Pro (LGA775 PIV 2,8GHz), Windows XP prof SP.1 instaluje się bez problemu automatycznie.
Następnie wgrywamy aplikację TT-Mediacenter. Domyślnie ustawiony jest DiSEqC 1.0 (astra jako LNB-1, Hotbird jako LNB-2). Jak ktoś ma jeden konwerter to nie ma znaczenia. Aplikacja jest bardzo prosta ale dobrze działa z pilotem.
Teraz zprawdzimy jak chodzi z ProgDVB.
Działa z wersją ProgDVB 4.78.4 (taka mam) wraz z różnymi pluginami :( Obciązenie procesora 14-22%
Nie udało mi się odpalić MPEG4 brak poprawnego filtra. Muszę nad tym posiedzieć. Jak ktoś ma jeszcze w komputerze jeszcze inna kartę satelitarną to lepiej ją wyjąć albo wyłączyć w panelu sterowania. Bo przełaczanie w device list ProgDVB jest kłopotliwe. Przynajmniej u mnie wywaliło dwa razy ProgDVB.
Cdn.

Edited by tuptus55

tuptus55: czy za pomoca tej karty udalo Ci sie zgrac jakis material w HD na dysk ? CHodzi mi glownie o kanaly filmowe ogladane za pomoca "róznych pluginow"

[quote name='LukeSky' date='25.09.2006, 10:20 ']Tylko po co komu taka karta ?
Co będziecie z nią robić, oglądać FTA ?
[right][post="11811"][/post][/right][/quote]

Teoretycznie istnieje mozliwosc ogladania programow platnych. Karta ma wejscie na karte CI. Problemem moze byc:
- to ze programy na platformach HD dostepne sa w formie nie kart, a natywnego tunera-boxa
- jezeli nawet pojawia sie "lewe" karty to oczywiscie mamy doczynienia z przestepstwem

Oczywiscie za pare lat moze byc i tak, ze FTA bedzie takoz w HD (programy publiczne, mangozakupy B) i insze takie

[quote name='ein' date='25.09.2006, 11:32 ']Teoretycznie istnieje mozliwosc ogladania programow platnych. Karta ma wejscie na karte CI. Problemem moze byc:
- to ze programy na platformach HD dostepne sa w formie nie kart, a natywnego tunera-boxa
- jezeli nawet pojawia sie "lewe" karty to oczywiscie mamy doczynienia z przestepstwem

Oczywiscie za pare lat moze byc i tak, ze FTA bedzie takoz w HD (programy publiczne, mangozakupy B) i insze takie
[right][post="11814"][/post][/right][/quote]

Aktualnie posiadam kartę DVB TT.13 i naprawdę jest kolosalna różnica głównie w komforcie przy oglądaniu przy użyciu PCta i boxa dedykowanego.

Co do samych możliwości to narazie sa to daleko idące założenia. Jeśli dodamy że karta jeszcze leci softem i nie ma sprzętowego wsparcia to ja się pytam czym różni się od zwykłych kart. Skoro cała moc drzemie w kodekach dostarczanych przez innne firmy.

Jak dla mnie na tym etapie inwestycja w karty pseudo HD to wywalanie kasy w błoto.
Czytałem na innych forach dedykowanych dla DVB że spokojnie mozna użyć normalnego skystara 2, i mając wydajną maszyne i dedykowane kodeki wszysto leci jak trzeba. Zatem po co komu taka karta i to jeszcze za tę cenę.

Za tę kase macie nboxa i jeśli będzie możliwość rozdzielenia wizji na dwa odbiornika to wogóle nie ma tematu. Chyba że zależy nam na całkiem innych kanalach nie z oferty n-ki - wtedy moge zrozumieć ale tam mało co leci w HD. Do roku pewnie pojawią się karty z wsparciem sprzętowym i to juz jest coś, ale jeśli nie będzie na tym co oglądać to także będzie kolejne karta dedykowana chyba pod Xxx.

I tu się niestety mylisz. Karta np. SkyStar 2 daje mozliwosc ogladania tylko i wylacznie programow nadawanych w DVB-S. Aktualnie prawie kazda nowo wchodzaca stacja nadaje w DVB-S2 a tego niestety nie zobaczy stara SkyStar 2.

Jesli chodzi o nowa karte 3200 to po dokupieniu dodatkowej kieszeni CI i odpowiedniego modulu CI mozna ogladac oplacane pakiety, rowniez te w HD. Jak ta karta spisze sie w praniu, zobaczymy jak ja dostane w swoje dlonie.

I jeszcze jedna kwestia dotyczaca karty hardwarowej HD. Jesli sie pojawi w sprzedazy to jej cena bedzie jak sadze w granicach minimum 1200 zl.

Pozdrawiam

braavoo

Ja mam sprzętowy Technotrend i to jest ostatnia sprzętowa karta SAT jaką kupiłem - z powodu problemów z oprogramowaniem. Sprzętowe = droższe = mniej użytkowników = mniej softu i rzadsze update driverów.
Czytałem na forum wypowiedź developerów: "kazali nam pisać pod budget"

TT-budget S2-3200 - muszę sobie sprawić jak tylko będą fundusze :lol:
Cena za granicą: from 129,00 EUR, więc te 500zł w Polsce... ;)
Do MPEG4 potrzebujecie kodeka, najlepszym jakościowo (i najwydajniejszym) dekoderem H.264 jest CoreAVC.

Ja swojego Technotrenda 1 mam jakies 6 lat i jakos nie zauwazylem wiekszych problemow jesli chodzi o brak odpowiedniego oprogramowania czy tez aktualnosci sterownikow. Dodatkowo mam mozliwosc bezposredniego wypuszczenia sygnalu na telewizor i robienie innych rzeczy na kompie. I co ciekawe jest to jedyne element komputera, ktory nie traci na wartosci :-)

Ostatnio bez wzgledu na rodzaj soft czy hard- ware wersje karty maja problemy pod plytami glownymi NForce4. Albo pala plyty glowne albo same sie pala. Jest to problem zwiazany ze zlaczem PCI i zasilaniem. Mogliby cos zrobic na PCI-E, chyba juz najwyzszy czas.

No i w przypadku hardwarowej wersji instalujesz odpalasz i smiga. Nie trzeba kombinowac z kodekami :-)

Pozdrawiam

braavoo Edited by braavoo

Po co zaraz w kieszenie CI się pakować, wystarczy zwykły Phoenix :lol:

Co do samej karty, to właśnie obsługa DVB-S2 jest jej głównym atutem.
Brak sprzętowego dekodera (jak dla mnie) nie jest wadą - karta jest przez to znacznie tańsza, a zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na szybszy procesor, który przyda się też do innych celów.
W niedalekiej przyszłości prawdopodobnie większość kart graficznych będzie oferowała sprzętowe wsparcie dla H264, tak jak jest obecnie z MPEG2...

Już widzę ceny tych kart graficznych ze sprzetowym wsparciem. Zejdz na ziemie.
Aktualnie nie sa w stanie dostarczyc nawet karty z wyjsciem HDMI. Jak wejdzie to cena pewnie bedzie kosmiczna (conajmniej 2000zl).
A poza tym jesli bedziesz mial wspomaganie w karcie satelitarnej to masz 100% pewnosci ze to odpali bez wiekszych problemow na wszystkich konfiguracjach. A tak jak to mowia " róbta co chceta". Kazdy producent moze ci napisac,ze nie jest jeszcze kompatybilny albo, ze twoja konfiguracja jest nie taka :-)

Pozdrawiam

braavoo

@slawekz: Tak zgrywa się materiał H264. Na razie tylko za pomocą DVBViewer i CoreAVC
@LukeSky: Karta Technotrend S2 3200 pracuje w ProgDVB, a co za tym idzie korzysta z wszelkich pluginów w tym takich jak winsc, który służy do odbioru uprawnień Cyfry +, Polsatu Cyfrowego, Premiere i wielu, wielu innych platform.
Tak jak braavoo napisał karta ma gniazdo na kartę córkę posiadającą gniazdo CI. Tylko taniej jest kupić czytnik phoenix (70zł) odpalić SBCS, SBCL i winsc. Mamy wtedy to samo co mielibyśmy za 400zł (moduł Aston + karta córka z gnazdem CI)
@braavoo: Ja też mam TT 1.3 ale używam grafów DS tak jak do SS2. Bo owszem TT 1.3 ma sprzętowy dekoder mpeg2 ale ten dekoder nie ubsługuje 1080i nawet jak dorobiłem złącze RGB do karty to i tak było tylko SD.
Nie udało mi się zrobić grafa do ProgDVB aby zobaczyć H264.
Mam za to bardzo dobry program DVBView, w którym się tylko ustawia jaki dekoder ma być użyty i chodzi. Niestety jeszcze nie ustaliłem jak zmusić ten program do korzystania z pluginów ProgDVB. Ale już dziś mogę powiedzieć, że PVI 3.0 GHz jest odrobinę za wolny aby obsłużyć H264. Dziś wieczorem zrobię test na podkręconym procesorze. Aha. Konieczne są najnowsze sterowniki Forceware 92.91 (Beta!!) i posiadanie PureVideo. Bez tego chodzi jeszcze gorzej. Dopiero te sterowniki poprawnie obsługują H264 z PureVideo i Cyberlinkiem lub CoreAVC.
Edit: No więc Panie i Panowie. do H264 potrzebny porcesor powyżej 3,3 GHz HT. Jak dałem 3,6GHz to działa płynnie i jest 88% obciążenia. Da się zgrywać bez problemów materiał na HDD i robić w tym samym czasie jeszcze coś innego. Edited by tuptus55

[quote name='ein' date='25.09.2006, 10:32 ']Teoretycznie istnieje mozliwosc ogladania programow platnych. Karta ma wejscie na karte CI. Problemem moze byc:

Oczywiscie za pare lat moze byc i tak, ze FTA bedzie takoz w HD (programy publiczne, mangozakupy :lol: i insze takie
[right][post="11814"][/post][/right][/quote]
Do Premiere (w tym HD) można kupić sam moduł CAM [url="http://www.seh1.de/detailar.asp?AN=607"]KLIK[/url] 69EUR

"...Tylko po co komu taka karta ?
Co będziecie z nią robić, oglądać FTA ? ..."

Po co komu samochód przecież każdy dostępny przekracza 130 km/h a w polsce i tak nie można jeździć więcej. Skuter to jest max !!!!!!!!!!!!!!!!!
Po co ludziom LCD 1280-1366/720-768 Przecież na 14 calowych kineskopach świetnie widać !!!!!!!!!!!!
Po co cokolwiek mieć w tym kraju przecież i tak ci zaraz ukradną !!!!!!
Myślę sobie że topik powinien mieć nazwę:
Musisz kupić sobie kartę TechnoTrend TT-budget S2-3200
jak czytam wypowiedzi takich ludzi LukeSky

Żeby było jasne nikt nie musi jej kupować, jest to na daną chwile JEDYNA DOSTĘPNA w polsce karta do obsługi DVB-S2 (z tym terminem proponuje się zapoznać LukeSky) bo wypowiedzi "...Czytałem na innych forach dedykowanych dla DVB że spokojnie mozna użyć normalnego skystara 2, i mając wydajną maszyne i dedykowane kodeki wszysto leci jak trzeba...."
to albo nie wiesz co czytasz albo to nie powołuj się na wypowiedzi ludzi którzy nie wiedzą co piszą np. TY , za chwile na to forum wejdzie młody user przeczyta te głupoty co wypisujesz i będzie powielał jak TY.

[quote name='braavoo' date='25.09.2006, 14:49 ']Już widzę ceny tych kart graficznych ze sprzetowym wsparciem. Zejdz na ziemie.
Aktualnie nie sa w stanie dostarczyc nawet karty z wyjsciem HDMI. Jak wejdzie to cena pewnie bedzie kosmiczna (conajmniej 2000zl).
[right][post="11867"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

[url="http://allegro.pl/item128687572_sapphire_x1600pro_256mb_x1600_pro_12p5v_agp_hdmi.html"]http://allegro.pl/item128687572_sapphire_x...v_agp_hdmi.html[/url]
[url="http://allegro.pl/item128802610_hdmi_sapphire_ati_radeon_x1600_pro_256_ddr3_pci_e.html"]http://allegro.pl/item128802610_hdmi_sapph...ddr3_pci_e.html[/url]

???
Podziękowania dla tuptus55 za krótką recenzje.

Pozdrawiam.

Mam Technotrend 1 i z tą kartą SĄ problemy, nowy soft wymaga sterowników BDA, a do tej karty ich nie ma. Nie pamiętam nazwy programów, ale są co najmniej dwa godne uwagi, z których jeden obsługuje H.264 - wymagają BDA. EDIT: Jeden z nich całkiem ładny (ma najlepsze OSD!) to DVBViewer.
Druga sprawa, wszystkie dostępne pluginy obsługujące obrotnice są pisane pod SkyStar2 - u mnie nie działają.
To dwie rzeczy, które sobie przypomniałem.
I tak zawsze odpalam ją w trybie softwareowym, inaczej wielu rzeczy nie da się zrobić (dekodowanie).
Tak więc chętnie się rozstanę ze sprzętową kartą.
Acha, o ile pamiętam, H.264 działa na niewielu programach, mnie na TT1 się udało odpalić tylko na WatchTVPro (niedawno dodano wsparcie dla H.264). Edited by schriss

[quote name='tuptus55' post='11868' date='25.09.2006, 15:07 ']@slawekz: Tak zgrywa się materiał H264. Na razie tylko za pomocą DVBViewer i CoreAVC
................................................................................
.............................................................
Edit: No więc Panie i Panowie. do H264 potrzebny porcesor powyżej 3,3 GHz HT. Jak dałem 3,6GHz to działa płynnie i jest 88% obciążenia. Da się zgrywać bez problemów materiał na HDD i robić w tym samym czasie jeszcze coś innego.[/quote]
Mam prośbe do kolegi tuptus55 tzn.bardzo prosze o zgranie strumieniowo materiałów (nawet po 1 minucie) z programów typu :

1.Prosieben HD
2.Anixe HD
3.Sat 1 HD

no i o ile masz możliwość techniczną to również BBC HD z pozycji Astra 2D (28.2E) - 10847.00 V.a to wszystko z ciekawości ,poprostu interesuje mnie jakość nadawania tych programów.

I mam przy okazji pytanie gdyż zamierzam w tym miesiącu nabyć takową karte ?

czy procesor typu Core 2 Duo 2,13 GHz na rdzeń + grafika ATI X 1600 XT da rade z tą kartą bo w całym necie nie znalazłem żadnych informacji na temat takiej konfiguracji sprzętowej względem tej karty.

[quote name='tuptus55' post='11336' date='22.09.2006, 12:07 ']Teraz zprawdzimy jak chodzi z ProgDVB.
Działa z wersją ProgDVB 4.78.4 (taka mam) wraz z różnymi pluginami :)[/quote]

Witam Serdecznie.

Mam pytanie, poniewaz od dzisiaj jestem posiadaczem tego cuda TechnoTrend TT-budget S2-3200.
Pracuje na XP, moj kompe AMD Dual Core 64 3800+ + karta Geforce 7600GTI i wczesniej mialem na pokladzie Skystar2 i uzywalem calyt czas ProgDVB i obecnie mam najnowsza wersje ale tez instalowalem ta co Pan Tutptus55 opisywal i guzik, nie dziala mi karta pod progiem piszac ze urzadzenie nie jest wlanczone itp. WLanczasm je dajac START w progu to tez zle cos jest.

Pod TT Media Center wszystko ladnie chodzi jak SAT 1 HD, Luxe HD itp programy w MPEG4 ale chcialem pod progiem normalnie dalej ogladac pakiet Cyfry+ i TPS i karty mi nie wykrywa.

w Device LIST daje na BUDGET PCI CARD i wyskakuje na dzien dobry napis DEVICE NOT STARTED i teraz nie wiem dlaczego ???????? czyzby stara wyciagnieta z kompa SS2 cos przeskadzala ?
Drivery starek odinstalowalem....hmmm
Pod DVBViewer dziala ale nie lubie tego softu i nie chodza mi kanaly MPEG4 wiec odpuszczam i wole do zwyklych kanalo C+ Proga.

W device list wybieram karte BUDGET PCI CARD - NOVA_PCI.device 1.13 i daje start i czerwony krzyzyk przekresla zielona ikonke i co ja teraz mam zrobic?

Sa jakies stery do Progra specjalnej to tej karty ???

Pozdrawiam i z gory dziekuje za kazde info w tej sprawie

Rafal

Może spróbuj [url="http://www.skyview.republika.pl/"][color="#FF0000"]SkyView[/color][/url], z tego co czytałem jest najlepszy do kart programowych. Nie wiem tylko czy obsługuje tą nową kartę ale możesz się skontaktować z autorem programu. Zawsze służy pomocą.
Możesz jeszcze poczytać [url="http://forum.esat.pl"][color="#FF0000"]to[/color][/url] forum, na pewno znajdziesz tam pomoc.

[quote name='rafalek76' post='13062' date='06.10.2006, 19:21 ']Witam Serdecznie.

Mam pytanie, poniewaz od dzisiaj jestem posiadaczem tego cuda TechnoTrend TT-budget S2-3200.
Pracuje na XP, moj kompe AMD Dual Core 64 3800+ + karta Geforce 7600GTI i wczesniej mialem na pokladzie Skystar2 i uzywalem calyt czas ProgDVB i obecnie mam najnowsza wersje ale tez instalowalem ta co Pan Tutptus55 opisywal i guzik, nie dziala mi karta pod progiem piszac ze urzadzenie nie jest wlanczone itp. WLanczasm je dajac START w progu to tez zle cos jest.

Pod TT Media Center wszystko ladnie chodzi jak SAT 1 HD, Luxe HD itp programy w MPEG4 ale chcialem pod progiem normalnie dalej ogladac pakiet Cyfry+ i TPS i karty mi nie wykrywa.

w Device LIST daje na BUDGET PCI CARD i wyskakuje na dzien dobry napis DEVICE NOT STARTED i teraz nie wiem dlaczego ???????? czyzby stara wyciagnieta z kompa SS2 cos przeskadzala ?
Drivery starek odinstalowalem....hmmm
Pod DVBViewer dziala ale nie lubie tego softu i nie chodza mi kanaly MPEG4 wiec odpuszczam i wole do zwyklych kanalo C+ Proga.

W device list wybieram karte BUDGET PCI CARD - NOVA_PCI.device 1.13 i daje start i czerwony krzyzyk przekresla zielona ikonke i co ja teraz mam zrobic?

Sa jakies stery do Progra specjalnej to tej karty ???

Pozdrawiam i z gory dziekuje za kazde info w tej sprawie

Rafal[/quote]
Już pisałem na PM ale napiszę dla wszystkich.
Trzeba wybrać z Device list BDA-S Tuning Space Entry. Jak nie ma to znaczy, że się źle zainstalowały sterowniki do tej karty i trzeba ponownie zainstalować z płyty CD (program Setup.exe)
A mnie się karta uszkodziła :) Przestała sterować DiSEqC i została w pozycji Astra 1B oraz przestała odbierać DVB-S2. Zobaczymy jak działa gwarancja.