Skocz do zawartości
Ghrom

Ranking 2009 najlepszych telewizorów LCD i PDP

Rekomendowane odpowiedzi

news-shadow.png
Popularny serwis hdtvorg.co.uk przedstawił swój ranking telewizorów LCD, LCD/LED i PDP, ocenił również odtwarzacze Blu-ray, kina domowe czy projektory. Każdy sprzęt został opisany i zrecenzowany, a w podsumowaniu krótko wymieniono jego charakterystyczne wady i zalety. Pełne rankingi i opisy mozna znaleźć na stronie http://www.hdtvorg.co.uk

TOP 10 - LCD

1. Samsung UE40B7000
2. Sony KDL-40W5500
3. Philips 32PFL7404
4. Samsung LE40B650
5. Samsung UE40B6000
6. Panasonic TXL37V10
7. Sharp LC40LE600
8. Sony KDL-32V5500
9. Panasonic TXL37G10
10. Panasonic TX-L32X10

TOP 10 - LCD z podświetleniem LED

1. Samsung UE-40B7000
2. Sony KDL-46X4500
3. Samsung UE-40B6000
4. Sharp LC40LE600
5. Sharp LC40LE700
6. Samsung UE-32B7000
7. Samsung UE-32B6000
8. Samsung UE-40B8000
9. Sony KDL-40ZX1
10. Sharp LC32LE600

TOP 10 - PLAZMA

1. Pioneer PDP-LX5090
2. Panasonic TX-P42V10
3. Panasonic TX-P50V10
4. Panasonic TX-P42X10
5. Panasonic TX-P50X10
6. Samsung PS-50B451
7. Samsung PS-42B451
8. Panasonic TX-P42G15
9. Panasonic TX-P42G10
10. LG 50PS8000

TOP 20 - odtwarzacze Blu-ray

1. Panasonic DMP-BD35 multiregion
2. Pioneer BDP-320
3. Pioneer BDP-LX91
4. Panasonic DMP-BD80
5. Philips BDP3000
6. Pioneer BDP-120
7. LG BD390
8. Panasonic DMP-BD80 multiregion
9. Panasonic DMP-BD60 multiregion
10. JVC XV-BP1
11. Pioneer BDP-51FD
12. Samsung BD-P2500
13. Sony BDP-S560
14. Panasonic DMP-BD55
15. Philips BDP7300
16. Pioneer BDP-LX71
17. Samsung BD-P3600
18. LG HR400 160GB
19. Sony BDP-S350 multiregion
20. Sony BDP-S360 multiregion

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Oczywiście miejsca w rankingu są dość umowne i nie należy ich traktować jako obiektywnego wyznacznika, bo po pierwsze urządzenia często mają praktycznie tyle samo punktów rankingowych, po drugie z niektórymi wnioskami w recenzjach ciężko się do końca zgodzić. Jednak same w sobie te rankingi są dość ciekawe, wskazują bowiem trendy na rynku konsumenckim w segmencie popularnej elektroniki. Jest kilku liderów pod względem technologicznych nowinek i niskich cen, a kilka popularnych firm jak JVC, Toshiba, Hitachi, Grundig, NEC czy Thomson praktycznie przestało się liczyć w wyścigu o uwagę i portfele użytkowników. Ale to tylko trendy, trzeba pamiętać, że rankingi nie do końca odzwierciedlają rzeczywistość, np. w TOP 20 odtwarzaczy Blu-ray nie znalazł się OPPO BDP-83. Gdyby był brany pod uwagę, prawdopodobnie stanąłby na podium. Tak samo w LCD/LED nie jest brany pod uwagę LG 42SL9000, który prawdopodobnie zajmowałby wysoką pozycję. Mimo to, chyba warto postudiować rankingi z UK i skonfrontować je z własnymi ocenami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to potwierdzenie tego co widać np. po naszym forum. I niech mi się ktoś nie dziwi, że w polecanych króluje Sony czy Samsung. Rok temu np. Toshiba (ZF) była w czołówce (wcześniej Sharp XD1) a dzisiaj mamy Sony czy Samsunga. A za rok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rankingu LCD bezledowego brakuje wielu modeli, np. Philips'a PFL 9664 który za wykonanie, jakosc obrazu HD, dzwiek a nawet za pilota wygrywa zdecydowanie z tymi konkurentami a what hifi postawiło mu 5 stars i miano najlepszego lcd 2009 jaki testowano. Ten model ustepuje tylko 9704, eisa winner, którego tez nie ujęto w rankingu.

Edytowane przez tomhd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko, to co widać wyżej to 100% odzwierciedlenie tego co dzieje się na rynku. Mało kto w ogóle wie o istnieniu tego Philipsa. Taka prawda.... Eisa itd nic nie pomoże bo znaczki nagród dzisiaj nie wiele znaczą. Ten Philips ma zerowy marketing i tak kończą właśnie doskonałe produkty, które nie są wspierane przez producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu sie zgadzam, prawda bo Samsung w reklamie kolibrowej tego prawie led'a sugeruje nową technologie i ludziska sie na to łapią. Mówia np. lcd to przeżytek ja kupuje led'a:):):) i chwile poźniej podłączają do analogowej kablówki. Masz racje ale to nie ranking na najlepszy tv tylko ranking top 10 best buy.

P.S W plazmach brak lekko bzyczących plazm 650 czy 850 Samsunga które naprawde ładnie świecą, porównywalnie a nawet "jaśniej" od v10 Panasonic i tez dziwne bo 650 ma b. dobrą cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu sie zgadzam, prawda bo Samsung w reklamie kolibrowej tego prawie led'a sugeruje nową technologie i ludziska sie na to łapią. Mówia np. lcd to przeżytek ja kupuje led'a:):):) i chwile poźniej podłączają do analogowej kablówki. Masz racje ale to nie ranking na najlepszy tv tylko ranking top 10 best buy.

P.S W plazmach brak lekko bzyczących plazm 650 czy 850 Samsunga które naprawde ładnie świecą, porównywalnie a nawet "jaśniej" od v10 Panasonic i tez dziwne bo 650 ma b. dobrą cenę.

W sumie top 10 best buy jest najbardziej adekwatny widać co dobrze się sprzedaje i co działa na wyobraźnie klientów. Testy nie są już takie miarodajne, często niezbyt obiektywne. Ciekawe co będzie królować w przyszłym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z testami jest coraz ciężej.... telewizory są za dobre szczególnie LCD ; ) Nie ma już tego "fanu" co kiedyś przy testowaniu.... technologia stała się zbyt dobra i różnice zaczynają być naprawdę małe a bardziej liczą się dodatki, wygląd itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy

Mam Toshibę ZF 355, czy jest sens wymieniać na jakiegos LEDa ???

Myslałem o Samsung UE-40B7000 tylko pytanie czy będzie widocznie lepiej i czy warto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zostawił. No ale na pewno na nowych modelach jest lepsza czerń. Ale czy na tyle, żeby wymieniać? Ja uważam, że nie. A 100Hz masz idealne. W ZF nie ma co już poprawiać pod tym względem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś do ciężkiej ch.... widział już gdzieś Toshibe SV??????

Bo nie ma juz sklepu w południowej centralnej i wschodniej Polsce gdzie nie zajżałbym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z testami jest coraz ciężej.... telewizory są za dobre szczególnie LCD ; ) Nie ma już tego "fanu" co kiedyś przy testowaniu.... technologia stała się zbyt dobra i różnice zaczynają być naprawdę małe a bardziej liczą się dodatki, wygląd itd.

Dokładnie.

Ma miejsce wyrównanie joakościowe ofert wśród czołowych brandów.

Do tego dochodzą do topu nowi:

Sharp (powrót), LG czy Toszki (powrót).

Ilościowo no to Samsung rules.

Szans na zmiany nie widzę.

Jest przeciek, że Philipsy 9704 właśnie jadą do MM/S. Dostawy na symbolicznym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...)telewizory są za dobre szczególnie LCD (...) (...)technologia stała się zbyt dobra (...)

Faktycznie tragedia ;)

Mnie trochę dziwi, że w takich rankingach biorą pod uwagę telewizory FullHD w rozmiarze 32'', których matryce jednak znacznie się różnią od większych odbiorników. Szerokość ożebrowania pikseli jest taka sama jak pikseli w większych ekranach, więc "świecąca" powierzchnia pikseli (subpikseli) jest mniejsza. Łatwiej byłoby osiągnąć w takim panelu głębszą czerń, ale z kolei osiągnięcie dobrej jasności wymusza zwiększenie mocy podświetlenia. Między innymi dlatego charakterystyka obrazu takich paneli różni się od większych, nie powinno się więc chyba bezpośrednio porównywać ich parametrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no spokojnie, nie jest tak źle. W komputerowych monitorach 21,5 calowych Full HD spokojnie osiąga się 300 - 350 candeli i to już przy dwóch świetlówkach, więc chyba lekko przesadzasz z tym ożebrowaniem. W LCD piksele nie zakłócają się wzajemnie boczną powierzchnią, jak ma to miejsce w komórkach plazmowych. Nie potrzeba więc grubej warstwy rozdzielającej komórki. To nie plazmy i nie można stamtąd bezpośrednio przekładać zależności. Nawet technologia PVA i IPS wiele tu nie zmienia. Do zjawisk znanych z plazm, jest jeszcze baaardzo daleko. Zauważ, że spolaryzowany ciekły kryształ tylko zasłania źródło światła, sam go nie emituje. Więc nijak nie ma tu miejsce na interakcję z sąsiadującym pikselem. Co innego w plaźmie, tam jest to sporym problemem inżynierskim, o konieczności odprowadzenia nadmiaru ciepła nie wspominając.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie z kolei zastanawia całkowita porażka Sony w kategorii odtwarzaczy BD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz 9704 sa juz dawno w MM/S za niestety porabana cene ;)

Dokładnie.

Ma miejsce wyrównanie joakościowe ofert wśród czołowych brandów.

Do tego dochodzą do topu nowi:

Sharp (powrót), LG czy Toszki (powrót).

Ilościowo no to Samsung rules.

Szans na zmiany nie widzę.

Jest przeciek, że Philipsy 9704 właśnie jadą do MM/S. Dostawy na symbolicznym poziomie.

Edytowane przez mjasinsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zauważ, że spolaryzowany ciekły kryształ tylko zasłania źródło światła, sam go nie emituje.

No właśnie, dlatego kondensator i ścieżka sterowania są obok (a nie za) każdego subpiksela i ta szerokość "żebra" jest mniej więcej stała bez względu na wielkość samej komórki kryształu. A ta im mniejsza, tym mniej światła przepuszcza itd.

180px-TN_display_closeup_300X.jpg

Matryca LCD w powiększeniu x300 (fotka z hasła LCD television z Wikipedii)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
................

Matryca LCD w powiększeniu x300 (fotka z hasła LCD television z Wikipedii)

Ta fotka to chyba z matrycy z początków technologii LCD, bo proporcje piksela do przestrzeni międzypikselowej, cośkolwiek dziwne.

Możesz mi wierzyć na słowo, nie ma z tym problemu w LCD 32 calowych, żeby sobie tym w ogóle głowę zawracać.

Nie ma problemu w mniejszych przekątnych i Full HD, tym bardziej nie ma problemu w 32 calowych. "Ożebrowanie" ma mały wpływ na ogólną jasność. A przynajmniej znacznie mniejszy niż w plazmach. Dodatkowo znacznie poszły do przodu systemy dystrybucji światła w samej matrycy. Gdyby nie to, to takie Edge LED nie miałoby racji bytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja Ci wierzę na słowo, mi nie chodzi o to, że to problem, bo to byłoby przesadne określenie. Po prostu charakterystyka obrazu małych matryc jest nieco odmienna przez te czysto fizyczne czynniki, dlatego bezpośrednie porównywanie parametrów z dużymi matrycami wydaje mi się nietrafne. Zresztą o ile pamiętam również zwracałeś uwagę w kilku wątkach, że matryce w wersjach 32'' są inne niż w większych telewizorach tych samych serii. O to dokładnie mi chodzi w kontekście rankingów, bo np. sugerując się obecnym w czołówkach rankingu odbiornikiem 32'' ktoś wybierze 50'' tej samej serii, a tam matryca inna i parametry zdecydowanie odbiegające od tych z 32''.

Edytowane przez Ghrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ja Ci wierzę na słowo, mi nie chodzi o to, że to problem, bo to byłoby przesadne określenie. Po prostu charakterystyka obrazu małych matryc jest nieco odmienna przez te czysto fizyczne czynniki, dlatego bezpośrednie porównywanie parametrów z dużymi matrycami wydaje mi się nietrafne.

Chyba jednak wydaje Ci się. Powinieneś zobaczyć matrycę IPSową w moim 15 calowym notebooku o rozdzielczości 1400x1050. Od razu zmieniłbyś zdanie :P. Mistrzostwo świata jak na matryce notebookowe i niejeden stacjonarny monitor klasy popularnej może się schować.

Poza tym, jak pokazuje praktyka, zazwyczaj matryce LCD o mniejszej przekątnej, dają lepszy obraz postrzegany, głównie ze względu na mniejsze problemy z równomiernością podświetlenia i mniejsze możliwe naprężenia w samej matrycy. Łatwiej to wszystko inżyniersko ogarnąć.

Zresztą o ile pamiętam również zwracałeś uwagę w kilku wątkach, że matryce w wersjach 32'' są inne niż w większych telewizorach tych samych serii.

Akurat to dotyczyło matryc 37 calowych w telewizorach firm Samsung i Sony. Samsung nie produkuje takich matryc, dlatego kupują je w firmach trzecich. I to wszystko o czym pisałem.

O to dokładnie mi chodzi w kontekście rankingów, bo np. sugerując się obecnym w czołówkach rankingu odbiornikiem 32'' ktoś wybierze 50'' tej samej serii, a tam matryca inna i parametry zdecydowanie odbiegające od tych z 32''.

Generalnie rankingi powinny być z podziałem na przekątne, trudno się z tym nie zgodzić, bo faktycznie ten sam model może mieć różne matryce w zależności od przekątnej. Zresztą cały ten ranking to czysty "Best Buy" i ranking popularności marek/modeli, a nie żadne realne zestawienie jakości obrazu. Więc nie ma sobie nim co głowy zawracać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaraz zaraz 9704 sa juz dawno w MM/S za niestety porabana cene

Chyba mylisz z 9703. Roczny model.

9704 jeszcze na oczy nie widziałem w MM/S.

Było kilka sztuk podobno w EUROAGD ale poza ekspozycją.

Link do testu Philips 46pfl9704H/12

Cena na 9704 będzie zaporowa. To pewne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poza tym, jak pokazuje praktyka, zazwyczaj matryce LCD o mniejszej przekątnej, dają lepszy obraz

O to to, i jeśli taki 32'' wygrywa rankingi a ktoś sugerując się nimi kupi 50'' to może się poważnie rozczarować.

Generalnie rankingi powinny być z podziałem na przekątne, trudno się z tym nie zgodzić, bo faktycznie ten sam model może mieć różne matryce w zależności od przekątnej.

No właśnie.

A kiedy rankingi wg. hdtvpolska.com ? Miesiąc ogólnej kłótni i rankingi gotowe :P Później pół roku narzekań userów jakie to sponsorowane i nieobiektywne te rankingi. A później trzeba robić nowe bo na rynku wszystko się zmieniło. Pyszna zabawa :)

Edytowane przez Ghrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.....

A kiedy rankingi wg. hdtvpolska.com ? Miesiąc ogólnej kłótni i rankingi gotowe :P Później pół roku narzekań userów jakie to sponsorowane i nieobiektywne te rankingi. A później trzeba robić nowe bo na rynku wszystko się zmieniło. Pyszna zabawa :)

Dokładnie jest tak jak piszesz, sugerowanie się opisami tego samego modelu w innej przekątnej, może być zwodnicze.

Co do rankingów na hdtvpolska, to mam nadzieję że nigdy ich nie będzie. Takie rankingi nie wnoszą nic dobrego, co najwyżej zwalniają ludzi od własnego myślenia i dają fałszywe poczucie jasności i klarowności sytuacji, a rzeczywistość wcale nie jest taka prosta i różowa.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to zestawienie. Nie ma LCD Sony Z5500, nie ma Blu-ray Sony 5000.

Phil 9704 jest dostępny w MM, W-wa ul. Ostrobramska. Cena o ile pamiętam za 46" to "jedyne" 13 999 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SlawekR popieram to co napisales, ze nie powinno sie robic rankingu takiego na tym forum.

To bardzo znieksztalca i odczlowiecza osobe, ktora kupuje swoj czesto jedyny i wyczekany model.

Najgorzej jesli osoba sugerujaca sie tego typu rankingiem po zakupie jest niezadowolona i zaczyna narzekac.

Najlepiej niech sobie kazdy sam wybierze to co dla niego jest najlepsze.

Forum ma sluzyc dyskusja na tematy rozne. W ich trakcie powinny wychodzic plusy i minusy prawdziwych uzytkownikow, a nie osob ktore sprzet do testow maja czesto na kilka dni albo godzin.

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...