Skocz do zawartości
olatigid

Nowe Toshiby serii 67, 68 !

Rekomendowane odpowiedzi

14 września dostępne będą w sprzedaży, również w PL,
nowe modele Toshiby, a mianowicie:

26WLG66S HD Ready - 3999 pln
32WLG66S HD Ready - 4999 pln
37WLG66S HD Ready - 6499 pln

32WL68P HD Ready 100Hz - 5799 pln
37WL68P HD Ready 100Hz - 7499 pln
32WLT68P HD Ready 100Hz - 6499 pln
37WLT68P HD Ready 100Hz - 7899 pln
42WLT68P HD Ready 100Hz - 9999 pln

[b]37WL67Z full HD - 7999 pln
42WL67Z full HD - 8999 pln[/b]

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapowiada się jesień w barwach 1080p. No i jeszcze te ceny, najpierw Sharp, teraz Toshiba - oj robi się gorąco na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='olatigid' date='01.09.2006, 00:47 ']14 września dostępne będą w sprzedaży, również w PL,
nowe modele Toshiby, a mianowicie:

26WLG66S HD Ready - 3999 pln
32WLG66S HD Ready - 4999 pln
37WLG66S HD Ready - 6499 pln

32WL68P HD Ready 100Hz - 5799 pln
37WL68P HD Ready 100Hz - 7499 pln
32WLT68P HD Ready 100Hz - 6499 pln
37WLT68P HD Ready 100Hz - 7899 pln
42WLT68P HD Ready 100Hz - 9999 pln

[b]37WL67Z full HD - 7999 pln
42WL67Z full HD - 8999 pln[/b]

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[right][post="9374"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]


Odniosłem wrażenie, ze seria 68 nie jest full HD, z twojego postu.

Wydaje mi się, że jest , skoro to high-end i ma procesing Pixel IV,
a seria 67 Pixel III+. Jest ponadto droższa.

Poza tym oba mają 100Hz i oba są oczywiście HD ready - co nie ma nic wspólnego z rozdzielczością czy to jest WXGA czy 1920x1080.

Pozdr.


Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
seria 68 nie jest Full HD !!!
zgadzam się, obydwie serie mają PIXEL PROcessing
seria 67 III+
seria 68 IV,
ale nie układ 100Hz, który zależy od rozdzielczości !

seria 68 jest 1366x768 i posiada układ 100Hz, czyli Active Vision M100 , natomiast seria 67 w 37" i 42" jest 1920x1080 bez M100!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria 68 NIE JEST full HD. Na pewno. I mimo, że ma 100Hz i Pixel IV ( a może właśnie dlatego) jest droższa. Poza tym w tej serii Toshiba wróciła do współpracy z Onkyo (system głośników). Według moich informacji - tych wszytkich elementów nie ma w serii 67, ale ... jest Full HD. Nie wiem czy "p". Równiez wiadomo, że cała seria (tak 67 jak i 68) ma byc dostępna BEZ tunerów DVB-T. NA temat serii "s" nie wiem nic.

A ceny w Polsce jak zwykle wyższe niż w D o ok. 300€ :P

pzdr

edit : zerwi : pisaliśmy chyba w tym samym czasie :)

pzdr

Edytowane przez nowy66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko prawda co piszecie.

Zwracam honor, na stronie przy 68 pominięto tą informację.

MEA CULPA.


Ale na logikę to nowe 42'' z rozdz. WXGA to jest bez sensu. I w jednym 100 Hz, a w drugim nie. :P To tak jak eksperymenty na klientach, wszystko kupią.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ceny wyższe niż w DE o 300euro?
Tu trzeba mieć uwagi do Cyrku na Wiejskiej, mamy 22% vatu nie 16%
to jest ta różnica podstawowa !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='olatigid' date='01.09.2006, 10:17 ']Ceny wyższe niż w DE o 300euro? Tu trzeba mieć uwagi do Cyrku na Wiejskiej, mamy 22% vatu nie 16% to jest ta różnica podstawowa !! [right][post="9390"][/post][/right][/quote]


OK, no to liczymy.

Proponowana cena za 37WL68 - 7 899 PLN

Proponowana cena w NIemczech 1600€ (są taniej ale, niech tam...)

1600 : 1,16 = 1 380€ (dostajemy cenę netto, czyli bez podatku VAT niemieckigo 16%)

1380 + 22% (VAT w PRL) = 1683€ x 3.95 = 6 650 PLN. Więc różnica w VAT stanowi 5% a nie 25%.

7 899 - 6650 = 1 250 ( circa about 300€). Zgadza się? :)

Wiem - transport. Ale nikt nie jedzie po 1 sztukę LCD!!!! Więc jego (transportu) koszty się rozkładają.
To jest i tak "polska" cena. Zobaczcie jak się kształtują ceny Sharpa 37 GA9E, BV9E, GD9E,... Polskie ceny są WYŻSZE NIŻ CENY SUGEROWANE PRZEZ SHARP NIEMCY !!!!!! (www.skapiec.pl) I to jest już czyste ździerstwo.

Pretensje to mozna mieć do tych, którzy "cyrk z Wiejskiej" (cytat) wybrali. :P . Jak to było ? Jak społeczeństwo źle wybrało - to trzeba zmienić .. społeczeństwo. :P

pzdr

PS Ja tez jestem konsumentem - więc każdą złotówkę oglądam z dwóch stron (gdyby miała trzy - to bym oglądał z trzech :o ). Dlatego kupię w D.

Acha - skąd cena : [url="http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/546348_-37-wl-68-p-toshiba.html"]http://www.idealo.de/preisvergleich/Offers...-p-toshiba.html[/url]

Edytowane przez nowy66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='TOmeKK' date='01.09.2006, 10:01 ']Ale na logikę to nowe 42'' z rozdz. WXGA to jest bez sensu. I w jednym 100 Hz, a w drugim nie.  :P  To tak jak eksperymenty na klientach, wszystko kupią.

Pozdr.
[right][post="9389"][/post][/right][/quote]

Ja mam wrażenie, że to jest eksperyment ze strony Toshiby - jak sie zachowuje system Pixel IV + 100Hz w porównaniu do full HD (i). Zwłaszcza dla sygnału SD. A seria 67 przypuszczam jest tylko serią 66 ale poprawioną/zmodyfikowaną. No chyba że 1080p.. ale to to chyba dopiero w serii Z2000 (z Japonii)

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...cena za 37WL68P została podana na 7499 pln nie 7899 pln !
to primo 1
Cena 1532 euro z Directshopper jest nierealnana dzień dzisiejszy, chwyt marketingowy by mieć pozycję nr na porównywarce
najniższe cena 1599 euro
to primo 2
1600 + 6% wiecej vatu=6700 pln
7500 - 6700 = 800 pln
co daje 10% wyższą ceną w PL niż w DE !
to primo 3
wyjazd po zakup 1 szt. min 300 pln koszt paliwa, oczywiscie po kilka dzielona na kilka
800-300= 500 pln
Gwarancja Toshiby zakupionej w DE jest ograniczona lokalnie, poza nie jest Vor ort Service, czyli d2d
tu kosztów nikt nie zna
zatem realnie zaoszczędzamy +/- 500 pln i mamy na własnej głowie dostawę sprzetu do serwisu, czyli koszty np DHL , czy UPS w przypadku awarii, co daje że jedna usterka zje nam połowę tej kwoty, a 2 lata to bardzo długo
to primo 4

także w ocenie jako ździerstwo byłbym ostrożniejszy, co powiedzieć na temat różnicy DE vs PL nowych samochodów?
oczywiście każdy sam dokonuje wyboru,
polemika end !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wnikam w podawane ceny i ich podstawy - podaję wyłącznie przykład. Bez oceny "nierealne". Tego nie wiem. Więc się nie wypowiadam

Do obliczeń przyjąłem cenę 1600€. To po pierwsze primo.

Jeśli jedziesz po 10 sztuk LCD to koszty dzielisz na 10 czyli 300:10 = 30. To po drugie primo. :P

VAT-u jest 5% więcej - co wykazałem. To po trzecie priomo. :):P

Gwarancja - masz rację. Tego nie brałem pod uwagę.

Jeśłi chodzi o ździerstwo to dałem na przykładzie Sharpa a nie waszej ceny. Ceny samochodów nie sa dobrym przykładem bo "wiejska" dodaje min. 3.1% akcyzy lub 13.1 (chyba) to troszkę zmienia sprawę.

Tak. Polemika end. Zostajemy przy swoich zdaniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomnieliscie ze sklepy z de robia wysylke do polski za ok 30euro, wiec nawet nie trzeba jechac po ta "jedna" sztuke...;) no i przy zakupie na fvat musza sprzedac w cenie netto (-16%), a to co z tym vatem w Polsce zrobisz to juz nie ich problem... co do gwarancji, to co ma sie zepsuc w dobrym lcd?

pozdr
rozdam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

[quote name='rozdam' post='12519' date='01.10.2006, 16:31 ']zapomnieliscie ze sklepy z de robia wysylke do polski za ok 30euro, wiec nawet nie trzeba jechac po ta "jedna" sztuke...;) no i przy zakupie na fvat musza sprzedac w cenie netto (-16%), a to co z tym vatem w Polsce zrobisz to juz nie ich problem... co do gwarancji, to co ma sie zepsuc w dobrym lcd?

pozdr
rozdam[/quote]


wow, kupisz towar za circa 8 tysi w wysyłkowymi niemieckim sklepie, bez sprawdzenia czy działa i z przesyłką za 30€ ? Gratuluję odwagi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No wreszczie !!

Do tej pory strona Toshiba.de była najgorzej zrobioną stroną ze sprzętem HD jaka widziałem ! Teraz to się zmieniło. Proponuje zajrzeć na te stronę : precyzyjne i wyczerpujące opisy serii 68, 67 i 66

[url="http://www.toshiba.de/consumer/content/defaultid1_1_id2_3.aspx"]http://www.toshiba.de/consumer/content/def...d1_1_id2_3.aspx[/url]

... i przy okazji proszę o wytłumaczenie tego : (dla 42 WLT68)

[b]3x HDMI / HDCP (480i, 480p, 576i, 576p, 720p, 1.080i,[/b] [color="#FF0000"]1.080p[/color])

Nawet serie 1920x1080i nie mają takiego opisu przy HDMI (?).

pzdr Edytowane przez nowy66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='rozdam' post='12519' date='01.10.2006, 18:01 ']zapomnieliscie ze sklepy z de robia wysylke do polski za ok 30euro, wiec nawet nie trzeba jechac po ta "jedna" sztuke...:) no i przy zakupie na fvat musza sprzedac w cenie netto (-16%), a to co z tym vatem w Polsce zrobisz to juz nie ich problem... co do gwarancji, to co ma sie zepsuc w dobrym lcd?

pozdr
rozdam[/quote]

Sprzedadzą Ci bez VAT-u [b]TYLKO[/b] jak masz EU-NIP, czyli musisz mieć firmę.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='nowy66' post='13260' date='08.10.2006, 16:47 ']No wreszczie !!

Do tej pory strona Toshiba.de była najgorzej zrobioną stroną ze sprzętem HD jaka widziałem ! Teraz to się zmieniło. Proponuje zajrzeć na te stronę : precyzyjne i wyczerpujące opisy serii 68, 67 i 66

[url="http://www.toshiba.de/consumer/content/defaultid1_1_id2_3.aspx"]http://www.toshiba.de/consumer/content/def...d1_1_id2_3.aspx[/url]

... i przy okazji proszę o wytłumaczenie tego : (dla 42 WLT68)

[b]3x HDMI / HDCP (480i, 480p, 576i, 576p, 720p, 1.080i,[/b] [color="#FF0000"]1.080p[/color])

Nawet serie 1920x1080i nie mają takiego opisu przy HDMI (?).

pzdr[/quote]

Pewnie przyjmie 1080p ale go zeskaluje w dol do 720p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak myslałem. Jak to się wszystko zmienia - kiedys wejście i przyjmowanie syganłu 1800p było wyznacznikiem "futureproof" a teraz juz mamy w odbiorniku 1366x768. Jest to poważny argument za tym LCD. Dodając jeszcze 100Hz...

Porównując do Sharpa 46 XD1E (powiedzymy 3000€) jako LCD referencyjny :

Przy cenie 42WLT68 (ok. 2000€) dostajemy też Toshibę HD DVD (za jakieś 650€) i zostaje nam jeszcze ze 400€ na płyty HD DVD. Warte zastanowienia...

pzdr Edytowane przez nowy66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,
no ja też tak czekam na 68-ke, pierwsze testy i komentarze i łykam ją zaraz. Sądząc po 66-ce, która działa extra to 68-ka to full wypas. I mam tylko jedno pytanie: gdzie są te slim głośniczki od Onkyo bo jakoś ich nie widzę:) U dołu??? To jakieś strasznie anorektyczne muszą być a ponoć 2x30W, ale chyba nie RMS? I drugie pytanie, zakładając że będzie to model niezwykle udany, to czy na full hd np. Sharp'ie mógłby być obraz np. z n tv lepszy skoro i tak 1080i i to będzie a nie 1080p??? Niestety cena sharp'a trochę za duża, także w moim przypadku 32'' to max niestety. I jeszcze jedno, z pewnością wiecie że HD DVD Toshib'y wypluwają max. 1080i a tu w 68-ce akceptowalny będzie 1080p zeskalowany do 720p zapewne. O.k to czy w koncu widoczna jest różnica pomiędzy 1080p a 720p, bo 1080p w odb. tv jeszcze nie miałem okazji widzieć live. 720p to już dla mnie odjazd. No i wreszcie czy "maniacy" full hd powiedzą z ręką na sercu że nie full hd, chociaż wyposiony, przegrywa na starcie za sam brak możliwości wyplucia na ekran 1080p? Wydaje mi się że np. z box'a n-ki to żadna różnica, a z player'a blue ray 1080p ( teoretycznie kiedy potanieje tak 3 krotnie:)? Proszę o odpowiedź i przyłączenie się do dyskusji na w/w temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='tomdvd' post='13279' date='08.10.2006, 18:54 ']1. I mam tylko jedno pytanie: gdzie są te slim głośniczki od Onkyo bo jakoś ich nie widzę;) U dołu???
2.... z pewnością wiecie że HD DVD Toshib'y wypluwają max...
3.. czy w koncu widoczna jest różnica pomiędzy 1080p a 720p
4.. No i wreszcie czy "maniacy" full hd powiedzą z ręką na sercu że nie full hd, chociaż wyposiony[/quote]

ad.1 Onkyo - to samo już mówi o ich (wysokiej) jakości. Specjalnie przygotowywane dla tego modelu
ad.2 HD E1 - tylko 1080i ale HD XE1 juz 1080p
ad.3 odwieczne pytanie...
ad.4 "maniacy" tak powiedzą :)

pzdr

Edytowane przez nowy66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla zainteresowanych proponuję rzucić okiem na [url="http://www.home-entertainment.toshiba.co.uk/consumer/products.nsf/pages/lcdplasma-lcdfreeview-42wlt68?opendocument#specification"]http://www.home-entertainment.toshiba.co.u...t#specification[/url] - po środku jest link do "owners manual" serii WLT68.

pzdr Edytowane przez nowy66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to część druga "dla zainteresowanych". Pierwszy test serii WLT68

[url="http://reviews.cnet.co.uk/televisions/0,39030218,49284647-1,00.htm"]http://reviews.cnet.co.uk/televisions/0,39...284647-1,00.htm[/url]

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodatkowo znajdziecie bardzo sympatyczna ulotkę w pdf (plik na samym dole : ActiveVision M100). Warto poczytać !

[url="http://www.home-entertainment.toshiba.co.uk/consumer/forms.nsf/brochurerequest?openform&section=support"]http://www.home-entertainment.toshiba.co.u...section=support[/url]

pzdr

ps : sory, że w oddzielnym poście, ale nie mogłem wyedytować poprzedniego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pbuda' post='13268' date='08.10.2006, 17:52 ']Pewnie przyjmie 1080p ale go zeskaluje w dol do 720p.[/quote]

A mozliwe ze to chodzi o wejscie z komputera??? Mnie ta informacja tez bardzo zastanawia....

Na marginesie kilka dni temu bylem na przechadzce w sklepie z nowosciami (mieszkam w centrum Londynu) i ogladalem (teraz pewnie czesc osob zasypie mnie pytaniami co ogladalem) plazme ok 60' a moze to wiecej bylo - ogrom w full HD z podlaczona plyta demo w full HD... panie i panowie... zbierac na Full HD... obraz mnie rozbil na strzepu... w zyciu nie widzialem takiej ostrosci obrazu w takiej glebi - nie tylko pierwszy plan byl ostry, ale praktycznie calosc byla krystalicznie czysta (demo - to jakies manewry wojskowe - duzo samolotow i piekne panoramy), detale idealne, kolory i dynamika... szkoda slow... wracajac do pytanie czy ktos moze podpinal 42WL68 do komputera???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ten test wykazał że w zasadzie jak nie masz kasy na sony kdl 32v2000 to możesz kupić sobie tą toshibę 32wl68. To w zasadzie jak to jest z tą technologią ActiveVision M100 w nowych toshibach ? Teoretycznie nie powinno się nawet porównywać serii 68 do sony v2000 - bo to już nowsza technika -zrozumiałbym porównanie do samsungów m71 - bo chodzi przecież o te 100hz. Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć (posiadacz) czy zastosowanie technologii ActiveVision M100 w toshi 68 jest rzeczywiscie przełomem do poprzednich serii.
Ponoć w digitalo już handlują tymi modelami - czemu nic nikt nie pisze jak te "nowości" wpłynęły na poprawę wyświetlanego obrazu? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...