Skocz do zawartości
marian_wierzbicki

Internet w UPC

Rekomendowane odpowiedzi

UPC przyspieszyło z Internetem do 120Mb/s

dostępne opcje: 1, 8 , 25 , 50 i 120Mb/s ( od 50 do 200 zł )

dzięki za info, miałem umowę na czas nieoznaczony (5Mbs za 75pln), zadzwoniłem i przełączyli mi na 8Mbs, abonament bez zmian :) :) :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji, jeśli ktoś ma internet w poznańskiej sieci INEA to warto zrestartować modem, od dziś (21.09) też zwiększyli prędkość, bez zmian cen, umów itd. Rano zrestartowałem modem i z 4Mb (69zł/msc) wskoczyło 6Mb,transfer śmiga 750 KB/s . Szczegóły tu --> http://inea.pl/strony/1/i/499.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po rozmowie z UPC wiem, że na najszybsze opcje mogą liczyć nieliczne regiony kraju (50, 120 Mb/s). Wąskie gardło - infrastruktura.

Nawet na nowych osiedlach, opartych na światłowodach itp., powstałych kilka lat temu, maksymalny transfer nie przekroczy w praktyce 25-30 Mb/s. Jest już potrzebna modernizacja. Póki co, te 120 jest jak na razie doskonałym chwytem marketingowym na tle innych dostawców internetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co komu taka prędkość 120 Mb/s oświećcie mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po co komu taka prędkość 120 Mb/s oświećcie mnie

A po co komu 680KM w samochodzie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale 25MBit za 90 zł to oferta wycinająca konkurencję póki co w pień. Szczególnie moją ulubioną TP SA.

Właśnie przyspieszyłem. Na infolinii nikt nie robił problemów. Czysto miło i przyjemnie. Jednorazowa opłata 10 PLN.

Mam UPC internet od ponad roku i tylko raz zerwało mi łącznośc. Prędkości prawie nigdy nie schodzą poniżej 10-15% oferowanej prędkości.

Update: Po 30 minutach od złożenia zamówienia internet śmiga D:23,45 U:1,36....poporstu czasem trzeba pochwalić kogoś za dobre usługi

Edytowane przez mjasinsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przełączyłem na 25/1,5 z poprzedniego 15/1. Kurcze, długo trzeba na infolinii czekać. Widać nie tylko ja wpadłem na ten pomysł :rolleyes:. A z tym 120Mbit, to dobry myk marketingowy. Nawet nie pytałem o dostępność tych wyższych opcji. Jakoś mnie nie ciągną. W sumie to przydatne, szczególnie jak ktoś robi kopię zapasową internetu.

Ale nawet te 25/1,5 Mbit, to miły akcent na dziś.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam UPC internet od ponad roku i tylko raz zerwało mi łącznośc. Prędkości prawie nigdy nie schodzą poniżej 10-15% oferowanej prędkości.

Update: Po 30 minutach od złożenia zamówienia internet śmiga D:23,45 U:1,36....poporstu czasem trzeba pochwalić kogoś za dobre usługi

Możesz polecić dobre narzędzie do sprawdzenia prędkości. Sam jestem ciekaw tych swoich 30...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe a ja mam 10Mbit i co teraz dostanę w zamian, czy do końca umowy będę miał te "marne" 10 :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze testuje www.speedtest.net

\wybieram różne serwery i sprawdzam.

Możesz polecić dobre narzędzie do sprawdzenia prędkości. Sam jestem ciekaw tych swoich 30...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

I krzyknąłem WOW!!:

Average Download Speed

37.46 Mb/s

Average Upload Speed

1.92 Mb/s

Dodatkowo zassałem w celach testowania prędkości z ftp najnowsze Ubuntu 9.0.4 (702 MB), wynik - 4 minuty

Edytowane przez djrobus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wiarygodnym sposobem na przetestowanie łącza jest pobranie rzeczywistego pliku z określonej lokalizacji.

Atman ma w tym celu wystawiony serwer ftp z testowymi plikami:

ftp://ftp.atman.pl/

Metoda prosta i skuteczna. Aczkolwiek należy mieć świadomość że to test całej ścieżki z ftpa do nas. Serwery Atmana są bardzo szybkie, ale czasem coś po drodze jeszcze może ograniczać transfer. No ale to w końcu test rzeczywisty.

A w kwestii speedtesta, to z nim różnie bywa. Przed chwilą sprawdziłem nową przepustowość i trudno to nazwać wiarygodnym wynikiem dla łącza 25Mbit

571146753.png

Kilka sekund później do innego serwera:

571147807.png

Speedtest świruje dla tego łącza. Wyskakuje na początku i pomiar kończy się zanim zdąży się ustabilizować.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ściągnąłem plik test 64MB i zajęło to 26,958 sek.

Dla mnie wiarygodnym sposobem na przetestowanie łącza jest pobranie rzeczywistego pliku z określonej lokalizacji.

Atman ma w tym celu wystawiony serwer ftp z testowymi plikami:

ftp://ftp.atman.pl/

Metoda prosta i skuteczna. Aczkolwiek należy mieć świadomość że to test całej ścieżki z ftpa do nas. Serwery Atmana są bardzo szybkie, ale czasem coś po drodze jeszcze może ograniczać transfer. No ale to w końcu test rzeczywisty.

A w kwestii speedtesta, to z nim różnie bywa. Przed chwilą sprawdziłem nową przepustowość i trudno to nazwać wiarygodnym wynikiem dla łącza 25Mbit

571146753.png

Kilka sekund później do innego serwera:

571147807.png

Speedtest świruje dla tego łącza. Wyskakuje na początku i pomiar kończy się zanim zdąży się ustabilizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wget ftp://ftp.atman.pl/test64mb

--22:06:52-- ftp://ftp.atman.pl/test64mb

=> `test64mb'

Translacja ftp.atman.pl... 217.17.46.166

Connecting to ftp.atman.pl|217.17.46.166|:21... połączono.

Logowanie się jako anonymous ... Zalogowano się!

==> SYST ... zrobiono. ==> PWD ... zrobiono.

==> TYPE I ... zrobiono. ==> CWD nie jest potrzebne.

==> PASV ... zrobiono. ==> RETR test64mb ... zrobiono.

[ <=> ] 67,108,864 2.12M/s

22:07:22 (2.15 MB/s) - `test64mb' saved [67108864]

DSL 15mbit z tpsa....150m od centrali mam dlatego duzo lepiej niz 15 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic tylko zazdrościć.... a ja nie mam dostępu : (

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DSL 15mbit z tpsa....150m od centrali mam dlatego duzo lepiej niz 15 :P

Tam są też dłuższe próbki, proponuję potestować na większym pliku. Nie ma co sobie żałować :).

Po to one tam są, żeby lepiej uśrednić i wyeliminować jakieś stany nieustalone. A co do samego chello, cóż odpukać już ze 7 lat jak używam i nie narzekam. Inna sprawa że u mnie w okolicy nikt inny nie korzysta z chello i nie jest łącze obciążone, przynajmniej lokalnie, bo jest sieć osiedlowa gdzie "taniość widzę".

Co prawda wisi tam 120 osób na łączu 8mbit, ale cóż to znaczy, ważne że jest "tylko" 45zł :). Ale co ja na taniość poradzę, skoro potrzebuję jeszcze do tego dobre pingi, a w takiej osiedlówce to pingi jak po gprsie. W chello pingi nawet do przyjęcia, chociaż po opiniach patrząc to też kwestia lokalizacji. Trzeba mieć trochę szczęścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tam są też dłuższe próbki, proponuję potestować na większym pliku. Nie ma co sobie żałować :).

Po to one tam są, żeby lepiej uśrednić i wyeliminować jakieś stany nieustalone. A co do samego chello, cóż odpukać już ze 7 lat jak używam i nie narzekam. Inna sprawa że u mnie w okolicy nikt inny nie korzysta z chello i nie jest łącze obciążone, przynajmniej lokalnie, bo jest sieć osiedlowa gdzie "taniość widzę".

Co prawda wisi tam 120 osób na łączu 8mbit, ale cóż to znaczy, ważne że jest "tylko" 45zł :P. Ale co ja na taniość poradzę, skoro potrzebuję jeszcze do tego dobre pingi, a w takiej osiedlówce to pingi jak po gprsie. W chello pingi nawet do przyjęcia, chociaż po opiniach patrząc to też kwestia lokalizacji. Trzeba mieć trochę szczęścia.

alez prosze

`test64mb' saved [67108864]

wget ftp://ftp.atman.pl/test256mb

--09:43:33-- ftp://ftp.atman.pl/test256mb

=> `test256mb'

Translacja ftp.atman.pl... 217.17.46.166

Connecting to ftp.atman.pl|217.17.46.166|:21... połączono.

Logowanie się jako anonymous ... Zalogowano się!

==> SYST ... zrobiono. ==> PWD ... zrobiono.

==> TYPE I ... zrobiono. ==> CWD nie jest potrzebne.

==> PASV ... zrobiono. ==> RETR test256mb ... zrobiono.

[ <=> ] 268,435,456 2.21M/s

09:45:28 (2.22 MB/s) - `test256mb' saved [268435456]

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...