Skocz do zawartości
kaktus.123

Dysk 1TB do TViX 6500

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie w TViX-ie mam dysk 500GB, ale już niestety zapełniony w prawie 100%. Z tego powodu planuję wymienić obecny dysk na 1TB, a ten aktualny 500GB wsadzić do komputera. Przed zakupem chciałbym się dowiedzieć, czym się kierować przy wyborze odpowiedniego dysku twardego i ewentualnie co byście polecali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam ten model: klik

Mam, używam i jestem zadowolony. Cichy, szybki, faktycznie nie grzeje się i pobiera mało energii elektrycznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dokładnie taki sam i tez jestem zadowolony, jedynie co, to ma zbyt mała pojemność. Zostało mi ok 200GB i cos czuje , ze niedługo bedzie pełny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie macie problemów ? Ja wiecznie walczę z błędami na dysku , co jakiś czas znika mi jakiś plik a narzędzia z windowsa znajduje błędy w tablicy alokacji plików. Mam dysk samsunga i zastanawiam się czy to tvix czy dysk. Mój 1Tb zaczyna się kończyć i też zastanawiałem się nad 1,5TB WD green

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam samsunga 1TB i jakoś zero problemów. Właśnie zamówiłem następny tylko 1,5TB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie macie problemów ? Ja wiecznie walczę z błędami na dysku , co jakiś czas znika mi jakiś plik a narzędzia z windowsa znajduje błędy w tablicy alokacji plików. Mam dysk samsunga i zastanawiam się czy to tvix czy dysk. Mój 1Tb zaczyna się kończyć i też zastanawiałem się nad 1,5TB WD green

Dysk w TViX faktycznie łapie bardzo dużo błędów alokacji po kopiowaniu nań danych w trybie host USB. Niemal za każdym razem trzeba go skanować checkdisk'iem, i porządkować pliki. Mój WD GP 2TB również nie jest tu wyjątkiem. Ale za to prędkość kopiowania dużych plików w tym trybie jest niebagatelna (moje WiFi jeszcze tego nie potrafi... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam te same problemy przy kopiowaniu przez USB. Zawsze muszę chkdsk'iem go potraktować po kopiowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wywalę dysk na zewnątrz do obudowy, za dużo plików straciłem. Chyba że jest jakiś sposób ustrzeżenia się błędów, może dysk przestawić w sata1 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kopiuje po sieci, troche dłuzej, ale pewnie i bez błedów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Slawko, na czym polega to kopiowanie po sieci?

przesyłanie po sieci LAN lub WiFi, jak kto woli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja teraz jednak filmy, muzykę i zdjęcia przesyłam na dysk TViX-a, wyjmując dysk i podpinając go do komputera kablem SATA Data

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...