Skocz do zawartości
tygrysex

Jakie okablowanie do mojego zestawu?

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie, jestem w czasie remontu i musze "utopic" kable w scianie. Telewizor kupuje w przyszlym tygodniu, a okablowanie musze juz zakupic, poniewaz na gotowo bede konczyl goscinny, zapomnialemn calkowicie o tych kabelkach i teraz wszystko na szybkiego :lol:

Zestaw:
- Telewizor Sony KDL-46V2000
- Ferguson 6018 CR (obstawiam, ze da sie tylko przez zwykle Euro)
- Video Sony SLV-SE620 (tu tez nie widze innej mozliwosci niz Euro)
- XBox 360 (tu wlasnie kompletnie brak mi wiedzy jaki kabel wogole kupic, zeby wykozystac HD w tym TV)
- Media PC (tez jescze nie zakupiony, a niestety kabel juz musze zamontowac i sytuacja jak z Xem)

Bede wdzieczny za szybka odpowiedz + ewentualne namiary na jakies sklepy/allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='tygrysex' date='30.08.2006, 18:37 ']No wlasnie, jestem w czasie remontu i musze "utopic" kable w scianie. Telewizor kupuje w przyszlym tygodniu, a okablowanie musze juz zakupic, poniewaz na gotowo bede konczyl goscinny, zapomnialemn calkowicie o tych kabelkach i teraz wszystko na szybkiego :lol:

Zestaw:
- Telewizor Sony KDL-46V2000
- Ferguson 6018 CR (obstawiam, ze da sie tylko przez zwykle Euro)
- Video Sony SLV-SE620 (tu tez nie widze innej mozliwosci niz Euro)
- XBox 360 (tu wlasnie kompletnie brak mi wiedzy jaki kabel wogole kupic, zeby wykozystac HD w tym TV)
- Media PC (tez jescze nie zakupiony, a niestety kabel juz musze zamontowac i sytuacja jak z Xem)

Bede wdzieczny za szybka odpowiedz + ewentualne namiary na jakies sklepy/allegro.
[right][post="9271"][/post][/right][/quote]


- Ferguson 6018 CR (obstawiam, ze da sie tylko przez zwykle Euro)

[b]Dokladnie: jakis dobrej klasy scart[/b]

- Video Sony SLV-SE620 (tu tez nie widze innej mozliwosci niz Euro)

[b]Tu tak samo; SCART[/b]

- XBox 360 (tu wlasnie kompletnie brak mi wiedzy jaki kabel wogole kupic, zeby wykozystac HD w tym TV)

[b]Jezeli masz konsole w wersji Premium to dostales kabel component w zestawie a jak nie to musisz kupic taki kabel: [/b]

[url="http://www.allegro.pl/item122228915_kabel_component_hd_av_do_x_boxa_360_od_s_s_osi.html"]http://www.allegro.pl/item122228915_kabel_...od_s_s_osi.html[/url]


- Media PC (tez jescze nie zakupiony, a niestety kabel juz musze zamontowac i sytuacja jak z Xem)

[b]Kabel HDMI-DVI[/b]

Pozdrawiam

Ps. Pomysl tez nad dzwiekiem.

Edytowane przez tlen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='tlen' date='30.08.2006, 17:47 ']Ps. Pomysl tez nad dzwiekiem.[/quote]

Dzieki za tak szybka odpowiedz :D Kable juz zamawiam
(co do Xa to mam Premium, ale nie przypominam sobie, zebym mial taki kabel :lol: ale jutro bede w pracy to zerkne, moze zostal w pudelku)
No wlasnie jak napisalem tego posta to tez mi tak do glowy przyszlo odnosnie dzwieku, a co trzeba do tego zestawu, zeby zmontowac cos w 2.1, ewentualnie 5.1 (najlepiej z logo Sony)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj żeby przy połączeniu SCART wybrać tryb RGB (lepsza jakość obrazu) a nie CVBS (composit) - ustawia się to w urządzeniach podających sygnał np. w Fergusonie.

Do X360 najlepiej kabel komponentowy.

Media PC sugerował bym połączyć dobrej klasy kablem VGA. Chyba że zakupisz taki z out put-em HDMI.

Złącze HDMI zostawił bym na DVD, BD, HD-DVD albo amplituner.

Pamiętaj że jeśli podłączysz Media PC do TV kablem DVI->HDMI (jakim kolwiek innym zresztą też:lol: ) to będziesz musiał osobno podłączyć dźwięk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='tygrysex' date='31.08.2006, 07:07 ']Czyli ogolnie jak dokonac, zeby na jednym zestawie glosnikowym szedl ten caly zestaw?
[right][post="9288"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Kable już wiesz. Tylko miej na uwadze, że kiedyś właśnie podłączysz pod HDMI może: PS3, HDDVD albo Bluraya, itp

Audio to już zależy od Ciebie...optyki idą od (Toslink): X360, Tuner SAT, komputer? bo chyba nie po stereo analog ; )

Analog stereo od: Video,

Wszystko to idzie do amplitunera. Wiec w ścianie nic. To sobie póżniej podłączysz.

W tym TV nie widzę wejścia VGA...więc komp po HDMI-DVI.

A tak wogole to przeciez w przyszłości jak coś kupisz to i tak musisz mieć dojście do tyłu tv i kabli...bo co chwilę się coś zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WOW rzeczywiście nie ma złącza D-sub :lol:
co innego wynikało ze strony pewnego sprzedawcy :D sorki

P.S kompa można też podłączyć kablem VGA(D-sub)-component

Edytowane przez Lizarazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='tygrysex' date='30.08.2006, 17:37 ']No wlasnie, jestem w czasie remontu i musze "utopic" kable w scianie. Telewizor kupuje w przyszlym tygodniu, a okablowanie musze juz zakupic, poniewaz na gotowo bede konczyl goscinny, zapomnialemn calkowicie o tych kabelkach i teraz wszystko na szybkiego :lol:[/quote]
Zamiast "topić" kable w ścianach umieść je w [url="http://www.peszel.sklepy24h.pl"]peszlach[/url]. Kiedy będziesz chciał podłączyć lub odłączyć jakiś kabel od telewizora po prostu go przeciągniesz. Jeśli utopisz kable bezpośrednio w ścianach/podłodze to przy konieczności ich wymiany nie obędzie się bez kucia.
Przy okazji zaoszczędzisz sobie stresu, ponieważ okablowanie będzie można kupić razem ze sprzętem RTV.

Edytowane przez Trochim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Popieram. W sciane możesz puscic najwyzej kabel koncentryczny i ewentualnie LAN. Reszte proponuje puscic na zewnatrz. Łatwiej w trakcie eksploatacji podmienić na coś innego.
I jeszcze jedna uwaga. Kabel SCART jak najkrotszy i lepszej jakosci. Dluzsze daja przebicia.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Ja mam tak:

[img]http://img485.imageshack.us/img485/7862/dom001qn5.jpg[/img]

Zawsze moge to otworzyć i zamykac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę peszle. :)

[img]http://www.sklepy24h.pl/sklep_produkt_foto/l_peszel1.jpg[/img]

Wprawdzie nie ma do nich tak łatwego dostępu jak do listwy, ale po umieszczeniu ich w ścianie są bardziej estetyczne.

Edytowane przez Trochim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' date='31.08.2006, 13:34 ']Zgadzam się. Ja mam tak:

[img]http://img485.imageshack.us/img485/7862/dom001qn5.jpg[/img]

Zawsze moge to otworzyć i zamykac :D
[right][post="9321"][/post][/right][/quote]

Ja tez tak mam, ale zatopione w sciane :), poprostu zeby dostac sie potem do kabli trzeba usunac warstwe farby, ale mam nadzieje, ze nie bede tego otwieral co 3 tygodnie :D (choc na upartego jest to na tyle szerokie korytko, ze chyba kable pojedynczo sie wyciagnie.

Euro (1,5m) i HDMI-DVI (2,0m) zamowilem firmy Tech+Link.

Czyli dzwiek, to juz tylko dobrze dobrany amplik... no to cycus, zatapiamy kable glosnikowe na przeciwna strone goscinnego i czekam na przeprowadzke :D
Oj nie moge sie doczekac...

A jak juz tacy wszyscy tutaj mili, to moze jeszcze cos na temat samego TV, bo niebede nowego tematu otwieral (i mam nadzieje, ze Gmeru mi wybaczy male OT).
Dobry/zly, zotsawic/zamienic na inny (byle Sony :D, byle 46 cali i do 12000zl)
Chyba, ze naprawde polecacie cos innego w tej cenie, bardziej rozwojowego, bo Sony znane jest z dodawamia paru tysiaczkow za samo logo (ale mnie osobiscie sie to logo bardzo podoba :))

Edytowane przez tygrysex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='tygrysex' date='31.08.2006, 18:59 ']Ja tez tak mam, ale zatopione w sciane :P, poprostu zeby dostac sie potem do kabli trzeba usunac warstwe farby, ale mam nadzieje, ze nie bede tego otwieral co 3 tygodnie :o (choc na upartego jest to na tyle szerokie korytko, ze chyba kable pojedynczo sie wyciagnie.

Euro (1,5m) i HDMI-DVI (2,0m) zamowilem firmy Tech+Link.

Czyli dzwiek, to juz tylko dobrze dobrany amplik... no to cycus, zatapiamy kable glosnikowe na przeciwna strone goscinnego i czekam na przeprowadzke :P
Oj nie moge sie doczekac...

A jak juz tacy wszyscy tutaj mili, to moze jeszcze cos na temat samego TV, bo niebede nowego tematu otwieral (i mam nadzieje, ze Gmeru mi wybaczy male OT).
Dobry/zly, zotsawic/zamienic na inny (byle Sony :P, byle 46 cali i do 12000zl)
Chyba, ze naprawde polecacie cos innego w tej cenie, bardziej rozwojowego, bo Sony znane jest z dodawamia paru tysiaczkow za samo logo (ale mnie osobiscie sie to logo bardzo podoba :))
[right][post="9344"][/post][/right][/quote]

Coz miałem pisać właśnie ale niechciałem zaczynać ; ) ale skoro sam zapytałeś to wywod walne: czemu akurat ten? Jest spory a nie jest FullHD :P 46" to już spory gigant...takie matryce jak dla mnie to tylko Full HD powinny być...jak wiemy Soniak taki z Full HD kosztuje dużo....18K a i tak nie jest wart swojej ceny...jak wszystkie Sony ; / ale jak mówisz: prestiz, logo itd....

Cóż nie bede odkrywczy ale watpie żebys w to poszedł: TOSHIBA 47WLG66P 1920x1080 DVB-T ale on kosztuje 14K. Ale jest 47" i 1080i ale nie 1080p !Czyli właściwie tak dziwnie...
Musi być tak duży? Amoi Elite LC42T1E 1920x1080p Full HD 42" to jest sprzęt i to za jaką cenę!10990,00zł Na forum jest o nim temat...
Wiem wiem, że się pewno nie skusisz na to ale to są naprawdę dobre TV i Sony nie ma z nimi szans...tylko wygrywa troszkę lepszą czernią...ale rozdzielczość i jakość obrazu to o klase niżej. Jak byś postawił koło siebie TV 720p (SONY) i FullHD (1080p) to byś zobaczył dość dużą różnicę w jakości obrazu...to naprawdę widać gołym okiem odrazu.

Ale kupująć tego SONY i tak kopara będzie na ziemi bo i tak ma HD a że w domu ma się jeden TV a nie kilka koło Siebie więc nie masz tego uczucia, że jest coś gorzej...ale ja bym już nic HD Ready nie kupił. ALE TO JA!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedzialem Gmeru, ze pozaluje zadanego pytania :P
No nic poszperam jeszcze na forum i cosik poczytam, ale 100 x dzieki za pomoc :P

Ps: zajzyj czasami na skizo, chyba, ze sie juz pozbyles malej czarnej 1.5 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak TV juz zakupiony (KDL46V2000)...

Dla sprostowania on jednak posiada 15-stykowe D-Sub pod kompa i posiada tez gniazdo PCMCIA (chociaz na sklepie koles sie zazekal, ze nie, a ja w domku znalazlem cos co wyglada jak wlasnie slot na PCMCIA - zreszta na stronie Sony jest podane, ze ma)

I teraz dwa pytania:
1. Media PC podlaczyc lepiej przez D-Sub, a HDMI zostawic wolne?
2. Po kiego grzyba slot PCMCIA?
(zaznaczam, ze TV kupilem jakis czas temu - wczoraj go rozpakowalem na 10 minut, zapakowalem i czeka na przeprowadzke, wiec nie mialem czasu sie pobawic :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...