Skocz do zawartości
Bartek93

Problem z ustaiwniem anteny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam nbox recorder, antena 85-90 i konwerter tylko ze zamierzam kupić nowy guad.

I moj problem jest taki ze jak pierwszy raz podłączylem wszystko do anteny to w 2 minuty ustawiłem ze sily bylo 85 a jakiści 90.Przez cały dzień tak było poźniej wieczorem juz sie wszystko zwaliło byla tylko siła gdzieś 70%. dzisiaj porobuje ustawic i mecze sie juz długo i nic nie moge raz mi sie udało trafić na 20%jakości a siła sie utrzymuje gdzies na 80%.Mam zamiar teraz kupić na allegro kowerter i jeszcze miernik Sat Finder onyx. Pomoze mi on ustawić dobrze antene, probowałem na innym kablu ale caly czas to samo.Mieszkam pod krakowem

Edytowane przez Bartek93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry miernik jest w N-recorderze , nie musisz niczego kupować. Jakość sygnału w dużej mierze zależy od aury i to powinieneś zapamiętać.

Cierpliwość przy ruszaniu anteną zalecana, tak jak i przy wykorzystywaniu w postach znaków przestankowych ..............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kilka dni próbuje ustawić antenę, ale nie mogę. Jakość nie wzrasta.Siłę kilka razy udało mi sie ustawić na 100%, ale jakość ani drgnie.Czy to mozę być wina wadliwego dekodera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siła sygnału świadczy o tym, że trafiasz na sygnał "jakiegoś" satelity. Jakość powie Ci, że trafiłeś na HB, bez którego dekoder "nie wstanie". Oczywiście Twoje przypuszczenia nie mogą pozostać bez reakcji, ale prawdopodobieństwo, że dekoder reaguje na sygnały różnych satelit, a na Hot Birda nie, równa się wygranej w Lotto.

Ruchy na talerzu i konwerterze to około 3 gwintów na śrubie mocującej!

Jeżeli ręce Ci drążą zawołaj fachowca, albo mniej gorzoły. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to sie stało że za pierwszym razem ustawienie zajęło mi ok2-5minut przez noc cos sie stało ze juz rano nie odbierało no i teraz przez kilka dni sie mecze i nic antena ruszam bardzo powoli i nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś zrobic reset recordera epg>res>strzałka w prawo , lub wyłączyc na około 1-2minuty z gniazda 230V. Piszesz że miałeś 25%jakości więc raczej nie powinien byc ; uwalony; decoder , a może nie dokręciłeś śrub i antena straciła swą ,,pozycję w pionie''.Pamiętaj że po każdym przesunięciu anteny , lub konwertera musisz odczekac parę sekund. Regulacji konwertera można dokanac obracając go w odwrotną stronę do ruchu wskazówek zegara, lub przybliżając-oddalając konwerter do-od czaszy w uchwycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie! Jak najwięcej ustawień trzeba zrobić "na ziemi". Czyli kąt elewacji (pod jakim kątem od ziemi patrzy w niebo) ustawiamy o ile jest podziałka przed założeniem anteny na maszt. Potem sprawdzamy, czy maszt trzyma poziom i jeszcze raz kąt elewacji. Dokładnie to samo robimy z ustawieniem ogniskowej, czyli właśnie odległości konwertera od czaszy - ten element ma jednak najmniejsze znaczenie.

Kiedy mamy antenę na maszcie, a inne rzeczy mamy ustawione, zostaje tylko złapanie satelity, przez przesuwanie anteny w prawo i lewo, aż złapiemy jakość. To bywa strasznie frustrujące, ale jeśli już złapałeś kiedyś, to znaczy, że się da. Kiedy już złapiesz jakąkolwiek jakość, zbliżasz się do jak największych wartości dokręcając śruby mocujące do masztu. Nawet jeden obrót ma duży wpływ. No i jak dojedziemy do jakości ok. 60 - 70% to najczęściej jakikolwiek ruch powoduje już spadek jakości. To znaczy, że jesteśmy w dobrym punkcie i teraz trzeba pobawić się obrotem konwertera w uchwycie. To na ogół pozwala ustawić 100% jakości.

Tabele wartości ustawień powinieneś znaleźć z anteną bądź w Internecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem i siła jest na 73% jakosc 73%. Ale od soboty zaden kanał się nie pojawił. Wiec pojechałem z dekoderem do serwisu. W serwisie na moich oczach go uruchomili i dzaiał, kanały były. Powiedzieli mi ze to moze być wina konwertera, bo narazie korzystam ze starego i czekam na nowy.Jak odłącze go od pradu na ok 5minut to sie włącza ekran aktywacji i tam pisze 53%, a jak dam zaawansowane ustawienia i wtedy mi się włącza ustawienie anteny i zmienie konfiguracje z bez DiSEq na DiSEq i wroce znow na bez DiSEq to wtedy mam siłę i jakość po 73% . Co wy o tym sadzicie? czy to rzeczywiscie moze być konwerter? czy jeszcze cos innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...