Skocz do zawartości
mjasinsk

MEGA - TEST: LCD Toshiba 46SV685D - (+ Podstawowe porównanie do 3 letniego LCD)

Rekomendowane odpowiedzi

mjasinsk,

Mam jeszcze pytanie dotyczące skalowania obrazów SD na tym TV.

Chodzi mi o możliwe tryby skalowania sygnału 4:3.

Np. w samsungach jest możliwość wyświetlania obrazu w formacie 16:9 - jest wtedy rozciągnięty, w formacie 4:3 - z czarnymi pasami po bokach lub w trybach powiększonych - wówczas następuje powiększenie obrazu do 16:9 poprzez częściowe obcięcie dołu i góry - z możliwością przesuwania w górę i w dół. W TV sony jest jeszcze dodatkowo tryb nieliniowego rozciągnięcia obrazu do 16:9 (mniej rozciąga w środku ekranu, więcej na bokach).

W SV jest chyba też podobny tryb. A czy jest też tryb umożliwiający powiększenie obrazu 4:3 - tak jak opisałem powyżej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szeroki kąt - do oglądania w trybnie panoramicznym

4:3 - bez komentarza

Super Live - powiększa obraz 4:3 poprzez rozciągnięcie w pionie i poziomie

Kinowy - pozwala usunąć czarne pasy z każdej strony bez zniekształceń

Napisy - tak jak kinowy tylko przesuwa obraz w gore zeby widoczne byly napisy

14:9 - bez komentarza

Tryb natywny - Wyświtla obraz bez dopasowania (tylko pliki wyświetlane z USB beda dopasowane)

PC normalny - wyświetla obraz bez dopasowania

PC 16:9 - jw. tyle że bez pasów bocznych

piksel na piksel

Mały - tylko ze źródła USB w przypadku odtwarzania filmu bez skalowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... Obiecuję natomiast solennie że będę niezmordowanie szukał wad obrazu i rzetelnie uzupełniał test o znalezione. Bo przecież nie ma odbiorników idealnych

I jak tam wrażenia po kilku tygodniach użytkowania tego TV?

Sam jestem zainteresowany jego zakupem, w wersji 55".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mojego poprzedniego pytania pozwolę sobie jeszcze dodać jeszcze jedno małe pytanko (związane z potencjalnymi wadami tego TV).

W teście przeprowadzonym przez niemieckie AudioVision z 11/2009

(http://audiovision.de/Test-Archiv/Tests/2009/11/Test-Toshiba-55-SV-685-D-LCD-TV-fuer-3500/Seite-2)

podano m.in. następujące minusy tego TV:

zniekształcony tryb letterbox-zoom (chyba chodziło im o tryb kinowy) oraz brak możliwości zastosowania tego trybu dla sygnałów HD (tu rozumiem, że jest to przypadek braku możliwości powiększenia obrazu - czyli np. dla programu 4:3 nadawanego z pasami u góry i na dole odbieranego z dekodera powiedzmy TV kablowej i upscalowanego przez niego do postaci 1080i - nie ma już możliwości zastosowania tego trybu).

Czy to możesz potwierdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej dzisiaj to wszystko Ci posprawdzam. Faktycznie nie pamiętam czy sie tym bawiłem. Oczywiście na sygnale HD nic nie zmienisz bo jest on nadawany w 16/9. Niektóre tv jak moj poprzedni sharp dawał mozliwosc wyboru z overscanem i bez w tym trybie.

ZObacze jak to jest z sygnałem z N-ki

UPDATE:

Na N-ce podłączonej przez HDMI moge sterować dowolnie ustawieniami obrazu. Moge nawet wymusić z TVN HD 16/9 tryb 4/3 co oczywiście wygląda komicznie.

Pozyczylem plyte DVE do kalibracji ale jak wroci sprawdze o czym mowa z nierównym obrazem przy rozciagnieciu.

Po za tym juz od pewnego czasu nie ruszam ustawień i ciesze oko. Jak narazie, odpukać, bez problemów :(

Edytowane przez mjasinsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie słowa uznania za cały test..Domyślam się ile pracy musiałeś włożyć by wszystko to skleić w jedną całość. Brawo :)

Co do tekstu poniżej...

Wyniki są z jednej strony naprawdę zachęcające z drugiej strony przejście w tryb standby nie równa się przejściu w tryb poniżej 1 W ponieważ jak wskazuje miernik telewizor około 5 minut od przejścia w standby pobiera jeszcze 18W energii (prawdopodobnie pracują jakieś układy ale nie mam pojęcia jakie....szczerze mówiąc myślałem o wentylatorach ale nie wiem czy TV w ogóle je ma ponieważ nic nie słychać ani w trybie standby jak również w czasie pracy panelu). Po 5 minutach miernik wskazywał 1-2 W poboru.

W LCD SONY jest dokładnie to samo. Po kilku minutach w w4500 słychać było małe pstryk i wtedy działa prawdziwe stanby.

Najprawdopodobniej przez te 5 minut LCD jest gotowy do szybkiego uruchomienia...Po 5 minutach gdy przechodzi w standby, LCD potrzebuje więcej czasu na podniesienie się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się coś robi dla przyjemności to czas szybko leci.

Generalnie pobór energii jest ok. Bardziej mnie martwi że nie za bardzo da sie pominąć ampli w moim układzie. Jezeli podlacze PCH i BD pod ampli to mniej istotne pliki (np DIVX z dzwiekiem MP3 ) nie bede mogl odtwarzac z jego pominieciem. Jezeli podlacze N pod TV to znowu bedzie problem z 5.1 ( no teoretycznie mozna N do tv a z tv do ampli ale troche to rzezba jest)

A o ekologię trzeba dbać :)

Wielkie słowa uznania za cały test..Domyślam się ile pracy musiałeś włożyć by wszystko to skleić w jedną całość. Brawo ;)

Co do tekstu poniżej...

W LCD SONY jest dokładnie to samo. Po kilku minutach w w4500 słychać było małe pstryk i wtedy działa prawdziwe stanby.

Najprawdopodobniej przez te 5 minut LCD jest gotowy do szybkiego uruchomienia...Po 5 minutach gdy przechodzi w standby, LCD potrzebuje więcej czasu na podniesienie się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem czy ktoś gdzieś już to umieszczał, ale goście zajmujący się profesjonalnie kalibracją LCD i plazm zrobili coś co nazywa się 2009 hdtv shootout wybierając spośród najciekawszych modeli plazm i LCD w USA najlepszy ich zdaniem panel. Wyniki są bardzo ciekawe. Umieszczam tutaj wyniki bo Toshiba wypadła najlepiej wśród LCD a tym samym nie ma się czego wstydzić:

http://www.valueelectronics.com/images/pdf...20attendees.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szeroki kąt - do oglądania w trybnie panoramicznym

4:3 - bez komentarza

Super Live - powiększa obraz 4:3 poprzez rozciągnięcie w pionie i poziomie

Kinowy - pozwala usunąć czarne pasy z każdej strony bez zniekształceń

Napisy - tak jak kinowy tylko przesuwa obraz w gore zeby widoczne byly napisy

14:9 - bez komentarza

Tryb natywny - Wyświtla obraz bez dopasowania (tylko pliki wyświetlane z USB beda dopasowane)

PC normalny - wyświetla obraz bez dopasowania

PC 16:9 - jw. tyle że bez pasów bocznych

piksel na piksel

Mały - tylko ze źródła USB w przypadku odtwarzania filmu bez skalowania

4:3 z komentarzem. Program 4:3, w tym film 16:9 i oglądasz z czarnymi pasami z boku i z góra-dół, dopiero ręcznie przełączasz na 16:9 i dopiero jest ok.

Tryb natywny w programach tv? Jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podałem forumowiczowi wszystkie tryby obrazu z instrukcji. Oczywiscie PC również nie służy do skalowania. Może powinienem był to zaznaczyc ale myslalem ze nie musze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mjasinsk. Szukałeś może kanałów po DVB-C? Mam problem, zblokował mi się tv po wyszukaniu kanałów. Całkiem. Kablówka Inea. Po DVB-T wszystko ok. Masz może jakiś pomysł? Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety mam N-ke TV uzywam jako monitora. TV ma funkcje reset wiec to pewnie pomoże. Do testów uzywałem wyłacznie DVB-T i tv analogowej. NIe było problemów mimo wielokrotnego wyszukiwania

Edytowane przez mjasinsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do kolegi

Czy ten tryb w Toshibie 200 Hz nie powoduje juz "sztucznej nadpłynności" ??

W Sonym niestety tak , Panasonic tez, LG tez...

No i tak sie zastanawiam czy TYLKO 96 stref podswietlenia to niezbyt mało... ( tzn zbyt duze obszary na podświetlenie i wygaszanie matrycy... )

LG 40LH9000 ma ich chyba okolo 96 ale to przekątna tylko 40 cali

TV 55 cali mają mieć tych stref 240 , to sporo wiecej, no i nie wiem ile stref ma np ten Philips LED 46 cali

Edytowane przez HDTV_Fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale znalazłem ciekawe info na temat podswietlenia w Toshibie - niby mniej ale lepiej... bo:

cytat z innego forum:

1. SV ma 128 segmentów ale wygasza dokładnie(accurate local dimming) w obrebie segmentu a nie tylko segment w całosci. Dzieki takiemu wygaszaniu brak efektu haloo.

2. 9704 ma 228 segmentów ale wygasza całe segmenty, stad pewnie efekt haloo

3. Samsung 956 ma chyba własciwie ta sama budowe co SV ale równiez wygasza całe segmenty i ma 128 segmentów.

Moim zdaniem 9704 uzyskuje super czern dzieki matrycy Sharp 10gen ale Sv ma bardziej dokładne sterowanie (wygaszanie) i likwiduje w ten sposób efekt haloo dlatego. Nalezy postawic je oba obok siebie i porównac wszystkie aspekty czerni np. głebie, odcienie itd. poniewaz jest bardzo łatwo powiedziec ze np.9704 ma lepsza czern ale co bedzie jezeli odwrotnie bedzie z głebia bo bardzo łatwo jest wygasic cały segment tracac szczegóły gdy np. SV moze wygasic czesc segmentu i pokazac cos wiecej?

Postawic obok i dac ten sam obraz nie patrzac jak czarny jest obraz w całosci tylko co widac w tej czerni jakie odcienie szczegółów i szczegóły czy nie znikna przez wygaszenie segmentu?

Mozliwe jest ze 9704 jest Kuro-killer ale niekoniecznie musi byc az tak dokładny jak sie go porówna z konkurencja.

Czern moze byc czarna jak smoła ale czasami za czarna np.956 wygaszał juz całkowicie segment jezeli obraz podawany był w 95proc czarny a powinien jwzeli w 100proc wiec nawet jezeli cos było nie w 100proc czarne to na nim juz nie było widac tego czegos bo segment był wygaszony traktujac to jako czern absolutna nie podał swiatła na segment.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zainteresowany kupnem Toshiby ZV 55 cali - Jaka jest różnica miedzy 46SV - który lepszy - pokój mam w rozmiarach 4,5 na 4,5 a odległość od tv to 3,5 m.

W który telewizorek najlepiej zainwestować - czy 46 cali to nie zamało jak na taką odległość. z gory dziękuje za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę to ZV jest na tradycyjnym podświetleniu CCFL, zaś seria SV ma podświetlenie LED.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnych nowych, zadowolonych użytkowników tego TV? Będę na dniach brał coś 46" i jest to mój typ :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też stałem się szczęśliwym posiadaczem 55SV685D, telewizor jest zaje*** nie żałuje wyboru.

Na tapecie miałem jeszcze Philipki 9704 i Cineme i jak dla mnie Tosiek je rozkłada na łopatki (takie moje zdanie). Co prawda telewizor wymaga wstępnej kalibracji, ale na razie jestem zielony i jadę na ustawieniach użytkownika daleski75, czy ktoś może podzielić się swoimi spostrzeżeniami?

Picture Settings

Movie Mode

Backlight 40

Contrast 90

Brightness -5

Colour 0

Tint 0

Sharpness 5

Gamma -8

Advanced Picture Settings

3D Colour Management On

Base Colour Adjustment

Red Hue +7 Saturation +3 Brightness -1

Green Hue +3 Saturation +3 Brightness 0

Blue Hue -5 Saturation +2 Brightness 0

Yellow Hue +2 Saturation +5 Brightness 0

Magenta Hue +1 Saturation +4 Brightness -3

Cyan Hue +1 Saturation -2 Brightness +1

Colour Temperature 2

Auto Brightness Off

LED Backlight On

Black/White Level 0

Gamma -10

MPEG NR Off

DNR Off

Resolution+ Off

Active Vision M200 On

Film Stabilization Smooth

Expert Mode

Colour 0

Tint 0

PS.Teraz mam dylemat jak podłączyć dźwięk z TV do amplitunera, mam w domu Aster z kabla i musi być podpięta pod tv ze względu na brak zewnętrznego tunera. TV to Toshiba 55SV685D i jest tam opcja tylko optyka lub 2xcinch.

ps2. Czy przy oglądaniu DVD bo mam sporą kolekcje lepiej puszczać obraz skalowany przez ampli do tv czy może natywnie przez ampli i niech tv zajmie się podnoszeniem jakości obrazu.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to gratuluje zakupu.

Z tv jestem strasznie zadowolony. Szczegolnie ze jak widac technologia 3d to nie za bardzo to na co pewnie wielu liczylo a przez nia wiele firm ma w plecy caly rok pracy nad bardzo dobrym obrazem. Tym samym toshiba jeszcze przynajmniej w tym roku (mimo ze wyszla juz produkcji) bedzie swiezynka i bedzie znajdowala sie w czubie pod katem jakosci obrazu.

Z tym dzwiekim niewiele CI pomoge. TV sluzy mi jako monitor. Wszystko idzie u mnie przez ampli z N-ki, blu raya i popcorna. Sorry.

Co do skalowania obrazu....wszystko zalezy jaki masz skaler w amplitunerze. A moze masz skaler w dvd....nie mam pojecia co CI doradzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zakupem TV miałem się wstrzymać ale obecna technologia 3d to chłam, a wszystkie nowe produkty już mają ją implementowaną na stałe i trzeba za to płacić. Nie mam problemu z widzeniem 3d ale użytkowanie okularów jest meczące, inna sprawa to ich koszt lepiej dołożyć 1k do panelu i cieszyć się dużym obrazem. Ktoś powie że gry na PS3 śmigają w 3D i fajnie jest pograć ale trzeba wziąć pod uwagę że gry na ps3 w 3D to tylko rozdzielczość 720p, a Killzone 3 w 640p ;) lol

Takie argumenty przemówiły za zakupem panelu toshiby lepiej mieć obraz FullHD zaje*** jakości niż marne 3D, ktoś kiedyś napisał kiedy będą panele 3D bez okularów odpowiedź była bardziej niż życiowa wtedy kiedy korporacje nabiją sobie kieszenie obecną technologią.

PS. rozpisałem się troszkę ale do sedna ampli posiadam Onkyo TX-SR1007 i zastanawia mnie czy ma lepszy skaner od Toshiby , o dvd można zapomnieć pioneer dv 420 to budżetowy odtwarzacz i raczej daleko mu do ampli i tv.

PS2. czy używałeś profesjonalnej kalibracji obrazu? czy sam się z tym zmagałeś bo zastanawia mnie jak uzyskać taką czerń jak miałeś na zdjęciu podczas ładowania dysku Dark Knight?

Edytowane przez ran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam kalibrowałem ale trwało to tydzień uzywałem kilku dysków do kalibracji, (nie pożyczałem pajączka ;) bo już brakło czasu )))) taka kalibracja ma wady bo nie jest profesjonalna i być może na tablicach cos tam by wyszło ale ma tez zalety...obraz jest taki jak oczekiwałem od telewizora i odpowiada mojemu pojmowaniu dobrego obrazu a to chyba najważniejsze. Mam wrazenie, ze układy poprawiania obrazu toshiby bedą w stanie dać Ci najlepszy obraz z wymienionego sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...