Skocz do zawartości
BDFan90

Petycja do Polskich Wydawców! Czemu w Polsce filmy na Blu-ray są tak horrendalnie drogie w stosunku do EU zachodniej?

Rekomendowane odpowiedzi

@Lukasz436 daj znać jak już będzie do kupienia :) Kupie dla okularków i sprawdzenia jak to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale dla samej ciekawości w Niemczech na Niemieckim Amazonie będzie można kupić za 100zł z Polskimi napisami + okulary.

Rozumiem ze to beda te papierowe okularki z kolorowymi szkielko-foliami ? Cos takiego jak dawali do Potworow kontra obcych?

Jesli tak to nie wyobrazam sobie obejrzenia w ten sposob calego filmu. W potworach w wersji 3d jest tylko jeden short a i tak jest meczacy dla wzroku, przez te kolorki. Chociaz musze powiedziec, ze mimo ze jak obejrzalem to na poczatku na tv lcd to zrobilo na mnie fatalne wrazenie, ale na projektorze efekt byl juz rewelecyjny (oprocz oczywiscie zepsutych kolorow).

tak czy inaczej filmu pokroju oszukac przeznaczenie 4 nawet bym nie wypozyczyl, co dopiero kupil, a cena 169zl brzmi jak lepszy zart.

edit: wlasnie doczytalem ze na drugiej plycie tego filmu jest film wlasnie w wersji 3-D ale w... standard definition :)

Edytowane przez droo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

179 zł... Jak to się potwierdzi to artykuł trzeba będzie obowiązkowo napisać i na głównej wystawić na samej górze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszemy razem. Ja już coś tam klecę. Filmy w 3D będą za 300zł O_o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napiszemy razem. Ja już coś tam klecę. Filmy w 3D będą za 300zł O_o

Avatar od Camerona jak wyjdzie na BD to pewnie tak ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bojkotuje filmy na BD z polskich sklepow. moja znajomosc jezyka angielskiego jest wystarczajaca aby obejrzec sobie film z angielskimi napisami i brak polskich mi nie przeszkadza. dlatego zamiawiam z amazona amerykanskiego lub angielskiego. i niech mnie pocaluja polscy dystrybutorzy wiecie gdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do artykułu też warto by dodać niedawny kwiatek czyli Rzym - sezony 1 i 2 z polskim lektorem i napisami do kupienia w UK za ~230zł (i nie jest to żadna promocja - od początku jest taka cena).

U nas za ten sam tytuł, tyle, że z dystrybucji polskiej życzą sobie 550zł.

Następna przeginka to Kompania Braci - u nas za 290zł, w UK za 80zł. Jedyne co różni te wydania to polskie tłumaczenie tekturowej wkładki - w obu wydaniach nie ma polskiej wersji językowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SUper, że to podałeś bo trudno wszystko zapamiętać. Jak jeszcze ktoś coś pamięta ostro hardcorowego to pisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następny przykład:

Red Cliff w Polsce wydany jest w wersji kinowej (2,5h, bodajże 89 zł w promocji)

W UK wersja reżyserska (5h) za niecałe 9 funtów, czyli jakieś 40 złotych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto też wspomnieć w artykule, że w każdym normalnym kraju cena filmu po premierze znacznie tanieje po pewnym okresie czasu, u nas w przypadku płytek Blu-Ray nie ważne czy minęło pół roku czy rok od premiery (czy też jest to nowość), za każdą sztukę należy się te 100-120zł.

Kilka przykładów:

Trylogia Matrixa - w UK za 70zł, u nas za każdą część kasują po 110zł za sztukę.

Trylogia Bourne'a to samo - w UK za 80zł, u nas za każdą część po 110zł za sztukę

Ojciec Chrzestny Trylogia w UK za 80zł - u nas za ~320zł.

Siedmiopłytowy pakiet Harry'ego Pottera (części 1-6) w UK za 180zł. Za polski dubbing i napisy musimy zaplacić blisko 3.5 razy więcej (cena 640zł).

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ROCKY w UK ok.300zl z wysyłką cz.1-6 ( wtym prawdopodobnie cz.2-5 z polskimi napisami)

Polska cz. 3 i 4 po 119zl w EMPIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie! I tak nie mamy najmniejszego wpływu na ceny filmów BD! Są wysokie i pewnie będą jeszcze wyższe :)

Zamiast się denerwować, trzeba do tematu podchodzić bardziej pragmatycznie. Tak jak żeby się napić piwa nie trzeba kupować browaru, tak samo Wy nie musicie kupować filmów. Wystarczy je wypożyczyć! Tak, tak, przypomnijcie sobie ile to pieniędzy puściliście kiedyś na płyty DVD. Sam jak kupiłem swój pierwszy zestaw kina domowego to też sporo kasy umoczyłem w prawie 60 płyt DVD i półkę na nie w IKEA. Każda z nich w momencie odpakowywania z folii magicznie pachniała nowością a potem się zwyczajnie kurzyła na półce. Jakiś czas temu przy okazji przeprowadzki doszedłem do wniosku że tak naprawdę rzadko którą obejrzałem więcej niż jeden raz, a ten standard już powoli wychodzi z użycia. Dlatego pakowałem je w paczuszki po 5 i rozdawałem na prezenty przy różnych okazjach. Gdybym je wypożyczał zamiast kupować to bym oszczędził kilka tysi na cokolwiek innego.

Dlatego panowie, po prostu nie kupujcie a jedynie wypożyczcie - szczególnie ci co mają blisko do wypożyczalni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vasco, przestań pisać, że nie mamy wpływu bo w obraź sobie, że wpływ mamy jak się wszyscy ogarną (wiesz ile osób czyta ten portal? dużo:) ) więc nie smuć takimi postami bo z taką postawą to do niczego nie dojdziesz : )

Wypożyczać można a najlepiej to jeszcze napisać: wypożyczyć i zgrać czyli ukraść za parę zł. Ale czy o to chodzi? Nie! Chcę mieć oryginała na półce kupionego w Polsce a nie wspierać inne rynki gdzie potem Polska jak zwykle podbija im słupki (tak jak w grach na konsole czy Xbox Live :) )

Jak ktoś jeszcze ma jakieś przykłady pisać. Przyglądać się z boku i poddawać jest zawsze łatwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlatego panowie, po prostu nie kupujcie a jedynie wypożyczcie - szczególnie ci co mają blisko do wypożyczalni

To nie jest rozwiązanie tylko gonitwa po zamkniętym kole.

Tu nie chodzi o to żeby kombinować, tylko o to żeby oferta cenowa filmów BD na naszym rynku przestała wreszcie rozśmieszać i wq....ć jednocześnie.

To co proponujesz to ślepa uliczka a nie sposób na rozbujanie rynku BD w PL.

A teraz kolejny przykład:

Trylogia Spiderman (merlin.pl)....364,99 zł w PL, a w UK 135 zł:) Premiera tego zestawu już miała miejsce jakiś czas temu...

A teraz smakowity kąsek na koniec, zobaczcie co można kupić w amerykańskim Amazon za 307 zł:

TUTAJ

Dla leniwych heh:

Product Description

8 disc blu-ray boxed set of your favorite action superheroes from Sony Pictures Home Entertainment. Contains the following titles:

Spider-Man - The High Definition Trilogy (Spider-Man / Spider-Man 2 / Spider-Man 3), Ghost Rider (Extended Cut), Hellboy (Director's Cut), Underworld (Unrated), Underworld Evolution.

Edytowane przez djrobus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[

Siedmiopłytowy pakiet Harry'ego Pottera (części 1-6) w UK za 180zł. Za polski dubbing i napisy musimy zaplacić blisko 3.5 razy więcej (cena 640zł).

w polsce wczoraj w MM widzialem ten pakiet tylko ze na DVD za 270 zł nie wiedzialem czy sie mam smiac czy zaplakac :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cena oczywiście z d***. Nie kupuję z PL. Zamawiam z poza PL jak nic. Współczuję tym co kupili już na allegro za 110zł. Karmcie ich dalej a na pewno będzie lepiej :(

Chociaż to TIM. Odwiedzę wypożyczalnię hyhy :Dhttp://www.bhv.pl/m/bekarty-wojny/6851/ 17PLN : > lepszej ceny nie będzie.

Wiesz nie każdy ma możliwości sprowadzenia z zagranicy, a po za tym z zagranicy to na bank bez polskiej wersji i tu problem sam obejrzę, ale rodzinie nie puszczę. Kupić w Polsce źle kupić za granicą, też źle nie kupić wcale też źle nie po to wydałem kupę kasy na odtwarzacz blu ray by stał nie używany :( teraz zwykłe dvd już nie cieszy i każdy film wypada blado ;) tak czy siak cokolwiek zrobię będzie źle kupie w pl to dam zarobić sklepom nie kupie nie obejrzę - nie chodzę do wypożyczalni jednym słowem pozostało się zastrzelić albo sprzedać odtwarzacz blu rey i wrócić do starych wypróbowanych dvd :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cena oczywiście z d***. Nie kupuję z PL. Zamawiam z poza PL jak nic. Współczuję tym co kupili już na allegro za 110zł. Karmcie ich dalej a na pewno będzie lepiej :(

Chociaż to TIM. Odwiedzę wypożyczalnię hyhy ;)http://www.bhv.pl/m/bekarty-wojny/6851/ 17PLN : > lepszej ceny nie będzie.

Też tak myśle :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też niestety nie mam możliwości kupowania w UK. Po za tym tak jak pisał asmord film zazwyczaj nie oglądam sam tylko z rodzinką lub znajomymi więc muszą być napisy! A wypożyczalnie akurat nie mają w ogóle Bluray w mojej okolicy... wioska poprostu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że kupie za 90 z wysyłką po paru dniach ideał używany i po obejrzeniu go na spokojnie i po potrzymaniu do tygodnia zamiast doby-dwóch sprzedam za 85-90 i stracę 5-10 zł a nie 17 zł. Do wypożyczalni trzeba iść po film i go odnieść, z allegro sam do domu "przychodzi" i tylko się go odnosi na pocztę. Ale każdy robi jak lubi/ uważa za rozsądne. Ja rozumiem psioczenie na te ceny gdy ktoś chce kolekcjonować filmy , ceny czasem są przegięte ale tak już ma być... Nie dziwcie się że dystrybutor chce zarobić bo tak to już jest. Równie dobrze można mówić że nie wolno dać zarobić wypożyczalniom które godzą się płacić drożej za film z licencją i potem na nas chcą to odrobić podczas gdy na zachodzie wypożyczenie Blu-Ray jest możliwe wszędzie , na dłużej i w cenie jak u nas DVD.

Ludziom nadal na DVD jest szkoda i bez bólu oglądają ściagane niekiedy nawet nie dvd ripy a kinówki na swoich lcd gdzie jeszcze bardziej widać mizerna jakość. Przy takiej klienteli dystrybutor wyciska ile może z tych co to chcą. Są tysiące tych co popukają się w czoło patrząc na cenę blu ray nawet zniżoną do wymarzonych 70 zł za nowość i dziesiątki tych co z bólem płacą 99-109 zł ale to robią , potem też i dadzą nieraz 129 bo jak już mogą 109 dać to nie zrezygnują z filmu na który czekali przez 20 zł. Choć takie ceny to faktycznie niesmaczny żart. Prawda że jest drogo ale nie liczcie na ceny niższe niż 89-99. Jak to już było by najdrożej to był by sukces. A kiedy ja widzę że ktoś mówi o petycjach by zniżyli ceny od razu do 69 no to sorry ale nikt was nie wysłucha. Dużo gadania a potem i tak niekonsekwencja bo jakiś tam film kupi każdy z nas prędzej czy później nawet po wysokiej cenie.

Najśmieszniejsze są sytuacje gdy można oszczędzić z jakimś kuponem 25 zł i wtedy rzuca się każdy z uśmiechem na te filmy i cieszy się z cen około 90 zł. Na czele z tymi co mają niby pierwsi bojkotować. To dopiero jest dawanie złego przykładu... Bo ci dystrybutorzy dają te ceny na początek głównie po to by potem dać prawdziwa zamierzoną cenę i nazwać ją promocją. Oni dobrze wiedzą że przeginają , ale czemu nie gdy 100-200 fanatyków kupi na cały kraj za 129 zł film a potem ładnie się skreśli tą cenę czy da kupon by 99 wyglądało na okazje i tu już kupi za tyle te filmy nie 100 a 1000 osób.

Edytowane przez klopsik1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by był polski dubbing - to nie da się usłyszeć tego wspaniałego "arrivederci" Bratta Pitta :( :(

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.....

Najśmieszniejsze są sytuacje gdy można oszczędzić z jakimś kuponem 25 zł i wtedy rzuca się każdy z uśmiechem na te filmy i cieszy się z cen około 90 zł. Na czele z tymi co mają niby pierwsi bojkotować. To dopiero jest dawanie złego przykładu... Bo ci dystrybutorzy dają te ceny na początek głównie po to by potem dać prawdziwa zamierzoną cenę i nazwać ją promocją. Oni dobrze wiedzą że przeginają , ale czemu nie gdy 100-200 fanatyków kupi na cały kraj za 129 zł film a potem ładnie się skreśli tą cenę czy da kupon by 99 wyglądało na okazje i tu już kupi za tyle te filmy nie 100 a 1000 osób.

Widzisz to jednak jesteś w błędzie.

[1]Nie ma czegoś takiego w Polsce, że film po 2tyg czy roku czy 2(!!!!) latach tanieje. Dzisiaj taki Matrix kosztuje 129zł a był moment, że kosztował 69zł! U nas filmy nie tanieją tak jak to jest np. w niemieckich MM gdzie jest tyle wyprzedaży, że sam jak już tam jestem to biorę od razu wszystko czego jeszcze nie mam za 10-14E sztuka.

[2]Nie ma czegoś takiego, że jak film jest nowością to robią dużą cenę na moment żeby z fanów wypluć kasę (to jest norma np. w przypadku gier i tyle, trzeba się z tym pogodzić :( ) a potem jest niżej. ONA ZAWSZE JEST CHORA I GIGANTYCZNA. I TO JEST BÓL!

Jak taki kupon zrobi cenę 90zł to jeszcze da się przeboleć. Ale płacić ponad 100 za pozycję to totalna głupota i bezmyślność skoro w innych krajach są AŻ TAK WIELKIE różnice cenowe. W tym momencie nośnik BD to największe zdzierstwo w tym kraju w stosunku np. do cen gier na konsole czy PC (to już nawet nie ma co pisać bo są prawie za free ; p ).

Odtwarzacz BD nie ma prawa się kurzyć bo jest cała masa pozycji w dobrych cenach. Tutaj chodzi o bojkot konkretnych tytułów które każdy by chciał mieć a musi wydać jakieś chore pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostałem "kopertę" ze świąteczną premią. Postanowiłem zrobić sobie prezent w postaci zakupu 8-10 filmów. Udałem się do MM, Media Expert i Reala. Zgodnie z przewidywaniem do domu wróciłem z całą kasą. Kupię sobie coś innego. Na film jestem gotów wydać od 40 do góra 60 złotych. W żadnym z wymienionych sklepów takiego nie znalazłem. Zatem, realizując apel administracji forum, przyłączyłem się do świątecznego bojkotu zakupu filmów BR.

Ahoj z wami! - ciśnie się na usta. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj dostałem "kopertę" ze świąteczną premią. Postanowiłem zrobić sobie prezent w postaci zakupu 8-10 filmów. Udałem się do MM, Media Expert i Reala. Zgodnie z przewidywaniem do domu wróciłem z całą kasą. Kupię sobie coś innego. Na film jestem gotów wydać od 40 do góra 60 złotych. W żadnym z wymienionych sklepów takiego nie znalazłem. Zatem, realizując apel administracji forum, przyłączyłem się do świątecznego bojkotu zakupu filmów BR.

Ahoj z wami! - ciśnie się na usta. :(

Mnie się ciśnie na usta ze za mała premia na te 8-10 filmów przy naszych cenach :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ech, zamiast pisać w temacie o filmach o fabule, jakości i wrażeniach, to wszyscy dyskutują o cenie" powiedział mi ostatnio Gmeru, kiedy rozmawialiśmy

to tak naprawdę ściema, bo jestem tylko botem i w ten sposób udowadniam swoją "tożsamość', prawda, @dominikjestem i @TomeKK? ;)

Ja czekam, aż pojawi się w wypożyczalni w Sony Style. Członkowie Klubu Sony Style (Warszawa C.H. Arkadia) mogą wypożyczać filmy BD za 12 PLN na 72 godziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...