Skocz do zawartości
ebore1

godzina 13 zero sygnalu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od 2 dni jestem posiadaczem telewizji n , ale na razie nic z odbioru wczoraj był monter łapał jakość a sygnału nic ,skasował mnie 80 zl a n jak nie mam tak nie ma :angry: . Dziś wychodzę na balkon i walczę dalej <_< ...czy na mierniku sygnalu wyswietlanego na telewizorze powinno cos sie dziac jak zalapie jakis sygnal , i jak dziala ten sygnalizator z dekodera czy przestanie piszcec jak cos zalapie . boje sie ze kawalek bloku moze gubic sygnal ewentualnie dluzszy wysiegnik lub mocowanie n u sasiada na balkonie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja również jakiś czasz temu walczyłem z ustawieniami anteny dla "n", bardzo pomocna okazała się strona [http://sci.pam.szczecin.pl/~pastupam/satel/az/czasaz.html], najpierw ustawienie azymutu a potem ustawienie kąta elewacji i działa. Jeszcze jadna rada ruchy czszą anteny przy ustawianiu kąta elewacji naprawdę minimalne, różnica 1stopnia to 0% -70% jakości sygnału. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim jedynym rozwiązanie jest założenie anteny na szczyt bloku .Musze poprowadzić kabel klatka schodowa około 30m. czy ta odległość nie wpłynie za bardzo na odbiór.

Dzwoniłem do spółdzielni i kazali mi napisać podanie i rysunek jak by to miło wyglądać. I teraz nie wiem czy oddać N-ke i jak mi pozala ja podlaczyc na bloku to kupie ja ponownie czy zrezygnowac z n :) i dac kablowke z upc (chyba ze proponujecie coś innego) no i czy wyraza zgode na takie cos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam od 2 dni jestem posiadaczem telewizji n , ale na razie nic z odbioru wczoraj był monter łapał jakość a sygnału nic ,skasował mnie 80 zl a n jak nie mam tak nie ma :) .

To po kiego czorta mu zapłaciłeś ???

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim jedynym rozwiązanie jest założenie anteny na szczyt bloku .Musze poprowadzić kabel klatka schodowa około 30m. czy ta odległość nie wpłynie za bardzo na odbiór.

Dzwoniłem do spółdzielni i kazali mi napisać podanie i rysunek jak by to miło wyglądać. I teraz nie wiem czy oddać N-ke i jak mi pozala ja podlaczyc na bloku to kupie ja ponownie czy zrezygnowac z n :P i dac kablowke z upc (chyba ze proponujecie coś innego) no i czy wyraza zgode na takie cos

Ja również pisałem o zgodę na montaż anteny na dachu bloku w którym mieszkam, odbyło się to bardzo szybko i zgodę otrzymałem.

Mój zestaw antenowy to:

czasza 90cm, dwa konwertery(zez na astre),DiSEqC, kabla ok. 30m

odbieram "n" siła i jakość sygnału ok. 80% w zależności jaki program i z którego transpordera.

Myślę, że warto zostać przy pomyśle z anteną, masz większą możliwość manewru (np. zmiana platformy po okresie umowy na tą która ma najlepszą ofertę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...