Jump to content
maru

Patriot Box Office Multimedia Player

Recommended Posts

radekr:Sprawdzilem i u mnie w identycznej konfiguracji podlaczeniowej jest tak samo.Pomaga wylacznie dodawanie plikow poprzez aplikacje Transcode Server ,zakladka druga ,Net Share Dialog.Szczerze powiedziawszy chyba wlasnie od tego ta aplikacja jest.

sebuska:rmvb dziala ok.w tej wersji oprogramowania nie ma mozliwosci przegladania netu.Z tego co sie orientuje typowe serfowanie w tego typu sprzecie jest ograniczone do wybranych serwisow (np Xtreamer).

Co do softu alternatywnego jest odpowiedni watek na forum Patriota.Z powodzeniem wgrywany jest soft od Acryan (z tego co pamietam),ktory funkcjonalnoscia przypomina ten przytoczony tu od Manty.Niestety nie jest tak rozowo i z niektorymi rzeczami trzeba sie pomeczyc,np z pilotem ;-).Warto poczytac.

Jest na tym forum juz post o tej mancie ,'podroba' mozna nazwaz przynajmniej cztery inne blizniacze urzadzenia.

Edited by animavili

Zamierzam kupić to cudo, mam pytania do posiadaczy:

1. Czy działa ściąganie plików klientem torrenta na dysk twardy podłączony przez USB? Na anglojęzycznym forum znalazłem informację że nie, ale być może coś się zmieniło od czasu aktualizacji firmware?

2. Czy działa rozciąganie filmów 16:10 do 16:9? Chodzi mi o to, czy podczas odtwarzania filmów da się wyeliminować czarne pasy na górze i dole ekranu i sprawić, żeby obraz zajmował cały ekran? Mój Asmax Playbox to potrafi i robi to automatycznie, WDTV nie potrafi i pasy zostają. Jak jest w wypadku Patriota?

3. Czy dźwięk DTS jest dekodowany przez samo urządzenie i działa prawidłowo np. na telewizorze który nie obsługuje DTS? Chodzi mi o to, że nie mam amplitunera z DTS a chcę oglądać filmy z dźwiękiem na telewizorze. Da się?

Z góry dzięki za odpowiedź!

ad1.Poruszalismy juz ten problrm w tym watku.Okazuje sie ,ze nie dziala.Troche to smieszne bo na pendrive da sie zapisywac torrenty.

ad2.Automatycznie chyba nie,ale opcje wyswietlania i proporcji ekranu sa w menu.Btw,takie rozciagniecie sprawi ,ze czesc obrazu bedzie niewidoczna?

ad3.ja mam podlaczony player tylko pod tv.Jak narazie nie spotkalem sie z brakiem sciezki dzwiekowej.Downmix do stereo (jesli tak to sie fachowo nazywa)

Witam,

- czy playerek ma problem z napisami "wszytymi" w .mkv?

Czytałem na forum, że Asmax ma problem z taką sytuacją - w trakcie oglądania filmu miesza polskie napisy z dodatkowymi z pliku .txt z tymi wstawionymi w .mkv...

- czy istnieje możliwość usuwania plików z HDD / pendrive ( usb, lub zainstalowany ).

pytanie do posiadaczy

- czy kupilibyście jeszcze raz ten sprzęcik ( a może np Extreamer, albo WD live ...) ?

dzięki za info

Edited by xkobix

- czy playerek ma problem z napisami "wszytymi" w .mkv? - nie zauwazyłem

- czy istnieje możliwość usuwania plików z HDD / pendrive ( usb, lub zainstalowany ).

pytanie do posiadaczy - bez problemu, wciskasz option na pilocie i mozesz usunac/zmienic nazwe pliku

- czy kupilibyście jeszcze raz ten sprzęcik? - hmm, zastanowiłbym sie powaznie nad nowym stacjonarnym bluray lg - obsługuje już zewn. dyski/ntfs, liczba formatów nieco mniejsza ale najwazniejsze czyli mkv/divix hd są a do tego czytnik płyt z tymże cena sporo wyższa

Witam wczoraj zainstalowałem nieco inny soft do naszego patriota a mianowicie AC Ryan w wersji 4107 przystosowanego przez ludzi z forum

KLIK

Wszystko działa jak należy a co najważniejsze jest wsparcie do Polskiego języka. Jest tylko jedno ale co jakiś czas moje urządzenie samo się wyłancza.

Nie mam pojęcia dlaczego bo soft jest naprawdę genialny. Jest możliwość słuchania radia internetowego oraz pobieranie pogody, torrentów, zdjęć, newsów itp. Więc naprawdę jest świetne tylko dlaczego

No to mam, posiadam i jak na razie na fabrycznym sofcie jest dobrze. Odpala .ifo z Video_TS, nie ma problemów z zawieszaniem, desynchronizacją obrazu i dźwięku w .mkv, nie ma problemu z napisami ( pomijając konwersję do np. srt ), odtwarza płynnie.

Trochę nie podoba mi się ( ocena subiektywna) przewijanie na 32x - nie jest z płynnym podglądem tzn przeskakuje potem chwilę podglądu jakoś wolniej i ponownie przeskok materiału. Oczywiście sprawdzę z innego HDD bo to też może mieć znaczenie. Grzeje się pomimo braku HDD wewnątrz, wiatrak jest słyszalny ( porównywalnie do HDD 3,5'' ), ale nie irytuje.

Nie mniej polecam.

Witam wczoraj zainstalowałem nieco inny soft do naszego patriota a mianowicie AC Ryan w wersji 4107 przystosowanego przez ludzi z forum

KLIK

Wszystko działa jak należy a co najważniejsze jest wsparcie do Polskiego języka. Jest tylko jedno ale co jakiś czas moje urządzenie samo się wyłancza.

Nie mam pojęcia dlaczego bo soft jest naprawdę genialny. Jest możliwość słuchania radia internetowego oraz pobieranie pogody, torrentów, zdjęć, newsów itp. Więc naprawdę jest świetne tylko dlaczego

Witam , w tych patriotach jest mały bug <_< niewiem czy ktoś juz to zauwazył , ale w 2 szt jakie sprzedałem był problem z chłodzeniem , bo niestety ale fabryka w chinach odwaliła numer i radiatory pozsuwały sie z chipów realteka , może problem wystąpił i u Ciebie i urządzenie sie przegrzewa i wyłącza , procedura przyklejenia radiatora jest prosta , tylko trzeba rozebrać urządzenie na kawałki a pożniej docisnąć radiator do chipa , pozdrawiam

Mirecki77

Powaznie sie zastanawialem nad kupnem tego Playera, ale teraz widze ze za 100 zl wiecej mozna miec Xtreamer, ktory wydaje sie byc bardziej polecany. Wyglada na to ze mozliwosci maja podobne. Widzial ktos oba z nich w akcji? Po ktorym mozna sie spodziewac wiekszej niezawodnosci?

witam. mam boxa kilka miesiecy zmienilem firmware - P04 co do wilmow dvd smiga BLU RAY cudownie smiga jest super. chodzilo mi o to by film blu ray nie otwierac z plikow. na P04 smiga super caly film!!!! co go X to slyszalem ze glosno chodzi!!! i nie wiem jak z filmami BD ale chyba tylko czyta pliki podobnie jak WD live. wiec np film ANIOLY I DEMONY to ok 160 plikow i wybierasz do ogladania mozna sie pochlastac. oczywiscie tez sa BD w jednym pliku ale z tego ca mam to tak 50/50. wgrywalem pierwszy raz firmware BETA chyba cos zwalilem bo BD czytalo z plikow i przy przewijaniu filmu robil zawieche. wgralem nowy i jest [beeep]i....e. mam dysk samsunga ! tera. wszystko jest naj. ogladam na projektorze epsonie ekran 101 calipolecam. pozdrawiam. box kosztowal mnie 300zl bez vatu. nara

Kolejna wersja firmware (P05), link na samym dole, trzeba pamiętać ze w zaleznosci od bootcode sprzetu instalujemy różne wersje:

http://www.patriotmemory.com/products/deta...895&type=20

Nie wgrywajcie P05, wgrałem, aktualizacja przebiegła niby pomyślnie i lipa, wyświetla po restarcie Patriot jedynie logo: Patriot Box Office i nie startuje dalej nic, nie było żadnej zwiechy, braku prądu... wszystko zrobione z opisem ze strony producenta, odpowiednią wersje wgrywałem pod bootcode 18... wkurzyłem się

Edit 2: jakies cuda z aktualizacją, zrezygnowany odpiąłem dysk zewnetrzny i włączyłem zasilanie jeszcze raz, aktualizacja poszła ponownie (pendrak z obrazem dalej był podlaczony), te same komunikaty co wczesniej ale po restarcie wszystko zadziałało OK, przed aktualizacją trzeba chyba odpiąć od patrota all a zostawić jedynie pendraka...

Edited by budasty

Nowy bios na szybko naprawia dwa błędy, które były w wersji 02 tzn przy przegladaniu plikow wylaczało sie odtwarzane mp3 - teraz działa to ok, poprawiona została obsluga plikow flv, wszystkie, ktore wczesniej mi nie działały teraz chodzą poprawnie ...natomiast pojawił sie irytujacy mnie bardzo bład, po odtworzeniu jednego pliku mp4 w kolejnym odtwarzanym ...brak dzwieku, jak damy stop i uruchomimy plik ponownie dzwiek jest, pojawiły sie opcje dotyczace zewn. napedu dvd ale nie mam jak sprawdzic tej funkcji

p.s. czy ktos juz moze wgrywał starszą wersje? najlepiej jesli przechodził z 5.0 do nizszej, najchetniej wgrałbym sprawdzoną 02...

Edit: wgrałem P 04 - bezproblemowo i szybciutko poszło, tym razem odłączyłem zewnetrzny dysk usb przed aktualizacją... niestety ponownie nie działają niektore flv, natomiast ok mp4 ale kto tego uzywa, u mnie moja córka :)

Edited by budasty

Nowy bios na szybko naprawia dwa błędy, które były w wersji 02 tzn przy przegladaniu plikow wylaczało sie odtwarzane mp3 - teraz działa to ok, poprawiona została obsluga plikow flv, wszystkie, ktore wczesniej mi nie działały teraz chodzą poprawnie ...natomiast pojawił sie irytujacy mnie bardzo bład, po odtworzeniu jednego pliku mp4 w kolejnym odtwarzanym ...brak dzwieku, jak damy stop i uruchomimy plik ponownie dzwiek jest, pojawiły sie opcje dotyczace zewn. napedu dvd ale nie mam jak sprawdzic tej funkcji

Napęd zewnętrzny działa super (zewnętrzna nagrywarka dvd hp), bez problemu patriot "widzi" płyty dvd, cd włożone do zewnętrznego napędu. Zewnętrznego BR nie sprawdzałem, ale jak będę miał to sprawdzę czy działa i jak działa.

Edit 2: jakies cuda z aktualizacją, zrezygnowany odpiąłem dysk zewnetrzny i włączyłem zasilanie jeszcze raz, aktualizacja poszła ponownie (pendrak z obrazem dalej był podlaczony), te same komunikaty co wczesniej ale po restarcie wszystko zadziałało OK, przed aktualizacją trzeba chyba odpiąć od patrota all a zostawić jedynie pendraka...

Zdecydowanie przed aktualizacją trzeba odłączyć inne zewnętrzne napędy, a zostawić tylko pen'a firmware'm i wtedy instaluje się beż żadnych cudów.

Mam pytanie dotyczące softu AC Ryan w wersji 4107 czy działa już prawidłowo i czy jest w tym sofcie widoczne menu przy filmach bluray?

Kolejna wersja firmware (P05), link na samym dole, trzeba pamiętać ze w zaleznosci od bootcode sprzetu instalujemy różne wersje:

http://www.patriotmemory.com/products/deta...895&type=20

Nie wgrywajcie P05, wgrałem, aktualizacja przebiegła niby pomyślnie i lipa, wyświetla po restarcie Patriot jedynie logo: Patriot Box Office i nie startuje dalej nic, nie było żadnej zwiechy, braku prądu... wszystko zrobione z opisem ze strony producenta, odpowiednią wersje wgrywałem pod bootcode 18... wkurzyłem się

Mam identyczny problem nie wiem co dalej robić bawię sie już w to od kilku dni i nic nie wychodzi jest jakiś inny sposób aby wszystko wróciło do normy bo jak narazie pojawia się tylko logo i potem jest czarny ekran i nic sie nie dzieje?

Proszę o pomoc

pozdrawiam

@djdandi

Wyłącz całkowicie zasilanie od PBO, odepnij zewnętrzne/wew. napędy, odepnij hdmi, podłącz do TV po componencie, podłącz czystego pendraka sformatowanego na fat32 na ktorym jest obraz aktualizacji, uruchom i powinno pojsc, pod warunkiem, ze nie pomyliłeś wersji aktualizacji wczesniej - inne są dla bootcode 16 a inne dla bootcode 18-20, jeśli jednak pomyliłeś to można jeszcze próbować zgodnie z opisem zamieszczonym na forum Patriota (po angielsku).

U mnie postąpiłem w sposob wyzej opisany i poszła aktualizacja prawidłowo (po pierwszej probie nieudanej, kiedy niby poszła ok a po restarcie bylo widoczne logo patriota i player zamierał cały czas wyswietlajac logo)

budasty widzisz u ciebie pojawiało się logo i nie znikało a u mnie pojawia się logo i znika i jest czarny ekran. Pilot działa przynajmniej tak mi się wydaje bo wyłączyć i włączyć można z pilota nawet jak kliknę na pilocie TV SYSTEM to widzę że na tv coś się zmienia ale dosłownie na sekundę i potem nadal jest czarny ekran.

Co do wgrywania to oczywiście że tak robiłem i nadal nic. Czy ma ktoś na to jakiś sposób?

Jak to naprawić?

Jeśli wyślę do sklepu bo jest oczywiście na gwarancji to będę czekał i czekał aż coś zrobią bo wysyłają do producenta. Masakra.

Może miał ktoś coś podobnego?

Sprawdziłem ostatnio iso z płyty blu-ray, ponad 30 GB, film hula pięknie 1080p, obraz płynny dźwięk dobrze zsynchronizowany, mój stary komp już nie dawał rady z tym plikiem :rolleyes:

Mógłby ktoś sprawdzić jak wygląda sprawa z odtwarzaniem filmów DivX (Xvid) 23.976 fps Takie pliki są to filmy przeważnie z napisami i ripowane z płyt DVD pochodzących z USA. Na google coś wyczytałem o czymś takim jak Auto Frame Rate Synchronization w odtwarzaczu np. Popcorn Hour A-110 (chipset Sigma 8635 300Mhz) W changelog'u firmware pisze też coś o tym firmware z 26 February 2009 W PBO jest chipset Realtek 1073DD 400Mhz. W Egreat M34A z chipem Sigma 8635 300Mhz w menu setup da się wybrać chyba szczegółówe wartości np. 23.976 Hz zamiast 1080p 60Hz

Ciekawi mnie jak to jest na chipach Realteka z tą synchronizacją. Proszę niech ktoś sprawdzi w jakimś pliku Xvid. Przewinąć film gdzieś pod koniec i sprawdzić czy dźwięk nie rozjeżdża się z obrazem. Thx.

Jak jest z jakością DivX gdy PBO podłączymy do zwykłego TV przez Composite?

Czy UPnP działa jako serwer w PBO czy tylko jako klient? Interesuje mnie podłączenie PBO do TV SONY BRAVIA przez port Ethernet i odtwarzanie materiałów z PBO na TV

Edited by Gelip

Patriota mam od tygodnia, jestem zadowolony. Dysk 500GB od dwu dni i też nie napotykam na kłopoty. Przegrywam z kompa po usb. Bardzo podoba mi się natomiast forma przyłaczenia do sieci. Zaznacza się 'automatycznie' i po kilku sek Patriot jest widoczny w sieci. Nie wiem jak sprawdzić 'bootcode ' nie mówiąc jak potwierdzić wersję FW. Jeżeli ktoś wie to prosba o info. Dysk który wsadziłem to HDD SEAGATE 500GB 2,5" 7200 ST9500420AS sataII bufor 16Mb, i nie wiem czy w tej kategorii sa większe pojemności

Jeżeli chodzi o BOOTCODE i FW to po przejściu na HOME wystarczy wcisnąć STOP i PAUZĘ na pilocie (jednocześnie).

Edited by jcop00

powiedzcie mi jak jest z napisami? chodzi mi o to że miałem botecode 18 ale soft 02 ale zaktualizowałem go do 04 i dalej nic, nie wiem o co chodzi,nawet srt mi nie czyta,może coś źle robię? po prostu klikam subtitle i tam przechodzę na OFF ale nie mogę zmienić na ON nie czaje o co chodzi:/

Poradziłem sobie z napisami, przerobiłem na inny format chociaż fajniej było by żeby chodziły txt ale teraz zastanawiam się nad kopiowaniem z dysku na USB albo inny nośnik, chodzi o to że w instrukcji jest opisane że trzeba zaznaczyć folder przyciskiem select i to robię, potem w prawo i znaleźć miejsce docelowe i kliknąć OK lub MOVE ale na pilocie nie ma takiej opcji dlatego nie wiem jak to robić:/ zastanawiam się też jak zarządzacie pudełkiem z poziomu komputera, ja nie mam dysku w środku ale ktoś pisał że widzi podpięte dyski USB, mam windows 7. Mogę spokojnie wejść na komputer z poziomu pudełka i odpalić to co udostępniłem ale nie idzie to w drugą stronę, może ktoś pomóc?

Mam ten odtwarzacz od 3 dni.

Dla zainteresowanych - kupiłem go w sklepie ....... i otrzymałem urządzenie z bootcode 18. Aktualizacja do najnowszej wersji firmware (P61) przebiegła szybko i bez problemu.

Na razie go testuję, ale działa bez problemu. Sprawdzałem dysk zewnętrzny podpięty pod przednie USB oraz sieć - podłączenie kablem do routera. Z komputera mogę wejść na ten dysk i bez problemu kopiować/przenosić/usuwać.

Przed zakupem czytałem, że nie da się pobierać plików przez P2P, jeśli do USB jest podłączony dysk przenośny. U mnie (przy firmware P61) torrenty działają w takiej konfiguracji :)

Większość filmów jakie posiadam ma napisy w formacie {123}{156}... zapisane w pliku "txt", którego to PBO nie widzi. Mój najszybszy sposób na rozwiązanie tego problemu to zmiana rozszerzenia z "txt" na "sub".

Jedyny problem jaki mi się zdarza to delikatne szarpnięcia raz na jakiś czas przy plikach mkv 720p/1080p. Próbowałem zmieniać ustawienia TV System z 1080p 60Hz na 1080p 50Hz, włączać i wyłączać 1080p 24Hz, jak również redukcję szumów. Najlepiej chodzi mi przy TV System z 1080p 60Hz, włączone 1080p 24Hz i wyłączona redukcja szumów. TV mam Samsung LE32A551 ustawiony na "bez overscanu", a kabel to Vivanco v1.3. Czy ktoś mógłby w tej sprawie się wypowiedzieć/pomóc?

Aha, i jeszcze kabel HDMI dołączony do zestawu jest kiepski! W moim przypadku na ekranie pojawiały się cienkie, poziome, różowe paski. Na alledrogo kupiłem kabel firmy VoiceKraft (podobno wygrał test w Komputer Świat) - pozłacane końcówki, filtry, pisało, że obsługuje HDMI v1.3B... Niestety z 1080p sobie nie radził, dopiero przy obniżeniu do 720p chodzi bez problemu i dlatego wylądował w dekoderze tv-sat!

Edited by SlawekR