Skocz do zawartości
9000

1080 - czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, od kilku dni zbieram się do zakupu nowego TV.
Dzięki Bogu trafiłem na to forum :o


Do tej pory nie miałem żadnej styczności z LCD TV więc po przeczytaniu takiej masy informacji doznałem szoku.


Opiszę może po krótce co i jak.

Na początku zainteresowały mnie tv o przekątnej około 40".
Słyszałem, że SAMSUNGI są ok i któregoś z nich zacząłem szukać.

Mam spory salon 40m2, ale odległość sofy od szafki telewizyjnej wynosi zaledwie 3,5 m. Radzono mi żebym kupił coś o przekątnej 37". Znalazłem 37R72B i prawie bym go kupił... ale za chwilę dowiedziałem się, że za tą samą cenę mogę kupić większy TV ale o gorszych parametrach moel 40M51B.
Zacząłem się zastanawiać co zrobić?
Aż natknąłem się na Wasze forum :D

Teraz zastanwiam się czy w ogóle warto myśleć o takich TV?

Proszę o radę co zrobić i co wybrać:


- budżet do 7500 (zakup przez net)
- odległość od tv 3,5 m
- pokój dość ciemny mimo bardzo dużych okien z tyłu i z lewej strony
- przeznaczenie sprzętu: ITI HDTV, filmy DVD, PS2



Aha i jeszcze jedno czy jest sens kupować DVD hd ready, Pioneer DV-696 - rozumiem, że tzw. skalery rozciągają tylko obraz do full HD, jednakże z prawdziwym HD nie mają zbyt wiele wspólnego.


pzdr marcinD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeznacz 8k, kup Amoi 37" FullHD z 3,5 metra obraz PAL da się odlądać :D. A do HD przysuniesz sofke bliżej =P :D. Czyba, że chcesz czekać aż inne Fulle zejda do trego pułapu cenowego. W tym przedziale cenowym ni ma lepszego tv i będzie Ci służył... ho ho :o. Tak więc 37" Full HD 1080p PS2, PS3, DVD, XBOX 360 wszystko zagra pięknie :D polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja bym stawiał na parametry - nie na wielkość matrycy - chyba że miedzy 26 a 42" ale jeżeli między 37 a 40" to lepiej wybierz sprzet lepszy parametrami
ps
przyjrzyj się też sharpom
ja chciałem kupic Samsunga lub LG ale w salonie porównałem te oba z Sharpem /na tym samym sygnale/ i Sharp góruje nad tymi dwoma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firmaa SHARP jest mi dobrze znana, mam super fajna lodówke z wyższej półki własnie tego producenta :D


Co do AMOIa to wiem, że jestem dyletantem ale nigdy nawet o tej firmie nie słyszałem :o

Znaczy się slyszałem ale dopiero dziś od rana
:D


Dostałem dzisiaj ofertę na toshiba 42wlg66 9500pln, nie bardzo chcę wydać aż taką kasę :D

Zastanawiam się czy nie lepiej poczekać i nabyć coś z fullem za 7000 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jako ze ludzie z forum zarazili mnie Sharpem XD1 - dowiadywalem sie i np. w q21.pl maja miec za kilka dni 37'' XD1 w cenie ponizej 10k - jednak ile dokladnie kosztowac bedzie, tego nie byli w stanie okreslic, jednak przewiduja cene ok. 10k na 42'' wiec podejrzewam, ze za ok. 8k bedzie mozna 37'' kupic. Do 3.5m to nie mniej niz 37'' - najlepiej 42 lub 46.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rpzczytałem większość info z działu o Amoi LC37AF1E i chyba nie ma się co zastanawiać.
Martwi mnie jednak to, że cena nie spadła od marca i ten TV nadal kosztuje 8000pln :o


Projektora nie kupię na 100% tylko płaski TV.


A co z tym Sharpem, czy one też ma parametry AMOIa i podobną cene ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='9000' date='05.09.2006, 17:49 ']Właśnie rpzczytałem większość info z działu o Amoi  LC37AF1E i chyba nie ma się co zastanawiać.
Martwi mnie jednak to, że cena nie spadła od marca i ten TV nadal kosztuje 8000pln  :o
Projektora nie kupię na 100% tylko płaski TV.
A co z tym Sharpem, czy one też ma parametry AMOIa i podobną cene ?
[right][post="9684"][/post][/right][/quote]
negocjuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Według informacji od klienta z Sharp'a (na IFA) cena tzw. street price na 37XD1E powinna wynosic ok. 1800€ (oczywiście na rynku D). A to juz prawie okazja.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
póki co najniższa oferta na 37" w DE, które na dniach bedą dostepne w sprzedaży to prawie 2400 euro niestety!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli "dycha".
Ale wolę tańszy ale większy.
Np. 40", 42" a nawet 46".
Oczywiście "Full HD". Edytowane przez janunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
się rozumie,
sądzę że za kilka miesiecy będzie można kupić 46"-47" full w cenie ok. 10k pln !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stanowimy wreszcie nowe "standardy":
TV do kuchni dla Pani to 37" 16;9.
"M-Jak miłość " jest wtedy OK i Pani nie wraca do okupacji naszego saloonu.
W salonie zaś 46" - 60" z Footbal albo inne takie tam XXX pod TomeKK-a itp.
On "to to to" podobno strasznie lubi.
Wygłodzony w Berlin. Edytowane przez janunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='olatigid' date='05.09.2006, 19:20 ']póki co najniższa oferta na 37" w DE, które na dniach bedą dostepne w sprzedaży to prawie 2400 euro niestety!
[right][post="9694"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Nie rozumiem czegos... Interesuje nas XD1E czy GE1E? Bo np. [url="http://dhs-mediafox.de/200/cgi-bin/shop.dll?SESSIONID=0512896017404273&AnbieterID=1"]tutaj (SHARP UE/TELEKOM LC-42 XD1E Schwarz)[/url] XD1E 42'' jest za 2250 euro z podatkami...

A poza tym, jesli Sharp daje 2000 euro cene rekomendowana, to podejzewam, ze akurat wyzszych cen niz ta nie bedzie, bo sklepy i tak dostaja 10-20% rabatu od tej ceny (chyba ze to cena netto, te 2k euro)... Edytowane przez pbuda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to raczej pytanie do sharpa o politykę cenową, która jest dziwna
na dowód
[url="http://www.dyna-byte.de/deeplink.htm?category=153&sub=220&id=LC37GE1E"]http://www.dyna-byte.de/deeplink.htm?categ...220&id=LC37GE1E[/url] najniższa obecnie oferta na 37GE1E w DE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok, rozumiem... tylko ze na sharp.de jest model XD1 a tu pokazujesz cene do GE1... czy GE1 nie jest wczesniejsza wersja, a XD1 nowsza, z panelami 8 generacji?

-edit- Szczegolnie, ze jest model 65GE1E... a nowa seria miala byc tylko do 56''... Edytowane przez pbuda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok,
np firma HawkElektronics ze szwajcarii, jeden z większych reselerów Sharpa w Europie, ma już w ofercie model 37XD1 oraz 42XD1, które będą dostepne juz niedługo, analogicznie podane przez firmę ceny z vat
37" 3899 fr, czyli ok. 9700 pln
42" 4599 fr, czyli ok. 11500 pln
więc póki co nie widac tych rewelacyjnych cen, oby w końcu były

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zwróć uwagę, że TV kupisz na 10-20 lat, zaoszczędzisz 2-3 k zł żeby mieć 37, ja bym się zastanowił i kupił 46 cali, bo ani 42XD1 nie ma tych 4 ms.
Dopiero 46 i 52 mają. Flagowce
Pamiętaj, 3,5 m odległości od ekranu z obrazem w HD to możesz postawić TV z 80 cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
=> AreckiW
Sam kupujesz na przeczekanie, a Koledze proponujesz TV na 20 lat. [img]http://www.calshop.biz/smiles/marameo30.gif[/img]. Po mojemu. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Dla mnie max wydatek na TV to 7kzł . Co mamy za tę cenę? Bardzo dobrej jakości lcd lub plazmę z 768 liniami. Idźmy dalej do fullHD- 37XD1E miał kosztować ok 8kzł a na razie wychodzi ok 10kzł. Poza tym do głosu dochodzi Wielka Tabela Odległości z której wynika że przy fullHD to 37" trzeba będzie z 1,5 m oglądać. Czyli czekamy dalej, do wczesnego lata na kupno 46 XD1e za 8kzł by w przeddzień kupna przeczytać newsa, że właśnie wchodzi nowy SED 55" za 15kzł. Kurczę a może by tak poczekać na spadek ceny tego SED'a. itd...itd Wnisek. Kupuj to na co Cię w danej chwili stać, śledż trendy i cały czas trzymaj rękę na pilocie, znaczy się pulsie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obawiam się, że na 37" nie zobaczysz różnicy między HD Ready a FullHD jeżeli chcesz 1080p to:

Amoi'a w tej chwili można spokojnie kupić poniżej 8 tyś a nawet jak trafisz to za ok. 6,500 + transport z de. Oglądałem ten TV i o ile w HD radzi sobie całkiem nieźle to w PAL'u jest kiepsko.

Proponuję poczekać na Sharp'a XD1 będzie kosztował ok. 8 tyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
..kiepsko na PAL? sory ale to mnie śmieszy
to chyba jednak wogóle go nie widziałeś, a właśnie wyróźniają się b.dobrą obsługą SD !
To ocena użytkowników przede wszystkim: powiem tak, cytując; ten model jest w większości wybierany przez Klientów, a czy nie właśnie to jest wg Was wykładnią wartości sprzetu po prezentacjach domowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ar2' date='06.09.2006, 00:06 ']Obawiam się, że na 37" nie zobaczysz różnicy między HD Ready a FullHD jeżeli chcesz 1080p to:

Proponuję poczekać na Sharp'a XD1 będzie kosztował ok. 8 tyś[/quote]

Jeżeli przy 37" fullHD trzeba oglądać z odległości 1,5m to chyba bez sensu pakować się w coś takiego? Poza tym skoro i tak nie będzie różnicyto jest to jeszcze jeden argumetn za tym żeby, kupić coś na przeczekanie, albo czekać na spadek cen i kupić coś o wielkości 52". Jak sądzicie?


Aha i gdzie te SHARPY po tyle, pewnie nie w PL?


A propos ITI czy może mi ktoś wyjaśnić czy wszstkie nadawane przez nich programy będą HD czy niekóre? (wiem wiem rookie question:( )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.5m z 37'' to jest zalecana odleglosc, zeby widziec wszystkie detale... ale to jest tabelka ogolna, ktora nie uwzglednia wad wzroku, ostrosci widzenia, itp, itd... tak naprawde, wszystko zalezy od ciebie... chociaz 3.5m to zdecydowanie za duzo do ogladania full hd na 37'' TV, tylko ze wg tychze tabelek, potrzebujesz w takim razie 80''... nie oszukujmy sie, przez najblizsze dwa-trzy lata i tak 85-95% ogladania TV bedziesz i tak mial w SD, a nie HD...

Ja mam 2.5m od TV (znaczy bede mial :blink:) i zdecydowanie 37'' mi wystarczy (ogladalem tej wielkosci TV w MM i nawet z 3m 720p wygladalo niezle, pomimo ze bede jednak optowal za 1080i) poza tym, wiekszy TV sie nie zmiesci - wneka ma ok. 1.5m a jeszcze musze glosniki wstawic... no i nie stac mnie na nic wiekszego :P

-edit- te tabelki to jak srednie spalanie w samochodzie :lol: niby moj rover pali 8l w miescie, tylko ze ja jakos naprawde zadko moge zejsc do tej wartosci :)

Edytowane przez pbuda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co ogólnie o plasmach?


Generalnie mam możliwość kupienia w naprawdę dobrej cenie każdego sprzętu LG, może jednak coś z tego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...