Skocz do zawartości
miaziol

DLP czy CRT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Juz mialem praktycznie w lapkach philipsa 32pw9551 gdy mi jak filip z konopi w podobnej cenie wyskoczyl projektorek toshiba 46wm48p jest to ustrojstwo w dlp natywna ma 720p w miare nowa lampa i zglupialem. Nie mialem do tej pory do czynienia z tylna projekcja. Jak to swieci przy sygnale hdtv ? To ma byc do xa 360? Bym sie nie zastanawial ale ta przekatna :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj widziałem KDF Sony. Przy dużym naświetleniu (Euro RTV) pod kątem nie istnieje czarny, ekran jakby pokryty szarym pyłem. Ale jak podszedłem i spojrzałem od frontu jakość obrazu super...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak tyle ze kdf to 3xlcd a toshiba lcd na chipie hd2+ wiec inna bajka kurcze gdyby to bylo prostsze :rolleyes:, Nie mialem do czynienia z DLP co do 3xlcd moge za 5min wskoczyc w auto i zobaczyc jak to wyglada. Znajomy ma takie cus i sobie bardzo chwali. Moge mu wierzyc na slowo bo on widzial tego sprzetu wiecej od nas wszystkich do kupy wzietych. Od lat wozi te badziewia z niemiec :D. I to raczej zawsze byl sprzet z gornej polki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie projekcja to tylko do wielkich salonów...widzę masz duzą rozpietosc 32> na 46 (tyle to ma?)
Dlaczego salon? Zeby jak najmniej patrzeć kątami. Dlatego jak masz 4 metry do ekranu to git. No i czerń :rolleyes:
Jeżeli masz duży salon to czemu nie :D JUż widziałem trochę w akcji takich telewizorów i jest super tylko czerni brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' date='01.09.2006, 21:17 ']Jak dla mnie projekcja to tylko do wielkich salonów...widzę masz duzą rozpietosc 32> na 46 (tyle to ma?)
Dlaczego salon? Zeby jak najmniej patrzeć kątami. Dlatego jak masz 4 metry do ekranu to git. No i czerń  :rolleyes:
Jeżeli masz duży salon to czemu nie :D JUż widziałem trochę w akcji takich telewizorów i jest super tylko czerni brak.
[right][post="9430"][/post][/right][/quote]
No mam tak ze 3 metry moze jak bym go przeniosl do drugiego pokoju bylo by wiecej :D Co z ta czernia w ogole nie ma czy jak ? GRRRR chyba jutro podjade zobaczyc tego kdf-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DLP ma też pewne problemy z ostrością obrazu generalnie obraz jest zawsze jakby mniej ostry niż na LCD... Dla mnie HDTV to właśnie ostrośc.

No i te konty widzenia...

Do mnie DLP nie przemawia ale to zapewne kwestia gustu.

Z najnowszymi modelami nie miałem do czynienia więc może coś się w temacie zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Takie moje nocne przemyslenia, przemawia do mnie rozmiar 46" to nie do pogardzenia. Z drugiej strony rodzielczosc ta sama 1280x720 czyli im wieksza przekatna tym pixel wiekszy. Na pewno na 32" lcd bedzie bardziej ostro wlasnie ze wzgledu na rozmiar pixela. Uzytkownicy tego dlp w anglii raportuja pojawiajacy sie blur czyli rozmycie w szybkich scenach. Ale to też nie zawsze występuje to w czesci urzadzen i jest uznawane za wade. Dochodzi jeszcze kwestia lampy ktora dosc ciezko dostac i kosztuje od 150funtow do 300 dolarow z tym ze jest ciezko dostepna. Wiadomo ze to spiewka 2-3 lat bo tam lampa jest nowa no ale kiedys ja bedzie trzeba wymienic. Tak wiec jestem w kropce ma to byc typowo do hdtv czasami sd z kabla. Ma to sluzyc głównie do grania na konsolce. I jeszcze jedno aktualnie mam okolo 2-2,5m do ekranu i za szybko sie to nie zmieni w tym pokoju jest zrobiony taki gabinecik do grania i do pracy na kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj troche potestowałem i takie wrazenia. Nie udalo mi sie znalesc zadnego dlp natomiast widzialem w akcji hd-ila i 3lcd wrazenia super to jest obraz ktory lubie. Nie za ostry taki w sam raz. 3lcd lekko wyprane z kolorów a po za tym spoko na moja prozbe sprzedawca podpial sygnal hd do projektorka i rewelacja. Dla porownania obok staly lcd bravie i niestety w moim odczuciu obraz z tylniaka byl ladniejszy. Co do jvc rewelacja super brakuje slow. Zapiety sygnal hd obok plazma pioneera i sory ale przy jvc nie bylo na co patrzec. No i cena 14tys za 62" fajnie. Ja mam okazje kupic 46" toshibe za 2400zł dlp i chyba sie zdecyduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='miaziol' date='03.09.2006, 22:44 ']Dzisiaj troche potestowałem i takie wrazenia. Nie udalo mi sie znalesc zadnego dlp natomiast widzialem w akcji hd-ila i 3lcd wrazenia super to jest obraz ktory lubie. Nie za ostry taki w sam raz. 3lcd lekko wyprane z kolorów a po za tym spoko na moja prozbe sprzedawca podpial sygnal hd do projektorka i rewelacja. Dla porownania obok staly lcd  bravie i niestety w moim odczuciu obraz z tylniaka byl ladniejszy. Co do jvc rewelacja super brakuje slow. Zapiety sygnal hd obok plazma pioneera i sory ale przy jvc nie bylo na co patrzec. No i cena 14tys za 62" fajnie. Ja mam okazje kupic 46" toshibe za 2400zł dlp i chyba sie zdecyduje.
[right][post="9550"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Potwierdzają się słowa pmcompa, który jest właśnie na IFIe i powiedział przez telefon, że tylna projekcja HD-ILA JVC 1080p zrobiła na nim ogromne wrażenie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' date='03.09.2006, 23:47 ']Potwierdzają się słowa pmcompa, który jest właśnie na IFIe i powiedział przez telefon, że tylna projekcja HD-ILA JVC 1080p zrobiła na nim ogromne wrażenie!
[right][post="9551"][/post][/right][/quote]
No rewelacja w pierwszej chwili myslalem ze to cosik innego jakas plazma czy cus ale krotkie spojrzenie na model i japa mi rozdziawila :). Jasnosc 900cdm/m2 kontrast nie byl podany ale generalnie rewelacja. Obraz bardzo szczegolowy ostry no takie polaczenie. Czern czarna no po prostu rewelacja. Co do 3lcd podobaja mi sie kolory ktore sa takie bardzo naturalne. Nie sa takie bijace w oczy jak na plazmach czy lcd. Obraz z 3lcd w sd wygladal lepiej niz na jakimkolwiek lcd. Niestety to jest wielki minus lcd ze ladny obraz jest tylko w natywnej pozniej robi sie kupa. Tutaj technologie 3lcd, dlp, pdp, czy crt maja znaczna przewage. Nie ma sie co oszukiwac ilosc audycji w hdtv narazie bedzie znikoma dopiero za 1-2 latka pojawi sie tego wiecej wiec trzeba dobierac sprzet zeby sobie dobrze radzil w kazdej rozdzialce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...