Skocz do zawartości
Ghrom

Ranking 2009 najlepszych telewizorów LCD i PDP

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze gorący, opublikowany dzisiaj ranking Visual Grand Prix 2010 (wyraźnie w zależności od rozmiaru ranking jest różny).

Niektóre modele u nas istnieją, lub ich odpowiedniki.

http://www.visualgrandprix.com/vgp2010/vgp..._ve.html#dsp005

Kategorii jest więcej, niż LCD, zobacz tu:

http://www.visualgrandprix.com/vgp2010/vgp_Eng_p1.html

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Forum ma sluzyc dyskusja na tematy rozne. W ich trakcie powinny wychodzic plusy i minusy prawdziwych uzytkownikow, a nie osob ktore sprzet do testow maja czesto na kilka dni albo godzin.

To jeśli np Gmeru ma telewizor do testów tylko na kilka dni, to Jego recenzje są nic nie warte? Powiedziałbym, że to dość brawurowe stwierdzenie ;)

Jeszcze gorący, opublikowany dzisiaj ranking Visual Grand Prix 2010

Ten ranking to bzdet zupełny bo to impreza mająca promować tylko Japońskie produkty. Chyba, że porównujemy "lepszy Panasonic czy Sony", wtedy do czegoś może się przydać :)

Edytowane przez Ghrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ghrom

Nigdy nie twierdzilem, ze Gmeru przygotowuje recencje nic nie warte. Znam go osobiscie i nigdy nawet przez mysl mi to nie przeszlo. Bardzo prosze oszczedzaj wiec slownictwo, ktorego uzywasz. Kilka dni temu mielismy mala zadyme zwiazana z mylnym i pospiesznym uzywaniem niektorych slow.

Ja uwazam, ze fora sluza jako porada dla uzytkownika, ktory chce sie odnalezc w gaszczu tego co obecnie mamy na rynku.

Ostateczny wybor jednak powinien nalezec do uzytkownika.

My testerzy oceniamy pierwsze wrazenia ale nie mamy niestety stycznosci z tym sprzetem (chyba ze go zakupimy) przez dluzszy czas. Nie mamy tez dostepu do prawdziwego laboratorium testowego w ktorym mozemy postawic obok siebie rozne tv z danego przedzialu jakosci i ceny. Wskazujemy jedynie na co zwracac uwage i czego sie wystrzegac. Dalszych informacji przyszly uzytkownik moze natomiast szukac w dyskusjach dotyczacych danych konkretnych modeli.

Dopiero wtedy mozna powiedziec o pelnym tescie :-)

Pozdrawiam

braavoo

Edytowane przez braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No toteż właśnie się bardzo zdziwiłem Twojemu zdaniu "plusy i minusy prawdziwych uzytkownikow, a nie osob ktore sprzet do testow maja czesto na kilka dni albo godzin." Zdanie jasne, nie wymagające interpretacji. A jeśli je literalnie odczytać to wychodzi, że kilkudniowe testy uważasz za nic nie warte. Bo jak inaczej to rozumieć? To nie poezja z wieloma znaczeniami :) Według mnie testy są wiele warte, nawet kilkugodzinne, o ile wykonuje je osoba wiedząca na jakie parametry i czynniki zwrócić uwagę.

Edytowane przez Ghrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominik nie żartuj ubiegłoroczny model miał inna obudowe ja mówie o tym (zreszta nie ma o czym mowic mial naklejke EISA 2009/2010 award) i od innych z nowej serii odroznia sie jasnym szczotkowanym aluminium:

http://www.consumer.philips.com/c/telewizo...704h_12/prd/pl/

OD 2 tygodni chodziłem wokół niego w MM ostrobramska. (cena mega porąbana 14000 model 46")

Był również w Saturnie tylko nie pamietam czy na Targówku czy w Arkadii (model 40")

UPDATE: He he nie zauwazylem ze juz ktos wczesniej dementował :)

UPDATE2: A dzisiaj jakby na zamówienie test na Areadvd.de

Chyba mylisz z 9703. Roczny model.

9704 jeszcze na oczy nie widziałem w MM/S.

Było kilka sztuk podobno w EUROAGD ale poza ekspozycją.

Link do testu Philips 46pfl9704H/12

Cena na 9704 będzie zaporowa. To pewne.

Edytowane przez mjasinsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten ranking to bzdet zupełny bo to impreza mająca promować tylko Japońskie produkty. Chyba, że porównujemy "lepszy Panasonic czy Sony", wtedy do czegoś może się przydać :)

Ty Ghrom, nie musi ci się podobać ranking, nie napisałem też, że mi się podoba, taki sam dobry jak każdy inny - mało obiektywny :) zobacz kilka postów wyżej, jest dyskusja - i zgadzam się ze Sławkiem R, że przekątna ekranu ma znaczenie, a nie model, co widać właśnie w zestawieniu Visual Grand Prix, to jest przykład - zanim potępisz wszystko w czambuł. I to by było na tyle. :)

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A da się zrobić obiektywny ranking (no i podział na technologie bo jakoś przy 52 > bardziej mi zalatuje plazmą niż LCD.. )? Chyba zawsze ktoś będzie miał jakieś "ale" ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty, TOmeKK, nie chodzi o obiektywność tego testu, podając linki nie wspomniałeś słowem o tym, że te rankingi dotyczą wyłącznie Japońskich modeli. Też optowałem przecież za rankingami z podziałem na wielkość, ale nie za podziałem na kraj produkcji bo to wielki bzdet :)

O obiektywny test ciężko, nawet nieświadomie, na podstawie wcześniejszych doświadczeń ma się jakieś uprzedzenia czy sympatie. Ważne, żeby to zwalczyć jeśli obiektywnie rzecz biorąc wynik testu nie jest zgodny z naszymi wyobrażeniami :) Ślepe testy są dobre, szkoda, że przeważnie ciężko je zorganizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...