Skocz do zawartości
slavo

Jak to podłączyć ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich i proszę o pomoc.

Posiadam Panasonica DMP-BD80 oraz amplituner również tego producenta: model SC-XR30.

Chciałbym w sposób makasymalny cieszyć się jakością dźwięku bo obraz jest już....rewelacyjny ;)

Jak należało by optymalnie podłączyć ten zestaw aby cieszyć się dźwiękiem Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio, Dolby Digital Plus ? Czy istnieje wogólne taka możliwość ?

Mam zestaw głośników 5+1 Jamo. Głośniki podłączone do amplitunera przez gniazda zaciskowe.

Jak robię test podłączenia głośników w BD80 niezależnie czy wybiorę 7.1 czy 5.1 Downmix - syganł testowy

pojawia się tylko na lewym i prawym głośniku. Brak dźwięku w centralnym, satelitach i sub'ie.

TV (1080i) mam podłączony do BD80 przez HDMI i tu jakość orazu jak i dźwięku jest super.

Jak należało by to optymalnie podłączyć ?

Z góry pięknie dziękuję za dobrą radę :)

Pozdrawiam All.

Slavo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Maksymalnie na tym amplitunerze uzyskasz DD i DTS ( brak wejść analogowych 5.1)

Podłącz blu-raya kablem optycznym lub coaksialnym z amplitunerem , ustaw odpowiednio dźwięk w odtwarzaczu blu-ray

i czadu.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedź. Podłączyłem BR z amplitunerem przez optyka. Chyba w jakości dźwięku nie ma znaczenia czy to optyk czy coaksial ?

Ustawienia dźwięku w BR są fabyrczne i przy teście głośników słychać tylko lewy i prawy. Reszty nie. Tak ma być ?

A gdyby tak na końcówki kabli pozakładać chinch'e i podłączyć głośniki bezpośrednio do BR ? Zmieni to coś na lepsze ?

Chodzi mi o to, że BR ma fajne :) dekodery.

Gdyby tak się nie udało jednak zrobić to co proponujecie zamiast SC-XR50 ? Najchętniej również też coś z Panasonica, ale nie upieram się.

Jestem zadowolony z BR i TV i mając to wszystko chodzi mi o wydobycie jak najlepszej jakości dźwięku.

Sorki za ilość pytań, ale w MM, Euro, Saturn, Electro - patrzyli na mnie jak na kosmitę co zadaje strasznie dużo pytań

a .... kasa przecież jest tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra.

Po pierwsze nie rób testu w odtwarzaczu tylko włącz re-encode i korzystaj z dekoderów w amplitunerze.

Nigdy ale przenigdy nie podłączaj tak sprzętu.

Zamiast Panasonica proponuje kupić wrześniowe AUDIO i tam będą testy Denona AVR-1610 ,PionieraVSX-919 , Yamahy RX-V465.

Coś na pewno sobie wybierzesz.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje ARU4 za pomoc.

Wychodzi na to, że zmienię ampli. na wydanie z dekoderami. Najchętniej (na wszelki wypadek) na taki model aby dało się podłączyć

jeszcze 2 dodatkowe głośniki i mieć tym samym zestaw 7.1.

Chciałbym kupić jeden z tym amplitunerów, podłczyć go przez HDMI do BD-80 oraz BD-80 do TV również przez HDMI.

Czy ktoś z Was posiada Denona AVR-1610 ,PionieraVSX-919 albo Yamahy RX-V465 i może podzielić się praktycznymi wrażeniami ?

Nie mam zaufania do testów przeprwadzanych przez pisma czy portale internetowe.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadaj to pytanie w innym temacie (amplitunery)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...