Skocz do zawartości
Gmeru

PACE HD PVR HDS7241 - Nowy oficjalny DEKODER CYFRY+ 500GB

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu udało mi się dobrać do nowego, oficjalnego dekodera PVR HD firmy PACE dedykowany dla abonentów Cyfra+ i Canal+. Na początek fotki porównawcze dotyczące wyglądu urządzenia oraz jak ma się do Turbodekodera HD od nki.

Jeżeli chodzi o samo wykonanie to jest naprawdę dobrze. Jak widać jest on bardzo mały co jedna osoba może uznać za plus a inna za minus. Wszystko zależy co kto lubi. Ale sprawia wrażenie dobrze zbudowanego, złącza z tyłu upchane ale wszystko się pomieściło :) Szkoda tylko, że zabrakło złącza component.

Wyświetlacz w instrukcji wygląda na wielosegmentowy ale w rzeczywistości nadal brak jest wyświetlania nazw kanałów. Mamy tylko numery. Podświetlenie jest koloru ciemno niebieskiego. Ważne, że nie męczy nocą.

Wszystko pięknie więc czas na pierwsze odpalenie. Byłem pełen wiary, że skoro tak to wygląda to zapowiada się w końcu rewolucja chociaż na poziomie dekodera dedykowanego pod Cyfrę. Naciskam przycisk power i.... czekam. Czekam czekam czekam aż po kilkudziesięcu sekundach dekoder się odpalił. Już w tym momencie poczułem, że zalatuje mi PVR HD Philipsa.

Menu powitalne boli bo jest.... w SD takie samo jak zawsze czyli mała masakra ;) W dodatku przy 1080i mamy takie malutkie menu w środku ekranu :unsure:

Pytam się: gdzie ta nowa grafika w HD? Okazuje się, że liftu dokonano przy głównych funkcjach samego dekodera czyli: EPG, VOD, Lista nagrań.

Po naciśnięciu przycisku odpowiedzialnego za EPG naszym oczom ukazuje się lista 3 opcji do wyboru:

CDN...

dsc00277a.jpg

dsc00278i.jpg

dsc00279md.jpg

dsc00280wu.jpg

dsc00281rs.jpg

dsc00282g.jpg

dsc00283h.jpg

dsc00284vq.jpg

dsc00285.jpg

dsc00286t.jpg

dsc00287y.jpg

dsc00290j.jpg

Menu oraz funkcje:

dsc00296h.jpg

dsc00297s.jpg

dsc00298.jpg

dsc00299jp.jpg

dsc00300n.jpg

dsc00301c.jpg

dsc00302i.jpg

dsc00303uf.jpg

dsc00304wu.jpg

dsc00305s.jpg

dsc00306e.jpg

dsc00307cd.jpg

dsc00308b.jpg

dsc00309rg.jpg

dsc00310r.jpg

dsc00311q.jpg

dsc00312l.jpg

dsc00313x.jpg

dsc00314n.jpg

dsc00315z.jpg

dsc00316t.jpg

dsc00317l.jpg

dsc00318t.jpg

dsc00319ew.jpg

dsc00320g.jpg

dsc00321q.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta umieszczana z boku ... genialne (ironicznie) ..... najczęściej dekodery stawiamy w przeróżnego rodzaju pólkach. Jeśli ta karta miałaby tam znajdować się na stałe, ok. Ale przecież wiele osób, bardzo wiele osób, weźmie ten dekoder z opcja multiroom i co wtedy ... ano męczenie się z wydobywaniem i wkładaniem baaaaaaaaaaardzo długiej karty od multiroomu, z boku, co 4-6 godzin, co najmniej raz-dwa dziennie.

Genialne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Karta umieszczana z boku ... genialne (ironicznie) ..... najczęściej dekodery stawiamy w przeróżnego rodzaju pólkach. Jeśli ta karta miałaby tam znajdować się na stałe, ok. Ale przecież wiele osób, bardzo wiele osób, weźmie ten dekoder z opcja multiroom i co wtedy ... ano męczenie się z wydobywaniem i wkładaniem baaaaaaaaaaardzo długiej karty od multiroomu, z boku, co 4-6 godzin, co najmniej raz-dwa dziennie.

Genialne ;)

Bardzo sprytnie, nie będzie sterczała karta z przodu z otwartą klapką. Potwierdzenie uprawnień dla drugiej karty polega na jej przybliżeniu jednej do drugiej. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo sprytnie, nie będzie sterczała karta z przodu z otwartą klapką. Potwierdzenie uprawnień dla drugiej karty polega na jej przybliżeniu jednej do drugiej. Pozdrawiam.

Dokładnie, karta od splitera nie będzie wystawać z przodu ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie, karta od splitera nie będzie wystawać z przodu ;) .

Za to będzie wystawać z boku.

Bedzie tak samo ... piknie.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się niedawno z Cyfrą rozstałem i pewnie długo nie wrócę.

Ale zauważam, że wreszcie są dwa wyjścia audio: optyk i coaxial.

Mała rzecz a może niektórych ucieszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przodku i z boku to złe miejsca. Jak już to tak, że chowa się to pod klapą. A tak to powinno być z tyłu. Więc jest to nadal źle rozwiązane....

Dodałem zdjęcia menu, jutro cdn dodam opis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z przodku i z boku to złe miejsca. Jak już to tak, że chowa się to pod klapą. A tak to powinno być z tyłu. Więc jest to nadal źle rozwiązane....

Dodałem zdjęcia menu, jutro cdn dodam opis.

Z przodu z klapką było by OK . Ale ta grubość do bani , przeważnie stawia sie na jakimś innym sprzęcie (amplituner , dekoder np. od N-ki ) na pułce , stoliku TV który jest ograniczony miejscem - chodzi o odległość między półkami i tu ZONK !!! nie mieści się . DO BANI !!!!! druga sprawa podstawowe MENU , jak z epoko lodowcowej KLAPA TOTALNA !!!! . Miałem cyfrę do tej pory przez 13 miesiecy i dzięki odpocznę (miedzy czasie też N-kę ) i zostałem z N , za 68 zł mam wszystko co mnie interesuje i najwiecej w HD .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I przez 13 m-cy oglądałeś tylko to fatalne menu?

Dlatego zrezygnowałeś?

Edytowane przez JurekBy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
druga sprawa podstawowe MENU , jak z epoko lodowcowej KLAPA TOTALNA !!!!

Czy coś nie działa w tym menu? U mnie działa wszystko, może po prostu miałeś uszkodzony dekoder?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dalej fan boje platform cyfrowych będą kontynuować dyskusje w stylu jak na SatKurierze i powyżej to posypię ostrzeżenia.

Piszcie sobie tam, może Was ktoś doceni.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie lubię "fanbojstwa", ale fakt faktem, że dekoder dekoderem a oferta programowa to zupełnie coś innego. Jedni lubią bajery rodem z n-ki a inni wolą spokojniejsze i przedpotopowy wygląd cyfry.

Ja mam to gdzieś, bo przestałem oglądać TV jakiś rok temu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczę, że ten dekoder jest lepszy od starego philipsa pvr.

Nerwy na nim tracę codziennie - słabo reaguje na pilota,

przełączanie kanałów to dramat, N-ka pod tym względem bije

go na głowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Liczę, że ten dekoder jest lepszy od starego philipsa pvr.

Nerwy na nim tracę codziennie - słabo reaguje na pilota,

przełączanie kanałów to dramat, N-ka pod tym względem bije

go na głowę.

No to się chyba przeliczysz. To jest Philips w skórze nowego właściciela czyli firmy Pace (który kupił działkę STB od Philipsa).

Niestety jest podobnie powolny jak jego poprzednik.

Zapewne Gmeru to jutro opisze.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją drogą tego nie rozumiem, jest masa szybkich chipów do STB na rynku i wcale nie są bardzo drogie. Wygląda na to, że cyfra idzie w mega taniznę. Inna sprawa, że wszystkie dekodery mają takie same jak francuzi, więc to pewnie Francuzi mający praktycznie monopol u siebie idą na taniznę a nasi nie mają wiele do gadania i to samo gie muszą wciskać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[...]przełączanie kanałów to dramat, N-ka pod tym względem bije go na głowę.
Ja swoją drogą tego nie rozumiem, jest masa szybkich chipów do STB na rynku. [...]

@maxiuca

A jesteś pewien że procki w PVR cyfry są wolniejsze niż w boxach N? - oczywiście nie mam tu na myśli Turbo

Ja myślę że że to nie tutaj jest podstawowy problem ;)

Edit:

Sprawdziłem tutaj: Instrukcja Philips PVR cyfry

oraz tutaj: Info o Procku w NBOX Recorderze

Wychodzi wiec na to że PVR cyfry ma lepszy procek ;)

Edytowane przez Pizzojad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie, stary PVR cyfry ma STi7109

A nbox recorder STi7100

Przy czym wygląda na to, że jeżeli chodzi o moc obliczeniową do są dokładnie identyczne (266Mhz, takie same CPU).

http://www.st.com/stonline/products/litera...102/sti7100.pdf

http://www.st.com/stonline/products/litera...660/sti7109.pdf

Czyli wynika z tego, że oprogramowanie badziewne. Co swoją drogą nie świadczy dobrze o żadnej z firm uczestniczących w tym "procederze" (Philips, Pace, Cyfra+, Canal+ francuski)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@maxiuca

A jesteś pewien że procki w PVR cyfry są wolniejsze niż w boxach N? - oczywiście nie mam tu na myśli Turbo

Ja myślę że że to nie tutaj jest podstawowy problem ;)

Edit:

Sprawdziłem tutaj: Instrukcja Philips PVR cyfry

oraz tutaj: Info o Procku w NBOX Recorderze

Wychodzi wiec na to że PVR cyfry ma lepszy procek ;)

A cóż to za pomysł, aby za źródło info o procesorze w dekoderach n-ki brać stronę jakiegoś sklepu internetowego? Dane na tej stronie to czysta fikcja. Na przykład informacja o 19W jako poborze mocy przez zwykły recorder to jakiś żart. Nawet w stand-by jego pobór mocy jest większy. Jeśli chcesz szukać info o używanych w recorderach nki procesorach, to szukaj ich raczej na stronie producenta sprzętu: ADB Global.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No faktycznie, stary PVR cyfry ma http://www.maximedia.pl/?c=n_telewizja_now...x_hdtv_recorder

A nbox recorder STi7100

Przy czym wygląda na to, że jeżeli chodzi o moc obliczeniową do są dokładnie identyczne (266Mhz, takie same CPU).

http://www.st.com/stonline/products/litera...102/sti7100.pdf

http://www.st.com/stonline/products/litera...660/sti7109.pdf

Czyli wynika z tego, że oprogramowanie badziewne. Co swoją drogą nie świadczy dobrze o żadnej z firm uczestniczących w tym "procederze" (Philips, Pace, Cyfra+, Canal+ francuski)

W obu tych dekoderach były montowane te same procesory: STi7109. Na szczęście wybierając procesor dla dekoderów z serii 5720 (czyli np. dla recordera turbo) ADB odeszła już od rozwiązań z STMicroelectronics.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JackS

Przykro to stwierdzić ale piszesz bzdury. Podaj może gdzież to na stronie ADB masz specyfikację NBOX recordera z informacja że siedzi w nim 7109 ?

Dla jasności, nie ma tam niczego takiego. A żebyś już nie wyciągał jakiejś specyfikacji od 5810SX i nie twierdził że to to samo co NBOX Recorder to może zajrzyj tutaj: Instrukcja obsługi Nbox Recorder - na końcu dokumentu znajdziesz "Dodatek B: dane techniczne" a w nim jak wół jest napisane "Oparty na procesorze Sti7100"

Co do linka nad którym się pastwiłeś, to był pierwszy ze znalezionych przez google i podający jaki procek jest w NBoxie Recorderze wiec go wkleiłem - zwłaszcza dla osób z wolnym łączem łatwiej jest otworzyć taką stronę niż ssać pdf'a który waży 16MB .

No i zrobił się offtop ;)

Edytowane przez Pizzojad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przykladzie TOP dekoderow Cyfry mozna zobaczyc, ze nawet wlozenie "100" super szybkich procesorow nie daje rady nawet z archaiczna, prosta jak drut grafika z prostymi funkcjonalnosciami!

Wiec nie ma co sie podpalac procesorami bo problem Cyfry jest w innym miejscu!

A z tego co wiem to C+F ma w ofercie dekoder CUBE i to jest maszynka przyzwoita. Oznacza to, ze jest podzial na lepszych i gorszych. Gorsi, Ci do wycyckania, abonenci C+PL dostaja szroty-klamoty po kosmetycznych zmianach. Tak bylo zawsze w tej "firmie".

Edytowane przez tesbor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ciekawostka która pojawiła się na moim Pace podczas instalacji anteny:

1b9722829f9d7805m.jpg :)

Dekoder posiadam od tygodnia, jak na razie działa dobrze.

Pilot czasem słabo reaguje i trzeba wciskać drugi raz dany przycisk.

Od 2 dni dzieje się z dekoderem coś dziwnego: wyłączam pilotem dekoder, pojawia się czerwona dioda i na chwilę zegarek.

Po chwili zegarek znika i dekoder jest wyłączony. Po kilkunastu minutach dioda świeci się na niebiesko i zegarek znowu jest wyświetlany. W nocy jest dużo ciszej i wydawało mi się że dekoder w stanie uśpienia z diodą niebieską

pracował (słychać było dysk). U Was też tak się zachowuje ten model ?

Edytowane przez mb79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Sprawdź czy antena skierowana jest w okno sąsiada"

Wspaniałe! :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to ten ich dekoder wyglada jakos archaicznie. Design do bani. Nie wiem kto im podsunal taki pomysl na miniaturyzacje, ale ja bym zwolnil tego kogos.

Sam dekoder bede mial w styczniu i wezme go tylko na testy i zwroce spowrotem szanownej instytucji bo jakos nie widzi mi sie placenie 10zl na miesiac za takiego wstretnego miniklamota (przepraszam jesli kogos urazilem). Dysk 500GB moze i tam siedzi ale tylko to upartuje jako plus tego dekodera, reszta to jakis prototyp kogos z lat 80-tych.

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...