Skocz do zawartości
mikasa

telewizja N Zaznaczam ze sila wynosi 70-95% a jakosc jest 0%

Rekomendowane odpowiedzi

hej mam problem z ustawieniem telewizji n, czy to mozliwe ze to wystepuje dlatego iz mieszkam w hol?

Zaznaczam ze sila wynosi 70-95% a jakosc jest 0%

Nie wiem co zrobic bo dzwonilam na infolinie i nic nie pomoglo. Zaluje ze nie wzielam polsatu:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle ustawione antena. Nka jest HD a to wymaga dokładniejszego ustawienia anteny niż zwykłe dekodery SD. Najgorszy przypadek to walnięty konwerter. Ale ustaw lepiej antenę bo to to jest powodem (miałeś coś innego już na tej antenie czy to pierwsza telewizja?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antena zdecydowanie źle ustawiona, w skrajnym przypadku nawet na Astrę, wtedy właśnie tak może być, wskaźnik "siła" będzie pokazywał sporo, a "jakość" nic. Co do Polsatu, cóż, przy źle ustawionej antenie lepiej by nie było :angry:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

N-ka ma słabszy sygnał niż C+ i CP. Tak jak Ci napisał @SławekR masz najprawdopodobniej antenę ustawioną na Astrę.

Wącz na dekoderze TVN HD i ustaw antenę - gdy ten kanał działa to i wszystkie inne też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dekoderze nie ustawisz kanału zanim nie dostanie sygnału. I tak za każdym razem. No i najlepiej łapać słaby sygnał na zwykłym TVN. W zasadzie ten temat pojawiał się pierdyliard razy - antenę masz ustawioną na Astrę.

Musisz dokładnie ustawiać antenę wg. parametrów dla twojej miejscowości!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale ja mam antene ustawiona na hot birta a przynajmniej tak tam jest napisane a antena i konwerter sa nowe. polsat tutaj moze mi ktos ustawic bo go wiekszosc ma ale n-ki chyba jeszcze jest tu nieduzo. masakra:(((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no tak ale ja mam antene ustawiona na hot birta a przynajmniej tak tam jest napisane a antena i konwerter sa nowe.

Gdzie jest napisane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, pewnie na ekranie aktywacyjnym dekodera n jest tak napisane. Krótko i na temat, choć wiem, że antenę w Holandii jest łatwiej ustawić, niż w Polsce. Lepsze pokrycie sygnałem HB. Więc powtarzam - masz antenę ustawioną na złego satelitę. Musisz dalej szukać HotBird'a. Bo z satelity HotBird nadają Cyfra+, Cyfrowy Polsat i n. Więc z anteną ustawioną dobrze pod dekoder Cyfry czy Polsatu można spokojnie obierać enkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miej na uwadze, że może być ci potrzebny instalator :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz znalazlam kilka polskich firm zajmujacych sie tym wiec jak mi sie nie uda samej tego zrobic to jutro zadzwonie do nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwon nie czekaj , do mnie przyjechal Pan podlaczym miernik , ustawil antne , konwerter na skos, zeszlismy z dachu i na dekodeze wyskoczylo 85% sila i 100% jakosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...