Skocz do zawartości
BDFan90

Petycja do Polskich Wydawców! Czemu w Polsce filmy na Blu-ray są tak horrendalnie drogie w stosunku do EU zachodniej?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sytuacja wygląda obecnie, dałem kilka przykładów w poprzednim poście..

Jeśli coś się zmieniło, to niewiele, a i wcale nie jestem pewien, czy na lepsze (bo ceny za granicą chyba jeszcze bardziej spadły..).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w porównaniu do zagranicy nadal przepaść... ale ceny jednak poszły w dół

Powrót do przyszłości cena detaliczna jeszcze dwa miesiące temu 299 (naprawde zapomnijcie o tej cenie - dla idiotów), obecnie 199!, można więc sprzedać za 160 z dobrym rabatem...

Gladiator już od dłuższego czasu w detalu za 99, tylko obecnie problem jest z metalboxem i tu również do 20% ceny można urwać...

jesli chodzi o x-mena nie wiem dokladnie, ale druga czesc byłą w promocji imperiala ostatnio

a co myślicie o grupowym zakupie nowości? ewentualnie kultowych tytułów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślisz o 2 za 99? :unsure: nie dam się przekonać złodzieją bo inaczej o nich nie ma co mówić :fuck_na: . nie wiem kto jest gorszy, Polak który chce korzystać z tzw kultury medialnej i z braku funduszy ściąga z netu lub kupuje w odpowiednich miejscach :P czy w duzi dystrybutorzy którzy za wszelka cenę chcą w kilka miesięcy zbić milionową fortunę i robią pseudo promo :angry: . jak dla mnie wydawnictwa BD nie powinny być droższe niż 50pln no chyba że mamy do czynienia z super wydanymi BOXami. myślę tu o ALIEN, STAR WARS, LOTR EX... ale i tu koszt nie powinien przekraczać 200pln. osobiście skorzystałem nie raz z dobrodziejstwa netu B) ale i nie odmawiam sobie zakupów legalnych bo co oryginał to oryginał :) . a tak na marginesie mój ostatni zakup to X-MEN TRILOGY 6BD w wersji z lektorem i napisami PL we włoszech za 120pln z przesyłką :hura: , jak widać można

Edytowane przez marcint75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mamy się co porównywać z cenami do UK bo oni mają nieporównywalnie większy rynek, to może porównajmy się do Grecji albo Rumunii...

Dlaczego w Grecji pakiecik Obcego Antologii mógł kosztować 270PLN, a u nas za to samo (dosłownie - te same wydanie, te same płytki) trzeba było zapłacić blisko dwa razy więcej ?

Dlaczego w Rumunii Trylogia Władcy Pierścieni wydanie rozszerzone kosztuje ok 190PLN, a u nas ponad dwa razy więcej ?

Dlaczego w Polsce pakiet Gwiezdnych Wojen można wydać w ludzkiej cenie (tj. po przeliczeniu ~60PLN za film) , a Obcego (~125PLN za film) i Władcę Pierścieni (~140PLN za film) już nie ?

PS. Gladiator swoją drogą to nawet za połowę tego 99PLN to byłaby przeginka biorąc pod uwagę, że jest to wadliwe wydanie ze skopanym obrazem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ulubiony temat reaktywował się :)

Jakiś czas temu korzystając z danych dostepnych w bazach internetowych zrobiłem porównanie ilości tytułów blu-ray dostępnych w poszczególnych językach. Aby nie zajmowac się dyskusjami że tamci sa bogaci, liczniejsi itp. przeliczyłem ilość tytułow dostępnych w danym kraju na kazdy miliard PKB (wykres nr 1) oraz ilośc tytułów na kazdy milion mieszkańców (wykres nr 2). Oto wyniki.

rynekbluray2.png

rynekbluray.png

dane pochodza z przed ok. pół roku i maja charakter jedynie orientacyjny. Były jednak brane z tego samego zródła dla wszystkich krajów.

Edytowane przez gees

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6) porównywanie cen u nas i za granicą tym bardziej w sklepach nie ma większego sensu, polski MM kupuje u polskiego dystrybutora i od nich ma cenę

A nieprawda. MediaMarkt kupuje płyty Blu-Ray także w Niemczech o czym świadczą niemieckie okładki, kody i oznaczenia wiekowe naklejane wyłącznie w tym kraju. Dlaczego wobec tego omija podczas tych zakupów inne tytuły dostępne w cenach kilkukrotnie nizszych niz w Polsce pozostaje ich tajemnicą. Byc może byłoby ciekawe zadać takie pytanie działowi PR Mediamarkt w imieniu naszej społeczności.

Np. Dlaczego te same wydania w sieci niemieckiej i polskiej sa często 4 razy droższe? czy niskie ceny sa według tej sieci "nur fur deutsche"?

Jako przykład mozna podać choćby "Rzym".

I jeszcze jedno sprostowanie. Po wycofaniu się albo znacznym ograniczeniu sprzedaży płyt przez supermarkety głównym źródłem dystrybucji blu-ray pozostaje właśnie MediaMarkt/Saturn oraz Empik. Wydawcy w kontakcie z takimi firmami nie mogą dyktować warunków. Wysoka cena moim zdaniem jest wiec za porozumieniem obu stron (dowodem jest windowanie przez sprzedawców cen filmów wydanych przez Pro-motion).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślisz o 2 za 99? :unsure:

tak o tej promocji imperiala mówie, ale wypadła chyba słabiej niż poprzednie mono i timu...

można się nadal wypinać i trzeba kupować nadal za granicą jeśli jest taniej, ale efekt tych akcji jest taki że ceny spadły...

galapagos też chce spróbować, ale najpierw imperial musi skonczyc swoja akcje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nieprawda. MediaMarkt kupuje płyty Blu-Ray także w Niemczech o czym świadczą niemieckie okładki, kody i oznaczenia wiekowe naklejane wyłącznie w tym kraju. Dlaczego wobec tego omija podczas tych zakupów inne tytuły dostępne w cenach kilkukrotnie nizszych niz w Polsce pozostaje ich tajemnicą. Byc może byłoby ciekawe zadać takie pytanie działowi PR Mediamarkt w imieniu naszej społeczności.

baardzo wątpliwe... MM ma dość twarde zasady, umowy dystrybucyjne itd. Kierownicy owszem mają w pewnych kwestiach wolną rękę, ale na pewno nikt im nie pozwoli kupić towaru z firmą z którą MM nie ma podpisanej umowy, a tym bardziej zza granicy. Jesli takie płyty znalałzy sie na połkach to pewnie za posrednictwem naszych kochanych dystrybutorów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w porównaniu do zagranicy nadal przepaść... ale ceny jednak poszły w dół

Powrót do przyszłości cena detaliczna jeszcze dwa miesiące temu 299 (naprawde zapomnijcie o tej cenie - dla idiotów), obecnie 199!, można więc sprzedać za 160 z dobrym rabatem...

Gladiator już od dłuższego czasu w detalu za 99, tylko obecnie problem jest z metalboxem i tu również do 20% ceny można urwać...

jesli chodzi o x-mena nie wiem dokladnie, ale druga czesc byłą w promocji imperiala ostatnio

a co myślicie o grupowym zakupie nowości? ewentualnie kultowych tytułów?

No nie wiem, czy to dobre przykłady.

Powrót do Przyszłości można kupić za granicą za jakieś 75-80 zł (w porównaniu do 200 u nas), Gladiatora za jakieś 35-40 (w porównaniu do 99 u nas). Cały czas 250% różnicy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie bo póki co w ogóle nic nie wiadomo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie bo póki co w ogóle nic nie wiadomo....

Agencja 'Długie ucho' zbliżona do polskich dystrybutorów doniosła o uruchomieniu polskiego Amazona bazpośrednio po letnich wakacjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, z tego co widzę, w Pre-orderach film Paranorman 3D kosztuje 79zł. To chyba niezła cena jak na premierową płytkę 3D BR (w Polsce). Wydawcą jest TiM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...