Skocz do zawartości
Gmeru

PACE HD PVR HDS7241 - Nowy oficjalny DEKODER CYFRY+ 500GB

Rekomendowane odpowiedzi

mam male pytanko...

czy ma juz ktos ten dekoder i wywiozl go do anglii? chodzi o to czy bedzie sie na nim dalo ogladac freeview. Jak wiadomo nadaje on w dvb-t w mpeg2, niby nowy pace ma w dvb-t mpeg4, wiec teoretycznie mpeg2 tez bedzie dzialal. A ze wyszukuje on kanaly naziemne, wiec teoretycznie powinien odebrac freeview. Moze ktos to sprawdzic i potwierdzic jesli ma taka mozliwosc? z gory dziekuje

Witam

Jestem szczesliwym posiadaczem w/w dekodera i mieszkam na stale w UK.

Z przykroscia jednak stwierdzam ze Pace pvr 500 (pace HDC7240 ) nie odbiera kanałów freeview.

A przyczyna jak dziś się dowiedziałem w centrum obslugi Cyfry + jest bardzo prosta

Mianowicie Cyfra zablokowala gniazdo anteny naziemnej do czasu kiedy w Polsce DVB -T RUSZY NA DOBRE.

Zenada na maxa ale co sie dziwic skoro gniazdo Ethernet i USB lipa.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem szczesliwym posiadaczem w/w dekodera i mieszkam na stale w UK.

Z przykroscia jednak stwierdzam ze Pace pvr 500 (pace HDC7240 ) nie odbiera kanałów freeview.

A przyczyna jak dziś się dowiedziałem w centrum obslugi Cyfry + jest bardzo prosta

Mianowicie Cyfra zablokowala gniazdo anteny naziemnej do czasu kiedy w Polsce DVB -T RUSZY NA DOBRE.

Zenada na maxa ale co sie dziwic skoro gniazdo Ethernet i USB lipa.

Pozdrawiam

Witam

Odbieram programy DVBT w Poznaniu przez w/w dekoder ale sądzę ze w Anglii i tak nie będzie to działało bo Cyfra daje swoją listę kanałów na dowód tego mogę podać informację, że jak z nadajnika ze Śremu(dla POznania) było nadawane TVP HD to dekoder niby szukający kanałów tego kanału nie znalazł bo nie było go na liście w tym samym czasie na innych dekoderach można było odbierać bez problemu. Ale może się mylę. POzdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekoder odbiera tylko te kanały DVB-T, które są na liście kanałów Cyfry. Trudno więc aby odbierał kanały w Anglii. Kanały w Polsce odbiera, więc nic nie jest zablokowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam ten dekoder czyli Pace PVR HD i nie mam z nim żadnego problemu dźwięk Dolby Digital 5.1 jest obraz w rozdzielczości 1080p. jest numer i nazwa kanału na wyświetlaczu jest nagrania nie urywa i planowane tak jak ma nagrywa EPG działa szybko i nie zacina się obraz MENU jest czytelny. K tak poza tym to dźwięk Dolby Digital 5.1 jest dostępny na kinie domowym proszę czytać instrukcję ze zrozumieniem

Edytowane przez gracjan.torhan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak możesz mieć obraz w 1080p ;) Ten sprzęt wypuszcza max 1080i. Tylko mediaBOX+ ma 1080p. Oczywiście z satki idzie 1080i więc głównie na papierze jest to 1080p ale skalowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z koleji inny problem.

Wyłączam dekoder na telewizorze pojawia się brak sygnału

na dekoderze mam niebieską kotrolkę jeszcze po chwilę mam dalej informację że sygnał jest rozdzielczość itp.

Dekoder się wyłącza ale sygnał wysyłą o rozdzielczości cały czas.

Podłączone mam to przez HDMI.

Gdy dekoder wyłącze zgniazdka to sygnał znika,

Wer Oprogramowania 154.

Wymieniłem dekoder na inny, i dalej mam to samo !!

Czy koledzy też mają taki problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to bardzo dziwne, u mnie to już w sumie 3 model, i od samego początku zawsze jakieś problemy.

1. - Cyfra+ (Nie pobierał rachunku TV, Nagrywanie ok, miał problem z podawaniem cały czas sygnałuna wyłączonym dekoderze)

2. - Cyfra+ (Rachunek TV bez problemu, Problem z nagrywaniem filmów, Nagrywał film w 2 partach, np. 1- 1 part 1 min filmu, 2 part reszta, lub 1 part 20 min i 2 reszta, miał problem z podawaniem cały czas sygnału na wyłączonym dekoderze)

3. - NC+ (Rachunek TV bez problemu, ma problem z podawaniem cały czas sygnału na wyłączonym dekoderze)

Mam pojedyńczy konverter, w ustawieniach ustawiony na pojedyczy w dekoderze oraz zmieniona rozdzielczość 1080

Reszta bez zmian, próby przywrócania do ustawień fabrycznych nie dawały żadnego rezultatu.

Wszystkie 3 wersje dekodera miały najnowsze oprogramowanie, niestety nie pamietam czy pierwszy na starszym oprogramowaniu miał ten problem.

Telewizor mam ustawiony że po 30 sekundach braku sygnału wyłącza mi się.

Dekoder wyłączy mi się z braku czynności - mrógnie brak sygnału i zaraz pojawia się informacja o sygnale rozdzieczości itp.

I telewizor niestety chodzi do rana, a czasem zdaża mi się zasnąć przy nim.

Inne urządzenia typu Xbox360, czy Odtwarzacz Blu-ray podpięte są takim samym kablem i nie mają problemu, wyłączam X360 i jest brak sygnału.

W przypadku konsoli czy Odtwarzacza to akurat nie problem wyłączyć telewizor mimo że i tak sam się wyłączy,

Gorsza sprawa jak mi się przysnie, budze się rano a TV LED 40 Cali świeci po oczach, dekoder nie jest mój wiec mi nie jest go szkoda a telewizor za swoją gotówkę kupiłem więc mnie to bulwersuje.

Gdy reklamowałem w suporcie problem z sygnałem odpisali mi że uszkodzony jest terminal.

Tylko ile ich jeszcze wymienie by problem znikł.

Chyba migruje do NC+ i wezme dekoder MediaBox+

Testowałem na Euro-złączu(Scart) Efekt jest ten sam ewidętnie problem z dekoderem, ale dlaczego kolega nie ma tego problemu.

A ma kolega najnowszą wersje oprogramowania ?

Pozdrawiam serdecznie,

P.S na innych gniazdach sprawdziłem i na innym kablu, efekt ten sam.

Edytowane przez Scorpion_1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...