Skocz do zawartości
Gmeru

Technologia SED

Rekomendowane odpowiedzi

Narazie robię taki temacik bo chyba warto poświęcić nowy wątek SEDowi ; )
Oto zdjęcie z pokazu (thx Arecki), które troszkę pokazuje na co stać będzie te telewizory:

[center][url="http://img55.imageshack.us/my.php?image=sedcopykw3.jpg"][img]http://img55.imageshack.us/img55/7391/sedcopykw3.th.jpg[/img][/url][/center]

To co pokazała Toshiba jak można wyczytać to naprawdę coś. Przede wszystkim ta smolista czerń :o Czekam na komentarze chociaż już ich było trochę ale może je wyłowić i wrzucić jeszcze raz tych co widzieli :D Bo to bardzo ważne wydarzenie w światku HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tak, nie ma słów żeby wyrazić jakość technologii SED.
Czerń czarna jak duupa murzyna z Senegalu to nie wszystko.
Ostrość i naturalność i te suuuuper naturalne kolory, bardzo wyraźne, a biały jest biały jak w reklamach Viziru.

No i parametry, oprócz FullHD (a ma sie wrażenie że rozdzielczość to z 6000 x 4000 pixeli) jest też standardowy, a nie dynamiczny, kontrast na poziomie 8600:1,
i żywotność szacowana nawet na 100.000 godzin.
Telewizor na całe życie?

Oglądaliśmy pokaz razem z jacex70 i po projekcji padłem na kolana i biłem pokłony, a ludzie nie chcieli wyjść z sali tylko głaskali, zaglądali, macali, lizali i cmokali telewizor.
Po prostu orgazm i ekstaza.

Ale słowa to za mało, za mało.....
Mam teraz dylemat, bo po tym jak zobaczyłem SED, nie chce mi się drążyć innych, aktualnych, "przyziemnych" tematów PDP czy LCD. Nie warto na to tracić czasu, takie mnie teraz myśli nachodzą <_<

Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='AreckiW' date='06.09.2006, 00:07 ']ja powiem tak, nie ma słów żeby wyrazić jakość technologii SED.
Czerń czarna jak duupa murzyna z Senegalu to nie wszystko.[/quote]

Gmerku, uwierz mi na słowo:
jak jego [beeep] w środku.


Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam za wolne to tego łącze w domu. Komentarz i link do video:

[color="orange"]Toshiba SED

Posted by Charbax on September 6th, 2006

I managed to get my camera in to the top secret SED screen demonstration area. Where all competing engineers are detected by agents and are not allowed in, where there are agents looking for anyone filming the screen during the show. The screen does look nice but even to my eye it kind of seems to flicker a little bit (maybe not more than a normal CRT screen). I wonder if they can fix up the refresh rate little bit before they begin mass production. So this is a competing large screen Full HD screen technology. Competes with Plasma, LCD, DLP and JVC’s HD-ILA. In this video I also get to interview one of the marketing responsible from Toshiba in their top secret dark demonstration room. According the representative, it will ship in 50″ full HD version in Q4 2007.[/color]

[url="http://media.divx.com/charbax/ifa2006/IFA2006_ToshibaSED.avi"]http://media.divx.com/charbax/ifa2006/IFA2006_ToshibaSED.avi[/url]


Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wg moich info pierwszym modelem ma być 55" a nie tak jak napisano wyżej 50".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poczekamy zobaczymy.
To tylko prototyp więc nalezy pewnie wziasc poprawke na date startu.
Podobny szum jakis czas temu byl wokol OLED, a teraz cisza.
Przyjdzie nam pewnie jeszcze do konca przyszlego roku wypatrywac podrasowanych LCD, PDP.

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Canon i Toshiba zaprezentowały na CEATEC 2006 najnowszą wersje ekranu SED, czyli micro kineskopów upakowanych w płaskim panelu. Produkcja nowego produktu ma rozpocząć na początku 2008 roku. SED TV będzie miał przekątną 55 cali, rozdzielczość Full HD, jasność 450 nitów i nieprawdopodobny wręcz stosunek kontrastu ratio wynoszący 50000:1, a także czas odświeżania wynoszący 1ms.
Parametry nowego monitora są wręcz nieprawdopodobne.(...)

[size=5][b]P.S. Kontrast dynamiczny 50000:1 (standardowy 8600:1), czas reakcji 1 ms !!! :) [/b][/size]

No i gdzie są pozostałe technologie, no gdzie ??????

Niestety przyjdzie czekać jeszcze 1,5 roku :) , ja tam czekam......

Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[url="http://www.nowetrendy.pl/index.php/news/id/1705"]>>Troszkę więcej....<<< (kliknij)[/url]...a tam (cytat):
[i]"...Parametry nowego monitora są wręcz nieprawdopodobne, ale już Sony, Sharp i Samsung zapowiedziały wspaniałe Full HD LCD TV, które będą mogły konkurować z SED."[/i] :)

Edytowane przez hojlo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio czytalem o pracach nad telewizja trojwymiarowa...
Jak kiedys nie bedzie w perspektywie nowych technologi dostepnych juz zaraz za kilka lat, to moze ci co czekaja w koncu cos sobie kupia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='AreckiW' post='12913' date='05.10.2006, 12:47 ']Canon i Toshiba zaprezentowały na CEATEC 2006 najnowszą wersje ekranu SED, czyli micro kineskopów upakowanych w płaskim panelu. Produkcja nowego produktu ma rozpocząć na początku 2008 roku. SED TV będzie miał przekątną 55 cali, rozdzielczość Full HD, jasność 450 nitów i nieprawdopodobny wręcz stosunek kontrastu ratio wynoszący 50000:1, a także czas odświeżania wynoszący 1ms.
Parametry nowego monitora są wręcz nieprawdopodobne.(...)

[size=5][b]P.S. Kontrast dynamiczny 50000:1 (standardowy 8600:1), czas reakcji 1 ms !!! :) [/b][/size]

No i gdzie są pozostałe technologie, no gdzie ??????

Niestety przyjdzie czekać jeszcze 1,5 roku :) , ja tam czekam......[/quote]

Wlasnie ja tez wstrzymuje sie z kupieniem TV - PDP i LCD maja jednak wady nie do zakceptowania - czekam na SED lub OLED, wiec jakos N-ke bede ogladal na monitorze 19" przez zlacze 5 BNC (R G B HD VD)

a tu krotki opis technologii:
SED:

[url="http://entertainment.howstuffworks.com/sed-tv.htm"]http://entertainment.howstuffworks.com/sed-tv.htm[/url]


OLED:

[url="http://science.howstuffworks.com/oled.htm"]http://science.howstuffworks.com/oled.htm[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='hojlo1' post='12914' date='05.10.2006, 12:53 '][url="http://www.nowetrendy.pl/index.php/news/id/1705"]>>Troszkę więcej....<<< (kliknij)[/url]...a tam (cytat):
[i]"...Parametry nowego monitora są wręcz nieprawdopodobne, ale już Sony, Sharp i Samsung zapowiedziały wspaniałe Full HD LCD TV, które będą mogły konkurować z SED."[/i] :)[/quote]


No jasne, że uciąłem ten tekst celowo, bo ta uwaga, że ktoś coś wspaniałego szykuje jest zbędna.
Ja tam też szykuję, że będę wspaniałym prezydentem, ale kiedy ??????? planuję za 20 lat :)
A jak się ma kontrast w najlepszym LCD, które jeszcze nie weszło do sprzedaży, na poziomie 2500:1 do 8600:1 w SED?
Jak się ma rekacja matrycy 3-4 ms w najlepszych LCD do 1 ms w SED?
Już nie wspomnę o kontraście dynamicznym.
Ten SED to nie jest mrzonka, ten TV już istnieje, przecież widziałem go w akcji osobiście i zrobiłem zdjęcie.
Ci ci widzieli na żywo wiedzą, co SED potrafi.
Jasne, to prototyp, ale za rok wchodzi już do produkcji, tak jak za pół roku będzie ten "zapowiedziany" wspaniały Sharp HD1, obecnie prototyp, który i tak na starcie jest 3-4 razy gorszy pod względem TYLKO w/w parametrów od SED.

Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='AreckiW' post='12979' date='06.10.2006, 00:28 ']Ten SED to nie jest mrzonka, ten TV już istnieje, przecież widziałem go w akcji osobiście i zrobiłem zdjęcie.
Ci ci widzieli na żywo wiedzą, co SED potrafi.[/quote]

problem w tym, ze wg ostatnich informacji sed wejdzie do produkcji dopiero w 2008 roku i na początku będzie cholernie drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....oj [b]AreckiW[/b] - jestes czlowiekiem małej wiary (to żart oczywiście) :)

Zanim coś napiszesz...pomyśl (szczególnie przy tej technologii, gdzie nowinki praktycznie co tydzień).

Zarzut o np kontraście w LCD postaw producentom (to ich wypowiedzi...raczej), ale zanim go postawisz to zerknij ponownie tutaj:
[url="http://www.nowetrendy.pl/index.php/news/id/1709"]>>>Pokaz nowych LCD HD Ultra<<<[/url]
gdzie jest coś takiego:
[i]"....Sharp zaprezentował nową technologię „Mega Contrast”, która pozwala wyciąć z jednej matrycy sześć paneli 52 calowych charakteryzujących się kontrastem milion : 1."[/i]

To opisany praktyczny pokaz i gdybanie jest zbędne. (choc SED też "praktycznie w teorii"...= nie wiemy jak bedzie przy masowej produkcji...).

Pozdrawiam. :)

Edytowane przez hojlo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja poczekam z dużym TV na to, tekst za www.kinodomowe.idg.pl

[url="http://www.kinodomowe.idg.pl/news/news.asp?id=101319"]SED TV[/url]

"Firmy Toshiba i Canon zaprezentowały na odbywającej się w Yokohamie wystawie FPD International 2006 nowy ekran SED o przekątnej wynoszącej 55-cali. Urządzenie charakteryzuje się wyjątkowo wysokim współczynnikiem kontrastu.
Przypomnijmy, zasada działania monitorów SED (Surface-conduction Electron-emitter Display) jest podobna do zasady działania kineskopów CRT z tą podstawową różnicą, że zamiast jednego działa elektronowego zastosowano tzw. zespół emiterów zasilający elektronami każdy piksel osobno. Urządzenia takie ce[beeep]e niewiarygodnie duży kontrast, wysoka jasność oraz niewielki pobór energii (mniejszy nawet o 60% w stosunku do wyświetlaczy PDP).


[size=4]SED z kontrastem 100000:1 [/size]


Zaprezentowana nowość dysponuje ekranem o przekątnej wynoszącej 55 cali i bez problemu potrafi wyświetlić obraz w tzw. rozdzielczości "full HD", czyli 1920 na 1080 punktów. Najistotniejsze jednak wydaje się to, że charakteryzuje się on współczynnikiem kontrastu na poziomie... 100 000:1!

(...)

Co istotne, z najnowszych informacji wynika, że masowa produkcja paneli SED ma się rozpocząć na początku 2008 roku."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mimo realnie wysokiej jakości prototypu SED, mam poważne wątpliwości z sensem czekania na handlowe modele. Policzmy :

masowa produkcja początek 2008 , powiedzmy lekka obsuwa terminowa (+3 miesiące) mamy wiosnę 2008, błędy i słabości technologii, które z pewnością wyjdą w początkowym czasie produkcji/sprzedaży, kolejne 4-5 miesięcy (mamy jesień 2008) dodając wysoką cenę nowości przez pierwsze kilka miesięcy (mamy początek 2009).

To jest gonienie króliczka w czystej postaci.

I to wszystko przy założeniu zerowych postępów technologii/cen/jakości LCD/plazmy.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oby prace Canona i Toshiby z mikropanelami CRT skończyły się sukcesem. Są teraz zresztą większe możliwości technologiczne.
Pamiętam jak kilka lat temu z okładem Philips wystawił na IFA płaski CRT złożony z minikineskopów, skończyło się na złotym medału i nagrodzie EISA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='nowy66' post='16422' date='21.10.2006, 15:56 ']Mimo realnie wysokiej jakości prototypu SED, mam poważne wątpliwości z sensem czekania na handlowe modele. Policzmy :

masowa produkcja początek 2008 , powiedzmy lekka obsuwa terminowa (+3 miesiące) mamy wiosnę 2008, błędy i słabości technologii, które z pewnością wyjdą w początkowym czasie produkcji/sprzedaży, kolejne 4-5 miesięcy (mamy jesień 2008) dodając wysoką cenę nowości przez pierwsze kilka miesięcy (mamy początek 2009).

To jest gonienie króliczka w czystej postaci.

I to wszystko przy założeniu zerowych postępów technologii/cen/jakości LCD/plazmy.

pzdr[/quote]


masz rację, jest tylko jedno ale...
jak już zobaczyłem na własne oczy, jak SED świci (prototyp rzecz jasna, na IFIe), to nie podniecają mnie w ogóle żadne plazmy, ciekłe kryształy czy slimy.
Różnica widoczna gołym okiem w jakości (w porównaniu do innych technologii) to przepaść tak wielka jak Grand Canyon Colorado.
Nie słychać też, żeby w przeciągu roku miało się pojawić coś nawet zbliżonego w jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='AreckiW' post='16841' date='23.10.2006, 03:54 ']masz rację, jest tylko jedno ale...
jak już zobaczyłem na własne oczy, jak SED świci (prototyp rzecz jasna, na IFIe), to nie podniecają mnie w ogóle żadne plazmy, ciekłe kryształy czy slimy.
Różnica widoczna gołym okiem w jakości (w porównaniu do innych technologii) to przepaść tak wielka jak Grand Canyon Colorado.
Nie słychać też, żeby w przeciągu roku miało się pojawić coś nawet zbliżonego w jakości.[/quote]

do Arecki:

jednak nie podniecaj się za bardzo. Toshiba pokazywała SED-a na IFA na zamkniętym pokazie już w 2005 roku. Teraz mówili o wprowadzeniu technologii na rynek w lipcu 2007 a tu słyszymy teraz 2008.

Oby nie było jak z technologią LCoS któa potrzebowała aż 5 lat aby dopracować jakość i przebić się na rynku (JVC, SONY).

Zobaczymy, pożyjemy.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='16858' date='23.10.2006, 08:05 ']do Arecki:

jednak nie podniecaj się za bardzo. Toshiba pokazywała SED-a na IFA na zamkniętym pokazie już w 2005 roku. Teraz mówili o wprowadzeniu technologii na rynek w lipcu 2007 a tu słyszymy teraz 2008.

Oby nie było jak z technologią LCoS któa potrzebowała aż 5 lat aby dopracować jakość i przebić się na rynku (JVC, SONY).

Zobaczymy, pożyjemy.

Pozdro.[/quote]

Jeżeli jakość tych fabrycznych SED-ów będzie taka jak prototypu to warto poczekać. Zresztą wspomnianemu przez ciebie LCoS wyszło to czekanie na dobre. Po tym co zobaczyłem na IFA u JVC przestałem brać pod uwagę projektory w innych technologiach. Już wiem, że z moim Panasonicem 700 LCD zostanę jakieś dwa latka a następny będzie właśnie jakiś FullHD na LCoS. Żadnych 3LCD czy DLP (DarkChip2 Texasa jakoś mnie nie zachwycił pomimo, że to przepaść jakościowa pomiedzy nim a zwykłym DarkChipem). Nawet projektory CRT w moim rankingu odpadły :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy cos wiadomo o kosztach technologi sed ? Jesli te 55cali bedzie kosztowac 55 tysiecy to i tak pozostanie w zakresie rynku elitarnego (nie tylko ze wzgledu na jakosc ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Tom0000' post='17124' date='24.10.2006, 09:58 ']A czy cos wiadomo o kosztach technologi sed ? Jesli te 55cali bedzie kosztowac 55 tysiecy to i tak pozostanie w zakresie rynku elitarnego (nie tylko ze wzgledu na jakosc ).[/quote]

Dokładnie. Ile to będzie kosztować? Bo coś czuję, że do czasu premiery SEDa technologie LCD i Plazmy dojdą już do szczytu formy a wtedy czym przekona nas SED?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' post='17125' date='24.10.2006, 10:00 ']Dokładnie. Ile to będzie kosztować? Bo coś czuję, że do czasu premiery SEDa technologie LCD i Plazmy dojdą już do szczytu formy a wtedy czym przekona nas SED?[/quote]

hmm czytałem gdzieś na temat kosztów i wychodzi dość pokrętna sprawa, mianowicie podobna cena samej technologi produkcji jest dużo tańsza niż lcd i plasma, jednak zdecydowali się na kosmiczne ceny (w mysl zasady za super jakość super cena - jak widać marketing ponad wszystko kolejny raz)
A co do daty wprowadzenia to była mowa, że mogliby wprowadzić to szybciej (znaczy w 2007 r.), ale czekaja na Olimpiadę w Pekinie, bo ten moment uznali za najbardziej odpowiedni z marketingowego punktu(czyli kolejny raz marketing górą :-(( )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed olimpiada ludzie lykna wyzsa cene?
Znajac zycie beda opoznienia spowodowane koniecznoscia poprawki technologi, nastepnie oglosza premiere i zanim pojawi sie cos w sklepie bedzie kolejne kilka miesiecy, a jak juz sie pojawi to bedzie w zaporowej cenie nowosci, no to kolejne kilka kilkanascie miesiecy.

Sadze , ze jesli sie teraz kupi LCD , to wczesniej niz za 3 lata za sensowne pieniadze tego seda nie zobaczy sie.
Z drugiej strony jesli teraz LCD bedzie za 10tys i za 3 lata SED bedzie za 10tys to bedzie to atrakcyjna cena ? Przeciez za 3 lata LCD bedzie za 5 tys. (i to nie taki jak teraz za 10tys ale lepszy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szukałem trochę informacji o SEDach i teksty o nowej technologii canona i Toshiby pojawiły się już w 2003 r. Mamy prawie 2007 i niewiele się zmieniło. Nawet mam wrażenie,że kolejne wzmianki nie wnosiły nic więcej.No,może przed tym Pekinem się pojawią.Ale zapowiedzi prasowe mówią,że SED będzie wtedy ok. 4 x droższe niż LCD (mają tanieć z roku na rok ).Więc jeśli mam mieć tą Toshibę 55" zamiast 4(5) odpowiedników Sharpa 46 XD1 to się muszę zastanowić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja czekam na odpowiedni sygnał tv od naszych nadawców.
Co mi po tv nawet z najwspanialszymi parametrami, jeżeli będę mógł na nim oglądać tylko trailery?
Super rzecz ten czy ta SED, ale problem w czym innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...