Skocz do zawartości
janek_pl

PH C-200 Dyskusja na temat nowego softu

Rekomendowane odpowiedzi

To pierwszy oficjal. Następne bety już nie będą publiczne.

Panowie mam wgraną wersję z 2009-10-7 beta i jest różnica w działaniu:

zalety:

Nie zanika obraz

Stabilniejsze transfery po sieci

wady:

Brak polskiej czcionki

Na wersji 2009-10-08

polska czcionka jest ok

Proszę o informację jak u innych

Edytowane przez cyfromaniaczka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wady:

Brak polskiej czcionki

Na wersji 2009-10-08

polska czcionka jest ok

Proszę o informację jak u innych

U mnie po zmianie softu, polska czcionka jak była tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie po zmianie softu, polska czcionka jak była tak jest.

U mnie brakowało litery ł i chyba ą , ale reszta literek była. Wszytko było OK póki nie wystąpiły te literki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie brakowało litery ł i chyba ą , ale reszta literek była. Wszytko było OK póki nie wystąpiły te literki.

Literek nie sprawdzałem, ale ważniejszy jest transfer który dochodzi do 10 MB/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej umiescilem to w innym dziale bo to jest "jak wyraźnie napisalem" changelog z wersji udostepnionej BETA TESTEROM :) wiec troszke za szybko tu sie znalazło :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy plus jaki zauważyłem w sofcie 02-01-091022-19-POP-408 Beta 1 to przede wszystkim to, że ruszył mi Visions of Sea, który na poprzednich wersjach firmwaru nie chodził.

Brawo !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no właśnie że nie bardzo wiadomo :(

W dziale dla betatesterów :)

wiec troszke za szybko tu sie znalazło

Przeniosłem do innego działu bo tam umieszczamy nie tylko linki ale i info o nowym sofcie :)

Pozdrawiam

Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK wiec. Moje spostrzeżenia na temat nowej Bety sa takie, że Flac działa ale co najważniejsze nie wiedziec dlaczego odtwarzacz sprawia wrażenie jakby działał jeszcze szybciej niz poprzednio. DLa mnie pozostaje wiec tylko usuniecie buga w postaci dzwieku HD w plikach i poprawienie BD.iso tak zeby normalnie dzialaly (znaczenie drugorzędne poniewaz kopie BD dzialaja w wiekszosci ok - oczywiscie sa problemy ale nie jest juz źle). Wyglada na to, że Syabs zaczyna wychodzić na prosta z firmwarem. Ciekawe kiedy bedzie wersja final.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze troche musza nad nia popracowac. WiFi n-draft jeszcze do zrobienia i 1GLAN, no i oczywiscie *.ts nagrane na Dreambox.

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeniosłem do innego działu bo tam umieszczamy nie tylko linki ale i info o nowym sofcie ;)

Czy ten dział jest zamknięty czy ja jestem ślepy i nie mogę go znależć - też chciałbym potestować :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Info o sofcie jest tutaj <KLIK> natomiast soft jest dostępny tylko dla betatesterów.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest w sofcie to wiem, myślałem, że na forum mamy jakieś "betatesterowe linki do firmwaru" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie załadowałem najnowszy soft 02-01-091030-19-POP-408-999 BETA 2 i co mi się spodobało to nowy kolor interfejsu. Teraz jest w kolorze zielonym.

Ostatnio zgłaszałem błędy językowe, które znalazłem w tłumaczeniu i support szybko zareagował. Poprawki są już właśnie w tej becie. Międzyczasie dopatrzyłem jeszcze kilka drobiazgów, które można poprawić. Zaraz je spisze i im podeśle.

Oby tak dalej :)

Pozdrawiam

Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to sa usuniete bugi w transferze po Sambie i teraz osiaga przy 1GB podłączeniu 90MB/s. CO do zielenie to o gustachg sie nie dyskutuje ale mnie wpienia na maksa za to moja żona jest zachwycona .... takie własnie jest to nasze małżeństwo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może by tak dla szerszego grona "tą betę"?

Szczerze mówiąc nie rozumiem czemu jej nie udostępniają - nie jest to żadna kradzież, wgrywa się tylko do PH.

Nawet Automapa pozwala na udostępnienie swego programu w wersji Beta (a jest to płatny program).

Każdy z nas czeka na te poprawki, a że to Beta -cóż z tego?

Skoro nie można jej mieć - powiedzcie (Ci mający dostęp) - co trza zrobić żeby ją mieć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro nie można jej mieć - powiedzcie (Ci mający dostęp) - co trza zrobić żeby ją mieć :o

Musisz zapisać się do grupy betatesterów na forum nmt.

Warunkiem dostępu do softu beta jest:

- zgłaszanie błędów przy każdej wersji beta

- zakaz publikacji softu publicznie

- zakaz publicznego informowania o postępach w sofcie beta - ten zakaz łamię i dzielę się informacjami z wami

Jeśli nie chcesz bawić się w pisanie do nich, pisz o błędach tutaj, a ja i jeszcze jedna osoba z tego forum będziemy przekazywać je dalej. Wtedy pomyślimy o ....:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musisz zapisać się do grupy betatesterów na forum nmt.

Warunkiem dostępu do softu beta jest:

- zgłaszanie błędów przy każdej wersji beta

- zakaz publikacji softu publicznie

- zakaz publicznego informowania o postępach w sofcie beta - ten zakaz łamię i dzielę się informacjami z wami

Jeśli nie chcesz bawić się w pisanie do nich, pisz o błędach tutaj, a ja i jeszcze jedna osoba z tego forum będziemy przekazywać je dalej. Wtedy pomyślimy o ....:)

To może ja napiszę co znalazłem. Problem występuję na ostatnim i wcześniejszym oficjalnym sofcie. Napiszę co robię.

Włączam muzykę (MP3) z dysków lokalnych (komputerów w sieci), przechodzę później do zdjęć (również z dysków komputerów w sieci), uruchamiam pokaz slajdów i wszystko jest OK. Muzyka gra, zdjęcia się zmieniają. Problem jest następujący: po skończeniu utworu nie uruchamia się kolejny. Oczywiście listę utworów uruchamiam przyciskiem PLAY a nie ENTER. Wracając do odtwarzacz widać, że C200 próbuje odtwarzać kolejne utwory, lecz za każdym razem pokazuje się komunikat, że nie można odtworzyć. Oczywiście nie ma problemu, gdy nadusimy STOP i uruchomimy ponownie odtwarzanie. Znowu przeleci utwór w trakcie pokazu slajdów i po pierwszym się zatrzyma. Nie ma tego problemu, gdy słucham tylko muzyki!!!!

Pozdrawiam

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pocieszę cię, że na najnowszym sofcie chodzi wszystko OK.

Włączam PLAY na mp3 a następnie play na fotki.

Fotki wyświetlają się po kolei, mp3 również.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tego co wiem to sa usuniete bugi w transferze po Sambie i teraz osiaga przy 1GB podłączeniu 90MB/s.

Czy ktoś potwierdzi tą rewelacyjną wiadomość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ha ha ja ją dementuję jeden z moderatorów na forum NMT czy beta testeró nie odróżnia (nawet ja juz sie nauczyłem) MB od Mbit i miał na myśli Mbit czyli żądna rewelacje wiec nie wiem czym sie chwala. Al emusze jedno przyznać, że flaci po moich przygodach z MP3 na A110 brzmia jak miód dla moich uszu. Aż tak jest dobrze, ze zaczalem wszystkie dyski CD ktore wczesniej mialem jako MP3 przerabiac na flac. :(

Jezeli chodzi o transfer to osiagam 13MB/sec i ani ciut ciut wiecej co i tak daje wiecej niz 100Mbit/sec. Idealnie byłoby gdyby osiągnięto 300Mbit/sec co dawąłoby 35MB/sec transferu. W takim przypadku plik o objętości GB kopiowałby sie poniżej 40sekund

Update no 1: Żeby nie było że sobie wyssałem z palca napisano na NMT forum

yes thats what i mean Smile tested 60mps streams over smb with setting 10/100, with setting Auto (Gigabit) i can stream 90mbps without a issue

No i dopiero potem ktos wytłumaczył, że mbps oznacza megabit per second

Update no 2: Samba faktycznie działa szybciej i to wyraźnie bo bez problemu odtworzyłem Dark Knight z kompa bluray BDMV. Nawet bez problemy skakał po crozdziałach. Dotychczas mogłem to tylko robić po nfs bo Samba stawała po 1 minucie lub zmianie rozdziału.

Edytowane przez mjasinsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie może kiedy nowy update softu? Trochę czasu minęło, kilka wersji beta ale na nmt nie namierzyłem informacji o tym kiedy można spodziewać się nowego softu. Może ktoś z betatesterów ma wiadomości z pierwszej ręki ;-)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.....Musisz zapisać się do grupy betatesterów na forum nmt. ......

Szczerze mówiąc, NMT ma to w "głębokim poważaniu". Jak tylko mi napisałeś, zgłosiłem się na betatestera i do tej pory ZERO odzewu.

Ani maila, ani pocałuj w d.... , a z tego co piszesz, nowe oprogramowanie wnosi WIELE poprawek na których mi bardzo zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...