Skocz do zawartości
kazek_krk

Najgorszy kanał HD

Rekomendowane odpowiedzi

Mam n i miałem HBO HD a teraz mam n film hd bo dałem sie nabrac na 6 mies. Powiem tak, kiedy to HBO HD było z tr. n, jakosc HD była dobra, teraz to parodia HD podobnie jak n filmy. Na kanałach premium lecą już powtórki powtórek, na ich stronie www reklamują jako premiere Duch II o reszcie premier nie wspomne bo ręce opadają. Jakosc obrazu wyraznie gorsza od MGM i właśnie do MGM mozna ewntualnie porówac te całe nfilmy. W sonażu na najgorszy kanał HD stawiam nfilmy za całość, czyli w zasadzie brak HD, brak DD5.1, niepełne napisy, fatalna nieczytelna ramówka itp.

P.S Ktoś wyzej napisał ze na tvn hd obraz jest referencyjny- rozumiem ze chodziło o referencyjnosc w stosunku do kanału tvn sd bo nie było tam ani jednego filmu w superkinie w jakosci HD moim zdaniem. Bardzo dobry upscal, mój Pioneer 320 daje identyczny efekt na ekranie z DVD. Inne ich programy, których nie lubie wiec nie oglądam, sa w dobrej jakosci HD, np. Szymon...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oto inne źródło informacji o bitrate HBO HD Bitrate HBO HD i tak dla porównania Canal Film HD Bitrate Cana Film HD

Tylko, że może nie wiesz na antenie Canal+ Film HD bardzo często w nocy jest plansza - czasami bywają przerwy w emisji - techniczne podobno. W związku z tym , chyba nie jest do wyświetlania planszy potrzebny wysoki Bitrate. I takie coś zaniża też średnią. Akurat do Bitrate kanałów Canal+ nie ma się co czepiać od pewnego czasu. Niedawno ktoś tu opisywał jakość Kung-Fu Panda w HD na Canal+ i wszyscy zgodnie potwierdziliśmy, że była super. Uważam, że takie HBO HD czy tez nFilm to w temacie jakości powinny brać przykład z Canal+.

Edytowane przez daniel76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwie sie, ze nikt nie wspomnial o NAT GEO WILD HD. Ten kanal bardzo slabo wyglada, takie HD ala MTV HD. Te 2 kanaly wygladaja moim zdaniem najgorzej, Tzn nie biore pod uwage ile jest HD na danym kanale, tylko jak juz jest, to jak ono wyglada. HBO HD swego czasu jak juz cos puszczalo w HD to wygladalo akceptowalnie, teraz patrzac na bitrate nie mzna sie spodziewac niczego dobrego.

Zaloze sie tez ,ze POLSAT HD wyglada cienko, nie widze jakos LM w HD przy bitrate 5Mbits...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko, że może nie wiesz na antenie Canal+ Film HD bardzo często w nocy jest plansza - czasami bywają przerwy w emisji - techniczne podobno. W związku z tym , chyba nie jest do wyświetlania planszy potrzebny wysoki Bitrate. I takie coś zaniża też średnią. Akurat do Bitrate kanałów Canal+ nie ma się co czepiać od pewnego czasu. Niedawno ktoś tu opisywał jakość Kung-Fu Panda w HD na Canal+ i wszyscy zgodnie potwierdziliśmy, że była super. Uważam, że takie HBO HD czy tez nFilm to w temacie jakości powinny brać przykład z Canal+.

Ale tu chyba nikt nie kwestionuje, ze C+F HD jest The Best - co potwierdza przewaga C+HD nad HBO HD na wykresach wlasnie!

Nikt nie ocenia planszy testowej.

Co do NG W - jest jak jest nad czym trzeba ubolewac - szczescie dla abo TNG, ze nie kasuja w n za ten kanal, inaczej jest w przypadku HBO HD i nFilm HD1/2 gdzie biora kase, a daja knoty!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
inaczej jest w przypadku HBO HD i nFilm HD1/2 gdzie biora kase, a daja knoty!

Odnośnie HBO HD to raczej dostają taki sygnał :blink: I dla tego HBO HD jest najgorszym kanałem HD.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś możliwość porównania HBO HD z satelity i z kablówki? Z tego co widzę to na satelicie Amos 3 (11167H 12500 5/6) jest jakiś dosył, pewnie dla kablówek i platform. Platformy psują sygnał a jak z kablówkami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtrącę swoje 3 marksistowskie grosze.

1 grosz. HD w Polsce. Osobiście przyjmuję, że hd w polsce zjawiło sie wraz z telewizją N, która to haslo HD rozreklamowala. Jesli przyjmiemy to jako glowny fakt hd, to HD w polsce ma 3 lata. czego oczekujemy po tak krótkim okresie? drugiej japonii? drugiej irlandii?

2 grosz. polska rzeczywistosć. mialem (nie)przyjemnosc pracowac jako sprzedawca jednej z satelitarnych telewizji cyfrowych (cp). Gdy weszla na rynek n-ka, to z glosow z cp mozna bylo wywnioskowac, ze hd w polsce nie ma sensu, przynajmniej teraz. Gdy po roku okazalo sie, ze jednak ktos to kupuje, to i polsat wszedl na rynek HD. Podobnie jak w przypadku Nki byl to przerost formy nad treścią. Do wszystkiego doklejano literki HD, by byc na czasie i trędi. Rzeczywistosc byla jednak inna. Kanaly HD w polsacie nie oferowaly praktycznie nic. Polsat Sport HD, to ciagle pasmo powtorek, hbo hd, to ciagle pasmo powtorek powtorek, tylko ze ze znaczkiem hd, eurosport hd cos tam oferowal choc wiele nie moglem obejrzec. mtv hd to teledyski w hd (ile ich mozna obejrzec). I tak to wygladalo przez rok. A czemu tak to wygladalo? Poniewaz chocby kanal hbo nie byl kanalem polskim, to za zawartosc odpowiadali polacy i prawa tutaj obowiazujace. Nikt nie wmowi nam, ze hbo hd usa to to samo co hbo hd polskie. Toteż otrzymywalismy kanal z ta sama zawartoscia co w sd tylko ze ze znaczkiem hd. Konkluzja jest jedna. Liczy sie HD w nazwie, a nie zawartosc programowa. Do tego te HD w nazwie da sie wcisnac ~80-90% zainteresowanych bez wzgledu na to, czy oni widzą tą różnicę czy nie. Do tego puszczanie hd z przepelnionego hotbirda jest samo w sobie porażką co widać po jakosci tych kanalow. Transpondery nie są z gumy. Tyle ze strony sprzedawcy tv sat.

3 grosz. jakość hd i content. nie miałem wiele do czynienia z nką, więc nie sposób ocenić. Miałem za to wiele do czynienia z C+ i CP i widziałem to i owo.

1) kanał HBOHD wygląda żałośnie w każdej z platform. trudno nie zadać pytania czy właściciele hbopolska są totalnie ślepi i zadufani w sobie, że tego nie widzą, czy ciągle twierdzą, że magia nazwy HBO coś jeszcze znaczy? Kanały hbo przestały być premium z chwilą, gdy stały się dostępne na każdej platformie. Nie dość, że wyglądaja gorzej niz kanaly na mojej kablowce, to do tego ich polityka powtorkowa niszczy kompletnie wizerunek tych kanalow. Tłumaczą to sobie jako wygodny system powtorek, a rzeczywistosc jest inna. 1 premiera w miesiacu to za malo. Na stoisku w galerii trudno bylo prezentowac walory hbohd, bo nikt by nie podchodził.

2) Discovery HD. jakosc duzo lepsza, ale content rownie powtorkowy.

3) polsat sport hd. gdy mialem dostep (po euro), to hd bylo contentu nie bylo. wazne dla cp ze byl kanal HD, o ktorego mozna bylo oprzec caly hd-marketing.

4) C+ nie ukrywam, ze terminem hd zaczalem sie interesowac po obejrzeniu jakiegos meczu w HD wlasnie w C+. I nie ukrywam, ze do tej pory ze wszystkich kanalow hd to wlasnie C+ w hd najbardziej przypadl mi do gustu.

nie oszukujmy sie. puszczanie superhd w stacjach polsat/tvn/tvp mija się z celem. Niewielka czesc contentu to filmy/sport/dokument. przewaza reklama/zapowiedzi itp - nikt nie kupuje 50cali by ogladac teleexpress czy fakty w hd. Kupuje sie go dla filmow, a poki 99% filmoteki nie jest blu-rayami, to nie ma co marzyc o prawdziwym hd. Tak samo przekazy na zywo. Polsat nie pojedzie do kazdej akcji z kamerami hd, zaszpanuje przy jakims 1-2 meczach. to wszystko. Seriale typu klan/moda na sukces w hd? ktos wierzy w cos takiego? Wszystko rozbija sie o brak contentu.

Nie wiem, czy jest sens prawic morały, ale dopóki HD w polsce bedzie traktowane jako sensacja i nowosc, a tym samym mydliło oczy potencjalnego klienta bez wzgledu na bitrate tych kanałów, dopóty będziemy szydzic z hd w polsce.

Przez ponad 2 lata zadna z platform cyfrowych nie przekonala mnie do slusznosci przejscia na hd wlasnie tym, ze dolepiali znaczek hd do wszystkiego, w zamian nie oferując nic. Rozumiem, ze trudno jest zaoferowac 24/7 full hd bez zadnych powtorek z 10+mb bitratem. No ale ile czasu zajmie zrozumienie, ze sa ludzie, ktorzy sie na to nie nabiorą.

imho lepiej zrobic zwykly kanal sd i gdy cos moze byc puszczone w prawdziwym HD puszczac to z adnotacją

"in hd where available" i wszystko byloby cacy. a tak dostajemy albo na sile upscalowane sd albo hd w jakosci sd.

To tyle.

Edytowane przez pocorejestracja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie HBO HD a za nim plasuje się z tych , które mogę oglądać na pewno MTV HD . TVN HD dostaje jednak plusik za niezłą liczbę własnych produkcji w HD co do , których przyczepić się zbytnio nie można - przyjemnie oglądało się Teraz albo Nigdy , Brzydulę czy Kubę Wojewódzkiego :blink:

Co do NG Wild HD - może zależy to od źródła ale u mnie w kablówce ten kanał wygląda lepiej z tego co wczoraj oglądałem niż Animal Planet HD , gdzie duża cześć materiałów była jakaś taka rozmiękczona i jednak mniej ostra .

Na przeciwległej stronie znajduje się na pewno Luxe TV , NG HD , C+Sport HD oraz prawdopodobnie Ftv HD (tutaj jednak duża ilość skromnie odzianych modelek może znacząco zaważać na ocenie końcowej obserwatora :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ludziska Taniec z gwiazdami moim zdaniem zawsze ma podbijany bitrate, bo wyglada rewelacyjnie - to chyba i ch flagowy program w tej technologi.

tak samo jak mecze na Nsporcie dzwiek 5.1 dla mnie bomba :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Z tego co pamiętam to najładniejszy obraz miałem na kanale Filmbox Hd na platformie c+. Już niestety nie mam bo promocja się skończyła :)

Oczywiście na Hbo Hd obraz był słabiutki.

Edytowane przez Arturziomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem dzisiaj fakty w TVN i to nie jest żadne HD. Zwykły PAL anamorficzny 16/9 i upscalowany do HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe twierdze ze fakty sa w hd takim jak filmy, czy ze jest to jakies hd bez zarzutów ale jestem na 100proc pewny ze to nie jest sd i nie wiem czy mozna sd upscalowac do takiego stanu bo pewnych rzeczy sie nie da zrobic jesli nie ma na materiale zródłowym. Fakty to zbiór wiadomosci czyli filmikow z roznych innych stacji i z róznych typow kamer wiec moze stosuja jakis ciagły sposob poprawiania a przez to jakiejs zmiany obrazu po to zeby zminimalizowac roznice pomiedzy materialem nagranym z ich kamer hd a materialami sd z roznych innych zródeł.

Jedno jest pewne w sd nie sa wiec jezeli nie sd to co? moim zdaniem bardzo przecietnej jakosci hd byc moze obslugiwane kamerami 720p ktorych kiedys sporo kupili a teraz nadaja w 1080 wiec juz jest jakis upscal.

Wiadomosci w sd to ja mam na tvp1,2,info itd. i roznica jak porownuje z faktami w tvnhd jest kolosalna bo gebe Durczoka widac wyraznie a na sd to trudno rozpoznac ktora to prezenterka jak wszystki maja te sama fryzure makijaz to wszystko sie zlewa jak ogladam fakty to wg mnie nie ma tego zlewania sie szczegółow wiec wg mnie nie da sie tak upscalowac sd do hd 1080 zeby pojawiły sie jakies szczegóły bo nie ma ich na materiale zródłowym a mozna tylko wygładzic obraz zeby nie było widac poszarpanych szczegółow(takiego kislu) które to poszarpania powstaja przy powiekszeniu obrazy sd na tv przy 1080i bez upscalu a po upscalu to sie wygładzi ale zadnych szczegółów i tak nie bedzie wiec własnie geba Durczoka jest cos zbyt szczegółowo widoczna choc szkoda bo to niezbyt urodziwy osobnik wolałbym ładna prezenterke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest HD. Ani 1080i ani 720p. 720p wygląda wiele lepiej, ściągnij sobie jakikolwiek materiał sportowy z ABC albo innej stacji nadającej natywnie w720p.

Tak jak pisałem to jest anamorficzny PAL 16/9 upscalowany do 16/9. Tak samo jak było kiedyś z Troją. Sam TVN przyznał, że to był upscal z PAL a połowa forum ogłosiła to pierwszym filmem HD z TVN HD.

Trzeba zrozumieć, że oczywiście żadnego DVD czy transmisji sat nie da się tak zupscalować, bo te sygnały mają już bardzo mocno zniszczoną jakość. Zakładam się, że mało kto z Was widział obraz czystego nieskompresowanego PALu w YUV 4:2:2 10-bitowym. Jak widziałem nie raz i nie ma żadnego porównania do obrazu z DVD. A taki właśnie sygnał płynie z kamer do mikserów i później do upscalera (chociaż możliwe, że nie RGB tylko YUV 4:2:2). Efekt jest bardzo dobry ale nie jest to HD i tyle. Wprawne oko widzi po pierwszym kilku ujęciach.

Oczywiście, że na TVN SD jest jeszcze mniej szczegółów, ale to jest oczywiste bo sygnał ten jest poddany silnej kompresji, ale to co widzi widz w telewizorze zupełnie nie na nic wspólnego z tym co widzi obsługa reżyserki.

Jeżeli niektórzy mylą taki obraz z HD to nie dziwię się, że TVN HD jest dla nich "referencją"...

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma takiego, w n tr. z kanałami HD mają VBR i zależy jak trafisz. Moim zdaniem najlepiej AP HD program o owadach albo echo jakigos tam słonia. TVP HD i niektóre seriale, "przystan" pod warunkiem ze n nie obetnie bitrate. Eurosport hd i i native hd na tenisie ziemnym. Wracając do referencji to nie ma i raczej nie bedzie, mozna tylko mówic o najlepszym hd. C+ nie ma wiec nie wiem jak jest a w polsacie to raczej w ogóle nie ma hd:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagram sobie w niedzielę i zobaczę. Ale ta pozycja akurat pewnie jest w prawdziwym HD.

Swoją drogą ciekawe jak jutro pójdzie Happy Feet i Matrix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, Naznaczony jest w HD, podobnie jak Brzydula, TzG, Szymon M i 39,5. Cala reszta to upscale 16:9. Jesli chodzi o filmy to ja tam HD jeszcze nie widzialem na TVN. Fakt, wygladaja one czasem podejrzanie dobrze jak na SD, ale w porownaniu nawet z Mkv 720p, ktorych ogladam mase, wypadaja blado.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabe to są reklamy więc moim zdaniem TVN w jakości HD nie jest do oglądania filmów w HD tylko do oglądania przez ludzi ich ulubionych seriali, programów rozrywkowych itd.... to jest chyba fajne na kanale ogólnym. Jak oglądacie filmy na TVN HD i czekacie na ich jakość HD.... to wam współczuje ; p

Jaki sens jest wydawanie kasy na Matrixa w HD na TVN HD? Ja bym w życiu nie kupił takiej wersji... każdy (maniak HD itd) widział ten film 100 razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogladac film z lektorem i reklamami co 20 min? Nie dziekuje... Jesli chodzi o reszte programow to niestety jest w TVN duzy zastoj, na jesieni nie zwiekszyli liczby pozycji w HD (nawet swoich "hitow" jak Teraz albo nigdy czy Milionerow pokazuja w SD. Nowy program podroznicy Wojciechowskiej tez nie jest w HD). Tymczasem TVP HD prawie wszystkie swoje seriale daje w HD (a jest tego prawie 10), leci Szansa na sukces, sa dokumenty, nawet jakis nowy teleturniej, cos dla dzieci. TVN zostal daleko z tylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki sens jest wydawanie kasy na Matrixa w HD na TVN HD? Ja bym w życiu nie kupił takiej wersji... każdy (maniak HD itd) widział ten film 100 razy.

Chyba trochę przesadziłeś, w takim razie jaki sens ma generalnie telewizja HD? Przecież maniacy wszystko już widzieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

telewizja to telewizja, jest do programów i seriali w HD , do filmów jest Blu-ray , jesli ktos ma odmienne zdanie to sie glaboko myli , kasa , kasa i jeszcze raz kasa za wszystko w lepszej jakosci czego sami nie nakreca, wiec nie wybrzydzajmy , bo nic lepszego nie bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... każdy (maniak HD itd) widział ten film 100 razy.

A można zapytać jak wykorzystujesz pozostałe 2 godziny czasu wolnego odliczając ten spędzony na oglądaniu Matrixa, jedzeniu i załatwianiu potrzeb fizjologicznych? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest JA oczekuje od tv seriale programy rozrywkowe sportowe dokumentane i muzyczne i to ogladam. Po co mi filmy zagraniczne w hd w tv jak je wszystkie widziałem wczesniej na BD lub z mkv.

Najbardziej cenie stacje które nadaja swoje własne ciekawe programy w hd(cos czego nie robi lub ktos inny) i dlatego cenie tvnhd bo duzo tam ogladam w hd seriali i programow. (Wojewódzki, Majewski, Taniec z Gwiazdami,Mam talent, Niania, 39,5, Teraz albo nigdy, Detektywi, Brzydula,W11, Naznaczony, Grzeszni i Bogaci, Teraz my, superwizjer, co za tydzien, Sopot festiwal, projekt plaza) w HD i prawie wszystko ogladam.

Czy na pewno jakby policzyc ilosc minut premier w hd na tvnhd i tvphd to wiecej np. w Pazdzierniku było minut premierowych w tvphd bo mnie sie wydaje ze w tvnhd. W tvphd powtórek jest chyba wiecej (mecze i inne sportowe tranmisje, wałkowane wkoło polski filmy choc w hd ale ciagle te same, oraz powtórki programow i seriali które premiry miały juz dawno i sa ciagle powtarzane) wiec jesli chodzi o premiery to gdzie np. miesiecznie jest ich wiecej w tvphd czy tvnhd? trzeba by policzyc minuty np w Pazdzierniku.

Edytowane przez michalmichalmichal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...