Skocz do zawartości
dragonfly

Novatron ntr 83 vs reszta?

Rekomendowane odpowiedzi

Na podstawie opisów można stwierdzić , że Novatron ntr 83 ma najwięcej funkcjonalnosci ze wszystkich dostepnych obecnie na rynku odtwarzaczy sieciowych, czy jednak jest najlepszy? Ktoś testował ten sprzęt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NTR83 to to samo co NTR82 tylko w innej obudowie:) Więc nie trzeba go szukać .W Polsce są dostępne już NTR82.

Blureya nie zamontujesz , torrentów nie ściąniesz, ale za to odbierzesz i nagrasz DVB-T HD oraz ze źródeł zewnętrznych poprzez SCART i cinch.

Każdy kupi co lubi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Każdy kupi co lubi :)

Święte słowa. :lol:

Dla tego zakupiłem c-200 i na razie jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem Novatrona NTR82 i moje pierwsze wrażenia:

-Błyskawicznie wczytuje wszelkie formaty w tym DVD.iso (na pojawienie się obrazu czekasz najwyżej 1sec.). Blu-ray.iso nie sprawdzałem bo nie mam

.Mkv śmigają niezwykle płynnie, napisy czyta wmuxowane jak i zewnętrzne ale nie txt a np. SRT (widzi polskie czcionki)

Napisy można powiększać jak i przesuwać.

Jeśli chodzi o tor video to nie mam się do czego przyczepić.

Mam natomiast zastrzeżenia co do jakości dżwięku, szczególnie plików muzycznych.

Wprawdzie odczytuje dżwięki typu FLAC, Wave itp.ale jakość ich brzmienia jest jest nie do przyjęcia (nie da się słuchać)

Dżwięk jest nieczysty falujący a przecież REALTEK twórca procesora specjalizuje się we wszelkiej maści procesorach dżwięku.

A ja kupiłem NOVATRONA również z myślą o odtwarzaniu muzyki bez włączania telewizora (ekranik LCD pozwala na to) i była by pełnia szczęścia

gdyby poprawili tę wadę w przyszłym oprogramowaniu bo ta wada dyskwalifikuje go jako odtwarzacz muzyczny

Jeśli chodzi o odtwarzanie AC3 (Dolby Digital), DTS nie mam zastrzeżeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten Novatron ma regulację głośności? Bo to częsta przypadłość w tego rodzaju odtwarzaczach, zła jakość dźwięku przy ustawieniu tej regulacji na wyżej niż 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie więcej o wrażeniach z Novatrona ntr 82-83.

Jak działa wifi, czy głośno pracuje wentylator?Jak z odtwarzaniem plików( z dysku, z sieci)?Co można powiedzieć o interfejsie graficznym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ten Novatron ma regulację głośności? Bo to częsta przypadłość w tego rodzaju odtwarzaczach, zła jakość dźwięku przy ustawieniu tej regulacji na wyżej niż 0.

Ma regulację głośności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro nic więcej nie wspomniałeś, to wnoszę iż kombinacje z jej ustawieniem nie pomogły? W innym miejscu wspomniałeś o efekcie "przerywania, zaciągania". Czy odtwarzałeś muzykę po sieci czy z dysku lokalnego (wewnętrznego lub USB)? Czy w tym przypadku była jakaś różnica w jakości odtwarzania muzyki, próbowałeś dla różnych źródeł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może niech ktoś kto ma juz to urządzenie napisze troche o nim, zrobi polskojęzyczny art.

Na podstawie danych technicznych i opinii niektórych osób, biorąc pod uwagę, że podstawowy konkurent c200 nie wypalił wydaje sie , że jest to obecnie najlepszy sprzęt i najbardziej wielofunkcyjny w swojej kategorii, moze warto by było napisac o nim cos wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale skoro nic więcej nie wspomniałeś, to wnoszę iż kombinacje z jej ustawieniem nie pomogły? W innym miejscu wspomniałeś o efekcie "przerywania, zaciągania". Czy odtwarzałeś muzykę po sieci czy z dysku lokalnego (wewnętrznego lub USB)? Czy w tym przypadku była jakaś różnica w jakości odtwarzania muzyki, próbowałeś dla różnych źródeł?

Próbowałem i z dysku i z Pendriva na b. dobrych kablach i dżwięk jest jak z lekko zużytej taśmy magnetofonowej.

Niby jest dobrze a za chwilę wahnięcie dżwięku.Odtwarzacz odesłałem.Być może jest niedopracowany sterownik albo też wada tego egzemplarza.

Zależy mi na w miarę dobrej jakości dżwięku (nie spodziewam się cudów) i kupiłem ten odtwarzacz przede wszystkim do odtwarzania plików muzycznych typu Wav-e i Flac a ekranik LCD pozwalał mi to robić bez włączania telewizora.

Nie mam za to najmniejszych zastrzeżeń do toru Video, wszystko śmiga aż miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bolączki z dżwiękiem pomogła zmiana oprogramowania.Jest wszystko O.K.

W chwili obecnej na ten stan wiedzy, który posiadam nie mam się do czego przyczepić.

Czcionka w napisach zmuksowanych w filmie jak i zewnętrznych (nie TXT a SRT) jest b.czytelna z czarną obwolutą nie odbiegające od oryginalnych napisów w filmach, można je powiększać i przemieszczać.

Na tą chwilę odtwarzacz ten jest spełnieniem moich oczekiwań w tym zakresie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak z podłączeniem głośników 5,1? Da się?

Da się wyjściem optycznym albo HDMI oczywiście przez amplituner

lub inny wzmacniacz wielokanałowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam głośniki Genius SW-HF5.1 5000 i zastanawiam się czy będę w stanie je podłączyć i czy otrzymam faktycznie dźwięk 5.1 czy raczej będzie on sztucznie rozłożony na wszystkie głośniki. Bardziej się przychylam do urządzenia Novatron NTD37L. Wyposażony jest w analogowe wejście 5.1. Nie mogę się zdecydować i proszę o poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam głośniki Genius SW-HF5.1 5000 i zastanawiam się czy będę w stanie je podłączyć i czy otrzymam faktycznie dźwięk 5.1 czy raczej będzie on sztucznie rozłożony na wszystkie głośniki. Bardziej się przychylam do urządzenia Novatron NTD37L. Wyposażony jest w analogowe wejście 5.1. Nie mogę się zdecydować i proszę o poradę.

Jak pisałem wcześnie da się gdyż odtwarzacz posiada dekodery dżwięku 5.1 ale kolumny muszą mieć własny wzmaczniacz i wzmacznicz ten musi mieć wejście optyczne lub HDMI.

Genius SW-HF5.1 5000 ma własny wzmacznicz i jeżeli ma też wejście optyczne lub hdmi to nie będzie żadnych problemów .

W menu Novatrona możesz sobie wybrać wyjście dżwięku jakie cię interesuje w tym dwu i wielokanałowe oraz analogowe 2 - kanałowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się zachowuje przy nagrywaniu? Pytam bo rozglądam się za odtwarzaczem z funkcją nagrywania.

Biorę pod uwagę jeszcze EMTEC S800H i IcyBox MP3010HW. Bardziej zależy mi na nagrywaniu i odtwarzaniu tego co nagrałem.

Edytowane przez rybak26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie mogę się już doczekać na mój NTR 82...

ja też czekam na swojego

powinien być w poniedziałek

wrażenia z przesiadki z WD TV na Nowatrona NTR82 postaram się później opisać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam kilka pytań nt Navatrona:

1. ma downmix przez component i hdmi?

2. jest regulacja jaskrawości wyświetlacza lub całkowitego jego wyłączenia

3. jaka jest jakość dźwięku przez wyjście optyczne, podbija w jakiś szczególny sposób któreś z pasm? Nie miałem do czynienia z tego typu sprzętami ale kiedyś testowałem kilka odtwarzaczy DVD i np. Korr na amplitunerze charczał fatalnie.

4. jest normalizacja głośności plików audio, replay gain?

Pozdrawiam i dzięki za wszelkie informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Mam kilka pytań nt Navatrona:

1. ma downmix przez component i hdmi?

2. jest regulacja jaskrawości wyświetlacza lub całkowitego jego wyłączenia

3. jaka jest jakość dźwięku przez wyjście optyczne, podbija w jakiś szczególny sposób któreś z pasm? Nie miałem do czynienia z tego typu sprzętami ale kiedyś testowałem kilka odtwarzaczy DVD i np. Korr na amplitunerze charczał fatalnie.

4. jest normalizacja głośności plików audio, replay gain?

Pozdrawiam i dzięki za wszelkie informacje.

Ad.1 zakładam że chodzi o dźwięk, component nie przenosi dźwięku. Downmix DTS/AC3 do stereo/PCm jest, dla TrueHD brak obsługi, dla DTS-MA jest downmix do DTS/PCM (brak pełnego strumienia na HDMI).

Ad.2 - można tylko wyłączyć. Wyśweitlacz ma czarne tło, nie rzuca się w oczy (tak jak np. w Fantecach)

Ad.3 - nie wiem, trudno zmierzyć. Teoretycznie nie powinien nic podbarwiać tylko puszczać strumień bitów w oryginale. Ale pewnie rzeczywistość jest bardziej skomplikowana

Ad.4 Jest tryb nocny (kompresja dynamiki) i nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem swiezym uzytkownikiem ntr82. Wszystko cacy ale chce podpiac go pod neta za pomoca wifi. Moje pytanko jaka karta wifi usb jest dla niego dedykowana? Czy wystraczy zwykla na usb??

z gory dzieki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na bolączki z dżwiękiem pomogła zmiana oprogramowania.Jest wszystko O.K.

a może zdradzisz kolego skąd wziales to oprogramowanie skoro nawet na www producenta /do tego modelu/ nie ma absolutnie NIC ?

http://www.novatron.co.kr/eng/index.php?m=3&s=1

Swoją drogą - obecność eurozłącza w tym modelu jest mocno dyskusyjna gdyż obsługuje ono tylko kompozytowe wejscie wizji czyli de-facto- niepotrzebne dublowanie złacz cinch z czego nic nie wynika /w przeciwienstwie du sytuacji wktórej takie złącze obsługuje takze format RGB czy chociażby S-Video/...poza możliwoscią podłączenia dwóch niezaleznych urzadzen na raz

Poza tym - informacja o produkcie na tronie producenta to nic innego jak zeskanowana ulotka reklamowa i wklejona jako JPG...

nie wróży to nic dobrego na przyszłość /z tego co widzę support dla innych modeli także nie istnieje - a to podstawa/

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a skad tam sie wzial ten firmware- jezeli wolno spytac ?

Jest to, z tego co widzę - jedyne miejsce w sieci ktore go oferuje ;) a i tak jest to FW do blizniaczego modelu 82..niby to samo ale ...kto wie

Sprzęt bez solidnego supportu PRODUCENTA wart jest tyle ile waży. Kupowanie odtwarzacza i szukanie gdzieś po kątach internetu zakamuflowanych aktualizacji to wg mnie mega przegięcie !

FW powinien leżeć na talerzu, sprzęt powinien sie SAM aktualizować /lan, wifi/ - w ten sposób działa cały cywilizowany swiat /konsole do gier, odtwarzacze bluray, tunery sat, inne media tanki/...a nie taka partyzantka

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a skad tam sie wzial ten firmware- jezeli wolno spytac ?

Jest to, z tego co widzę - jedyne miejsce w sieci ktore go oferuje ;) a i tak jest to FW do blizniaczego modelu 82..niby to samo ale ...kto wie

Sprzęt bez solidnego supportu PRODUCENTA wart jest tyle ile waży. Kupowanie odtwarzacza i szukanie gdzieś po kątach internetu zakamuflowanych aktualizacji to wg mnie mega przegięcie !

FW powinien leżeć na talerzu, sprzęt powinien sie SAM aktualizować /lan, wifi/ - w ten sposób działa cały cywilizowany swiat /konsole do gier, odtwarzacze bluray, tunery sat, inne media tanki/...a nie taka partyzantka

Nie narzekaj w Wigilię bo Ci tak zostanie na cały rok :P.

Gdyby nie pasowało to nie byłoby tego linka.Widać support jest i to solidny.

Nic się "samo" nie dzieje, potrzebny jest zawsze człowiek.

Pozdrawiam i korzystając z okazji Wszystkiego Dobrego z okazji Świąt dla wszystkich boardowiczów :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...