Skocz do zawartości
qazar

Kalibracja LCD Spyder 3 Tv

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie do osób w temacie czy warto kupić to urządzenie do kalibracji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na naszym Forum. Było na ten temat.

AS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam pytanie do osób w temacie czy warto kupić to urządzenie do kalibracji ?

Skalibrować ekran zawsze warto. Ale czy do tego należy kupować od razu urządzenie, a nie na przykład poszukać firmy świadczącej usługi kalibracji, albo też możliwość wypożyczenia kalibratora? Kalibrator nie kosztuje 5zł, jakby nie patrzeć....

To jest pytanie z gatunku: "czy żeby napić się mleka, to trzeba kupować mleczarnię?" :)

Wszystko zależy od tego jak dużo tego mleka i jak często będziesz pił :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech a znasz kogoś kto wypożyczy spydera ? Nie powiem cena 560zł nie jest mega wielka, ale jeśli można by była oszczędzić to czemu nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam SpyderTV. Ale nie myślałem o wypożyczaniu :) Kiedyś kalibrowałem za pomocą tego urządzenia telewizory znajomym i paru innym osobom. Nie zajmuję się tym zawodowo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, jeśli chciał byś odsprzedać lub wypożyczyć(oczywiście za opłatą) to byłbym dozgonnie wdzięczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam pytanie do osób w temacie czy warto kupić to urządzenie do kalibracji ?

właśnie czy warto ,czy duzą poprawe daje ten kalibrator ?Chialbym go sobie kupic ,ale jeszcze nikt nie potwierdzil czy efekt koncowy jest :

-zadowalajacy

-b.dobry

-rewelacyjny

może taka mała skal jeśli ktoś moglby sie wypowiedziec w tej sprawie

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to fajnie ,że tak potwierdzasz dobrze żeby jeszcze jakas osoba przechyliła szale to kupie chyba to urzadzonko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TV

Czy nadal jest do sprzedania? Jeżeli tak to proszę o kontakt na e-mail piotr.fliper@gmail.com.

Pozdrawiam

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że SpyderTV to zestaw amatorski, do zgrubnego skalibrowania telewizora. Nie chodzi mi o sam sprzet - ten moze wspolpracowac jak wiadaomo zarówno z Colorfacts jakiego np. używamy w redakcji na codzien, lub z darmowym HCFR, ktorego też używamy :) Chodzi o umiejętność naprawdę precyzyjnego ustawienia toru wideo. Urządzenie nie załatwi tu sprawy, bo bez doświadczenia i wiedzy na temat tego co uzyskujemy danym pomiarem i jakich zmian należy dokonać, nie uda się optymalnie skonfigurować telewizora czy projektora. Polecam jednak usługi profesjonalistów. Oczywiście do w miarę przyzwoitego ustawienia TV, zestaw TV będzie ok. Lepsze to niż nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juliuszk.

Moze i masz racje ale jesli ktos ma zaciecie do tego typu spraw to spokojnie moze sobie sam pobawic sie kalibratorem. Fakt nie zglebisz wszystkich tajnikow w ciagu kilku godzin ale szperanie, szukanie i czytanie daje wiele dodatkowych doswiadczen i dodatkowej wiedzy na tematy zwiazane z obrazem.

Ja sam wlasnie jestem na etapie zglebiania tajemnic kalibracji.

Dzieki uprzejmosci firmy Inter-type mam u siebie kalibrator Spyder3TV.

Byc moze program dedykowany do niego nie jest jakims tam zaawansowanym softem ale daje calkiem niezle efekty, szczegolnie dla totalnego laika, ktory musi wiedziec co ma robic krok po kroku.

Dla bardziej zaawansowanych proponuje lekture niestety zachodniego forum av gdzie mozna dokladnie poczytac o konkurencyjnych oprogramowaniach i doborze kalibratora do lepszej kalibracji.

Po kilku dniach lektury potrafie juz calkiem przyzwoicie odczytac parametry jakie podaje kolorymetr Spyder w polaczeniu z calkowicie bezplatnym oprogramowaniem. Wiem jak odczytywac wykresy prezentowane na profesjonalnych forach posiwieconych klalibracji i co z nich wyciagac.

Swietna zabawa ale niestety wymagajaca czytania i sprawdzania tego co sie wyczyta w praktyce.

To jednak daje bardzo duze doswiadczenie i nie pozwala wciskac kitow przez niektorych.

Jesli ktos ma troche wolnej gotowki to polecam nawet zakup podstawowej wersji Spyder-a i zabawe z innymi darmowymi softami.

A tak dla ciekawosci powiem, ze po analizie mojego projektora Full HD Vivitek H1085FD (zakup w firmie Inter-type) przy pomocy kalibratora Spyder3TV (dedykowany do projektorow) musze powiedziec, ze jego parametry bez jakiejkolwiek kalibracji w ustawieniach Normal sa prawie bardzo dobre i zblizone do wzorcowego D65.

Delikatnie za malo jest jedynie koloru czerwonego i za duzo niebieskiego ale rozbieznosc miesci sie w przyjetych widelkach +/-10 dla parametrow x,y.

Parametry sprawdzalem jedynie na mizernym ekranie firmy Nobo. Dzisiaj bede mial ekran z napinaczami AVtek to ponownie sprawdze parametry ale mimo to wyniki sa zaje...fajne. Polecam kazdemu kto ma checi zabawe z kalibratorem. ISF to droga zabawa (koszt ok 1.000 zl) ale samodzielna zabawa daje o wiele wiecej frajdy i wiedzy.

Rewelka

Pozdrawiam

braavoo

Edytowane przez braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...