Skocz do zawartości
TomekC

Za wysoki bitrate ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio zastanawiałem sie jaki max. bitrate może pociagnąć nasze pudełeczko , ale do sedna. Ostatnio zassałem sobie pare pozycji w mkv w okolicy 20-25 Gb ( Braweheart 1080p , Sunshine 1080p bd-remux bitrate ok 24 Mbit/s). Niby odtwarzane są poprawnie bez pikselozy (oczywiście profil plików max. 4.1 i ref. frame odpowiednie) ale zdarza się że co jakiś czas film zaczyna zwalniać dźwięk sie wtedy gubi , muszę albo lekko przewinąć albo zatrzymać i ponownie właczyć play. Z góry mówię że nie występuje to często na takim Walecznym sercu miałem tak może ze dwa trzy razy ale denerwuje to gdyż nie wiem co jest powodem ( filmy wielkości 10-12 Gb w pełnym 1080p odtwarzają sie poprawnie). Filmy nagrane są na twardym dysku. Defragmentację robiłem parę dni temu. Może to po prostu dysk za wolny a może powodem tego jest to że mam tylko około 2-3% wolnego miejsca na dysku reszta zapisane filmy. Może ktoś miał taką samą albo podobną sytuację. Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prawdopodobnie to wina DTSu w tych plikach...u mnie jest to samo.

Czyli co dts powoduje zbyt dużo informacji na raz dla wd ,mógłbys trochę rozwinąć tą myśl ? Czy teoretycznie przerabiając dts na ac3 640 kbs moglibyśmy się pozbyć tego objawu. Na marginesie ja w tych plikach oprócz dts-u mam również dodaną ścieżkę ac3 640 kbs oraz ścieżkę z polskim lektorem ( to dla juniora bo jeszcze nie czyta). Pzdr

Edytowane przez TomekC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat z tego co wiem już był nie raz wałkowany, ale nie znalazłem nigdzie rozwiązania tego problemu oprócz przerobienia DTS>ac3.

u mnie nawet firmy z dużym bitrate ok.30kbs i dźwiękiem ac3 śmigają bez przycinania, a juz firmy z dużo mniejszym bitrate i DTS się tną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wgrałem na nowo kupiony dysk Gwiezdne wojny 3 z takimi parametrami:

format: MKV

video codec: AVC

video: AVC, 1920x1080 (2.35:1), 23,976 fps, High@L4.1, ~33,7 Mbps

English AC3, 48 KHz, Dolby, 6 ch, 448 Kbps

i wd co chwila się przycina czyli obraz zwalnia a dźwięk zanika. Czasami po chwili wraca wszystko do normy ale najczęściej trzeba albo spauzować albo lekko przewinąć.

Część czwarta Gwiezdnych wojen z parametrami

MKV

????? ?????: AVC

?????: AVC, 1920x1080 (2.35:1), 23,976 fps, High@L4.1, ~33,3 Mbps również ten sam objaw. W obu plikach nie ma ścieżki dts czyli to nie on powoduje zacięcia. Czyżby to jednak za duży bitrate jak dla naszego pudełeczka , to jaki wtedy jest optymalny żeby nie miec problemów z odtwarzaniem. Może ktoś to wie i mnie oświeci będę wdzięczny. Pzdr

Edytowane przez TomekC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj trochę poczytałem na tutejszym forum i zmieniłem obie części SW z mkv na ts. Jakie było moje zdziwienie gdy oba filmy odpaliły sie na WD bez problemu. Odtwarzają się super płynnie bez przycięć - cud miód. Jestem z tego bardzo zadowolony bo jestem wielkim fanem SW ,ale nadal nurtuje mnie problem dlaczego tak jest. Czy dlatego że materiał źródłowy był z kanałów tv i byc może był początkowo ts i dopiero potem został zamieniony na kontener mkv , a moze WD bardziej ,,woli" ts niz mkv. Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze od razu przepraszam za odkopanie starego tematu, ale uznałem ze skoro podobny już jest to po co tworzyć nowy.

Mam podobny problem z filmami 1080p. Najczesciej bitrate video wynosi 10+mb/s, a audio to przekonwertowane DTS na AC3 640kbp/s. Czasem przycina obraz i znika audio. Wystarczy cofnąć i wszystko działa, ale jest to trochę denerwujące. Wie ktoś jak rozwiązać ten problem? Dodam, ze przy filmach 720p problem ten nie występuje.

Edytowane przez Uruk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...