Skocz do zawartości
janek_pl

Problemy z C-200 /SOFTWARE/

Rekomendowane odpowiedzi

No i ja mam mały problem nie wiem czy to wina software czy hardware ponieważ gdy chce włączyć c-200 z trybu uśpienia to sprzet się nie uruchamia i brakuje białej diody dopiero za jakiś czas sam się włączy czy u kogoś dzieje się coś podobnego? może się przegrzewa? i zabezpiecza sam nie wiem na poczatku było wszystko ok dopiero jak zainstalowałem dysk nowy sformatowałem pod ext3 i zainstalowałem aplikacje nmt tak się zaczeło dziać;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś z betatesterów ma informacje kiedy ukaże się nowe soft dla zwykłych użytkowników. Lista zapisów na bete zamknięta 9 listopada a wcześniej nie miałem co testować. Obecnie jestem zainteresowany terminem dostępności ugrade softu. Wiem, że poprzednie przywidywania się nie sprawdziły, bo do końca zeszłego tygodnia miał ten soft wejść, ale obecnie cisza na forach NMT w temacie kolejnego terminu i tylko temperatura dyskusji i frustracji się podnosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe chca wypuszczac softu niekompletnego. Caly czas poprawiaja go przy pomocy betatesterow. Jest coraz lepiej zapewniam :-)

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam cierpliwie i może moje problemy rozwiążą się z nowym softem więc cały czas trzeba mieć świadomość że kupiło się sprzęt nie do końca dopracowany:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zamontować dysk i mieć do niego pełny dostęp razem z możliwością kopiowania plików. Z tego co wyczytałem i zauważyłem to jest to niemożliwe przy partycjach windosowskich fat i ntfs więc pozostaje ext3.

Czy wystarczy podzielić dysk na partycje i sformatować je na format ext3 czy też trzeba tworzyć jeszcze partycje swap ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soft:02-01-091113-19-POP-408-000

- Tweak to improve network performance.

Nie zauważyłem poprawy w wydajności sieci. Dalej po ftp download to całe 3,5MB/s. :(

Upload poprawiony. Teraz chodzi stabilnie i nie skacze jak wściekły. Ale i tak dalej marne 15 MB/s.

Edytowane przez martig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby mam ustawioną zmianę zdjęć co 6 sek, wgrałem kilka na dysk odpalam pierwsze i... koniec tylko ono się wyświetla. Nie ma możliwości zrobienia pokazu slajdów? Strzałki na pilocie przesuwają aktualnie wyświetlane zdjęcie góra, dół, prawa, lewa. Przyciski do przewijania REW i FWD też nic tu nie dają, to samo z Prev i Next. Ktoś ma podobnie?

Potwierdzam także zniknięcie polskich fontów w nazwach katalogów pod softem z 13/19 listopada.

I kolejny drobiazg - uruchamiając radio internetowe do pewnego momentu widzę ścieżkę na LCD - aż do listy rozgłośni w konkretnej kategorii. Po kliknięciu na radio na wyświetlaczu pojawia mi się informacja pic_1.jpg 1280 x 720. Wtedy na ekranie tv lata wygaszacz "internet radio". Moim zdaniem ten wygaszacz powoduje, że C200 zamiast wyświetlać aktualnie odtwarzaną stację pokazuje informację o wygaszaczu. W tym momencie wcisnąłem Source i wybrałem "listę rozgłośni" po ponownym wyborze pokazuje się trochę inny ekran tj. Title, Artist, Album, Genre i wtedy na wyświetlaczu LCD wyświetla się aktualna rozgłośnia.

Edytowane przez drwaldek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia odpal klawiszem PLAY i będą szły jedno po drugim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś między postami wyczytałem (nie mogę tego teraz znaleźć) że Werner informuje, że już w następnym public beta znajdą się wymienione biblioteki SDK od Sigmy co powinno, wydaje mi sie, usunąc znaczną część błędów zasadniczych ( póki co nie wiadomo czy HD audio, czy sieć czy oba naraz). Beta testerzy powinni już mieć za tydzień , dwa nowe firmware na swoich sprzętach. Zobaczymy

W zasadzie usunięcie tych błędów mogłoby sprawić że nowy firmware mółby juz nie byc betą ale oni chyba idą w kierunku wydania oficjalnego firmware zaopatrzonego też w obsługę "flasha".

Edytowane przez mjasinsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, pokaz slajdów ruszył :-) Mam jednocześnie pytanie odnośnie polskich napisów. Wrzuciłem ssa, sub iii niestety wycina polskie fonty zlepiając pozostały tekst. Sprawdzałem sam plik ssa na popcornie i po otwarciu widać całą ścieżkę dialogową z polskimi fontami. Niestety jak już odpalę na filmie robi się jak opisałem wyżej. Ktoś ma tak samo czy czegoś nie ustawiłem jak należy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dopiero od dwóch dni mam c-200 i już problem :(

Wczoraj wyłączyłem popcorna przyciskiem na płycie czołowej i niestety teraz nie mogę go włączyć :)

Lampka zmienia kolor z czerwonej na białą, słychać, że dyski startują ale zarówno na LCD jak i projektorze sygnału brak :)

Czy jest możliwośc jakiegoś resetu hardware'owego? Czy opisywana przy procedurze odzyskiwania softu zworka resetuje też

ustawienia i przywraca stan fabryczny?

Może ktoś miał taki problem?

Pozdrawiam

jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jak odpalisz c200 to na wyswietlaczu cos ci sie pokazuje ??

Jesli wyswietlacz pracuje normalnie to sprobuj na plycie czolowej wciskac i poczekac kilka sekund prawy przycisk pod kursorami, on przelacza rozdzialke. Moze cos ci sie przestawilo.

Jesli to nie pomoze to mozesz zrobic twarty reset tym przyciskiem na plycie glownej i zobacz co sie stanie.

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic nie pomaga :(

1. Wyswietlacz nie pracuje

2. W momencie wlaczenia dioda na przycisku robi sie biala

3. Wewnatrz na krotko zapala sie jakas czerwona dioda i obok swieci zielona.

4. Nie slysze by krecil sie dysk 2.5"

5. Slysze jak startuje dysk 3.5"

6. Nie da sie dobic przez siec ;)

7.Naciskalem przycisk reset, zapala sie wtedy mala czerwona dioda, ale ekranik milczy

8. To chyba nie zasilacz (podobno duzo zasilaczy padalo w c200), bo podlaczalem zasilacz od komputera i objawy sa te same.

Czyzby moj egzemplarz mial tak krotki zywot? Czekalem dwa miesiace a uzywalem jeden dzien i kicha ;)

Najgorzej, ze kupowalem w Holandii i pewnie do nich trzeba odsylac do naprawy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dotychczas na forum czytałem o jednej płycie głownej która padła reszta to zasilacze wiec moze jest to MB. Ale poki co sprawdz czy jakis kabelek nie blokuje Ci tego nieszczesnego resetu bo tez byl taki problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic nie blokuje, obawiam sie rowniez, ze to plyta glowna. W sumie tylko dzien uzywalem,ale

dziwnie pracowal ten sprzet. Bardzo czesto sie zawieszal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skontaktuj sie z serwisem i postaraj sie dogadac zeby wyslac tylko MB. Obnizy to koszty. Chyba ze kupowałes w Polsce no to problem jest po stronie gwaranta.

Niestety nic nie blokuje, obawiam sie rowniez, ze to plyta glowna. W sumie tylko dzien uzywalem,ale

dziwnie pracowal ten sprzet. Bardzo czesto sie zawieszal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z usługami sieciowymi:

Radio internetowe, społeczność itp. są nieosiągalne. Sieć chodzi ok. tj mam dostęp do popcorna i zainstalowanego dysku z kompa. Wcześniej radio chodziło bez problemu. Kilka dni temu próbowałem dodać radio zet (przycisk menu będąc w aplikacji usługi sieciowe) pochodziło z 2 minuty i siadło więc je skasowałem. Później nie pamiętam, ale raczej korzystałem z radia i nie było problemu. Dzisiaj klikam i wyskakuje mi komunikat, że usługa jest niedostępna i mam wcisnąć return. Próbowałem kombinować na IP auto manual ale nic to nie pomaga. Niby objaw jakby problem był nie z intra ale z internetem ale z komputerów wyjście mam więc nie wiem w czym problem. Ktoś ma jakiś pomysł?

Przed chwileczką wrzuciłem jakąś stronę na chybił trafił do usług sieciowych - co prawda nie przystosowana do wyświetlania na na c200 ale ruszyła. Problem więc dotyczy aplikacji wgranych na starcie. Idzie zrobić ich jakiś reset? ponowną instalację?

Może wyjdę na niedouczonego, ale czy problemy mogą brać się z tego, że strona popcornhour.com nie chodzi obecnie więc zakładam, że kilka serwerów mogło paść, a może NMT app to inny serwery? Może ktoś mnie oświecić?

Sprawdziłem i reinstalacja tylko NMT jest możliwa m.in. z USB lub sieci. Czy ostatni soft z 19 listopada jest źródłem i firmware i app NMT?

Edytowane przez drwaldek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Poprzednio jakoś (niestety dokładnie nie wiem co spowodowało uruchomienie) udało się uruchomić sprzęt, niestety dziś to samo - sprzęt się nie odpala.

Chyba wiem jednak co jest powodem. Otóż przypomniałem sobie, że poprzednim razem wyłączałem go do głębokiego POWER OFF i wtedy były kłopoty z wybudzeniem. Przez ostatnie dni leciał w STANDBY i było OK. Wczoraj wieczorem niestety znów (nieświadom kłopotów) dałem na POWER OFF i dziś cała zabawa się zaczyna, sprzęt nie wstaje. Może ktoś zna metodę na wybudzenie (reset nic nie daje)? Podejrzewam tu problem software'owy (firmware). Zapewne przy moich warunkach coś nie pasi ;) Nie podejrzewam (jak wczesniej) błedu hardware bo jak już się odpalił to wszystko działało jak trzeba.

Pozdrawiam

Update: A jednak chyba pada płyta. Dziwy się dzieją ze sprzętem. Znow ruszyl (po odczepieniu zlacza przyciskow i LCD). Serwis chyba nieunikniony ;)

Edytowane przez .::jacek::.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wgraniu 02-01-091204-19-POP-408-Beta1 zmieniła się struktura katalogów. Nie wiem czy było to zamierzone działanie ale nie działały mi przez to wgrane wcześniej programy.

Drugim problemem było odtwarzanie filmów hd z błędami tj. kasza + zielony kolor.

Tak więc raz dwa wróciłem do oficjalnego softu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ta beta jest jakaś... nieudana. Oprócz tego gubi połączenie przez ftp oraz nadal brak polskich czcionek w nazwach plików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest ze niektóre mkv mogę normalnie przewijać a inne tylko x4? No i mam taki jeden mkv który zawiesza c-200. Normalnie odpalam i film mogę obejrzeć. Ale jak tylko chce przewinąć - zwiecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ustawiłem sobie blokadę strony ustawień, wszystko mam teraz wygaszone nic nie mogę zmieniać, jak to naprawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klawisze SETUP następnie PLAY na pilocie

Edytowane przez billi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Mam C200 (02-01-091113) od wczoraj i dopiero go rozgryzam.

Wrzuciłem na razie kilka filmów w formatach .mpg, .avi (mpeg1 i divx3).

Wyświetlają się tylko te .mpg.

Miał może ktoś odobne problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...