Skocz do zawartości
maniub

Problem z podłączeniem sieci do dekodera

Rekomendowane odpowiedzi

Mam trochę skomlikowane podłączenie sieci w domu, ale wszystko co dokonałem świadczy że chyba nie działa coś ze strony dekodera.

Ostatni węzeł sieci do n-recordera to switch do którego podłączone są trzy urządzenia.

Dwa z nich działają , a dekoder N nie.

Próbowałem na wsztystkich urządzeniach ustawień manualnych i automatycznych.

Wynik jest taki sam laptop i Popcorn A-110 (to te dwa urządzenia) działają, a N-recorder nie. Próbowałem też z wyłączeniem innych urządzeń i używaniem samego dekodera N, podłączałem też n-kę bezpośrednio do łącza odłączając switcha i to też nie daje rezultatu (wyjaśnię też że nie mam ograniczeń adresu MAC i ilości urządzeń)

Przy ustawieniach automatycznych laptop i popcorn działają (wszystkie ustawienia na auto) n-ka nie

Przy ustawieniach ręcznych nadawałem urządzeniom adresy z zakresu 192.168.1.1 do 99, maskę 255.255.0.0, adres getaway 192.168.1.1 (adres mojego głównego routera) i adresy DNS od dostawcy (ale próbowałem też innych m.in TP) - efekt jest taki sam laptop i popcorn działają a n-ka nie.

Widać że sygnał dochodzi bo diodka w switchu działa, oraz dekoder sprawdza łącze (jak odłączam kabel to od razu podazuje że złe podłączenie).

Jeżeli ktoś wie o co chodzi to niech pomoże. N-kę mam od kilku tygodni i trochę mnie ten błąd denerwuje.

Różnych specjalistów uprzedzam że przeczytałem wcześniejsze posty o tych problemach i .... nic.

Także nie odsyłajcie mnie do poprzednich postów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojej, trochę to dziwne, ale spróbujmy.

Ustawienie maski 255.255.0.0 dla sieci 192.168.1.0 oznacza że adresem rozgłoszeniowym będzie 192.168.255.255. Tymczasem twój ruter na którym masz włączone DHCP prawdopodobnie używa maski 255.255.255.0 więc adresem rozgłoszeniowym dla niego jest 192.168.1.255. Sprawdź na komputerze jaką maskę przydziela mu DHCP (start>uruchom>cmd>ipconfig /all).

Ponadto jeżeli w sieci pracuje DHCP i ma ustawiony zakres nadawanych IP od 192.168.1.2 do 192.168.1.100 (99 adresów) to ustawiając w nbox adres ręcznie powinieneś ominąć ten zakres i wpisać np 192.168.1.101.

Spróbuj ustawić nbox:

adres: 192.168.1.101

maska: 255.255.255.0

brama: 192.168.1.1

DNS: tu jest kilka możliwości, czasem wystarczy wpisać adres bramy, możesz też wpisać adres DNS na jakim działa twój komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Hmm widocznie cos z dekoderem. Ja mam inny problem, a mianowicie: mam podlaczony net - nportal oraz nradio smiga. Wylaczam dekoder odpalam go i... juz polaczenie z netem nie ma.

Wchodze w instalacje, internet, ustawienia reczne IP wpisane. Daje OK dekoder sprawdza polaczenie i smiga. Sprawdzm nportal i nradio i dziala. Tak za kazdym razem po wylaczeniu i wlaczeniu.

Moze to jakas wada tych dekoderow albo softu. U Ciebie nie ma w ogole, a u mnie zanika.

Jaki numer seryjny ma Twoj nbox moj CLRA.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie śmiga okej. Nie próbowałam jeszcze nagrywać przez telefon. Ktoś próbował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z instrukcją użyłem APC DLink DAP-1160 z softem od n-ki i necik działa ale w jedną stronę. Nboxa nie widać z internetu i nie można włączać nagrywania przez internet bezpośrednio ze stronki N-ki. Pojawia się komunikat dekoder offline. Może to kwestia mojego routera Wi-fi. Jeśli ktoś miał taki problem niech coś napisze. Firewall w routerze wyłączyłem. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...