Skocz do zawartości
ciaper

Philips 37PFL9603

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chcę zakupić TV LCD. Od jakiegoś czasu na swój cel obrałem Philips 37 cali.

Waham się tylko pomiędzy serią 8000 a 9000.

Wczoraj przez przypadek zobaczyłem w jednym z RTVeuroAGD model 9603 za 3990zł, podczas gdy na ceneo.pl najtaniej można kupić ten model za 5109 !!!

A na stronie www producenta nawet nie ma tego modelu. Jest tylko 9604 który znacznie się różni wysokością (o 4cm), co mnie również zastanowiło.

I właśnie zastanawia mnie co z tym modelem 9603 jest nie tak ??? Czy ma on jakies wady ??? Polecacie go w ogóle ???

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest stary ubiegłoroczny model! EURO przeceniło go właśnie dlatego i próbuje wypchać niedobitki z magazynów! Jeżeli interesuje Cię tylko i wyłącznie TV LCD 37" 100Hz'owy polecam PANASONIC'a 37V10 i POZAMIATANE!!!:)

Edytowane przez sudione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że ubiegłoroczny nie znaczy zły. Argumentów typu "tylko" panasonic (sony, samsung, toshiba philips itp.)i pozamiatane!!! wogóle nie bierz pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1-wsze -> nie napisałem "tylko".

Po 2-gie -> jezeli chodzi o uzasadnienie wyboru:

- model 9703 nie ma tuner'a DVB-T MPEG4!

- matryca w tym Panasonic'u to IPS Alpha więc kto się zna ten wie czym się ona charakteryzuje

- wbudowany tuner satelitarny HD!

- Panasonic jest tańszy

Powtarzam więc jeszcze raz POZAMIATANE!!!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słowo "tylko" użyłem świadomie i w cudzysłowiu. Twoje POZAMIATANE!!! właśnie to dla mnie znaczyło i pachniało fanboystwem.

Argumenty z Twojej drugiej odpowiedzi są na pewno godne rozpatrzenia przez kolegę ciaper'a

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałby zaznaczyc, że chodziło mi o model 9603 a nie 9703 :)

Ale niewazne - model tak czy siak jest zeszloroczny, co nie znaczy ze zły.

A mnie interesuje tylko Philips. Panasonic to chyba tylko plazmy sa dobre ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mnie interesuje tylko Philips. Panasonic to chyba tylko plazmy sa dobre ...

Panasonic ma w swoich telewizorach matryce w najlepszej IPSowej technologii, o najlepszych dostępnych kątach patrzenia i ze świetnym odwzorowaniem barw i oddaniem mikrodetali w cieniach, właśnie rodem z ekranów plazmowych. Do tego dochodzi równomierność czasu reakcji w funkcji koloru, dająca znikome, postrzegane, smużenie.

Żadne PVA/MVA się nie umywają. O jakości elektroniki towarzyszącej matrycom już można dyskutować, ale same matryce są świetne.

To tak tytułem komentarza, w kwestii formalnej. A żeby było na temat, w Philipsa montowane są matryce MVA, czasem, ale bardzo rzadko, matryce z modulacją podświetlenia, takie niby prawdziwe 100Hz, w nazewnictwie Philipsa to było zdaje się "Clear LCD". W jednostkowych przypadkach były też matryce IPS, ale to "dawno temu i nie prawda" :).

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma być Philips to ja brałbym tegoroczny model. 9603 nie jest zły, ale istnieje duże ryzyko że to egz. z ekspozycji.

Jeśli twój budżet jest w granicach 4000,- zł to 8404 byłby chyba lepszym wyborem. Można go kupić już w okolicach 3500,- i ma lepsze możliwości multimedialne.

9664 są niestety o wiele droższe, ale mają lepszy procesor "Perfect Pixel HD Engine" i jak dla mnie są o wiele lepiej wykończone.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli ma być Philips to ja brałbym tegoroczny model. 9603 nie jest zły, ale istnieje duże ryzyko że to egz. z ekspozycji.

Jeśli twój budżet jest w granicach 4000,- zł to 8404 byłby chyba lepszym wyborem.

Pozwolę sobie wyrazić odrębnie zdanie. Miałem 37 calowego 8404H, mogłem go zresztą kupić sporo taniej i nijak nie dałem rady się do niego przekonać, a starałem się z całych sił. Ale to moje zdanie. Kaźdy ma tym względzie inne oczekiwania. Obudowa faktycznie ładna, możliwości multimedialne i owszem... ale ja pytam co z resztą? Gdzie ten telewizor zgubił jakiś rozsądny kontrast statyczny, albo akceptowalny poziom czerni. Ambilight, ładna obudowa i możliwości multimedialne nie powinny zastępować dobrego obrazy, a powinny być do najwyżej do niego dodatkiem.

9664 są niestety o wiele droższe, ale mają lepszy procesor "Perfect Pixel HD Engine" i jak dla mnie są o wiele lepiej wykończone.

9664 mają przede wszystkim lepszą matrycę. Różnice w procesorze obrazowym, to przy różnicy w matrycach, sprawa wtórna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... w Philipsa montowane są matryce MVA, czasem, ale bardzo rzadko, matryce z modulacją podświetlenia, takie niby prawdziwe 100Hz, w nazewnictwie Philipsa to było zdaje się "Clear LCD". W jednostkowych przypadkach były też matryce IPS, ale to "dawno temu i nie prawda" :).

a od kiedy Ty taki specjalista od Philipsa jesteś? Serie 9000 no największe wypasy jakie mogą być, dlatego może nie byłeś zadowolony z serii 8404H. Polecam sprawdzić 9000 w praktyce, to rozwieje wszelkie obiekcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 32" 9603

Jako wade uważam brak 100Hz i za szeroka rama i nie wiem po co ten przeżroczysty kołnierz.

Jednym z plusów jest dobry dzwiek. Jak słysze u znajomych jakieś brzęki z ich telewizorów to nie da sie słuchać (w porównaniu do mojego)

No i zapomniałbym...Ambilight jest fajną sprawa.

Edytowane przez pawel973

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...