Skocz do zawartości
czolo7

Problem z poprawnym odbiorem DVB-T

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegos miesiaca mam problem z obiorem kanalow w systemie DVB-T. Posiadam telewizor Samsung LE40M86BD z modulem Conax NP4. Spokojnie w takim tandemie odbieralem sygnal ze Sremu, a w tym kanaly takie jak tvp1, tvp2, tvn, polsat, tv4 i chyba cos jeszcze :) Natopmiast od jakiegos miesiaca zmieniajac na odbior kanalow nadawanych ze Sremu mam na wszystkich kanalach czarny ekran oraz dzwiek, ktory co chwila sie przycina.

Moze ktos poradzil sobie z takim problemem?

Z gory dziekuje z pomoc :angry:

Edytowane przez czolo7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie miesiąc temu została zminiejszona moc nadawania, zwróć uwagę czy ma wpływ pogoda - jak jest słonecznie i do tego rano to odbiór DVB-T jest mozliwy z bardzo daleka. Podobny problem wystepuje u mnie przy odbiorze DVB -T z Ostravy IV multipleksu, ponieważ antena jest skierowana na Katowice a Ostrava jest prawie z tyłu anteny. Jak antene skieruję na Ostravę to odbiór jest ok. w tym dwa programy HD. Wyjściem jest użycie wzmacniacza dla DVB-T , dobrego kabla i anteny.

Edytowane przez Cprimax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sprawdzilem (jest slonecznie, bez chmur), ale niestety nadal dzieje sie to samo....czyli chyba faktycznie tak jak mowisz potrzebnym jest mi jakis wzmacniacz antenowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie sprawdzilem (jest slonecznie, bez chmur), ale niestety nadal dzieje sie to samo....czyli chyba faktycznie tak jak mowisz potrzebnym jest mi jakis wzmacniacz antenowy.

W jakiej odlegóści mieszkasz od nadajnika, czy masz otwartą przestrzeń w kierunku nadajnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Luboniu w domu jednorodzinnym takze do Sremu mam 33km w lini prostej i raczej nic nie zaslania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos jest nie tak albo z telewizorem albo z karta Conax....poniewaz podlaczylem do laptopa tuner TV i odbieram bez problemu TVP1, TVP2, TVP Info, Polsat, TVN, TV4 oraz PULS. Takze jestem zdziebko zalamany.... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! Mam pytanko czy ktoś w Gostyniu albo okolicach ma problem z odbiorem NTC ze Śremu bo ja straciłem sygnał jakieś 3 dni temu. Odbierałem te programy przez dekoder Cyfry+ Dzięki za jakieś odpowiedzi!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...