Skocz do zawartości
Ghrom

Nowości ze świata OLED

Rekomendowane odpowiedzi

news-shadow.png
091028hsmd02.jpg



Samsung zaprezentował telewizor AMOLED 30'' FullHD. Ekran zgodny jest z technologią stereoskopowego 3D (okulary migawkowe) czyli przyjmuje i wyświetla sygnał 120p/120Hz. Kontrast to 1.000.000:1, grubość telewizora 2,5mm.

źródło: http://www.engadgethd.com/2009/10/28/samsu...zzy-will-leave/

============================

20091027093000_3.jpg

Firma AUO przedstawiła monitor OLED 14'' FullHD. Kontrast 100,000:1, 16 milionów kolorów.

źródło: http://auo.com/auoDEV/pressroom.php?sec=ne...d=735&ls=en

Edytowane przez Gmeru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung zaprezentował kolejne panele AMOLED, tym razem do notebooków i netbooków.

14'' - 1366x768 - jasność 300cd/m2 - kontrast 1000000:1 - grubość 2.7mm

7'' - 1024x600 - 300cd/m2 - 1000000:1

źródło: http://www.akihabaranews.com/en/news_details.php?id=19209

Edytowane przez Ghrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung też pokazał przeźroczysty, dla mnie wygląda to ekstra -

A do czego? Do wyświetlania mapy i wskazówek kierowcy na przedniej szybie samochodu, pilotowi na szybie samolotu, Tobie w okularach :) Do interaktywnych szyb w oknach, systemów wideokonferencji, wyświetli parametry życiowe pacjenta w okularach lekarza podczas operacji itd. Zastosowań pewno będzie więcej niż dziś nasza wyobraźnia jest w stanie podsunąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15_oled-tv_o_440.jpglg-display-15-inch-oled.jpg

Na rynku konsumenckim pojawia się drugi (pierwszy był Sony XEL-1 11'') telewizor OLED - LG HD OLED 15''. Na razie sprzedawany będzie na rynku koreańskim za równowartość około 7000zł.

Rozdzielczość: 1366x768

Grubość: 1,7mm

16,7 milionów kolorów

Kontrast: >100.000:1

Kąty widzenia: pełny zakres

Czas reakcji matrycy ms: < 0.01

źródło: http://www.oled-display.net/lg-display-deb...for-2500-dollar

Edytowane przez Ghrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy ktos z was kupi tego LG oled jezeli jego cene nie przekroczy w Polsce 5tys zł.

Prosze tylko o odpowiedzi od osob ktore na pewno zdecydowałby sie dac za niego 5tys za 15cali. Jestem bardzo ciekaw ile osob na dzien dzisiejszy jest w stanie dac tyle za oled pomimo ze to tylko15-stka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na rynku konsumenckim pojawia się drugi (pierwszy był Sony XEL-1 11'') telewizor OLED - LG HD OLED 15''. Na razie sprzedawany będzie na rynku koreańskim za równowartość około 7000zł.

Ta, to jeszcze jakieś 2 lata i dojdziemy do takiego poziomu cen i stopnia rozwoju wyświetlaczy (pod względem głębi czerni i odwzorowania kolorów), który nagle opuściliśmy na początku XXI wieku... :) Cały czas nie rozumiem dlaczego tak szybko zarzucono rozwój CRT i pochodnych (sed, laser) na rzecz technologii która nadaje się przede wszystkim do kalkulatorów czy technologii idea sama w sobie jest tak kosmiczna, że aż ciężko uwierzyć, że to w ogóle działa...

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te laserowe HDTV trochę ,ale powoli tanieją :)

link:http://www.amazon.com/Mitsubishi-L65A90-65-Inch-LaserVue-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swiat nie jest chyba jeszcze gotowy na oledy bo nawet nie moga zmierzyc im kontrastu ANSI, zabrakło skali ktora jest dla lcd i plazm. No i napisali ze 8000 az do nieskonczonosci no ale jaka ona jest to juz nie maja czym zmierzyc. Oczywiscie poziom czerni zupełne 0 w pomiarach no ale tego to juz chyba nie musiałem pisac bo my to wiemy. Zobaczcie link ponizej.

http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=...=3358&ph=14

Edytowane przez michalmichalmichal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem juz gotów. 46'', grube na 2 cm i poniżej 3.5k Euro i biorę w ciemno bez względu na firmę :)

Eh... Pytanie ile poczekamy na taką ofertę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale były jakies wycieki z sony z ich oferty na 2010r z zapowiedzia oleda no ale nie wiadomo jakiego duzego. LG jest firma ktora dosyc odwaznie nowe rzeczy wprowadza i nie krzyczy za nie az tak duzo no ale na razie tylko 15cali a samsung chyba tez sie czaji. Mysle ze jak jedna firma wprowadzi to pozniej juz z zazdrosci wprowadza inne no bo wiecie konkurencja nie moze byc gorsza. Sony wprowadzi w 2010r na pewno wiekszy niz ten ich obecny liliputek ale no sony bedzie drogi a jakbym miał stawiac na oleda ktorej firmy napoczatku bedzie mnie stac no to własnie najlepiej zeby lg wypusciło jakis wiekszy bo lg powinno byc najtansze. Tak 10tys bym przeznaczył na oleda i ciekawe co za ta kase mi zaproponuja w 2010 lub 2011roku ach zeby chociaz 40cali.

Edytowane przez michalmichalmichal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lg wg swojego planu bedzie wypuszczac oldey z roku na rok wieksze. Ciekawe czy konkurencja wymusi jakies przyspieszenie. Wiadomo ze jak jedna firma wypusci np. 30cali to pozostałe beda to musiały zrobic w przeciagu 6 m-cy bo nie moga byc w tyle.

źródło oled-info.com

SmartHouse say that LG are set to make 40,000 30" OLED TVs a month by 2012. We're not sure what's the source of this information, but we do know that LG plans to start making 30" OLED TV panels in 2011.

LG Display has revealed their OLED TV roadmap: 15" displays in 2009, 20" in 2010, 30" in 2011 and 40" or larger panels in 2012. The 40" panels in 2012 will be "fairly expensive", but they will be available in the market. These details were given by Won Kim, LG Display's OLED sales and marketing VP.

30cali to minimum które bym kupił pojawi sie w 2011 roku tylko ciekawe czy na poczatku czy pod koniec. Sony wypusci oleda w przeszłym roku tylko cz bedzie to ten 27cali bo wtedy lg moze przyspieszyc ta 30calowa wersje o rok i to juz byłoby cos. Poza tym juz jakas konkurencja cenowa by była. Samsung natychmiast zareaguje bo jest na to gotowy tylko chce jak najwiecej zarobic na led tv. Czy Panasonic z Toshiba moga byc w tyle? Watpie w to.

Ludzie ktorzy planuja kupic drogi tv teraz powinni poczekac te 2lata bo za 2 lata ich plazmy i ledowe lcd beda tak archaiczne jak dzis crt jak widzimy go gdzies u kogos w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby większe OLEDy weszły do seryjnej produkcji jak najszybciej. A im większa konkurencja tym lepiej dla nas.

Choć wg mnie ludzie planujący kupić drogi tv nie powinni czekać, bo zawsze będzie coś nowego na horyzoncie w tym 2012 na pewno będą planować coś nowszego lepszego itp. I tak można czekać bez końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie... w ogóle jak kogoś stać teraz na 10tys to czemu ma za 2-3 lata nie zmienić TV? Teraz ludzie zmieniają TV częściej niż nam się wydaje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłbym w 2011 30cali oled lg np. za 10tys a pozniej poszedłby do sypialni w 2016 bo wtedy kupłbym wielki oled za dostepniejsze pieniadze i to byłoby moim zdaniem lepsze przeczekanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ile będzie kosztować 30" to możemy tylko pospekulować. Na razie to 11 czy 15 kosztuje jakieś gigantyczne sumy więc ciekawe czy nagle zejdą tak z ceną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lg chce produkowac 40tys oled 30cali miesiecznie wiec to juz produkcja masowa a wtedy cena juz nie jest tak wysoka bo jesli sie nie beda sprzedawac to np po 10miesiacach beda mieli 400tys tv w magazynach. Obecnie nie mozemy stwierdzic po ile beda bo nie produkuje sie ich masowo. Poza tym w 2011 bedzie kilku producentow z oferta oled i jesli kazdy wyprodukuje 40tys m-nie no to cena powyzej 10tys za 30cali jest wykluczona no katalogowa wiadomo bedzie o 40proc wyzsza.

Moja prognoza;

LG 30cali 10tys katalogowa 14tys

Samsung 12tys katalogowa 16tys 30cali

Sony 15tys katalogowa ponad 20tys 30cali

11cali od sony to tylko miałabyc reklama mozliwosci firmy, nic komercyjnego a poza tym test technologi.

15cali lg kosztuje 2,5tys dolarow katalogowo wiec zaraz bedzie po 1,8 tys a po zwiekszeniu produkcji taniej Poza tym to jest oferta dla producentow laptopów 15cali i bedzie mozna kupic chyba HP notebook z oledem i bedzie cały kosztował tyle ile ten tv oled lg wiec bedzie sie go bardziej opłacało kupic.

Edytowane przez michalmichalmichal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to za strona i żal mi czasu aby sprawdzać o czym jeszcze piszą. Bo jak czytam takie kwiatkijak: 100x większą rozdzielczością na ekranie 15 i "Samsung – 30 mln wyświetlaczy OLED miesięcznie", to odechciewa mi się czytać reszty.

A może dla odmiany jakiś cytat z "Pudelka"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może dla odmiany jakiś cytat z "Pudelka"?

Nie ja pisałem ten artykuł. Wklejam to co znajduję i co pasuje do danego tematu na tym forum . Nikt nie każe Ci tego czytać ;)

Edytowane przez marcinekkg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ja pisałem ten artykuł. Wklejam to co znajduję i co pasuje do danego tematu na tym forum . Nikt nie każe Ci tego czytać :)

Na tym własnie polega problem.

Cytowany przez Ciebie, za przeproszeniem, "artykuł" nadaje sie do Pudelka, a nie do tematu traktującego o telewizorach OLED. Zaryzykuje twierdzenie, że nie nadaje sie nawet do cytowania na tym forum.

Akceptuję Twoje odmienne zdanie na ten temat. Rozwaz jednak proszę to, ze wchodząc na forum fachowe oczekuję znajdować tu rzetelne informacje, a nie historyjki napisane w taki sposób. To jakiś marne tłumaczenia newsgrabbera, ktory najwyrazniej nie rozeznaje sie w temacie hdtv. Mamy wielkie WoW na temat technologii, ktora nie istnieje, okraszone zdjeciami 11" Sony sprzed 2 lat i historyjka o Samsungu, ktory ma produkowac rzekomo 30.000.000 wyświetlaczy miesięcznie.

Nie przyszło Ci do głowy, ze to troche za dużo nawet jak na produkcje wyswietlaczy AMOLED do mp3playerow telefonow etc, a co dopiero dla super drogich telewizorów?!.

Szkoda ze nie sprawdziles info o niemieckiej firmie o ktorej pisza portale, a ktorej ta pokraczna informacja dotyczyla.

Sklep zoologiczny za rogiem, ma lepszą strone od tej firmy rzekomo chcącej produkować 3D OLEDowe supercacuszka albo blokować (jak to bezpardonowo ujeli na swojej stronie) rozwoj tego typu produktow dzieki ochronie patentowej swego pomyslu. Szukaja firmy, ktorej sprzedadza prawa do patentów. Wszystko jedno czy znajda czy nie, czy opatentowana przez nich metoda wyswietlania jest dobra czy też niekoniecznie, telewizory takie (3d OLED) powstaja juz w Korei.

Tu masz link do jej strony: Sterrix Technologies. Uwaga! Duzo do czytania nie ma ;).

pozdro

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy aby ten samsung z pierwszego postu napewno przyjmuje 120Hz? przypomnę że 3D ma rozdzielczość 3840x1080 a HDMI 1.4 pozwala na przesłanie takowej WYŁACZNIE w 24 klatkach(wszystko jest w specyfikacji)

z kolei dopiero DUAL LINK DVI pozwala na przesłanie 1920x1200 w 120 klatkach

dla nas to bez różnicy bo tv i tak zmienia odświeżanie ale 120Hz odświeżania to zupełnie co innego niż 120 klatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... przypomnę że 3D ma rozdzielczość 3840x1080 a HDMI 1.4 pozwala na przesłanie takowej WYŁACZNIE w 24 klatkach.

Eeee tam - jakieś dyrdymały.... :)

A co powiesz o specyfikacji SIDE BY SIDE , gdzie wszystko lata jako 1920x1080 ( podzielony obraz dla lewego i prawego oka - stąd rozdzielczość pozioma wynosi 1/2HD, ale nie wymaga od nadawcy zmiany sprzętu ? TV sam to interpretuje !

HD 3D ciągle ma 1920x1080 i nic tu się nie zmieni - jedynie zapisane informacje muszą być częściej wyświetlane - czyli podwojone.

24 klatki dla lewego i 24 klatki dla prawego oka (ew. ich krotność) W przypadku 25 klatek i standardu europejskiego 50Hz będzie

tego trochę więcej, ale nie w SAT-TV, a jedynie na dedykowanych płytach .... no jest bałagan - jak zwykle. Można zakupić nowośc,która nie będzie latać - jak zwykle !!! :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...