Skocz do zawartości
dragonfly

Novatron ntr 83 vs reszta?

Rekomendowane odpowiedzi

epg jest nadawane na tv mam epg ,na ntr83 nie mam opisow a powinny byc są godziny tylko nie wiem czy to wina softu ustawien pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) czy ktos probowal nagrywac na ntr 82/83 przez eurozlacze programy z pvr n/polsat/kablowka albo z telewizora

2) czy mozna uzywac nowatrona jako nagrywarki z zewnetrznego zrodla (eurozlacze) by zachowac niektore z nagran z telewizji (tuner tv sat) - pytam bo sa posty ze jakosc jest slaba

3) czy moze lepiej kupic nagrywarke dvd by po eurozlaczu zgrywac sobie nagrane na pvr nagrania (tylko novatron i hyundai maja opcje nagrywania)

bede wdzieczny jesli ktokolwiek z uzytkownikow novatrona wypowie sie o jakosci swoich nagran dokonywanych przez eurozlacze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1) czy ktos probowal nagrywac na ntr 82/83 przez eurozlacze programy z pvr n/polsat/kablowka albo z telewizora

2) czy mozna uzywac nowatrona jako nagrywarki z zewnetrznego zrodla (eurozlacze) by zachowac niektore z nagran z telewizji (tuner tv sat) - pytam bo sa posty ze jakosc jest slaba

3) czy moze lepiej kupic nagrywarke dvd by po eurozlaczu zgrywac sobie nagrane na pvr nagrania (tylko novatron i hyundai maja opcje nagrywania)

bede wdzieczny jesli ktokolwiek z uzytkownikow novatrona wypowie sie o jakosci swoich nagran dokonywanych przez eurozlacze

Jakość nagrywania przez eurozłącze sygnału analogowego (w moim przypadku z kablówki) jest kiepska. Mam nagrywarkę DVD Panasonica i ona w tej kwesti radzi sobie dużo lepiej.

Natomiast jakość nagrania sygnału cyfrowego przez Novatrona 82 jest bardzo dobra i tutaj nie mam żadnych uwag.

Edytowane przez krnak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak się zachowuje przy nagrywaniu? Pytam bo rozglądam się za odtwarzaczem z funkcją nagrywania.

Biorę pod uwagę jeszcze EMTEC S800H i IcyBox MP3010HW. Bardziej zależy mi na nagrywaniu i odtwarzaniu tego co nagrałem.

Przeglądam to forum i znalazłem ten post bez odpowiedzi.

Chciałbym ponowić pytanie:

Czy może ktoś z Was zna urządzenia EMTEC serii 800 i wie jak one się mają do NTR 82 lub 83?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emetec serii 800, MP3010HW, hBox 39/49 to urządzenia na starszym układzie realteka (RTD1262), który np. nie obsługiwał h264 w odtwarzaniu i w HD nie radził sobie z wieloma formatami. Obecne odtwarzacze NTR zbudowane są na nowszej wersji procesora, RTD1283 - od poprzednika jest dużo lepszy pd względem odtwarzania. Pod względem nagrywania - poziom ten sam. Choć moc procesora może przekładać się na mniejszą wrażliwość na gubienie klatek przy nagrywaniu, kiedu odtwarzacz robi coś jeszcze.

Modele ze starszym procesorem (i oprogramowaniem) nieco inaczej organizowały sobie dysk i nagrywanie. Nagrywanie szło na osobną, wewnętrzą partycję, z której przez menu kopiowało się nagrania na dostępną część dysku. Dzięki pośredniej formie przechowywania nagrań urządzenia miały funkcje ich edycji - przycinania, łączenia, wycinania fragmentów. Oprogramowanie nie było jednak w 100% perfekcyjne i ta częśc funkcjonalności sprawiała czasem problemy. Ponadto dysk był alokowany podwójnie.

Obecnie Relatek zrezygnował z edycji - wszystko idzie od razu na główną partycję NTFS. Jest pewniej i bardziej przejrzyście. Możliwości edycji z poziomu urządzeń brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od dłuższego czasu stoję przed dylematem zakupu pleyera i zdecydowany byłem już na QNAP NMP-1000, teraz doszed Nowatron, chciałbym aby szanowne grono wyraziło swoją opinię co wybrać ? Najważniejsze w takim urządzeniu są dla mnie jakość dźwięku i obraz, nie oglądam divx-ów i pokrewnych formatów. Mam pokaźne zbiory muzyki i to pod tym kątem to urządzenie ma spełniać swoją rolę, filmy stoją na drugim miejscu i są to formaty DVD więc chciałbym aby menu było dostępne. Nagrywanie, które oferuje Novatron jest dodatkiem, bez którego mogę się obejść, chociaż pewnie za jakiś czas i ta funkcja się przyda.

Bardzo proszę o podpowiedź.

Edytowane przez krzyno72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro priorytetem jest dźwięk- zapomnij o Realtekach !

Tylko Popcorn A-200 - koszt 900zl

Obsługa DTS-HD MA i Dolby True HD - tego nie obsłuzy nigdy zaden Realtek. Do tego lubią gubić klatki /jeszcze nie widizałem filmu w którym by mi cos nie przeskoczyło czy szarpnęło/

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że Qnap dobrze radzi sobie z dźwiękiem (chodzi mi o muzykę mp3 itp), dochodzi do tego jeszcze wygląd samego pleyera. Zależy mi na tym aby porty usb były umiejscowione z tyłu. Moja żonka wścieknie się jak z boku wyłaziły będą kabelki, gdyż ustrojstwo to będzie stało obok amplitunerka, ja też lubię jak jest w miarę estetycznie i dla tego z rozgrywki odpadł Popcorn A110, chociaż czytałem że to sprzęt o dobrych parametrach.

Więc odradzał byś kolego zakup tych pleyerów, które wcześniej wymieniałem, a mam skierować swoją uwagę na Popcorna A200 ?

Edytowane przez krzyno72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś jak A-200 wygląda? :blink:

Jeśli finanse pozwalają na Qnap'a, to lepiej podobną sumę wydać na Popcorna C-200... Imho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem A-200 i właśnie tak średnio mnie zachwycił wizualnie, co do C-200 to czytałem że nie wypadł zbyt ciekawie, ale muszę mu się bardziej przyjrzeć.

Nie będę ukrywał, że wizualnie Qnap najbardziej mi się podoba jako mebelek, natomiast ma to też dobrze grać muzycznie i odtwarzać filmy z dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widziałem A-200 i właśnie tak średnio mnie zachwycił wizualnie, co do C-200 to czytałem że nie wypadł zbyt ciekawie, ale muszę mu się bardziej przyjrzeć.

Nie będę ukrywał, że wizualnie Qnap najbardziej mi się podoba jako mebelek, natomiast ma to też dobrze grać muzycznie i odtwarzać filmy z dysku.

Ewentualnie DUNE BD Prime 3.0 :blink:

Wygląd i działanie OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląd- rzecz gustu

Generalnie jeszcze nie widziałem NMT który wyglądałby GODNIE i wykonany był solidnie /jestem "skażony" elektroniką z poczatku lat 90'ych - wszystko porónuje do tamtyc modeli/

Moim marzeniem jest odpowiednik takiego Popcorna, z wyswietlaczem OLED, w rozmiarze 43cm, czytajacy wszystko jak należy, szczotkowane aluminium, wewnątrz SIGMA, analogowe 7.1 out + komplet wyjsć video, SONY - cena np 1999 :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mobor - mam chyba to samo, gdyż jak szukałem ampitunera to wśród wielu mój wybór padł na Marantza, po za brzmieniem które z niego się wydobywa jest jeszcze wygląd, a ten w porównaniu do innych urzekł mnie swoją symetrią i jakością wykonania, mówię o linii w której był jeszcze prosty panel przedni, o taki http://cokupic.pl/i/c_big953427.jpg Właśnie dla tego wygląd ma również znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktos z was posiada model NTD38 zapomnieli o tym modelu i nie ma nigdzie do niego nowego softu ma dużo błędów nie odtwarza dzwięku w formacie AC3 tylko mp3 i AAC błędy w menu ( literówki ) tak poza tym całkiem fajne użądzonko mijał sie ktos z jakims softem do tego modelu nowszym niż 1.1.135b ??

Edytowane przez adik28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ale niestety nigdzie nie moge nic znależć :(

Edytowane przez adik28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja zakupilem NTR82.

Po kilku dniach przestaje mi sie podobac.

Za duzo minusow sie robi.

Po optical-u dziwek przez amplituner idzie tylko wtedy jak film jest w dts lub dd5.1. Reszte slychac tylko w TV w kinie cisza.

FTP - nie wiem gdzie tam jest dostep do dysku. Przeszukalem katalogi i nigdzie nie widze tego co mam na dysku i nie mam gdzie dorzucic reszty. Po co ftp jak musze odlaczyc calosc zeby przyniesc do kompa i wgrywac przez usb. Bez sensu wogole.

Nie wiem moze ktos mi pomoze rozwiazac te problemy. Moze to tylko wina uzytkownika ze to nie dziala.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdze ze NTR to top liga ale twoje kłopoty wynikaja wyłacznie z twojej niewiedzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to sie wysililes

Edytowane przez leoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bede odrabiał za kogos lekcji

Denerwują mnie sooby które z każdą pierdołą lecą na forum zamiast samemu zakasać rękawy i ruszyc mózgownicą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem ...Mobor możesz pomóc? .... . Wiec nie napisałem ze to musisz być ty. A jak się już odezwałeś to .........

Więc napiszę jakby ktoś miał podobny problem. Jak włączy się novatrona i połączy odrazu z ftp to wyskakują pliki systemowe. Jak w novatronie wszedłem ( na TV ) na dysk i wyszedłem z niego , w tej przeglądarce novatrona to odrazu ftp połączyło się z materiałem na dysku bez dostępu do plików systemowych. A żeby dostać się do systemowych to wiadomo. Wyłączyć , włączyć i łączyć sie przez ftp.

Niestety problemu z dzwiekiem nie potrafie rozwiazac. Czy ktoś może pomóc? Mam podłączone przez Optical-a do amplitunera. A novatronie mam ustawione optical-raw. I niestety cisza w głośnikach. Dziwek idzie tylko w nagraniach wielokanałowych ( dts dd5.1 ) reszty niet.

Pozdrawiam

Edytowane przez leoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie napisałem ...Mobor możesz pomóc? .... . Wiec nie napisałem ze to musisz być ty. A jak się już odezwałeś to .........

Więc napiszę jakby ktoś miał podobny problem. Jak włączy się novatrona i połączy odrazu z ftp to wyskakują pliki systemowe. Jak w novatronie wszedłem ( na TV ) na dysk i wyszedłem z niego , w tej przeglądarce novatrona to odrazu ftp połączyło się z materiałem na dysku bez dostępu do plików systemowych. A żeby dostać się do systemowych to wiadomo. Wyłączyć , włączyć i łączyć sie przez ftp.

Niestety problemu z dzwiekiem nie potrafie rozwiazac. Czy ktoś może pomóc? Mam podłączone przez Optical-a do amplitunera. A novatronie mam ustawione optical-raw. I niestety cisza w głośnikach. Dziwek idzie tylko w nagraniach wielokanałowych ( dts dd5.1 ) reszty niet.

Pozdrawiam

Za dużo nie pomogę, ale faktycznie jakbyś poszukał, to pewnie byś znalazł

Nie wymagaj ode mnie za dużo, nie mam tego urządzenia, i więcej nie pomogę niż te odwołania:

Instrukcja obslugi strona chyba 26 rozdział 7

Poza tym warto poczytać od początku fora. W którymś chyba był poruszony problem ftp (jeśli dobrze pamiętam ;) lecz nie mam ochoty czytać ich od początku :lol: )

Ntr 83

Novatron ntr 83 vs reszta?

Problem z wyborem Media Tank

więcej nie pomogę, może ktoś inny?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki JiPW, jak pisalem w poscie ktory zacytowales problem z ftp juz rozwiazalem <_< Ale i tak dzieki.

Problemu z dzwiekiem niestety nie potrafie rozwiazac.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w filmie jest ścieżka dźwiękowa 2 kanałowa to musisz przełączyć w ustawieniach na dźwięk Optyczne-LPCM i już będziesz miał dźwięk w Kinie Domowym. Również wtedy będzie mógł odtwarzacz dźwięki z plików mp3,flac itd.To wszystko.

Dzieki JiPW, jak pisalem w poscie ktory zacytowales problem z ftp juz rozwiazalem <_< Ale i tak dzieki.

Problemu z dzwiekiem niestety nie potrafie rozwiazac.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Dzieki Jarojaw - Czyli nie da rady inaczej? Musze recznie przelaczac za kazdym razem? "Troszke" bez sensu. W WDTV niewazne co leci wszystko idzie na ampli a tutaj trzeba kombinowac. Po to idzie RAW czyli surowy/nieprzetworzony zeby ampli sam sobie przetworzyl gdyz z pewnoscia zrobi to lepiej. Dobrze byloby jakby to zmienili.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...