Skocz do zawartości
maru

Patriot Box Office Multimedia Player

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli chodzi o dyski zewnętrzne to posiadając bootcode w wersji 16 to tutaj jest ograniczenie do 500GB. Zastanawiam się jak ma się to do dysków wewnętrznych.

bzdury powielasz, mam podłączony 1 Tera i chodzi, WD My Book, ntfs, 1 partycja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jakiej wersji masz bootcode?

Radzę też przejrzeć od czasu do czasu oficjalne forum Patriota.

W tym temacie poruszona została kwestia, o której wspomniałem: http://www.patriotmem.com/forums/showthrea...highlight=500GB

Wiele osób ma problemy z dyskami większymi niż 500GB przy bootcode w wersji 16.

Ci którzy mają 18 nie mają już z tym takiego problemu.

Osobiście jeszcze nie mam tego sprzętu dlatego szukam źródła, z którego mógłbym kupić ten nowszy model.

P.S. Przy bootcode 18 zmniejszono również wartość napięcia podawanego na wentylator co powoduje jego mniejsze obroty a tym samym i cichszą pracę.

Proszę więc użytkowników Patriota o sprawdzenie swojej wersji bootcode i jeśli posiadają 18 to uprzejmie prosiłbym o dokładną informację gdzie odtwarzacz został nabyty (jeśli nie na forum to chociaż na priv lub maila - maniak81@interia.pl )

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam Bootcode 16 :(

wentylator chodzi cicho , firmware wgrywałem sam wersja P 04

Dysk wsadziłem nowy czysty 500 gb gdzie urządzonko sformatowało sobie samo bardzo szybko i bez problemu.

Maszynka narazie spisuje się na 6 :) !!!

Zakupiona na Amazon !

Z tego co wyczytałem to Dyski SATA I mają problem z ,16 bootcode PBO

A jam mam Hitachi SATA II :) czyli problem wyjaśniony.

Pozdrawiam

Edytowane przez Eric

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum Patriota jest właśnie wzmianka, że najwięcej 16 trafiało się na na Amazonie.

Jednakże skoro Ci działa jak należy to nie masz powodów do zmartwień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maniaczek

Mam Bootcode 18, oprogramowanie P02, zakupiłem 2 tygodnie temu w sklepie, ktorego namiary dałem Ci na priv, zastanawiam się czy jest sens aktualizacji skoro odtwarzacz działa prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Maniaczek

Mam Bootcode 18, oprogramowanie P02, zakupiłem 2 tygodnie temu w sklepie, ktorego namiary dałem Ci na priv, zastanawiam się czy jest sens aktualizacji skoro odtwarzacz działa prawidłowo.

Jak sam widzisz nie mogłeś mieć problemów z dużymi dyskami gdyż posiadasz bootcode 18. Dzięki za info co do sklepu.

Nie zalecam aktualizacji. Jeśli wszystko Ci działa jak należy to nie ma to najmniejszego sensu. Tym bardziej, że nowy FW wprowadza więcej nowych błędów niż naprawia starych (wystarczy spojrzeć na oficjalne forum patriota).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos wie:

czy moge sciagac automatycznie i bez komputera BitTorenty?

czy Box moze sluzyc jako serwer plikow w sieci? czy to działa jak NAS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam sprzet mam ok 4 miesiace wgralem nowy soft wczoraj . filmy blu ray smigaja jak dzikie \. nie ma zawiechy sprzet kupilem za ok 300zl. polecam. mam projektor epsona. mam dysk 1 tera zewnetrzny. wszystko smiga naj. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

właśnie planuje zakup Patriota, ale proszę dotychczasowych właścicieli o pomoc i odpowiedź na poniższe pytania. Posiadam dysk zewnętrzny usb 1,5 Tb z własnym zasilaniem - jedna partycja NTFS.

1/ Czy jak podłączę go do Patriota podłączonego do sieci kablem, to czy komputery podłączone do tej sieci będą miały dostęp do plików na tym dysku?

2/ Czy będzie można na komputerze w sieci przeglądać zdjęcia, słuchać muzyki oraz oglądać filmy zapisane na tym dysku?

3/ Czy z każdego kompa będzie można dogrywać pliki na ten dysk (przez sieć oczywiście)?

Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedź. Pozdrawiam, Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

latarnick

Musisz udostepnic w komputerach w sieci foldery z ktorych chcesz kopiować na playera (lub całe dyski) i wtedy bez problemu mozesz kopiować na dysk podłączony do playera.

co do innych pytan to jeszcze nie sprawdzałem,.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
latarnick

Musisz udostepnic w komputerach w sieci foldery z ktorych chcesz kopiować na playera (lub całe dyski) i wtedy bez problemu mozesz kopiować na dysk podłączony do playera.

co do innych pytan to jeszcze nie sprawdzałem,.

THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie musisz udostepniac jesli to ma byc tylko w jedna strone komp>>Patriot.Generalnie dziala jak zwykly dysk sieciowy.Mozna ustawic haslo logowania.

Torrenty dzialaja,trzeba zainstalowac mala aplikacje i laczysz sie przez siec,wskazujesz plik torrent z dysku,gdzie ma byc zapisany(domyslnie dysk patriota/BT) i tyle.

Player dziala bez zarzutu.Prosty w obsludze,bez wodotryskow.U mnie niestety podlaczony tylko pod tv lcd hdready ,wiec pelnej funkcjonalnosci nie moge ocenic.

Na minus

-naprawde nieladne menu

-niektore opcje menu (np display pokazujacy info odtwarzanego pliku) wyswietlane mala nieczytelna czcionka

-brak PL menu

-postep w torentach i wszelkie info mozna sprawdzic tylko na kompie(jak chcemy sprwdzic czy sie cos skonczylo sciagac to musimy wlaczyc kompa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od kilku dni jest dostępny FW_05. niestety tylko dla PB z bootcode 18. wydaje mi się, choć nie jetem pewny, że dołożyli 2 lub 3 jezyki. polskiego ciągle brak. jeżeli ktoś zauważył inne zmiany prośba o opisanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
od kilku dni jest dostępny FW_05. niestety tylko dla PB z bootcode 18. wydaje mi się, choć nie jetem pewny, że dołożyli 2 lub 3 jezyki. polskiego ciągle brak. jeżeli ktoś zauważył inne zmiany prośba o opisanie

Release Notes: P05

1. Improves BT function

Release Notes: P04

1. Solve Sony W TV series “Pink screen” issue

2. Revise HDMI driver

3. Add Hue: Hue adjusting

4. Add Saturation:Saturation adjusting

5. Add Zoom out:When settled to ON, the output of video or photos will be a 0.9 multiple output.

6. Add PPPOE in Set up->Network

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Improves BT function
-kasowanie pliku torenta oraz plik torent+dane z poziomu przegladarki oraz wybor gdzie ma byc zapisany plik.Ja tam nic wiecej nie widze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nic nie musisz udostepniac jesli to ma byc tylko w jedna strone komp>>Patriot.Generalnie dziala jak zwykly dysk sieciowy.Mozna ustawic haslo logowania.

.....

Nie wiem czy dobrze zrozumieliście chodzi o dysk zewnętrzny podłączony do Patriota przez USB. Czy tak też się da aby był widziany i obsługiwany z kompa połączenie sieciowe nie na kablu tylko przez wifi.

Miałem tak podłączone ale laptop jeden i drugi nie widziały tego dysku. Czy może jest gdzieś opcja udostępnienia przez właśnie Patriot tego dysku?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
-kasowanie pliku torenta oraz plik torent+dane z poziomu przegladarki oraz wybor gdzie ma byc zapisany plik.Ja tam nic wiecej nie widze.

Tutaj raczej chodzi o poprawe funkcjonowania BT. Byc moze zdarzaly sie wczesniej jakiej problemy, ktore teraz zostaly usuniete, takze nie uswiadczysz zadnych nowych funkcji.

Edytowane przez Bebbop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy dobrze zrozumieliście chodzi o dysk zewnętrzny podłączony do Patriota przez USB. Czy tak też się da aby był widziany i obsługiwany z kompa połączenie sieciowe nie na kablu tylko przez wifi.

Miałem tak podłączone ale laptop jeden i drugi nie widziały tego dysku. Czy może jest gdzieś opcja udostępnienia przez właśnie Patriot tego dysku?

pozdrawiam

Prawdopodobnie kluczowe bedzie tu zainstalowanie niewielkiego programu 'Transcode Server' z dolaczonej plytki na kazdym kompie.Ja co prawda nie mam hdd na usb ,ale pendrive widoczny jest u mnie w sieci tak samo jak dysk wewnetrzny.

Tutaj raczej chodzi o poprawe funkcjonowania BT. Byc moze zdarzaly sie wczesniej jakiej problemy, ktore teraz zostaly usuniete, takze nie uswiadczysz zadnych nowych funkcji.

Z ta poprawa to tak srednio jest.Dwa razy mi sie zdarzylo ,ze do konca pliku zostaje okolo 500kb ,ktore klient BT sciaga w kolko nie konczac tym samym pobierania.Napisalem o tych dwoch opcjach po fizycznie pojawiaja sie w menu pobierania ,a w poprzednim sofcie ich nie bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Prawdopodobnie kluczowe bedzie tu zainstalowanie niewielkiego programu 'Transcode Server' z dolaczonej plytki na kazdym kompie.Ja co prawda nie mam hdd na usb ,ale pendrive widoczny jest u mnie w sieci tak samo jak dysk wewnetrzny."

Ten program pomaga tylko przy udostępnianiu z kompa przez sieć a nie ma tam opcji kopjowania na podłączony do Patriot'a dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z ta poprawa to tak srednio jest.Dwa razy mi sie zdarzylo ,ze do konca pliku zostaje okolo 500kb ,ktore klient BT sciaga w kolko nie konczac tym samym pobierania.Napisalem o tych dwoch opcjach po fizycznie pojawiaja sie w menu pobierania ,a w poprzednim sofcie ich nie bylo.

Niestety taki urok playerow. Jedno naprawia, drugie spierdziela ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam pytanie jak odtwarzacz radzi sobie z filmami w rmvb oraz czy jest możliwość korzystania z internetu przez port Ethernet. Zastanawiam się nad zakupem patriota albo wd. Co jest lepsze? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki jestem nowy na tym forum i szukam pomocy w związku z zakupem boxa. Mam laptopa z vistą , boxa połączonego po lanie z accespointem. Z poziomu komputera widzę dysk na boxie mogę w nim działać, z poziomu boxa nie mogę połaczyć się z komputerem i przegladać na nim pliki, widzę jego nazwe ale przy próbie połączenia wyskakuje okienko logowania domyślna nazwa root i hasło............ -nie mam hasła na komputerze, mam na nim własne jedno konto z udostępnionym dyskiem c i niektórymi folderami- jestem administratorem. Dodam, że z poziomu boxa mogę oglądać inne grupy robocze i komputery na nich ( być może są z xp-kiem). Pomocy jeśli ktoś się na tym zna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

nie rozumiem o co Ci chodzi, albo wymagasz za dużo od naszego Boxa. Wyobraź sobie że podłączasz kartę pamięci z aparatu foto do kompa, poprzez czytnik oczywiście. z poziomu kompa możesz w niej majstrować. natomiast z poziomu karty w kompie chyba nie za wiele. czyli jeżeli podłączysz Boxa kablem USB do kompa, Box będzie po prostu taką kartą z aparatu foto. natomiast jeżeli podłączysz Boxa do kompa kablem AV lub HDMI i komp będzie udawał telewizor to wtedy działa pilot i sytuacja się odwraca. natomiast w Twojej sytuacji możesz Boxa uzywac jako pamięci zewnetrznej, czyli słuchac muzy czy ogladac filmy. robisz to tak jakby były na Twoim kompie na kolejnej literze dysku. mówiąc zwięźle, na gnieżdzie mini usb pojawia się sygnał danych a na wyjściu AV odpowiednio sygnał AV. zauważyłem przy sofcie 04, że jeżeli były podłączone komp i TV kazał wybierać pomiędzy. w sofcie 05 nie sprawdzałem tej opcji.

piszę o połączeniach kablowych. Ty piszesz o WiFi, może w Twoim przypadku jest inaczej. jak rozwiążesz problem napisz do czego doszedłeś

Edytowane przez janulek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

janulek to nie tak. box jest podłączony do punktu dostępowego bezprzewodowego ale kablem lan, laptop jest podłączony do punktu dost. bezprzewodowo. mogę się połączyć z komputerem z poziomu boxa z innymi komputerami w sieci ( dalej w sieci gdyż do mnie dochodzi do accespointa sygnał z innego rutera) , tamte komputery są na xp, mój na viście, jak próbuje połączyć się z moim komputerem w grupie workgroup to krzyczy o hasło do loginu root.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...