Skocz do zawartości
nowy66

Porównanie 3 technologii

Rekomendowane odpowiedzi

Gmeru :

[color="red"]Szukamy szukamy Jakoś mnie tak naszło to sobie popisałem Dlaczego?

Bo jak czytam, że Arecki mówi, że CZERŃ POWALA i nic nie podskoczy a z drugiej strony janunio, że Bravia ma lepszą to ... [/color]



a ci który byli u Sharpa, że ten to właśnie, a pmcomp, że Sony KDS A2000 ...

... a więc, ponieważ na rynku praktycznie już są wszytkie 3 techniki w formacie 1920x1080p - i to przynajmniej po jednym modelu z każdej z technik (LCD-Plasma-RP) - naprawdę dobrze by było porównać wszytkie 3 techniki "cuzamen do kupy" (jak sie u nas mówi). I to np w min. 10 par oczu. Pewnie nikogo przekonanego by nie przekonały do czegoś innego, ale porównać warto.

Tako sobie myślę, że gdyby nie było róznicy to "po co przepłacać". Ale przecież róznice są choćby w samej technologii obrazu. Czy uważacie, że ma to sens i że jest taka szansa?

pzdr Edytowane przez nowy66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Porównanie ekranów full HD reperezntujących trzy różne technologie to super pomsył !!!

Badanie reprodukcji kolorów czy poziomu czerni lub bieli to bardzo trudne zagadnienia chociażby ze względu na to że każdy człowiek widzi kolory trochę inaczej. Zagadnieniem tym zajmują się specjalistczne firmy zazwyczaj związane z przemysłem drukarskim.

Sądzę że w naszych wrakunkach obiektywna ocena poziomu czerni jest po prostu nie możliwa.

Można jedynie stwierdzać ekstrrema tzn. TV w których mamy słabą czerń i te w których mamy dobrą czerń.

Do pierszych można zaliczyć: np. AMOI 37" seria ELITE czy Samsunga 46" full HD.

Do drugich wspomnianą Bravię, plazmę Pioneera, Sharpa XD1E a także Samsunga LE40M71B

Reasumując w nowych TV LCD czerń jest już na zupełnie przyzwoitym poziomie. Mi osobiście najbardziej podobał się pod tym względem Samsung ale bardzo możliwe że to po prostu kwestia gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewien również, że ze strony Twojej i Janunuio mozemy liczyć na odpowiednio wyśrubowane jakościowo materiały (np. tzw. Kakaowiec :( ) i sprzęt, tak aby naocznie porównać technologie. Jak wszytkie 3 ustawimy w ten sam sposób na podstawie słynnej płyty (dzieki B) ), to będzie duuużo łatwiej.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno porównywanie poziomu czerni jest możliwe tylko wtedy gdy TV uststawi się jeden obok drugiego i podłączy do tkiego samego typu odtwarzacza z którego puści się jednocześnie ten sam materiał

Reasumując lobbujmy na rzecz takiego testu u olatigid :(

Jeśli do takowego dojdzie napewno mogę zadeklarować dostarczenie z naszej strony matriałów testowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru - ten co zainspirował wielu do HD...
AreckiW - zdeklarowany zwolennik plazmy ....
TOmeKK, RS4 -zwolennicy LCD ...
pmcomp - zwolennik RearProjection (jak słyszałem na IFA - przypadkowo :D )....
olatigid - ...

i inni , których tu nie wymieniłem a mają chęć i możliwość zorganizowania czegoś takiego w jednym miejscu i czasie - co o tym myslicie ? Jest szansa na taki MEGATEST?

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy66 -Super fajny pomysł. :D

Każda technologia ma plusy i minusy. Skończy się opowiadanie, że szczegół, że czerń, że ruch i czas reakcji.

Na pewno jedna będzie lepsza w jednym, a gorsza w innym teście.
Ale te same kable, oświetlenie, materiał i player. Nie ma zmiłuj się.

Jeżeli można się wprosić - to o każdej porze się stawiam.

Myślę, że FIGOWIEC pokaże szczegóły i czerń, potrzeba jeszcze coś super jak Riddick'a ??? do ruchu.

Pozdr.



[size=1]P.S.
Nowy66, mam nadzieję, że nie wymiękasz i nie przechodzisz do plazmy? :) [/size]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem za.

Pisze się na taki test.

Pozdro.


PS. musimy tylko zakupić za całe 260,- zł przełącznik HDMI, 4we, 1 wy, co by wchodzić na TV takim samym wejściem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' date='17.09.2006, 20:47 ']Jestem za.

Pisze się na taki test.

Pozdro.
PS. musimy tylko zakupić za całe 260,- zł przełącznik HDMI, 4we, 1 wy, co by wchodzić na TV takim samym wejściem.
[right][post="10802"][/post][/right][/quote]


Jeszcze jedno ...
do testów proponuje wystawić nastepujących zawodników:

-RPTV: SONY 55A2000 (1080p) lub ten JVC HD-ILA 1080p co będzie trudne (bo go na razie nie ma w Europie)
- PDP: Panasonic 42PV60, ew. 42PV600 bo nie sądzę żebyśmy Pioneera 5000 zdobyli
- LCD: co tam sobie chcecie bo dla mnie :D ta technologia potrzebuje jeszcze z 1,5 roku :) .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' date='17.09.2006, 17:20 ']Jeszcze jedno ...
do testów proponuje wystawić nastepujących zawodników:

-RPTV: SONY 55A2000 (1080p) lub ten JVC HD-ILA 1080p co będzie trudne (bo go na razie nie ma w Europie)
- PDP: Panasonic 42PV60, ew. 42PV600 bo nie sądzę żebyśmy Pioneera 5000 zdobyli
- LCD: co tam sobie chcecie bo dla mnie  :lol: ta technologia potrzebuje jeszcze z 1,5 roku  :D .

Pozdro
[right][post="10803"][/post][/right][/quote]


spróbuje podziałać, żeby był 5000EX, ale Panas 42PV60 też by się przydał, w końcu to pogromca wielu LCD HD Ready,
a co do JVC, to dzisiaj go chyba widziałem w MM we Wrocławiu (70 cali, D-ILA, za 25000 zł),
Zgadzam się z pmcompem, LCD jeszcze trochę potrzebuje, poczytajcie XXL test Pioneera, właśnie go wklejam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='AreckiW' date='18.09.2006, 01:22 ']a co do JVC, to dzisiaj go chyba widziałem w MM we Wrocławiu (70 cali, D-ILA, za 25000 zł),[/quote]


E,e,e,

widziałeś najprawdopodobniej 720p w srebrnej obudowie bo takiego tam zawsze mieli.

No chyba że był w czarnej to wtedy może to być 1080p, tylko nie wiem skąd by go wytrzasnęli.

Hasło dnia: nie wszystko ci się świeci i ma napis JVC jest tym właściwym JVC czyli 1080p. :lol::D

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wygląda na to, że juz wszystkie 3 technologie są dostępne i uzytkowane : czy uważacie za stosowne wrócić do pomysłu porównania 3 technologii side-by-side-by-side ?

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='nowy66' post='28519' date='12.12.2006, 14:18 ']
Wygląda na to, że juz wszystkie 3 technologie są dostępne i uzytkowane : czy uważacie za stosowne wrócić do pomysłu porównania 3 technologii side-by-side-by-side ?

pzdr
[/quote]

IMHO to całkiem niezły pomysł
Wybór "zawodników" co prawda nie jest gigantyczny no ale każda technologia ma już swojego reprezentanta dostępnego na naszym rynku. Jako, że spośród PDP i RPTV obsługujących 1080p nie ma za bardzo z czego wybierać ( plazma - Pioneer PDP-5000EX, projekcja Sony KDS-55A2000 tudzież wersja 70" ); otwartą natomiast pozostaje kwestia wyboru reprezentanta lcd bo tych już trochę jest na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...