Skocz do zawartości
dragonfly

Novatron ntr 83 vs reszta?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak nie będę narzekał teraz to na pewno będę narzekał pozniej

Z dwojga złego - lepiej ponarzekać przed zakupem niż po - prawda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czy owak lepiej mieć sprzęt z przyzwoitym i bezawaryjnym firmware niż cieszyć się możliwością upgrade firmware wydawanego co miesiąc i za każdym razem z bugami tak jak w popcorn c200 (ten myk stosuje już Bill Gates)

nie liczy się ilość, liczy się jakość

Edytowane przez dragonfly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda odtwarzanie plików dvd zgranych do iso, czy w ogóle jest taka możliwość (nie mogę znaleźć informacji czy odczytuje obrazy płyt iso). Jak wygląda odtwarzanie muzyki, jakie są tryby odtwarzania np. czy jest tryb losowy, tworzenie playlist fajnie by było zobaczyć jakieś screeny. Pytam, ponieważ mam obecnie popcorna 110 i jeżeli chodzi o odtwarzanie muzyki to jestem bardzo zawiedziony jego możliwościami. I ważna dla mnie rzecz czy novatron poradzi sobie z odtworzeniem tego typu pliku: http://rapidshare.com/files/326629840/Rebe...ca5b58.trp.html

Popcorn i Xtreamer Media Player nie dają rady odtworzyć tych plików trp., a powyższa próbka to nagranie z tunera sat Technomate 6900 Combo Super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak wygląda odtwarzanie plików dvd zgranych do iso, czy w ogóle jest taka możliwość (nie mogę znaleźć informacji czy odczytuje obrazy płyt iso). Jak wygląda odtwarzanie muzyki, jakie są tryby odtwarzania np. czy jest tryb losowy, tworzenie playlist fajnie by było zobaczyć jakieś screeny. Pytam, ponieważ mam obecnie popcorna 110 i jeżeli chodzi o odtwarzanie muzyki to jestem bardzo zawiedziony jego możliwościami. I ważna dla mnie rzecz czy novatron poradzi sobie z odtworzeniem tego typu pliku: http://rapidshare.com/files/326629840/Rebe...ca5b58.trp.html

Popcorn i Xtreamer Media Player nie dają rady odtworzyć tych plików trp., a powyższa próbka to nagranie z tunera sat Technomate 6900 Combo Super.

W specyfikacji jest obługa TRP.Zamieść gdzieś w dostępnym miejscu plik to jutro sprawdzę.Nie mam konta na rapidzie a free nie idzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak wygląda odtwarzanie plików dvd zgranych do iso, czy w ogóle jest taka możliwość (nie mogę znaleźć informacji czy odczytuje obrazy płyt iso). Jak wygląda odtwarzanie muzyki, jakie są tryby odtwarzania np. czy jest tryb losowy, tworzenie playlist fajnie by było zobaczyć jakieś screeny. Pytam, ponieważ mam obecnie popcorna 110 i jeżeli chodzi o odtwarzanie muzyki to jestem bardzo zawiedziony jego możliwościami. I ważna dla mnie rzecz czy novatron poradzi sobie z odtworzeniem tego typu pliku: http://rapidshare.com/files/326629840/Rebe...ca5b58.trp.html

Popcorn i Xtreamer Media Player nie dają rady odtworzyć tych plików trp., a powyższa próbka to nagranie z tunera sat Technomate 6900 Combo Super.

Rewelacyjnie nawet z obsługą Menu czyta pliki DVD.iso, obsługuje również b.dobrze pliki muzyczne typu Wav,Flac itd..(są wskazane przez Ciebie tryby odtwarzania) i można je odgrywać bez włączania telewizora

Edytowane przez wladek_wypadek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to że nie ma DVB-T to nieistotne bo każdy kto ma cyfrówkę ma też tuner ze złączem SCART(nie wszędzie zresztą jest naziemna cyfrówka), problem w tym , że NTD 58 nie ma recordera i złącza scart :)

Obecność recordera , tunera i chyba z tego co opisujecie pełnego wsparcia dla multimediów stawia NTR 82/83 na szczycie najbardziej pożądanego sprzętu odtwarzaczy multimedialnych.

Edytowane przez dragonfly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najmocniejszy procek itp itd...ale znowu nic nie wiadomo o DTS HD MA i DD THD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli ktos nie potzrebuje obslugi DVB-T to pojawila sie alternatywa w postaci NTD58 z mocniejszym prockiem ( sigma 8653 500Mhz ). http://www.iamm.co.kr/eng/index.php?m=2&s=58 .Niestety chyba jest to jakas nowosc, gdyz nigdzie nie widze, aby bylo to juz w sprzedazy.

Sprzęt wejdzie so sprzedaży w lutym. Procesor to jednak nie wszystko. Zobaczymy jak sobie producent poradzi z oprogramowaniem na tę Sigmę...

Ceny też nie są jeszcze znane. Trzeba jeszcze poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale w 83 recorder masz i tak na odczepnego /pomijając pełnowartosciowe nagrywanie z tunera/

Kto dziś zgrywa na HDD przez CVBS ? Gdyby było wejscie componentowe- jeszcze bym zrozumiał

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepszy rydz niż nic, dla polskich warunków lepszy byłby tuner satelitarny no ale ...

moja uwaga dotyczy NTD 58 a nie NTR 82/83

wadą wśród zalet NTR 82/83 jest brak wbudowanego wifi ( nie wiem czy stabilnie działa wifi przez usb dongle), wentylator , który z czasem może dać znać o sobie , no i szkoda że nie czyta napisów w formacie .txt, mógłby mieć też wbudowanego klienta ftp z opcją resume, fajnie by było czasem poprzeglądac multimedia na youtube...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lepszy rydz niż nic, dla polskich warunków lepszy byłby tuner satelitarny no ale ...

moja uwaga dotyczy NTD 58 a nie NTR 82/83

wadą wśród zalet NTR 82/83 jest brak wbudowanego wifi ( nie wiem czy stabilnie działa wifi przez usb dongle), wentylator , który z czasem może dać znać o sobie , no i szkoda że nie czyta napisów w formacie .txt, mógłby mieć też wbudowanego klienta ftp z opcją resume, fajnie by było czasem poprzeglądac multimedia na youtube...

każdy mierzy swoją miarką :)

Mi tam tuner satelitarny nie potrzebny jest za to wejście HDMI z możliwością nagrywania byłoby baardzo ok (pomarzyć dobra rzecz). Napisy w txt to też mi latają koło nosa - konwersja na txt trwa kilka sekund, a ze względu na standaryzację (SRT) to txt skazany jest na powolną agonię. Wbudowany Wifi też było by bezsensownym podrażaniem urządzenia. Chyba że byłyby to wymienne moduły i wyjście na odkręcaną antenę R-SMA. Co do torrentów to jestem zdecydowanym przeciwnikiem bo sam nie będę na siebie bicza ukręcał - w polskim durnym prawie nie jest karane ściąganie plików "na własny użytek" za to rozpowszechnianie już tak, więc wszelkie systemy wymiany plików polegające na ściąganiu i wysyłaniu mogą spowodować wizytę odpowiednich organów w miejscu użytkowania sprzętu.

Co do youtube to problem jest taki, że mają oni wprowadzić opłaty licencyjne więc raczej YT będzie znikać z odtwarzaczy -przynajmniej na razie.

Tak po paru dniach zabawy NTR82 moje spostrzeżenia:

PLUSY

- wyświetlacz

- design

- możliwość używania urządzenia bez włączania TV (muzyka, radio, konfiguracja)

- duży i czytelny interfejs

- bezproblemowa konfiguracja

- wbudowana nagrywarka

MINUSY

- oczo[beeep]ny na niebiesko podświetlony wielki klawisz POWER - strasznie wkurza szczególnie wieczorem

- brak możliwości wyłączenia wyświetlacza z pilota

- brak Gigabit Ethernet

- przydałoby się eSATA

- nie ma wyświetlania miniaturek okładek filmów (tak jak np. w WD TV)

- wentylator w obudowie (na pewno zacznie być dokuczliwy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MINUSY

- oczo[beeep]ny na niebiesko podświetlony wielki klawisz POWER - strasznie wkurza szczególnie wieczorem

- brak możliwości wyłączenia wyświetlacza z pilota

- brak Gigabit Ethernet

- przydałoby się eSATA

- nie ma wyświetlania miniaturek okładek filmów (tak jak np. w WD TV)

- wentylator w obudowie (na pewno zacznie być dokuczliwy)

W przypadku NTR83 dochodzą dwie żarówki może na zdjęciu tego nie widać ale napis iamm jest również podświetlany na niebiesko.

W moim NTD37L mam na szczęście podświetlony tylko przycisk. Jak bym miał takie dwie żarówki jak model NTR83 to bym pozaklejał tyle żarówek z przodu :rolleyes: na pewno kupie sobie NTR82. Może ktoś chce kupić NTD37L stan idealny mało używany:)

Edytowane przez jony_be1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A moze cos ktos powiedzic nt. FANTEC R2650 DVB-T Recorder ?

http://www.fantec.de/html/en/5/artId/__158...50/article.html

Nie piszą tam na jakim to jest procesorze. Napis Made ni China inaczej wygląda jak Made in Korea !! Obecnie produkty Koreańskie są o wiele lepiej wykonane jakościowo i posiadają dobre wsparcie techniczne tak jak to jest w przypadku Novatrona NTR82.

Edytowane przez jony_be1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj mi strone ze wsparciem novatrona - będę wdzieczny

Na razie FW do tych maszyn jest jakoś dziwnie reglamentowane przez lokalnych dystrybutorów a na oficjalnej stronie doopa. Nie ma kompletnie NIC

http://www.iamm.co.kr/eng/index.php?m=3&s=1

Jak powinna wyglądać dystrybucja oraz wsparcie techniczne można się przekonać wchodząc na www.xtreamer.pl

No, ale trzeba CHCIEĆ..

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polskie strony wsparcia dla Novatronów powstaną w przyszłym roku. Nowe modele są w sprzedaży od 2 tygodni.

W okresie listopad-styczeń obłożenie firm związane ze sprzedażą powoduje że inne rzeczy przygotowywane są nieco wolniej.

Póki co też Novatron nie wypuścił nowszego oprogramowania niż v51, które jest instalowane na sprzedawanych odtwarzaczach, więc nie ma jeszcze miejsc skąd można pobrać coś nowego. Wersja 52, prawdopodobnie z obsługą serwera NFS wyjdzie w styczniu, na razie jest beta. Będzie można ją pobrać z bez "reglamentacji".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a będzie może w nowych firmware obsługa serwera iTunes w Novatronach?

no i miniaturki okładek filmów zamiast pecetowego przedstawiania folderów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o to że nie rozumiem sytuacji w której firmware jest niedostepny na stronie firmowej producenta

na plus liczy sie fakt że w grudniu były 2 lub nawet 3 aktualizacje podczas gry oficjalny firmware dla TVIX 6600 ma już 3 miesiace /wychodzą tylko kolejne "bety" które nie wnoszą żadnych wiekszych poprawek/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polskie strony wsparcia dla Novatronów powstaną w przyszłym roku. Nowe modele są w sprzedaży od 2 tygodni.

W okresie listopad-styczeń obłożenie firm związane ze sprzedażą powoduje że inne rzeczy przygotowywane są nieco wolniej.

Póki co też Novatron nie wypuścił nowszego oprogramowania niż v51, które jest instalowane na sprzedawanych odtwarzaczach, więc nie ma jeszcze miejsc skąd można pobrać coś nowego. Wersja 52, prawdopodobnie z obsługą serwera NFS wyjdzie w styczniu, na razie jest beta. Będzie można ją pobrać z bez "reglamentacji".

Novatron 82 vel 83 jest w sprzedaży w Polsce już od 2 miesięcy.Jest o tym cały wątek na forum.Jest wsparcie, również softy, instrukcja (i nie jest to firma , która chce być przedstawicielem na Polskę).

Softów do poprzednich wersji playerów też nie ma na stronie Iamm a w Polsce są.

Czego jeszcze oczekiwać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, sprzęt jest w zasadzie dostępny od ponad dwóch miesięcy. Recenzja w MPCClub wyszła chyba w październiku. Do nas sprzęt dotarł w listopadzie. Jednak firmware który był przed wersją v50/v51 miał bardzo dużo błędów i można powiedzieć że sprzęt na początku był w wersji bardzo testowej. W pierwszych wersjach oprogramowanie nie działało nagrywanie, Timeshift (v31), obsługa napisów do filmów powodowała resety urządzenia (do v.48), FTP wywracał się po skopiowaniu 1-2GB (do v.51). Nie było modeli WT i 81. Pełniejsza oferta z oprogramowaniem, które można oferować bez większych kompromisów dostępna jest do grudnia.

Oprogramowanie jest obecnie intensywanie rozwijanie i poprawiane - to początek życia sprzętu. Jak długo utrzyma się taka dynamika rozwoju - zobaczymy...

A czemu nie ma FW na stronach novatrona - nie wiem sam. To dość nietypowe podejście. Co więcej oprogramowanie ciężko też znaleźć u sprzedawców w EU. Obecnie jest w PL jedno źródełko, to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Rozpowszechnianiem oprogramowania do tych urządzeń zajmują się dystrybutorzy taka polityka Novatrona i to się nie zmieni. Taki stan jest odkąd pojęliśmy współpracę z tą firmą (luty 2009). Wszystkie oprogramowania znajdują się na naszej stronie. Zarówno do modeli z seri NTD jak i NTR, które mamy w naszej ofercie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...