Skocz do zawartości
buku

5090H czy ktoś widzi TVP HD

Rekomendowane odpowiedzi

Czy komuś udało się podłączając czaszę SAT do 5090H zobaczyć paczkę TVP mpeg 4 z tp. 10862 ?

W manualu jest obsługa DVB-S2. Ale po wpisaniu danych tp. 10826 siła sygnału gaśnie do zera i dezaktywuje się dodawanie [ADD].

Boję się o 8PSK.

Podaję namiary na TVP HD:

ASTRA 1KR (19,2E)

tp. 59 (10,862 GHz, pol. H, SR: 22000, FEC: 5/6, DVB-S2/8PSK)

ID: TVP HD

PID V: 532 (MPEG-4)

PID A: 850/851/852 (AC3)

PID PCR: 532

SID: 7120

PID TXT: - (brak)

PID PMT: 267

Jakość obrazu: 1920x1080 (1080i), 6,93 Mbit/s

Jakość dźwięku: 192 kbit/s, 384 kbit/s (6 kanałów), 160 kbit/s

Mnie się nie udaje zobaczyć tp. 10862 (ASTRA 1).

Widzi zaś mpeg 2 z innego tp.

Wyświetla Biełsat i TRWAM.

Ale nie o to mi chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

No to widzę, że nie tylko ja mam z tym problem :)

Mam dokładnie ten sam TV i ten sam objaw.

Co masz na myśli pisząc "Boję się o 8PSK" - że niby tego nie obsługuje - nie strasz - w instrukcji wyraźnie piszą "Modulacja QPSK/8PSK"

Ja ze swojej strony dodam, że dzwoniłem do service'u w W-wie.

Elser

Warszawa

Platynowa 8

00-808

(0-22) 620-12-54

elser@serw.com.pl

Opisałem mu nasz problem i gość stwierdził, że Pioneer mógł nie opisać w sofcie parametrów satelity/transpondera tak, że TV teraz nie może go zeskanować. Zaproponował mi zrobienie skanu po częstotliwościach - że to niby pomagało - spróbuję. Oprócz tego powiedział, że rozezna sprawę platformy TVP to zobaczymy.

Jak TVP podała info o tej swojej nowej platformie to w nocy robiłem próby ze swoim TV i po wielu próbach o dziwo zeskanował mi te kanały, ale potem jak chciałem je oglądać to mi pisze "No signal". Dziwne bo kilka chwil później już nie mógł zeskanować.

Zrobiłem jeszcze próbę czy w ogóle działa tuner MPEG4. Zeskanowałem transponder Astry z innymi kanałami HD w DVB-S2 MPEG4 - np. ZDF HD, Anixe H, Das Erste promo, Astra HD promo, ... i wszystkie chodzą bez problemu.

Może to jest kwestia opisu tego transpondera - nie wiem

Na razie tyle

Pozdrawiam

Edytowane przez sulmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszecie tutaj o ustawieniach na 10.862 MHz.

Tymczasem prawidłowa częstotliwość to 10.861 MHz - tak mam ustawione na DM800 i wszystko śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to dziwne - na stronie TVP jest jak byk 10862, ale sprawdzić nie zaszkodzi

http://www.tvp.pl/o-tvp/platforma-cyfrowa/...ene-satelitarna

Przedwczoraj, gdy włączono całą paczkę, też miałem 10.862 MHz - i wszystko świeciło. Wczoraj wieczorem przeskanowałem niebo i zrobiło się 10.861 MHz - i też wszystko działa. Na najnowszych listach kanałów TVP jest również z jedynką na końcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wiesz czasem jak jest z tą telewizją naziemną - czy to już świeci i czy 5090H to odbierze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10861, 862, 863 czy nawet 864 nie ma nic do rzeczy, każdy tuner i tak ma autodostrajanie.. Problem tkwi w FEC, które ma takie parametry 5/6 S2 8PSK.

pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój 5090H widzi całą paczkę TVP z TVP HD włącznie.

Ale widzę ciemność na każdym kanale TVP. I na TRWAM także.

Mamy chyba do czynienia z niezgodnością produktu 5090H z jego opisem.

Jest więc podstawa do zwrotu kasy.

Zrobię to w 12 m-cu eksploatacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak. Zaraz jak przyszedłem z pracy sprawdziłem transponder 10861 i kicha, ale UWAGA zrobiłem skanowanie po częstotliwościach i znalazł wszystkie kanały YES YES YES chodzi TVP1 TVP2 itd. - teraz se siedze i patrze na koszykówke na TVP HD - róbcie szybko ten skan to też popatrzycie - a jest na co :P

Pozdrawiam

Edytowane przez sulmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój 5090H widzi całą paczkę TVP z TVP HD włącznie.

Ale widzę ciemność na każdym kanale TVP. I na TRWAM także.

Mamy chyba do czynienia z niezgodnością produktu 5090H z jego opisem.

Jest więc podstawa do zwrotu kasy.

Zrobię to w 12 m-cu eksploatacji.

Mój DM800 odszukał "podwójne" kanały, jedne z fonią, drugie bez. Może ty masz te bez i dlatego nie masz obrazu. Gdybam.

Ostrożnie, zgodnie z przepisami masz na zwrot dwa miesiące od stwierdzenia wady.

Poza tym w okresie od 6-u do 12-u miesięcy domniemanie istnienia wady w dniu zakupu chyba juz nie istnieje.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to tak. Zaraz jak przyszedłem z pracy sprawdziłem transponder 10861 i kicha, ale UWAGA zrobiłem skanowanie po częstotliwościach i znalazł wszystkie kanały YES YES YES chodzi TVP1 TVP2 itd. - teraz se siedze i patrze na koszykówke na TVP HD - róbcie szybko ten skan to też popatrzycie - a jest na co :P

Pozdrawiam

Witam

mam sygnał z astry bardzo dobry ale niestety nie zeskanuje mi kanałów z transpondera 10862 , próbowałem by satelit i po częstotliwości i nic.

Podpowiedzcie co jeszcze można zrobić. Kuro Lx-5090H.

pozdr i życzę wszystkim dobrego odbioru

może dlatego że jastem całkiem na południu i sygnał z transpondera nie dochodzi lub jest bardzo słaby, podobno jest bardzo kierunkowy -strumieniowy??

Edytowane przez klim-an

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

mam sygnał z astry bardzo dobry ale niestety nie zeskanuje mi kanałów z transpondera 10862 , próbowałem by satelit i po częstotliwości i nic.

Podpowiedzcie co jeszcze można zrobić. Kuro Lx-5090H.

pozdr i życzę wszystkim dobrego odbioru

może dlatego że jastem całkiem na południu i sygnał z transpondera nie dochodzi lub jest bardzo słaby, podobno jest bardzo kierunkowy -strumieniowy??

Zeskanować ponownie:

To są prawidłowe parametry: Astra 19.2, DVB-S2, 8PSK, 10861, H, 22000, 5/6.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdziłem transponder 10861 i kicha, ale UWAGA zrobiłem skanowanie po częstotliwościach i znalazł wszystkie kanały YES YES YES chodzi TVP1 TVP2 itd.

Dla pewności:

to stało się na 5090H ?

Pytam bo nie da się skanować tp 10861 MHz.

Zaś na 10862 udaje, że nie dostaje sygnału.

Zaś po skanie "jakimś tam" wykrył jednak całą paczkę TVP ze stacjami radiowymi.

"Jakimś tam" bo już nie pamiętam co tam naklikałem.

Często robiłem reset, żeby ponawiać próby na czystych nastawach DVB-S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - to było na LX-5090H, pisząc "sprawdziłem transponder 10861 i kicha" chciałem powiedzieć, że w menu TRANSPONDER wpisałem satelita : Astra1, transponder (manualnie ) 10861 i zrobiłem wtedy skan transpondera - nic nie znalazł. Potem usunąłem wszystkie zapisane kanały wybrałem satelitę Astra1 i zrobiłem skan po częstotliwościach, po zakończeniu znalazłem TVP1, TVP2 i inne z nowej paczki TVP i TV je prawidłowo wyświetla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

mam sygnał z astry bardzo dobry ale niestety nie zeskanuje mi kanałów z transpondera 10862 , próbowałem by satelit i po częstotliwości i nic.

Podpowiedzcie co jeszcze można zrobić. Kuro Lx-5090H.

pozdr i życzę wszystkim dobrego odbioru

może dlatego że jastem całkiem na południu i sygnał z transpondera nie dochodzi lub jest bardzo słaby, podobno jest bardzo kierunkowy -strumieniowy??

Nie wiem skąd jesteś, ale ja jestem z Rudy Śląskiej - to w sumie już też trochę na południe .

Jak chcesz to mogę zaimportować listę moich programów i ją gdzieś upload'nąć to sobie będziesz mógł ściągnąć i dla próby wgrać na swój TV - jeżeli wtedy nie załapie to wtedy raczej by wskazywało na to, że Twoja lokalizacja jest problemem

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem skąd jesteś, ale ja jestem z Rudy Śląskiej - to w sumie już też trochę na południe .

Jak chcesz to mogę zaimportować listę moich programów i ją gdzieś upload'nąć to sobie będziesz mógł ściągnąć i dla próby wgrać na swój TV - jeżeli wtedy nie załapie to wtedy raczej by wskazywało na to, że Twoja lokalizacja jest problemem

Pozdrawiam

Obraz na TVP HD z Astry po prostu żyleta (koszykówka: ESP-FRA).

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że nie wpadłem na pomysł podłączenia do tego TV anteny ; ) Ale jaja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam ferdka 8800 HD.Za nic nie mogłem odszukać sygnału TVP-platforma.I odnalazłem,ale niestety bez fonii.Problem leży w FEC,nie 5/6 a 8/9.Szukam dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nadal nie jest jasne czy ktokolwiek ogląda paczkę TVP SAT korzystając z wbudowanego tunera DVB-S w TV PIONEER KURO 50/6090H.

Relacja:

sprawdziłem transponder 10861 i kicha, ale UWAGA zrobiłem skanowanie po częstotliwościach i znalazł wszystkie kanały YES YES YES chodzi TVP1 TVP2 itd.
wydaje się być efektam szukania paczki na zewnętrznym tunerze bo w KURO nie da się wpisać parametrów transpondera typu 10861 MHz.

Czyli nie ma żadnej relacji potwierdzającej odbiór kanałów FTA TVP SAT DVB-S2 na tunerze KURO 5090H.

Natomiest na tunerze SAMSUNG 370 odbieram bez problemów.

Jeżeli nie widzimy dziś FTA to trudno marzyć o kanałach z drugiej i trzeciej fazy platformy TVP SAT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na kuro 5090h da się oglądać kanały FTA z paczki TVP z Astry (DVB S2). TVP HD wygłąda całkiem całkiem....

Ale za to nie mogę zaprogramować kanałów HD z paczki Cyfra+ z Hotbirda - wersje SD bezproblemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...