Skocz do zawartości
9000

1080 - czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='pbuda' date='08.09.2006, 12:55 ']A gdzie zamowiles i za ile? :)
[right][post="10008"][/post][/right][/quote]


To może dołożyć trochę i wziąć już 42XD1E ???

Jak myślicie ile stracą na wartości te ekrany w przeciągu 2-3 michów.
Zadaje takie pytanie, ponieważ okazało się, że naprawa mojego CRT kosztować będzie tylko 120pln, więc moge się wstrzymać z zakupem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W twoim przypadku to im wiecej tym lepiej :) Wyznaje coprawda zasade, ze nie trzeba wydawac wszystkiego na raz, ale z 3.5m to faktycznie najlepiej by bylo 52'' :)

Do wielkiego zawsze sie latwiej przyzwyczaic (zmienilem 15'' crt na 19'' lcd przy kompie i roznica naprawde jest ogromna) i chociaz 5'' wydaje sie niewiele (ot, 12cm) to powierzchnia ekranu zwieksza sie o dobre 20% (chociaz moge sie mylic).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pbuda' date='08.09.2006, 13:55 ']A gdzie zamowiles i za ile? :)
[right][post="10008"][/post][/right][/quote]


jeszcze wykraczę i nie dostanę - 37" 9000zł /na zamówienie u dealerów sprzetu RTV /

@9000 - na razie 42" nie ma w zasięgu /stąd brak ceny/
przyjadą 37 i 46"

pozd

Edytowane przez jarwisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jarwisz' date='08.09.2006, 10:45 ']...na większego mnie nie stać 46" - ok 16tys


[right][post="10001"][/post][/right][/quote]

No tak znowu "polskie "ceny :) . OFICJALNA SUGEROWANA CENA DETALICZNA 46"XD1E to 3499€x4.0=13996 PLN. Nieźle bys przepłacił.

Oficjalna sugerowana cena detaliczna 37XD1E to 1999€x4.0=7996 PLN.

Od tych cen można śmiało zdejmować minimum 15 a w dobrych sytuacjach nawet 23-25%. Więc realną (rozsądną) ceną zakupu są kwoty odpowiednio ok. 7200PLN i 11500PLN.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja jeszcze nie zapłaciłem
ile i kiedy odbiór okaże się za parę dni

ps.jakiś link do podanych przez Ciebie cen ? - by się przydał

pozd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jarwisz' date='08.09.2006, 15:45 ']jakiś link do podanych przez Ciebie cen ? - by się przydał

pozd
[right][post="10024"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Sugerowane ceny detaliczne znajdziesz na oficjalnych stronach sharp.de. Natomiast informacje o "street price" to informacje z, że tak powiem, pierwszych ust, od technicznego Sharp'a na IFA z PN tego tygodnia. Zreszta , żadna rewelacja - ceny internetowe są zawsze w granicach 15-25% niższe (albo i węcej w zalezności od producenta) od sugested price (UVP)

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze o różnicy pomiędzy 37GD1 a 37 XD1.

Taka moja teoria.

37 GD1 jest wycinany w Kameyama I - dlatego ma lepszy kontrast, itd i jest droższy, poza tym ma tytanową obudowę.

37 XD1 - jest robiony na zamówienie Sharpa gdzie indziej, dlatego ma inne właściwości panelu niż 46 i 52".

Skłoniła mnie do tego wypowiedź CptHaddock'a - zawsze mówi z sensem.

[color="orange"]Die 46 und 52 Zoller sind halt aus der neuen Fab Kameyama II, die Muttergläser sind dort optimiert für die beiden Größen. 37 und 42 werden da eben nicht geschnitte sondern in Kameyama I gebaut bzw. nach Sharp Spezifikation zugekauft. Deshalb können diese Größen noch nicht mit den neusten Leistungsmerkmalen aufweisen.[/color]

czyli:

[color="gray"]46 and 52 Zoller are just from the new Fab Kameyama II, the mother's glasses are optimized there for both dimensions. 37 and 42 will separate there just not geschnitte in Kameyama I built or after Sharp specification bought more. Therefore, these dimensions cannot show yet with the newest achievement signs.
[/color]

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumowanie w miarę OK. Ale jest jedno "ale" : to nie 37" a ... [color="red"]42" jest ewidentnie różne[/color] od pozostałych!!

Porównaj dane w katalogach - własnie tylko 42 dziwacznie nie pasuje do serii.

Ja mam inne teorie : po prostu wyprodukowali trochę GE1E. Zrobiło sie dużo szumu, dyskusje 1080i czy 1080p, preordery, kampania medialna,.. Wycofanie się w takim momencie byłoby samobójstwem marketingowm i spaleniem nowej serii (XD1E i pochodne) , która wydaje sie być podstawowa bronią. 37"GE1E jest po prostu "ojcem" 37"XD1E

Kolejna sprawa : różnice są w katalogu D a praktycznie zerowe (wygląd+dźwięk) w katalogu GB (to potwierdzałoby moja teorię o róznicach w modelu w zalezności od rynku)

I ostatnia (znów marketingowa) : kto oprócz freaków rozróżniłby (zewnętrznie)P70 od GA8 od GA9 od GD9 od GE1?

Jestem przekonany, że całkowite zniknięcie serii GE1E jest tylko kwestia czasu (i to krótkiego)

pzdr

admin : proponowałbym wklejenie info nt Sharpa do jakiegos tematu o Sharpie bo się rozpłynie. Edytowane przez nowy66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 XD1 i 42 XD1 mają wspólny kontrast 1200.
XD 46 i 52" mają 1500.

1500 ma też 37 GE1 wg niemieckiego.

Tyle jest już błędów - backlight? w 42"?


pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie edytowałem' Rzuć okiem jeszcze raz. :)

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na pewno zniknie. Design chociaż fajny, na tle czarnych wyglądał, źle, nawet 65" - trochę kasztaniasto.

Nie wierzę w różne wersje GE1 na rózne rynki. Laska mówiła, że cena jest kryterium wprowadzenia na dany rynek lub nie.


Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...