Skocz do zawartości
braavoo

Połączenia sprzętu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie dziwne pytanko do was.

Kto z was podłącza kabelkami sygnalowymi cokolwiek do telewizora przy włączonych urządzeniach???

Chodzi mi np o podlaczenie DVD pod LCD lub inne źródło sygnału.

Pytam ponieważ podobno najczęstszym powodem uszkodzeń wejść w telewizorach jest różnica potencjałów jaka może wystąpić w chwili wykonywania połączenia :-)
Zanim więc cokolwiek się podłączy trzeba wyłączyć z sieci oba urządzenia.

Gmeru, może jakieś głosowanie w tym temacie :-)

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z cyklu: czy 2+2=4 czy aby na pewno? Może ktoś ma jakieś doświadczenie?Może jakieś głosowanie? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak jak nie wyjmować pada z konsoli podczas power on bo się popsuje <_<
Mnie nigdy nic nie spotkało więc chyba luz :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie słyszałem żeby ktoś uszkodził wejście w TV z powodu podłączania jakiegoś urządzenia do nie go. Nie dotyczy to wejścia RS 232, które często się uszkadza przy łączeniu ze sobą dwóch właczonych urządzeń. Szczególnie jak kabel nie ma połaczonych oddzielnym kablem metalowych części wtyczek po ubydwu końcach kabla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' date='15.09.2006, 15:50 ']No to tak jak nie wyjmować pada z konsoli podczas power on bo się popsuje :mellow:
Mnie nigdy nic nie spotkało więc chyba luz ;)
[right][post="10635"][/post][/right][/quote]
Jesli chodzi o wyjmowanie "pod prądem" to uszkodzenie może być wywołane TYLKO i wyłacznie w wyniku stanów nieustalonych podczas wyłączania elektroniki. Producenci projektując urządzenia starają się minimalizować to zjawisko ale nie zawsze mozna przewidzieć wszystkie pomysły użytkowników. Dlatego jesli ktoś nie musi lepiej niech nie podłącza/rozłącza urządzeń włączonych. Po co kusić los :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...