Skocz do zawartości
mjasinsk

MEGA - TEST: LCD Toshiba 46SV685D - (+ Podstawowe porównanie do 3 letniego LCD)

Rekomendowane odpowiedzi

gladiatorverpl.jpg

spec.png

Od Gmeru: Poniższy test został napisany przez kolegę mjasinsk za co bijemy pokłony bo jest naprawdę szczegółowy. Jego łupem padła najnowsza Toshiba REGZA 46SV685D. Jak wszyscy dobrze pamiętamy zeszłe święta należały do modelu Toshiba ZF. Chyba nie było osoby, która by się z tym nie zgodziła. Jeden z najlepszych wtedy LCD okazał się na przestrzeni czasu ogromnym niewypałem pod względem trwałości i do dzisiaj są większe lub mniejsze problemy z serwisem tego modelu. Na ten temat jednak nie będziemy tutaj dyskutować gdyż jest od tego ogromny wątek na forum. Jednak przez to całe zamieszanie, pod wątpliwość została poddana reputacja firmy Toshiba. Wiele osób boi się w tym momencie w inwestowanie w telewizory tej marki. Cóż, nie ma się co dziwić jednak marka nadal jest, wychodzą nowe modele a co najważniejsze, także i one są bardzo wysoko oceniane przez testerów na całym świecie. Czy zatem warto dać Toshibie drugą szansę? O tym przeczytacie poniżej w teście jednego z najwyższych modeli tej firmy.

Od mjasinsk: Witam,

Zgodnie z zapowiedzią

TEST KONSUMENCKI TELEWIZORA LCD TOSHIBA REGZA 46SV685D

Parametry, Design, Funkcje Menu, Podstawowe porównanie do 3 letniego LCD

Toshiba od lat jest obecna na rynku telewizorów jednak kiedy przeprowadzilibyśmy test wśród przechodniów na ulicy na pytanie o znaną markę telewizorów zapewne odpowiadali by Sony, Samsung, LG, Panasonic, Philips ….. ale rzadko Toshiba. Z drugiej strony pytanie o znaną markę notebooków powoduje, że Toshiba przychodzi na myśl jako jedna z pierwszych.

Toshiba jako kolejny z producentów dostrzegła potencjał polskiego rynku i w 2007 roku otworzyła fabrykę telewizorów LCD w podwrocławskich Kobierzycach.

Dlaczego o tym wspominam? Dlatego, że miło jest zobaczyć że produkt który się kupiło nie jest Made In China czy Malaysia ale Made In Poland a dokładnie żeby być precyzyjnym Made In EU Assembled In Poland

4206467559_5c1b513b7a.jpg

Toshiba Regza 46SV685D wydaje się być ( a właściwie mam taką nadzieję, że będzie) modelem przełomowym dla firmy. Modelem tym Toshiba wkracza na rynek LCD z podświetleniem LED i to od razu decyduje się na model z tzw. lokalnym wygaszaniem. Panel Toshiby wykorzystuje tą technologię w ten sposób, że ekran podzielony jest na 96 niezależnych stref. Nie to jednak jest najważniejsze.....ale to, że zaawansowana technika, wysokiej jakości technologia i brak kompromisów sprawiło, że Toshiba wskakuje od razu na najwyższą półkę paneli LCD jeżeli chodzi o jakość generowanego obrazu.

Tak więc z nowymi LCD LED w szczególności ze swoim topowym modelem (nieobecnym w Europie) 55ZX1 którego parametry tak jak i cena mogą przyprawić o zawrót głowy, Toshiba kroczy pewnym krokiem we właściwym kierunku. Oby nic tego nie zmieniło (np. księgowi żądający cięcia kosztów)

Design

Toshiba w nowych seriach promuje design określany mianem Deep Lagoon. W zasadzie opisując jakiś sprzęt czy w rozmowach ze znajomymi staram się nie skupiać na designie hołdując zasadzie, że o gustach się nie dyskutuje. Wygląd telewizora można ocenić na zdjęciach. Mogę tylko powiedzieć, że jest na pewno bardzo spokojny i stonowany, wręcz idealnie harmonijny ale nie ma w nim cienia szaleństwa jak w topowym Philipsie z obudową ze szczotkowanego aluminium czy Slimach Samsunga.

Z drugiej strony w dzień telewizor pokazuje swoją drugą twarz ponieważ oświetlony jasnym światłem ujawnia ciekawe trójwymiarowe aspekty designu Deep Lagoon i można spokojnie powiedzieć, że wygląda całkiem elegancko.

65981235.jpg

63991352.jpg

14278627.jpg

72291228.jpg

Night view

86323706.jpg

Od słynnej serii Samsungów Edge Slim odróżnia go również całkowity brak „Slim” Panel jest dosyć gruby. Ma 9 cm grubości oczywiście nie licząc podstawy. Optycznie grubość niweluje nieznacznie mocno zaokrąglony design tyłu obudowy. Dla mnie osobiście grubość panela nie przekłada się na jakiekolwiek emocje. Telewizor wisi na ścianie i po prostu dobrze na niej wygląda. Na drugim zdjęciu w tle 37" model Sharpa. Jest jeszcze grubszy od Toshiby

89392904.jpg

33169560.jpg

Niewątpliwie pozytywnie na wygląd wpływa element który do tego aby dobrze wyglądać nie jest zupełnie przeznaczony. Mam na myśli filtr chroniący ekran (Nie wiem z czego jest on wykonany ale nie jest to szkło) , który powoduje, że cały front telewizora jest idealnie płaski co nadaje mu naprawdę bardzo nowoczesnego i eleganckiego wyglądu. Oczywiście od razu należy zastrzec że element ten jest też pewną wadą dla osób które dotychczas korzystały wyłącznie z LCD bowiem odbija światło dzienne. Na szczęście Toshiba zastosował filtr powodujący, że powłoka jest dosyć ciemna co niweluje odbicia. Takiego filtra nie ma w najnowszych Slimach LG co powoduje, że obraz w niesprzyjających warunkach oświetleniowych dużo traci zarówno na wprost jak i przy patrzeniu pod kątem. Toshibie udało się uniknąć tych efektów. Posiadacze plazm prawdopodobnie w ogóle nie zauważą problemu a przy serwowanych przez Toshibę poziomach czerni będą mieli przeświadczenie, że trafili na bardzo „ostrą” plazmę.

Na zdjęciu w tle tradycyjny LCD

99113426.jpg

Pilot urządzenia nie wyróżnia się designem ale jest bardzo dobrze zaprojektowany. Dostęp do klawiszy jest na tyle intuicyjny, że brak podświetlenia wogóle jest niezauważalny. Świetny przycisk Quick opisany w teście w centralnej części pilota. Jego położenie jest w 100% uzasadnione.

4236882638_de2da4b871_b.jpg

Podstawowe parametry: (info pochodzi ze strony Toshiba Polska http://www.toshiba-av.pl/TV/LCD/SV/225/46SV685DG)

Panel LCD Toshiba REGZA 46SV685D

* Widoczna przekątna (cm): 117

* Proporcje ekranu: 16:9

* Rozdzielczość: 1920x1080

* Kontrast dynamiczny*: 2,000,000:1

* Jasność (cd/m²): 500

* Kąty widzenia (º): 178

* Full Crystal Panel: Tak

* Matryca z polyskiem / matowa: z połyskiem

* Czas reakcji GTG: 6

# Podświetlenie Panelu LCD

* Backlight Scanning: Tak

* Auto View: Tak

* Manualna regulacja podświetlenia: Tak

* Auto. Reg. Podś. (sygnał wideo): Tak

* LED Local Dimming : Tak

# Szczegółowość Obrazu

* Full HD: Tak

* HD ready: Tak

* Dokładne skanowanie 1:1: Tak

* 3D filtr grzebieniowy: Tak

* Resolution +: Tak

# Płynność Obrazu w Ruchu

* Tryb Kinowy (60Hz -> 24Hz): Tak

* Przyjmowanie 1080p 24Hz: Tak

* 5:5 Pull Down (24Hz -> 120Hz): Tak

* Kinowa Płynność Ruchu (24->120Hz): Tak

* Active Vision M200HD: Tak

# Kolor

* Przetwarzanie 8bit + FRC: Tak

* 3D Kalibracja Koloru: Tak

* Reg. balansu bieli: Tak

# Audio

* Moc (10% RMS): 2OW

* Stabilizacja dźwięku: Tak

* Audyssey EQ: Tak

* Dolby Volume: Tak

# Funkcjonalność

* Tryb ramki na zdjęcia: Tak

* Tryb Gry: Tak

* META BRAIN: Tak

* Stop klatka: Tak

* Obrotowa podstawa: Tak

* Tuner DVB-T (MPEG-2): Tak

* Auto Demo Mode: Tak

* Klonowanie Trybu Hotelowego - USB: Tak

* Tryb Hotelowy: Tak

* Pamięć stron teletekstu: 500

* Tuner DVB-T (MPEG-4): Tak

* Tuner DVB-C: Tak

# Łączność z PC

* Max. rozdz. dla PC in: 1360x768@60Hz

* Tryb PC dla HDMI™: 1920x1080@60Hz

# Złącza HDMI™

* HDMI™ Instaport: Tak

* HDMI™ CEC (REGZA LINK): Tak

* HDMI™ 1.3 Lip Sync™: Tak

* HDMI™ 1.3 Deep Colour™: Tak

* HDMI™ 1.3 x.v.Color™: Tak

* Liczba złącz HDMI™: x 4

# Pliki obsługiwane przez złącze USB

* MP3: Tak

* DivX: Tak

* JPEG: Tak

# Pliki obsługiwane przez czytnik kart SD

* JPEG: Tak

# Złącza z tyłu

* HDMI™: 3

* Komponent YPbPr: Tak

* Wejście Pc in: Tak

* RS232C: Tak (przez PC in)

* SCART: 2

* Antena RF: Tak

* Cyfrowe Optyczne Wyjście Dźwięku: Tak

* Wyjście audio L/P: Tak

* Wyjście na aktywny subwoofer: Tak

* Wyjście słuchawkowe: Tak

# Złącza z boku

* Gniazdo CI: Tak

* HDMI™: 1

* Czytnik kart SD: Tak

* S-Video: Tak

* Kompozyt: Tak

* Wejście Audio L/P: Tak

* Wyjście słuchawkowe: Tak

* USB : Tak

# Budowa (wys. x szer. x gł. w cm)

* Wymiary bez podstawy: 1176x733x94

* Masa bez podstawy (w kg): 30.3

* Standard VESA (szer.wys.śruba): 400 x 200 M8

* Wymiary z podstawą: 1176x792x329

* Masa z podstawą: 34

* Kod EAN: 5900496502826

# Zużycie Prądu

* Typowe (W): 243

* Stan czuwania (W): 0,4

* Przycisk pełnego wyłączenia: Tak

# Akcesoria:

* Podstawa w komplecie: Tak

* Bateria: Tak

* Pilot: Tak

Podłączenia telewizora

Telewizor jest wyposażony w pełną baterię złączy. Poniższe zdjęcia przedstawiają panel tylny oraz panel boczny. W zasadzie telewizor można podłączyć w dowolny sposób. Oprócz tradycyjnych złączy są oczywiście złącze sieciowe, wyjście optyczne wejście USB oraz czytnik kart SD. Niestety nie udało mi się sprawdzić w praktyce funkcji Regza Link/CEC realizowanej poprzez złącza HDMI. Żadne z pozostałych urządzeń w moim posiadaniu po prostu nie ma zaimplementowanej tej funkcji choć wypadało by żeby przynajmniej Popcorn ją miał.

Panel tylny

4206467791_8eac7970af.jpg

Panel boczny

4206467963_78e88ee26d_b.jpg

Najważniejsze Funkcje Telewizora:

- Local Dimming - opisywane już wyżej 96 polowe selektywne podświetlenie panelu diodami LED - działa według mnie bardzo dobrze. Przy panelu nieskalibrowanym widać niewielką łune odbijającą się od białych napisów na idealnie czarnym tle.

- Resolution+ - funkcja mająca w założeniu poprawiać jakość sygnału SD z różnych źródeł. Funkcja aktywnie wykorzystuje procesor Meta Brain. Jest to funkcja stale rozwijana przez inżynierów Toshiby. - według mnie działanie tej funkcji jest niepodważalne. Przy ostrożnym kalibrowaniu jej parametrów można uzyskać widoczną poprawę jakości np. z oglądanego DVD. W moim przypadku funkcje włączona jest dla tunera DVB-T a wyłączona dla źródeł HDMI uważam, że funkcja ta odpowiada za lepszą jakość obrazu stacji TV DVB-T niż z tych pochodzących z DVB-T USB stick sprzedawanych do N-boxów.

- Autoview - Kolejna warta uwagi funkcja panelu będąca zdecydowanym krokiem naprzód w stosunku do znanych mi modeli konkurencji. Funkcja ta powoduje, że układy telewizora nie tylko zmieniają podświetlenie panelu na podstawie danych z czujnika światła ale angażuje większość możliwych do regulacji parametrów obrazu. Daje to szczególnie dobry efekt przy oglądani telewizji w niesprzyjających dziennych warunkach oświetleniowych. Moim zdaniem duży plus dla Toshiby. Wyjątkowym moim zdaniem elementem jest możliwość zaawansowanego sterowania pracą czujnika światła.

4207228174_3ff6146bd3_b.jpg

- Active Vision M200HD Pro - zaawansowana technologia wpływania na płynność ruchu

- Backlight scanning - technologia pozwalająca poprawić ostrość obrazu w ruchu. - szczegółowe uwagi z użytkowania na temat dwóch ostatnich funkcji przekaże w drugiej części testu.

- Odtwarzanie multimediów - TV oferuję możliwość odtwarzania zdjęć w formacie jpg poprzez czytnik kart SD ponadto umożliwia odczyt plików multimedialnych poprzez złącze USB lub z sieci domowej

DLNA

Pliki jpeg exif ver 2.2 max wielkość zdjęcia 9MB maksymalna rozdzielczość hardware 4096x4096

Pliki Divx 720x480 /30kl/sek lub 720/576/25kl/sec

Pliki MP3 częstot. próbkowania do 48kHz i szybk transmisji do 320 Kbps

Dodatkowo przez sieć domową umożliwia odczyt plików mpeg2 (PS) (TS) z dźwiękiem LPCM/mpeg1 layer 1 i 2 oraz mpeg2 layer 2 / AC3

- Funkcja Instaport - znacząco przyspiesza przełączanie połączenie urządzenia poprzez HDMI.

Struktura menu:

Menu Toshiby w zakresie regulacji obrazu jest naprawdę rozbudowane. Możliwe jest podstawowe ustawianie obrazu jak również przełączanie w tryby zaawansowane umożliwiające naprawdę dogłębną regulacje poszczególnych parametrów obrazu. W szczególności w zakresie regulacji podstawowych kolorów. Na pochwałę niewątpliwie zasługuje tryb ekspercki znacząco ułatwiający kalibrację przy użyciu dostępnych na rynku płyt kalibrujących bez konieczności używania załączanych filtrów które nieznacznie przekłamują wyniki. Ciekawostką jest niewątpliwie umieszczenie histogramu prezentującego parametry wyświetlanego obrazu. Użytkownik ma możliwość wybierania kilku trybów obrazu z zastrzeżeniem, że tryby PC i Gra pojawiają się wyłącznie po podłączeniu przez wyjścia zewnętrzne. tryby te są niedostępne w trybie TV co jest dosyć logiczne. Oczywiście zarówno tryb TV jak i tryby dla poszczególnych wejść mogą być kalibrowane i wybierane oddzielnie.

4207397948_e889a0e1e3.jpg

4207398134_cff7b74415.jpg

4206639469_dff57b3d06.jpg

4207227792_454127fb32.jpg

4207227998_12d5744eeb.jpg

Bardzo dobrą funkcją jest dostępna z pilota funkcja QUICK która wyświetla na ekranie podstawowe parametry obrazu i umożliwia ich zmianę z tego poziomu bez używania kilku klawiszy i szukania ich na pilocie i bez wchodzenia do menu głównego.

4207227174_77ca2b650c.jpg

Informacja o parametrach wyświetlanego obrazu też nie pozostawia wiele do życzenia

4207415016_d2c9882bbf.jpg

Pozostałe funkcje menu umożliwiają oczywiście ustawienie parametrów dźwięku, strojenie kanałów oraz dostęp do funkcji językowych, obsługi MediaPlayera czy sympatycznej funkcji przekształcającej Toshibe w niemałą ramkę cyfrową z możliwością wyświetlenia co prawda tylko jednego zdjęcia ale z dodatkowym zegarem oraz ustawieniem długości aktywności LCD w tym trybie.

4207228408_b196518a72.jpg

4206470571_36295483fd.jpg

Faktyczne zużycie energii

Zgodnie z danymi producenta telewizor pobiera 243 Waty energii (zużycie typowe) 0,4 Waty w trybie standby

Aby zobaczyć jak wygląda to w rzeczywistości zakupiłem urządzenie pomiarowe firmy DPM model DT21 (info na stronie producenta http://www.solid-polska.pl/index.php?idt=5...sm=2&idg=4)

Wyniki są z jednej strony naprawdę zachęcające z drugiej strony przejście w tryb standby nie równa się przejściu w tryb poniżej 1 W ponieważ jak wskazuje miernik telewizor około 5 minut od przejścia w standby pobiera jeszcze 18W energii (prawdopodobnie pracują jakieś układy ale nie mam pojęcia jakie....szczerze mówiąc myślałem o wentylatorach ale nie wiem czy TV w ogóle je ma ponieważ nic nie słychać ani w trybie standby jak również w czasie pracy panelu). Po 5 minutach miernik wskazywał 1-2 W poboru. (miernik został przeze mnie wyzerowany i sprawdzony na innych urządzeniach wiec nie jest to pomyłka urządzenia - ponieważ tv wyposażony jest jesz cze w tzw Main Switch wyłączający go całkowicie, po użyciu tego przycisku miernik natychmiast wskazał 0 )

Jeżeli chodzi o wyniki w trybie pracy tutaj już nie mam żadnych wątpliwości, że sytuacja jest bardzo dobra. Tutaj należą się inżynierom Toshiby pochwały ponownie za tryb Autoview. Telewizor w tym trybie w scenach typowych np. studio TVN24 potrafi zmniejszyć zużycie energii do 85W.

Poniżej kilka przykładów wskazujących zużycie energii panelu w zależności od ustawień trybu obrazu

Zdjęcia pochodzą z koncertu Ricky Martina

Ustawienie trybu Standardowy (to mój tryb lekko "podbity" ze skalibrowanymi kolorami i wieloma innymi ustawieniami)

Pobór energii w tej scenie to 145W

4233838824_90e69fa788.jpg

Tryb Filmowy (Ustawienia oryginalne ze skalibrowanymi przeze mnie kolorami)

Pobór energii w tej scenie to 135W

4233066749_60eaebd91c.jpg

Tryb Autoview

Pobór energii w tej scenie to 89W

4233837680_51f085a4d7.jpg

W niektórych scenach ze Star Trek (zdjęcie poniżej) tryb Autoview potrafił sprowadzić do 60W

4233842164_7139d15cf8.jpg

Przy okazji zabawy miernikiem poniżej parę przykładów zużycia energii pozostałych urządzeń:

Yamaha amplituner: praca przy przekazywaniu dźwięku z Nki głośność -30 - zużycie 70W - tryb standby 0W (czyli poniżej 1W miernik nie ma pomiaru miejsc po przecinku)

nbox HDTV Recorder: tryb pracy 29W standby (nie mam pojęcia bo po 15 minutach ciągłe nie wszedł w ten tryb - wentylatory i HDD w kjazdym razie w trybie "standby" wskazywał 27W)

Popcorn C200: tryb pracy zaskakujące 20W (odtwarzanie filmu z HDD), tryb "czerwony" 1-2W, tryb "pomarańczowy" 13W,

Sony BDP-S350 tryb pracy 17W, tryb standby: poniżej 1W

Czajnik do wody: 1990W w trybie gotowania

Ekspres do kawy: 1550W w trybie grzania i robienia kawy, w trybie czuwania z włączonym programem oszczędzania energii 5W

Dźwięk - Ocena subiektywna

Toshiba dzięki temu, że nie stanęła w szranki z konkurencją w dziedzinie grubości panelu nie musiała też głowić się nad tym co i jak zrobić żeby dźwięk z telewizora nie przypominał dźwięku z laptopa. Do przekazywania dźwięku użyto głośników firmy Onkyo z dodatkowym głośnikiem basowym. Telewizor ma również wyjście optyczne umożliwiające podłączenie do amplitunera, wyjście do podłączenia zewnętrznego subwoofera oraz oczywiście wyjście słuchawkowe. Ustawienia dźwięku są dosyć rozbudowane, jako ciekawostkę można wyróżnić funkcję Dolby Volume która umożliwi wyrównywanie poziomu dźwięku na poszczególnych kanałach ale jak chwalą się twórcy również w przypadku nadawania w podwyższonej głośności reklam. Pierwsza funkcja faktycznie działa. Miałem okazję przetestować to na kilku kanałach kiedy testowałem wbudowany tuner DVB-T. Ponadto W zakresie dźwięku zastosowano procesor DSP Audyssey który odpowiedzialny jest nie tylko za ustawienie brzmienia głośników tv ale również pobiera dane z pomieszczenia odpowiednio equalizując dźwięk.

W praktyce trzeba przyznać, że dźwięk z Toshiby jest naprawdę przyzwoity. Po moim dotychczasowym Sharpie i po przesłuchaniu slima Samsunga mogę powiedzieć, że dźwięk to absolutna rewelacja. W rzeczywistości subiektywnie telewizor brzmi poprostu normalnie tak jak powinien brzmieć, choć musze przyznać, ze słuchając koncertu z pominięciem amplitunera złapałem się na tym, że dźwięk momentami nawet mi się podobał. Wykryłem tylko jedną poważniejszą wadę, przy zbyt mocnym podbiciu subwoofera obudowa tv nie wytrzymuje obciążenia i czasami wpada w rezonans.

Obraz - Ocena subiektywna

Po dokonaniu amatorskiej kalibracji do której używałem płyty DVE dołączonych filtrów oraz używając różnych źródeł obrazu mogę powiedzieć, ze osiągnąłem to czego oczekiwałem. Telewizor wyświetla obraz bardzo naturalnie. Przy ustawieniach skupiłem się na jak najlepszym ustawieniu kolorów i wydaje mi się, że udało mi się to zrobić całkiem nieźle.

Tryb standardowy przeznaczyłem na ustawienie parametrów z "lekkim podbiciem" ale przy skalibrowanych kolorach. W tym trybie telewizor jest mocniej podświetlony i obraz ma podbite wskaźniki ostrości. Kontrast jest na poziomie delikatnie niższym niż ustawienie trybu "Film" Ten tryb jest typowo kinowy. Bardzo miękki, podświetlenie jest ściągnięte. Wszystkie parametry oprócz odwzorowania kolorów pozostawiłem fabryczne.

Do oglądania tv na codzień używam rewelacyjnego jak dla mnie trybu Autoview który bardzo dobrze sprawdza się w dzień a po za tym umożliwia efektywnie oszczędzanie energii przy pracy telewizora.

Telewizor generuje naprawdę fantastyczną czerń. Przy prawidłowym ustawieniu dopiero teraz zdałem sobie sprawę ile czerń ma odcieni których wcześniej nie widziałem na poprzednim tv. Obraz w ciemnych scenach umożliwia rozpoznawanie szczegółów a ich poziom jest zaskakująco wysoki. W testach tego telewizora niemal wszyscy testujący piszą o niesamowitej "głębi" czerni. I to jest prawda. odtwarzając dobrze mi znane dyski odkrywam nowe zupełnie znaczenie obraz w różnych scenach. Drugi punkt to odwzorowanie kolorów i podkreślana przez testujących ich naturalność. I to kolejny fakt. Testując tv na początku złapałem się na tym, że coś w kolorach wydawało mi się nie takie jak normalnie.....dopiero po czasie zdałem sobie sprawę, że to "nie tak" to właśnie była naturalność barw. Najlepiej było to widać paradoksalnie nie na materiale BD ale na zdjęciach które oglądałem zarówno przed jak i po kalibracji panelu. Znane mi miejsca, ludzie, sytuacje wyglądały dokładnie tak jak w rzeczywistości. Kapitalnie było to widać na zdjęciach z Santorini gdzie tv bezbłędnie przekazywał kontrastową biel budynków i otoczenia fotografowanych w bardzo jasnym słońcu. Byłem pod naprawdę dużym wrażeniem.

Obraz generowany przez Blu-ray jest soczysty, kontrastowy i, do znudzenia będę powtarzał, tak naturalny jak tylko twórca obrazu filmowego na to pozwolił.

Blu-ray - Indiana Jones i Królestwo Kryształowej czaszki

Bardzo dobra szczegółowość widoczna w ciemnych scenach w otwierających sekwencjach w Area 51. Idealne prowadzenie obrazu w scenie otwierającej wyścigu.

Duża szczegółowość w scenach z Obcymi zasługująca na podkreślenie głębia kolorów

Blu-ray - Terminator Salvation

Film generalnie z dużą ilościa ciemnych, dosyć mrocznych scen. Duzo filtrów zastosowanych przy kręceniu. Na mnie wrażenie zrobiły ekstremalnie trudne do zobrazowania przez TV sceny przelotu na początku filmu gdzie Connor transportowany jest Ospreyem do bazy Dowództwa znajdującej się na okręcie podwodnym. Mnóstwo szczegółów i poziomów czerni i szarości. Dla mnie świetne.

DVD - Gwiezdne Wojny Revenge of The Sith

Obraz przy włączonej funkcji resolutuion+ wygląda świetnie ale największe zaskoczenie to brak szarpania obrazu w scenie otwierającej kiedy kamera zjeżdża z gwiazd na niszczyciel. Dotychczas zawsze widziałem tam denerwujące skakanie obrazu wyłaniającego się statku. Oczywiście nie twierdzę,ze inne tv tego nie ptrafią ale mój dotychczasowy nie potrafił.

Blu-ray - Quantum of Solace - WOW jeszcze nigdy ziarno nie wyglądało tak dobrze ale znacznie większe WOW mam ze sceny czarno białej otwierającej Casino Royale.

Blu-ray - Dark Knight - Sceny IMAX bez komentarza. Nie wiem co można byłoby zarzucić. Scena z autobusami - świetny brudny żółty, scena otwierająca z niebieskim wybuchem i wyłaniającym się znakiem batmana wygląda niemal trójwymiarowo. Czernie w scenach nocnych rewelacyjne, podobnie jak szczegółowość.

Tak naprawdę na całym obejrzanym materiale szukałem wpadek producenta. Starałem się przyczepić do szczegółów. Skupiłem się więc na technologii 200HZ i odwzorowaniu ruchu. I tutaj zauważyłem jedno. Absolutnie i pod żadnym pozorem nie powinno się wyłączać funkcji ActiveVision M200 a ustawienia trybu pracy powinno pozostać na smooth. Inne ustawienia po prostu zauważalnie pogarszają ruch obrazu.

Pytanie czy to wada??? No chyba nie. Wadą byłoby gdyby tej funkcji nie było. Ale jest.

Obiecuję natomiast solennie że będę niezmordowanie szukał wad obrazu i rzetelnie uzupełniał test o znalezione. Bo przecież nie ma odbiorników idealnych

Obrazy testowe z dysku DVE

4233074869_d41b383be5_b.jpg

4233076971_a6b298f57a_b.jpg

4233849536_c607a23e76_b.jpg

4233847222_5d8223ba73_b.jpg

4233072993_63f25218f9_b.jpg

4233845282_9e5344f16a_b.jpg

Porównanie Toshiby (bez kalibracji) do mojego dotychczasowego LCD 37" znanej marki model 3 letni.

Na zdjęciu dałem fory staremu TV gdzie sygnał pochodzi z nboxa, toshiba DVB-T

4206462213_597d60d239_b.jpg

4206461571_b447958dd1_b.jpg

Ładowanie dysku Dark Knight

4206463253_c56893f879_b.jpg

4207221928_65929e1aeb_b.jpg

4207222818_f5f3560acc_b.jpg

4207222818_f5f3560acc_b.jpg

Indiana Jones i Królestwo..... warto zwrócić uwagę na szczegółowość obrazu na Toshibie szczególnie w szczególach czaszko Obcego

4207223720_861ff0b4cf_b.jpg

4206465225_90959255bb_b.jpg

Podsumowanie:

Od Gmeru: Uff jak widać telewizor prezentuje się naprawdę dobrze. Fajną sprawą była możliwość zestawienia ekranu starego z nowym i tutaj widać przepaść technologiczną jaka dzieli te ekrany. 2-3 lata to niemal era świetlana w produkcji paneli LCD.

Od mjasinsk: Gmeru zwrócił mi uwagę, że nie napisałem podsumowania. I miał rację. Zapomniałem trochę przez to, że obiecałem że ciągle będę szukał wad panelu tak, żeby test był maksymalnie pomocny dla ewentualnych fanów firmy Toshiba. Szczególnie to ważne w kontekście uwag do problemów z panelami ZV. Mam nadzieję, że w tym przypadku tak nie będzie. Zagraniczne fora póki co nie wspominają o problemach a tv jest już kilka miesięcy na rynku. Sam zresztą uważam, że sprzęt jeżeli ma dobry serwis to nawet kiedy się psuje to może to nie być uciążliwe. Najlepszy przykład to mój ekspres który jako jedyny używany prze mnie sprzęt podłączany do gniazdka elektrycznego 5 razy był w serwisie ale serwis gwarancyjny producenta jest na takim poziomie, że można tylko życzyć sobie że jeżeli już coś się psuje to tylko sprzęt tej marki :)

Toshibę wybrałem ponieważ w warunkach nie przyjaznych (markety) urzekła mnie zaletami obrazu. W warunkach domowych moje spostrzeżenia nie tylko się potwierdziły ale jeszcze uwypukliły. Dzielnie walczył Philips serii 9 ale jednak różnica w cenie pozwala nabyć bardzo dobrego playera BD no i Philips miał jedną wadę.... niestety nawet w pięknym obrazie (subiektywnie naprawdę pięknym) zauważam cyfrowe artefakty a tego po prostu nie lubię.

Czy warto kupić Toshibę??? Jeżeli nie będzie problemów opisywanych ze słabą trwałością tak jak w opisywanym ZF to absolutnie tak. Ja używam telewizor w praktyce jako monitora. W takim przypadku obraz w ocenie ma 85% wagi, tak więc dla mnie to wybór niemal idealny.

W tradycyjnym podsumowaniu powinny znaleźć się plusy i minusy więc spróbujmy:

WERDYKT:

LCD Toshiba 46SV685D

Plusy:

+Świetna czerń, głęboka, wyrazista czasami urzekająca

+Naturalność kolorów

+Duża możliwość kalibracji

+Pełna bateria podłączeń

+Bardzo dobre działanie funkcji Autoview

Neutralne:

- Dźwięk - po prostu prawidłowy taki jakiego oczekuje się od telewizora za "pewną" cenę

- Tryb 200HZ. W tym trybie telewizor działa tak jak powinien, z wyłączonym niestety nie chciałoby się jednak, żeby w tym trybie tv działał nadzwyczajnie a przy wyłączonym normalnie.

- Cena regularna jest dosyć wysoka ale np. Philips LCD LED seriii 9 jest jeszcze 3000 - 4000PLN droższy a niekoniecznie zalety obrazu to uzasadniają.

Minusy:

-Tryb standby pobiera zbyt dużo energii

-Grubość tv - mnie nie przeszkadza ale designer nie wybierze tego modelu do wypasionego wnętrza o ile nie będzie miał zawisnąć na ścianie (ekran nie designer)

-Długo zastanawiałem się, czy dodać do minusów czy do neutralnych ale subiektywnie wolę kiedy ekran nie odbija obrazów więc jednak minus

-Dosyć mało atrakcyjna forma podania funkcji multimedialnych (samsung robi to o niebo lepiej)

Cena od 8249,00 do 8690,00 zł (Ceneo.pl)

Edytowane przez mjasinsk
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Powyżej pierwsza część testu nowej Toshiby

zapraszam do zapoznania się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojojoj co za niespodzianka na święta : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super test, ciesze się że nie tylko ja jeszcze wierzę w tą firmę. Planuję zmianę swojej Tośki na 55SV685DG jak tylko trochę cena sklęśnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dziedzinie obrazu juz dzisja moge powiedziec że test bedzie bardzo pozytywny z małymi ale........ ale :( to musze jeszcze dokladnie oblookac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa USB? Co czyta itd? (zdjęcia? filmy jakieś? Widnieje logo DivX) Zabrakło tego w opisie a to ważna funkcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny test i rewelacyjny materiał fotograficzny.

Rzeczywiście, zdjęcie porównujące "czystą" czerń na obu panelach (ładowanie dysku "Dark Knight") robi wrażenie.

Wielkie dzięki! Ale - choć o gustach się nie dyskutuje - wolę telewizor w bieli. Stąd Sony E5500 na mojej ścianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o design to mnie slinka ciekla na wspomnianego w tescie Philipsa. No ale tyle kasy więcej za szczotkowane aluminium...nie nie bez szans.

Fakt o gustach sie nie dyskutuje :lol: No ale gdybym np dal kase żonce to wróciła by pewnie ze slimem Samsunga :) i byłaby zdziwiona, ze pytam ja o jakość obrazu :lol:

Ufff dobrze że ona nie czyta tego forum

Bardzo fajny test i rewelacyjny materiał fotograficzny.

Rzeczywiście, zdjęcie porównujące "czystą" czerń na obu panelach (ładowanie dysku "Dark Knight") robi wrażenie.

Wielkie dzięki! Ale - choć o gustach się nie dyskutuje - wolę telewizor w bieli. Stąd Sony E5500 na mojej ścianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mjasinsk pstrykniesz jeszcze zdjęcie pilota? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest dysk DVE?

[/quote kalibracyjny ale jak sie pytasz to lepiej go nie uzywaj ja masz plaskacza ustaw go na cinema i bedzie w miare gicio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , może się nie znam , jestem początkujący w HD , ale czy nie dziwne , że w tym modelu jest DVB-T tylko mpeg2 . Skoro Polska przechodzi w najbliższym czasie na nadawanie cyfrowe i to w "4" . Zapewne pojawią się głosy , że używamy tego typu sprzętu do oglądania materiału wideo w jakości HD / różne źródła sygnały / a nie do oglądania telewizji w SD . Za rok , dwa będziemy mieli możliwość oglądania programów TV w jakości HD i to z naziemnych nadajników i co wtedy ? Czekać na aktualne w danym czasie TV czy kupić teraz ten model i potem martwić się o tuner mpeg4 ? A może to tylko błąd "w sztuce" i ten model posiada DVB-T mpeg4 . Pozdrawiam .

PS .

Sorki , ma MPEG-4 , zmyliła mnie forma w jakiej jest to podane .

Propozycja dla autora : TUNER DVB-T MPEG 2 , 4 TAK

Edytowane przez ratlesnake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak chcesz kupic ten model to w Warszawie na Ostrobramskiej w ramach wszystko AGD/RTV bez VAT jest za 6990 brutto a to naprawdę super cena za oferowany obraz.

Niestety promocja tylko do końca dnia. Z tego co wiem jeden egz był jeszcze Częstochowie (ale nie wiem jaka cena) ostatni dostępny stał w Saturnie w Arkadii ale tam nie ma promocji.

Co do tunera to nie tylko jest ale jeszcze oferuje naprawdę bardzo dobrą jakość obrazu co nie jest takie oczywiste we wspólczesnych LCD

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy test był przeprowadzony po zakupie TV (jako właściciel), czy przed podjęciem decyzji o zakupie ?.

AndrzejS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że po zakupie. Nie byłoby możliwości zrobić takiego testu w sklepie. Aczkolwiek tv nie był kupowany na podstawie opinii czy testów zewnętrznych ale głównie na podstawie "sklepowego" porównania, które jedna z natury rzeczy nie może być do końca wiarygodne ze względu na warunki sklepowe, źródła sygnału, oświetlenie itd itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ mjasinsk

Mógłbyś napisać parę słów o oglądaniu audycji sportowych na tym TV? Kiedyś to była pięta achillesowa ekranów LCD, szczególnie koszykówka, gdzie jest dużo zbliżeń z szybkim ruchem (NBA).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można w tym LCD przez czytnik SD odtworzyć z karty SDHC pliki w formacie AVCHD z filmem z kamerki HD ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ten format nie jest obsługiwany

Czy można w tym LCD przez czytnik SD odtworzyć z karty SDHC pliki w formacie AVCHD z filmem z kamerki HD ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadałeś mi trudne pytanie. Bardzo mało sportu oglądam a kosza wogóle. Żeby w miarę rzetelnie odpowiedzieć wczoraj na Eurosport HD 2 obejrzałem dłuższy fragment meczu hokejowego ( z natury rzeczy sa tam szybkie ruchy kamery). Kiepski jest natomiast materiał porównawczy. Bo do czego miałbym porównac. Niemniej jednak przy okazji meczu bawiłem się właczaniem i wyłączaniem funkcji kontrolujących płynność ruchu i tutaj mogę powiedziec że przy wyłączonej funkcji wyraźnie było widac braki szczeólnie kiedy próbowałem skupiac się na kamerze szybko sunącej po reklamach na bandach. Przy włączonej funkcji ActiveMotion wszystko stawał sie płynne i wyraźne. Nie wiem czy np. Sony z technologia 200HZ generuje jeszcze płynniejszy obraz. Byc moze tak ale zeby o tym sie przekonac trzeba miec dwa TV obok siebie na tym samym programie identycznie podłączone. A o to amatorwi trudno:)))) A i u profesjonalistów jeszcze takiego testu nie widziałem.

@ mjasinsk

Mógłbyś napisać parę słów o oglądaniu audycji sportowych na tym TV? Kiedyś to była pięta achillesowa ekranów LCD, szczególnie koszykówka, gdzie jest dużo zbliżeń z szybkim ruchem (NBA).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze płynniej oznacza za płynnie. Technologia Hz osiągnęła już swoje szczyty. Można ją regulować praktycznie dowolnie. Akurat Toshiba zawsze miała ten tryb doskonały więc tego samego można spodziewać się tutaj. Znam osoby, które uwielbiają nadpłynny obraz a znam takich (ja np. ;p) gdzie ten tryb musi być ale tylko trochę. Czyli np. w Sony na normalny itd w innych modelach. Nigdy na max bo wtedy jest moda na sukces;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i od razu na wstępie chylę czoło, duży wkład pracy i rzetelności, a przecież nie jesteśmy profesjonalnymi testerami wyposażonymi w niewiadomo jakie urządzenia pomiarowe. Szkoda, że oddałem swoją cyfrówkę / Fuji F30 / córce, bo chodzi mi po głowie zrobienie podobnego w Twoim rodzaju testu, tylko z Philipsem 46PFL9704 H/12. Philip jest u mnie od 23 listopada i powiem krótko, jest THE BEST. Pewnie nie bez kozery, choć z lekko ukrywaną ironią ;) @andsie1 zadał to swoje pytanie:

Czy test był przeprowadzony po zakupie TV (jako właściciel), czy przed podjęciem decyzji o zakupie ?.

to jednak moja opinia pozostanie niezmienna i właściwie z każdym dniem ulega wzmocnieniu. Dzisiaj jest już za późno, ale postaram się w najbliższym czasie, w miarę uczciwie, bez specjalnej ekscytacji uzasadnić ją. A tak na początek, miałem w ręku pilota od SV-ki i wg. mnie, sprawia wrażenie niezbyt przystającego do tej klasy sprzętu, choćby cenowej. Natomiast w porównaniu do Phila, to zupełnie porażka. Ale oczywiście to tylko pilot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mjasinsk,

W Twoim teście zamieściłeś fotkę z prezentującą wygląd ekranu podczas ładowania dysku Dark Knight.

Na tej fotografii ekran Toshiby wygląda na całkiem czarny (poza wyświetlanym obrazem w centrum) - nie widać żadnego podświetlenia matrycy - czy ta czerń jest w rzeczywistości taka jak na fotografii?

Natomiast na następnej fotografii czarne pasy na obrazie (góra i dół) nie są już całkiem czarne - tak jak na poprzedniej fotce; znaczne bardziej ciemne niż na TV w tle, ale jednak. Tak to przynajmniej przedstawia fotografia. Jak to jest widziane w rzeczywistości? Chodzi mi o takie przypadki jak na prezentowanych zdjęciach, tj. oglądanie tego TV w całkowitej ciemności i poziom widocznego podświetlenia matrycy (brak całkowitej czerni).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wina aparatu. nie byłem w stanie sfotografować tego co jest naturalne wiec musiałem kombinowac zeby oddac to tak jak widzi to oko. Wiec zdjecia w tych samych warunkach wygladaja zupelnie inaczej. Zapewniam Cie, ze obraz ładowania jest bliższy niż paski na kolejnej fotografii. Tu nie chodzi o marketing.... po przesiadce z Sharpa dla mnie jest to mega czern byc moze staly posiadacz KURO wytknalby obrazowi niedostaki ale ja ich nie widze.

Ze zdjęciami to jest tak, że dla przykładu zdjęcie mojego zestawu i telewizora wiszącego na ścianie zrobione są absolutnie w tych samych warunkach oswietleniowych tyle ze zdjecie wygladajace jak "dzienne" jest zrobione przy dluzszym czasie naswietlania.

Pomijajac tak doskonale zrodlo jak blu ray ale na zwyklej tv przy programach 4:3 czesto jest ekstremalnie trudno zauwazyc kiedy obraz jest czarny pomiedzy sywietlanym obrazem a czarnymi pasami po bokach.

Edytowane przez mjasinsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...