Skocz do zawartości
autorus

n jednocześnie na HDMI i Component?

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym podłączyć n przez component i jednocześnie przez HDMI do dwóch tv.

PROBLEM.

Jak wyłączę tv podpiety po HDMI to na tv podpiętym po componencie wyskakuje błąd HDCP

Jeśli jednocześnie działają oba TV wszystko jest ok.

Jakieś sugestie?

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpinanie TV ( co jest okropnie pokraczne) lub wyłącznie zasilania TV, co jest idiotyczne ! :)

Jedyne znane mi rozwiązanie, to niestety SPLITER HDMI .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest może jeden kruczek. Puścić sygnał HDMI przez amplituner, wprawdzie przy wyłączeniu TV ampli może wstecz o tym poinformować n-BOX'a, ale spróbować warto. Oczywiście ampli musiałoby być w tym momencie (odbiór przez component) włączone; tryb Stdby By-Pass chyba zaowocowałby błędem HDCP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym podłączyć n przez component i jednocześnie przez HDMI do dwóch tv.

PROBLEM.

Jak wyłączę tv podpiety po HDMI to na tv podpiętym po componencie wyskakuje błąd HDCP

Jeśli jednocześnie działają oba TV wszystko jest ok.

Jakieś sugestie?

Autorus

Potrzebujesz odpowiedniego kabla HDMI: http://ihdmi.pl/cgibin/shop?info=1ihdmi18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo obiecujące - czy ktoś to już testował i czy rzeczywiście działa tak jak opisuje dystrybutor?

Mam taki od kilku miesięcy. Najpierw działał ze zwykłym rekorderem nki, teraz używam go z recorderem turbo. Działa dokładnie tak, jak w opisie na stronie ihdmi.pl. Gasząc telewizor podłączony tym kablem nie znika mi fonia na wyjściach RCA i optycznym, a na telewizorze podłączonym componentem mogę dalej oglądać program. Ze zwykłym kablem zamiast obrazu miałem tam wówczas tylko planszę o problemie HDCP i brak fonii na zewnętrznych wyjściach.

Edytowane przez JackS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa działa. Było już kilka razy na forum m.in. przy słuchaniu nradia przy wyłączonym tv. Z tym kablem było to zawsze możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest tak jak piszesz to mamy rozwiązanie na problem HDCP na linii nBox-telewizor. Jest to bardzo dobra wiadomość dla wielu użytkowników nieco starszych modeli, z którymi n-kowe dekodery nie działają na zwykłym kablu HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Braavoo mi mówił ze jest jeszcze inny myk. Tzn ma to przetestowane u siebie i działa. Więc jeszcze poczekam aż do mnie wpadnie.

Autorus

Jak zobaczyłem cenę tego kabla 1.8m za 149zł to pomyślałem ze taki 15-20m będzie pewnie kosztował z 1500zł

A tu takie zaskoczenie. Musze to poważnie przemyśleć. Szkoda ze nie maja 15m ;)

PYTANKO:

czy zadziałałaby taka akcja:

kupuje kabel iHDMI i łącze do z dotychczasowym kablem złaczka?

Kombinuje jak tu sie najmniej napracować mi nie wyciągać 15m starego kabla.

Edytowane przez autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PYTANKO:

czy zadziałałaby taka akcja:

kupuje kabel iHDMI i łącze do z dotychczasowym kablem złaczka?

Kombinuje jak tu sie najmniej napracować mi nie wyciągać 15m starego kabla.

Próbowałem łączenia 1,8-metrowego iHDMI i 10-metrowego Prolinka i u mnie działa bezproblemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie obeszło się bez iHDMI.

Nbox miałem podpięty do TV po HDMI a componentem do projektora. I oczywiście po wyłączeniu TV, na proju pojawiał się problem HDCP i brak obrazu. Na forum ktoś mi polecił aby zrobić zamiankę, tj. boxa do TV podłączyłem componentem (VOD nie oglądam) a projektor po HDMI. Teraz jak wyłączam TV obraz na proju nie znika ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie dam rady tak zrobić, ciągnąc 15m kabla component , hm harakiri.

Zamówiłem iHDMI 20m, jednak postanowiłem ze dla bezpieczeństwa puszczę jeszcze jeden kabel HDMI, poza tym przygotowuję sie do c-200.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja niestety nie dam rady tak zrobić, ciągnąc 15m kabla component , hm harakiri.

Zamówiłem iHDMI 20m, jednak postanowiłem ze dla bezpieczeństwa puszczę jeszcze jeden kabel HDMI, poza tym przygotowuję sie do c-200.

Autorus

Przy instalacji iHDMI zwróć uwagę na kierunek położenia. To jest kabel kierunkowy - inaczej działa w zależności od tego, którym końcem podłączysz go do źródła sygnału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie podłączyłem iHDMI :) Faktycznie wszystko działa ok. Kabel 20m gruby wyglądający solidnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje konfiguracje:

Połączenie 1 do dźwięku przestrzennego: nbox recorder -> HDMI + optyk -> Amplituner -> HDMI -> TV

Połączenie 2 do "szybkiego oglądania": nbox recorder -> kompozyt + chinch stereo -> TV

Wszystko działa. Czasem pojawia się na krótko "Problem HDCP" jak przełączam szybko pilotem (Harmony) konfigurację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...