Skocz do zawartości
cupra

Jaka platforma, podzial sygnaulu, 3 TV

Rekomendowane odpowiedzi

Zwracam sie z prosba o porade, oczywiscie pomijajac fakt ze czekam na jakies sensowne

grudniowe promocje chcialbym zakupic jakis zestaw Cyfra+, N z mozliowoscia podzialu sygnalu

na kilka odbiornikow. Wiem ze Cyfra+ ma multi room, ale tylko na 2tv,

N obecnie nic nie ma, chyba ze wyciganie jakiegos ASa spod rekawa

Problem polega na tym, ze kasy jak zwykle nie ma duzo, a chcemy to zrobic dobrze

Odbiornikow TV sa trzy, i dojdzie jeszcze jeden, z tym ze 2 sa CRT.

Wiem ze sa splitery inne cuda, za duzo tego by to okielznac jak dla mnie,

wiec prosze o opinie instalatorow i ludzi znajacych sie realnie na rzeczy

z calym szacunkiem,

a nie tych ktorzy sobie cos poczytaja i wiedza cos ze gdzies dzwonia

ale nie za bardzo wiedza w jakim kosciele.

Reasumujac, 3-4TV, 2 CRT ktore beda wymienione na Full HD,

jakby byla mozliwosc nagrywania na jednym dekoderze to super

czy da sie to zrobic bez kabli?

Licze na pomoc, dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Kolego rozdzieliłem sobie Cyfrę na 3 telewizory.

Mam dekoder cyfry philips pvr, w drugim mam topfield pvr

i w trzecim stary dekoder jak jeszcze była Wizja TV.

Sprzęt jaki potrzebujesz to:

- 3 dekodery

- konwerter z odpowiednią ilością wyjść

czyli jeśli masz dwa dekodery tylko odtwarzające (po jednym kablu do nich ciągniesz) i jeden pvr (czyli idą do niego dwa kable)

to wystarczy Ci konwerter typu quad (koszt między 60 a 100 zł - są różne firmy), jeśli więcej będzie pvr to wtedy musisz mieć

z 8 wyjściami (jakieś 190 zł)

- splitter

to właściwie najdroższy element. oczywiście bezprzewodowy.

ja miałem najpierw podobno najlepszy, z trzema kartami, firmy RFLINK, koszt jakieś 580 zł, ale nei działał mi prawidłowo.

uprawnienia raz się przesyłały raz nie, obraz się rwał. tak więc wymieniłem na tańszy firmy SMARTWII (jakieś 520 zł) i jest LUX !!!

wszystko kupowałem w firmie Hemm (hemm.pl) i mogę ję polecić właśnie z tego powodu, że nie ma problemu z wymianą.

każdy splitter może działać różnie w każdym domu. tak więc należy spróbować, który będzie dla Ciebie odpowiedni.

- kabel to wiadomo, że jest potrzebny, więc dla formalności wpisuję

Bez kabli nie ma takiej szansy, żebyś to zrobił. Splitter rozdziela uprawnienia a nie przesyła sygnału.

Generalnie bardzo polecam takie rozwiązanie, działa mi to wszystko bez najmniejszych zarzutów od marca.

Jest to bardzo proste do zrobienia

Edytowane przez Sikor30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- splitter

to właściwie najdroższy element. oczywiście bezprzewodowy.

ja miałem najpierw podobno najlepszy, z trzema kartami, firmy RFLINK, koszt jakieś 580 zł, ale nei działał mi prawidłowo.

uprawnienia raz się przesyłały raz nie, obraz się rwał. tak więc wymieniłem na tańszy firmy SMARTWII (jakieś 520 zł) i jest LUX !!!

wszystko kupowałem w firmie Hemm (hemm.pl) i mogę ję polecić właśnie z tego powodu, że nie ma problemu z wymianą.

każdy splitter może działać różnie w każdym domu. tak więc należy spróbować, który będzie dla Ciebie odpowiedni.

- kabel to wiadomo, że jest potrzebny, więc dla formalności wpisuję

Bez kabli nie ma takiej szansy, żebyś to zrobił. Splitter rozdziela uprawnienia a nie przesyła sygnału.

Generalnie bardzo polecam takie rozwiązanie, działa mi to wszystko bez najmniejszych zarzutów od marca.

Jest to bardzo proste do zrobienia

spliter to właśnie dla mnie zagadka i najwiekszy koszt, wiem ze nie ma rozy bez kolcow ale inwestycja

600zl równa sie prawie rocznemu abonamentowi w przypadku nowej instalacji,

na allegro znalazłem

CARDSPLITTER BEZPRZEWODOWY CLONE+ HOME EDITION 150 ORAZ

TRZY KARTY KLIENCKIE (NASTĘPCA GREEN EIGHT SYSTEM - RFLINK 100 PYCH INTERNATIONAL ELECTRONICS) za 649zl

czy to jest właśnie to?

obawiam sie tylko jednego, zakładam napewno ze system bedzie funkcjonował przez rok, jak nie dwa lata

i po tym czasie z postępem pewnie zmienia sie karty i obecny system podziału sygnalu nie bedzie sprawował

swojej funkcji ze względu na inne warunki techniczne

mozesz mi dokladnie gdzies wskazac gdzie kupic ten spliter, na allegro sa tez cuda za 200zl warte to czegos jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
spliter to właśnie dla mnie zagadka i najwiekszy koszt, wiem ze nie ma rozy bez kolcow ale inwestycja

600zl równa sie prawie rocznemu abonamentowi w przypadku nowej instalacji,

na allegro znalazłem

CARDSPLITTER BEZPRZEWODOWY CLONE+ HOME EDITION 150 ORAZ

TRZY KARTY KLIENCKIE (NASTĘPCA GREEN EIGHT SYSTEM - RFLINK 100 PYCH INTERNATIONAL ELECTRONICS) za 649zl

czy to jest właśnie to?

obawiam sie tylko jednego, zakładam napewno ze system bedzie funkcjonował przez rok, jak nie dwa lata

i po tym czasie z postępem pewnie zmienia sie karty i obecny system podziału sygnalu nie bedzie sprawował

swojej funkcji ze względu na inne warunki techniczne

mozesz mi dokladnie gdzies wskazac gdzie kupic ten spliter, na allegro sa tez cuda za 200zl warte to czegos jest?

widze ze w stakurierze z 11 jest tes nowego spliterra clone+ Złote wydanie magazynu Clone+

test nowego splittera kart, jestem ciekaw co tam pisza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
spliter to właśnie dla mnie zagadka i najwiekszy koszt, wiem ze nie ma rozy bez kolcow ale inwestycja

600zl równa sie prawie rocznemu abonamentowi w przypadku nowej instalacji,

na allegro znalazłem

CARDSPLITTER BEZPRZEWODOWY CLONE+ HOME EDITION 150 ORAZ

TRZY KARTY KLIENCKIE (NASTĘPCA GREEN EIGHT SYSTEM - RFLINK 100 PYCH INTERNATIONAL ELECTRONICS) za 649zl

czy to jest właśnie to?

obawiam sie tylko jednego, zakładam napewno ze system bedzie funkcjonował przez rok, jak nie dwa lata

i po tym czasie z postępem pewnie zmienia sie karty i obecny system podziału sygnalu nie bedzie sprawował

swojej funkcji ze względu na inne warunki techniczne

mozesz mi dokladnie gdzies wskazac gdzie kupic ten spliter, na allegro sa tez cuda za 200zl warte to czegos jest?

Postaraj się uważnie przeczytać co pisałem, podałem sklep w którym kupowałem cały sprzęt.

Piszesz, że 600 zł to roczny abonament. A dla trzech tv to ile wyniesie ? Bo to trzy instalacje.

Nie ma innego sposobu a przede wszystkim bardzo taniego sposobu.

Z resztą ja rozdzielałem dla wygody, nie liczyłem czy i kiedy mi się to zwróci.

Kolejna sprawa. Nie rozwieje Twoich obaw i nie zapewnię, że to będzie na zawsze albo na długie lata.

Aczkolwiek ten splitter, który wymieniłeś jest w tej chwili najlepszy na rynku, posiada gniazdo USB do aktualizacji

oprogramowania, czyli jeśli zajdą jakieś zmiany z kartami można się spodziewać szybkiej reakcji producenta z napisaniem

nowego firmware (to chyba polska firma z resztą). Cuda za 200 zł to faktycznie cuda, nie warte uwagi. Sklep na www.hemm.pl - zakręcony,

ale pomocny gość prowadzi tę firmę. Na pewno wymieni sprzęt na inny jeśli coś nie będzie grało (mnie wymienił z droższego na tańszy bez problemu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz prawie jestem w domu...

zanim zaczne meczyc sprzedawce to powiedz mi jak to wyglada technicznie

ten spliter rozdziela tylko uprawnienia kart, ale sygnal trzeba poprowadzic do kazdego dekodera osobno

wiec skoro ma sie dwa konwentery w antenie to jak to sie robi krok po kroczku z sygnalem,

jak technicznie go rozbic na kilka TV by na tym nie stracic ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...